Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
566
Cevap
5
Favori
434.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam adresini verebilirmisin kabul edemedim kusura bakma
  • pm attım
  • arkadaşlar az evvel bilecik'e düştüğümü öğrendim.acaba başka bilecik çıkan arkadaşımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esef

arkadaşlar az evvel bilecik'e düştüğümü öğrendim.acaba başka bilecik çıkan arkadaşımız var mı?

Ben varım kardeşim
    "BİLECİK 2'NCİ J.EĞT. TUG. K.LIĞI BİLECİK"
  • BİLECİK İL J. K.LIĞI BİLECİK görünüyor bende de ikisi farklı yerler midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PohPohPerisi -- 10 Ağustos 2009; 10:28:23 >
  • Aynı yere düşen arkadaşlar bir şekilde irtibata geçebilirsek bizim için daha iyi olur görüşündeyim acemilik devresini atlatmakta katkımız olur birbirine
  • quote:

Orijinalden alıntı: PohPohPerisi

BİLECİK İL J. K.LIĞI BİLECİK görünüyor bende de ikisi farklı yerler midir?

inşallah aynı yerdir. benim duyduğum bi söğüt bi de merkez varmış. merkez de 7000 falan acemi oluyomuş büyük bir yermiş.
    hakkımızda hayırlısı arkadaşlar
  • Kısa dönem BİLECİK İL J. K.LIĞI BİLECİK arkadaşlar gitmeden önce görüşsek iyi olur orda yanlızlık çekmeyiz. ertekinbaris@hotmail.com Barış ismim sağlıcakla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertekinbaris

Kısa dönem BİLECİK İL J. K.LIĞI BİLECİK arkadaşlar gitmeden önce görüşsek iyi olur orda yanlızlık çekmeyiz. ertekinbaris@hotmail.com Barış ismim sağlıcakla...

galiba sizinki farklı kardeşim isimden kurtarmıyo bizimki 2.nci jandarma

pohpohperisi ile görüşebilirsin ama o da orda

Bu arada ne 2.nci jandarma eğitime sadece 2 kişi miyiz millet grup bile oluşturdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _tatar_ -- 10 Ağustos 2009; 17:20:13 >

• _can84_

BİLECİK İL J. K.LIĞI BİLECİK ifadesi nereyi ifade ediyor söğüt'ü mü yani tam anlayamadım.
  • Bende

9. Jandarma Er Eğitim Alayı Komutanlığı Bilecik/Merkez e çıktım... Tekirdağ dan yada yakın cevreden kimler var bilmiyorum ama buraya benim gibi düsen arkadaslara simdiden allah sabır versin tabi banada cünkü bizi cok zor bir egitim bekliyor duyumlar böle umarım, moralinizi bozmamışımdır. ondan sonrada büyük ihtimal usta birligi doğudayız.. + arkadaslar sevk kagıdımda Kuvveti:J.GN.K.LIĞI yazıyor bunun anlamı nedir. Sınıfı: Jandarma bilen biriler yardımcı olabilirmi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejderhalordu -- 10 Ağustos 2009; 22:42:59 >
  • Arkadaşlar biz kısa dönemiz dağıtım olmuyor benim bildiğim. Bilecikte kalıcıyız. Yanlış mıyım?
  • _can84_

ne sorsam bilmiyorum askerliğe yabancıyım biraz bi tavsiyeniz falan varsa bilecik ile ilgili dinlemeye hazırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: _tatar_

_can84_

ne sorsam bilmiyorum askerliğe yabancıyım biraz bi tavsiyeniz falan varsa bilecik ile ilgili dinlemeye hazırım

evet dediğiniz gibi kısa dönemler acemi birliği neredeyse ustabirliğide orda oluyor yada ilin çevre merkezlerine dağıtılıyor.Mesela bilecikte jandarma karakolu varsa ustabirliğiniz oraya düşüyor gibi..Şimdi bilecik gibi küçücük biyerde nereye düşersiniz orasını da bilmiyorum ama orda kalacaksınız orası kesin şu zamanda bilecik nasıldır bilmiyorum ama bilecik çok soğuk olur normalde..Geceleri ayazdır.Sabah 6da kahvaltıya indiğinzde heryeriniz donar..Onun için yanınıza kalın şeyler alın derim ama içerde de iğneden ipliğe herşeyi satıyolar onu da göz ardı etmeyin öğlen 12de bi bakarsın hava sıcaktır güneşlidir,ohh bee yazlık yerdir burası dersin 10 dakika sonra kar yağar ondan sonra sis olur yağmur yağar,şimşek çakar bi anda fırtına çıkar gibi gibi öyle bişey..Abartmıyorum bu gerçek ben çok şahit oldum ama şuanda siz ve 89/3ler çok şanlı olacaklar çünkü 4 devre kadar havadan zulüm görmeyeceksiniz.Ben 87/4 gittim,hayatımda öyle soğuklara rastmaladım.Ağzım burnum çarpıldı.Allah herkeze kolaylık versin..

