Şimdi Ara

Bilgi yazisi: Histogram nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
4.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amatorler arasinda cok duyulan ama pek bilinmeyen, bilenlerin bazisinin da yanlis bildigi `histogram` konusunu aciklamaya calistim.
    Bazi sebeplerden yaziyi bitiremedim, insallah kisa zamanda tamamlayacagim.
    Biraz hizlica yazdim, hata varsa soyleyin lutfen.
    Turk gencligine armagan olsun
    http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/11/fotografta-histogram-nedir-ne-degildir.html
    http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/11/fotografta-histogram-nedir-ne-degildir_21.html

• Elinize sağlık, gayet yararlı ve açıklayıcı olmuş. Sık kullanılanlarıma ekledim, inceleyeceğim.
  • Elinize sağlık.
  • Baya iyi bi yazı olmuş teşekkürler.
  • Çok teşekkürler, elinize sağlık
  • Emeğine sağlık
  • Çok faydalı oldu benim için, eksik olmayın siz...
    ve geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.
  • Güzel ve aciklayici bir yazi.
    Hem yeni is hayirli olsun hem de gecmis olsun.
  • Tesekkurler. Ozellikle yeni nesil icin boyle yazilar yararli oluyor saniyorum. Fotografla ilgili guzel Turkce siteler de var ama sayilari yeterli degil. Bazi fotograf dernekleri amatorlerle "eline kamera alan fotografci oluyor, halbuki biz ne acaipiz, vay be..." diye dalga gececeklerine bildiklerini internet uzerinden paylassalar boyle olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Tesekkurler. Ozellikle yeni nesil icin boyle yazilar yararli oluyor saniyorum. Fotografla ilgili guzel Turkce siteler de var ama sayilari yeterli degil. Bazi fotograf dernekleri amatorlerle "eline kamera alan fotografci oluyor, halbuki biz ne acaipiz, vay be..." diye dalga gececeklerine bildiklerini internet uzerinden paylassalar boyle olmaz.

Olmaz.Sanki dünyada ödül topluyorlarmış gibi fotoğrafı internet öldürüyo demek daha kolay. Elinize sağlık yazınızı tam okyamadım sadece göz gezdirdim ama Türkçe olarak bu kadar detaylı açıklama görmemiştim hiç. En kısa zamanda okuycam.Toplu olarak tüm yazı ve paylaşımlarınız için bir daha teşekkür ederim.
  • quote:

Tesekkurler. Ozellikle yeni nesil icin boyle yazilar yararli oluyor saniyorum. Fotografla ilgili guzel Turkce siteler de var ama sayilari yeterli degil. Bazi fotograf dernekleri amatorlerle "eline kamera alan fotografci oluyor, halbuki biz ne acaipiz, vay be..." diye dalga gececeklerine bildiklerini internet uzerinden paylassalar boyle olmaz.

Merhaba,
    Aslında fotoğraf konusundaki bilgilerini paylaşanlar fazlasıyla mevcut.(bu konudaki site sayısı da az değil) Ama yeni başlayan arkadaşların bir çoğu (istisnalar hariç) konuyla ilgili faydalı yazıları incelemek yerine genelde "Hangi marka ve model daha iyi ?" gibi salt ekipman tartışması yapmayı daha çok seviyorlar.
    Yanlış anlaşılmasın,yeri geldiğinde ekipman konusunda da fikir tartışması yapılmalı ama bu konu genelde çok fazla abartılıyor.
    İyi akşamlar hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 23 Kasım 2011; 4:24:47 >
  • Okudum ve tekrar geldim.Anlatım stili dehşet.Tekrar teşekkürler.Histogramın ne olduğunu biliyordum ama ölesine bakıp (bazen bakmadan) geçiyordum.Şimdi en azından fotoları işlerken dikkat ederim

yeni işiniz hayırlı olsun.Hastalağınızdanda bir an önce kurtulursunuz inşallah .BEnde çektim bilirim acısını.
  • quote:

bence doğru yapıyorlar.
    eline 2 manuel lens alan ulen ben fotoğrafçının kralı oldum herşeyi biliyorum havasına giriyor.
    fk da bir abim var Linhof Master Technika 6x9 kullanıyor.Daha dün kompakt tan dslr ye geçiş yapmış bi ergen tutmuş ona laf yetiştiriyor
    ulan o sitedeki insanların %99.9 u bırak kullanmayı o makinayı görse öküzün trene baktığı gibi bakarhatta bir çoğunun onun fotoğraf makinası değilde başka bişey olduğunu düşünceğinden eminim

yazın için söylencek tek kelime"döktürmüşün"
    bi göz gezdirdim yarın boş zamanımda detaylıca okuyunca bilmediğim şeyler öğreneceğimden eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo-pentax

quote:

bence doğru yapıyorlar.
    eline 2 manuel lens alan ulen ben fotoğrafçının kralı oldum herşeyi biliyorum havasına giriyor.
    fk da bir abim var Linhof Master Technika 6x9 kullanıyor.Daha dün kompakt tan dslr ye geçiş yapmış bi ergen tutmuş ona laf yetiştiriyor
    ulan o sitedeki insanların %99.9 u bırak kullanmayı o makinayı görse öküzün trene baktığı gibi bakarhatta bir çoğunun onun fotoğraf makinası değilde başka bişey olduğunu düşünceğinden eminim

yazın için söylencek tek kelime"döktürmüşün"
    bi göz gezdirdim yarın boş zamanımda detaylıca okuyunca bilmediğim şeyler öğreneceğimden eminim

