Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

BİLEMEDİM ANA BABA KİYMETİN...

7
Cevap
0
Favori
187
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> BİLEMEDİM ANA BABA KİYMETİN...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      701 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:33:29 Konu Sahibi
      Bilemedim ana baba kiymetin
      Arkamizda karlica bir dag imis..

3 gundur sehir disinda kuzenimin yanindayim bugun anami babamı ozledigim icin geri donuyorum...3 gunde su kadar ozlediysem onlar hakki rahmetine kavusunca ne yapacagim bilmiyorum :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |

• Teğmen
      139 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:36:37
      Babamın bi lafı vardır.

Karı koynuna girince anayıda babayıda unutursun merak etme.

Hala anlamaya çalışıyorum.

• Yarbay
      3094 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:38:01
      Türkiye'nin problemi belki de budur. Milyonlarca ana kuzusu. Özgürlüğü inşa edememiş nesiller anne babalarının tozlu düşüncelerini miras alarak sürekli yeniliğe direnç gösteriyorlar. Bu da toplumsal değişime en büyük engel. Oysa iradesi hür ve zihni açık insanlara ihtiyacımız var bizim.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.
    • Yüzbaşı
      756 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:40:10
      quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

Babamın bi lafı vardır.

Unutursun derken tamamen değil elbette, ama kiminle yaşamaya devam edersen o senin için daha önemli olur bence de. Mesela çocukların oldu, ne bileyim senin ailen o ya. Tabiki babanın dediği gibi olacak.
      |
      |

• Yarbay
      13225 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:40:30
      quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

Babamın bi lafı vardır.

hmm ilk defa duydum
      |
      |

(ORIGIN ID: HAAltuntaas) İşlemci: INTEL CORE i7 4790K 4.0/4.4 GHz || Ekran Kartı: ZOTAC GTX 1070 AMP! EXTREME || Monitör: ASUS ROG SWIFT PG279Q /165 Hz/G-SYNC/IPS/2K/27" || Anakart: MSI Z97 GAMING 3 || Ram: GSKILL RipjawsX (4x4GB) 16GB DDR3 || Depolama: SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD || Depolama2: WD CAVIAR BLACK 2 TB || Depolama3: SEAGATE BARRACUDA 1 TB || Kasa: CORSAIR GRAPHITE 780T BLACK FULL-TOWER || Güç Kaynağı: CORSAIR CX750M || Soğutma: CORSAIR H115i PRO RGB LIQUID CPU COOLER || Ses Kartı: CREATIVE SOUND BLASTER ZX || Ses Sistemi: LOGITECH Z906 5.1 500W DTS - DOLBY DIGITAL || Klavye: LOGITECH G710+ || Mouse: STEELSERIES RIVAL 700 || Kulaklık: RAZER ADARO STEREOS
    • Binbaşı
      1410 Mesaj
      19 Haziran 2014 12:42:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Türkiye'nin problemi belki de budur. Milyonlarca ana kuzusu. Özgürlüğü inşa edememiş nesiller anne babalarının tozlu düşüncelerini miras alarak sürekli yeniliğe direnç gösteriyorlar. Bu da toplumsal değişime en büyük engel. Oysa iradesi hür ve zihni açık insanlara ihtiyacımız var bizim.

Katılıyorum hocam, insanların içinde bile olsa ekstrem işlerle/hobilerle uğraşmaya çekiniyorlar. Radikal kararlar alıp hayatını toplumdan farklı bir yöne çizmeye korkuyor insanlarımız. Köklere olabildiğince bağlı kalınmaya çalışılıyor, farklılık veya özgürlük insanları korkutuyor.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      4 Not
      19 Haziran 2014 12:46:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Whenifeelit

Bilemedim ana baba kiymetin
      Arkamizda karlica bir dag imis..

3 gundur sehir disinda kuzenimin yanindayim bugun anami babamı ozledigim icin geri donuyorum...3 gunde su kadar ozlediysem onlar hakki rahmetine kavusunca ne yapacagim bilmiyorum :/

Allahtan sabır istersen verir.
      Ama böbürlenerek isyan edersen kahrolursun bence.
      Bende Annemi kaybettim ama Yüce Allah çok güzel bir sabır verdi.
      |
      |

Özgür değilim duygularımın esiriyim.
      Sek içtim acılara su katmadım.

• Yüzbaşı
      701 Mesaj
      19 Haziran 2014 13:13:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Beni zaten il disina gezmek icin gonderenler onlar. Tabi sizin maddi durumunuz kotuyse bilemen. Suan cebimde 700 lira var sirf 3 gun gezmek icin.para ve dusunce konusunda ailemle hicbie sıkınti yok. Fakat ailemi ozledim. Senin fakirligin ve fakirlikren dogan dusuncelerini duymak istemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
SEO
Paykasa
Yeni Abonelik d-smart
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.