Bildiklerini bastan paylaşsalar o dediğin sorunlar azalacak aslında. Bilgi paylasimini ticaret sayip kurslarla sinirlamanin sonuclari.
    O "efelenmeler"in cogunlugu da bilmemekten, bilmemenin sebebi hem kisinin kendisi hem Türkçe kaynak eksikliği. Var olan Türkçe kaynakların cogunun dili asırı teknik, ben daha pratik yazmaya çalışıyorum ki okuyan mutlaka birşeyler kapsın.
  • @ozturert paylaşımların gerçekten aşırı zaman,emek isteyen paylaşımlar oluyor.
    ben şahsen keyifle takip ediyorum umarım blogun daha büyük kitlelere ulaşır
    keşke şu pentax ön yargınıda kırsan da senden pentax ekipman testleri,incelemeleri filan da okusak
  • Güzel bilgi. Emeğine sağlık..
  • quote:

@ozturert paylaşımların gerçekten aşırı zaman,emek isteyen paylaşımlar oluyor.
    keşke şu pentax ön yargınıda kırsan da senden pentax ekipman testleri,incelemeleri filan da okusak

Pentax'a on yargım yok aslında, sadece kullanıcıların asırı fanatikligi komigime gidiyor ve uğraşmak eğlenceli oluyor. Yoksa özel mesajdan Pentax önerdiğim çok insan var. Abim'e de k100d Süper aldırmıştım ornegin.
    En son tanık oldugum olayı anlatayım, sen karar ver:
    Mayis ayinda hastanede gastroentrolojide bekliyorum. 22-23 yaslarindaki bir cocuk görevli kıza kolonoskopi aletinin markasını sordu. Kaç kisi böyle birşey sorar ki? Kız da şaşırdı, telefon edip öğrendi ve "Pentas"mis dedi (Pentax demek istiyor). Cocuk teşekkür etti, ayrılırken yanındaki arkadaşına ciddi ciddi "abi rahatladım ya, k.cimiza Pentax girecekse sorun yok, bak Canon yapabiliyor mu" dedi. Digeri "evet abi keskin çıkar hersey görünür şimdi rahat rahat" dediğinde ben tuvalete doğru koşuyordum kahkahamı saklamak için :) Yahu sen hastasin hala rekabet pesindesin! İste bu fanatiklik beni güldürüyor. Halbuki hiç bir Canon'cu "oooh bak Pentax printer yapabiliyor mu, nasıl koyduk?" diye aklının ucundan geçirmez :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

@ozturert paylaşımların gerçekten aşırı zaman,emek isteyen paylaşımlar oluyor.

Pentax'a on yargım yok aslında, sadece kullanıcıların asırı fanatikligi komigime gidiyor ve uğraşmak eğlenceli oluyor. Yoksa özel mesajdan Pentax önerdiğim çok insan var. Abim'e de k100d Süper aldırmıştım ornegin.
    En son tanık oldugum olayı anlatayım, sen karar ver:
    Mayis ayinda hastanede gastroentrolojide bekliyorum. 22-23 yaslarindaki bir cocuk görevli kıza kolonoskopi aletinin markasını sordu. Kaç kisi böyle birşey sorar ki? Kız da şaşırdı, telefon edip öğrendi ve "Pentas"mis dedi (Pentax demek istiyor). Cocuk teşekkür etti, ayrılırken yanındaki arkadaşına ciddi ciddi "abi rahatladım ya, k.cimiza Pentax girecekse sorun yok, bak Canon yapabiliyor mu" dedi. Digeri "evet abi keskin çıkar hersey görünür şimdi rahat rahat" dediğinde ben tuvalete doğru koşuyordum kahkahamı saklamak için :) Yahu sen hastasin hala rekabet pesindesin! İste bu fanatiklik beni güldürüyor. Halbuki hiç bir Canon'cu "oooh bak Pentax printer yapabiliyor mu, nasıl koyduk?" diye aklının ucundan geçirmez :)

Muhtesem. Memleketimin insani bir tane
  • Fevkalade olmuş. Ellerine sağlık.
  • bu forumdan paylaşsanız da site değiştirmek zorunda kalmasak..
    (elinize sağlık)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.