Haa bu arada küçük bi yer olduğu için ve 7-8 bin kişilik askerin yarısının bi anda çarşıya çıktığı düşünerekten internet kafe olayını falan bisüre unutun derim,yer bulamazsınız..Çok ama çok şanslı olmalısınız o yüzden,şimdiden kendinize başka ilgilenecek şeyler bulun çarşıda ama çarşının da int. cafeden başka hiçbir esprisi de yok orası da kesin o zaman tek seçenek kahvehaneler kalıyo bide en önemlisi esnafı inanılmaz derece kazıkcıdır ..Yarım ekmek sivile 1,5 ytl ise askere 3 milyodur..Dikkat edin..

Çok konuştum sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nick falan yok_ -- 11 Ağustos 2009; 0:05:08 >

• Hocam çok teşekkür ederim yazdıkların için Şu an Bilecik ile ilgili herşeye aç durumdayım Çok enteresan bir ruh hali para versek yaşayamayız. Sanıyorum orası pek kısa dönem almıyor fazla giden de duymadım kısa dönem olarak inşallah herşeyin hayırlısı olur hepimiz için
  • Çok sağol hocam eline sağlık
    Senin yazdıklarını ben de aileme iletiyorum
    Herkese hayırlı tezkereler

Aklıma şu an soracak bişey gelmiyo ama geldiğinde burdayım tekrar teşekkürler
  • selam ben 89/3 bilecik merkez jandarmayı görünce daha başka bi şeye bakmadım valla.biri sorduğunda bilecik diyom tamam sen doğudasın diyolar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazasker

selam ben 89/3 bilecik merkez jandarmayı görünce daha başka bi şeye bakmadım valla.biri sorduğunda bilecik diyom tamam sen doğudasın diyolar :D

Aynısi geçerli :D ne zaman bilecik/merkez jandarma desem, of of saglıcakla git gel, hakkariden bize kart yollarsın diyolar :S
  • Allah a emanet arkadaşlar

Hoşçakalın
  • Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugayına düşen Mehmetcikler böyle bir yerde acemilik yapacağınız için çok şanslısınız ben 89'2 olarak bilecikte geçinip giderken yemin töreninden sonra ben dahil 540 askeri izmir yeni foça 7. jandarma komando eğitim alayına gönderdiler branş eğitimimizi orda aldık foçaya gittikten sonra bileciğin değerini daha iyi anladım :D
    Bilecikten çıkan askerlerin doğuya gittikleri doğru eğer meslekci bandocu tankçı ve şöför olarak seçilmezseniz yemin töreninden sonra branş eğitimi alacaksınız daha sonra sizi karakollara gönderecekler oralarda nöbet tutacaksınız yapacağınız iş bundan ibaret ben yemin törenine kadar orda kaldığım için yapacağınız işi size söyleyeyim bölüğünüzü öğrenip kayıt işlemlerini bitirdikten sonra 30 gün boyunca temel eğitim safhasından geçeceksiniz tüfekli tüfeksiz yanaşık düzen mekanik nişancılık vs.. ve bol bol uygun adımda yürüyeceksiniz bazen isyan etme derecesine geleceksiniz ama yapacak bişey yok yemin töreninden sonra yürüme işi biter branş eğitimi başlar ama onu orda almadığım için nasıl olduğunu bilmiyorum ben 3. tabur 6. bölükteydim anfiler biraz uzak 3. taburun yemekhanesi yandığı için biz 4. tabura gidiyorduk ama biz foçaya gittikten sonra açılmış biraz daha rahat edersiniz :) zira o yokuşu günde 3 kere çıkmak adamı bitiriyor kantinlerde bol bol sıra olur hatta aklınıza gelen her yerde sıra vardır botlarınızı bir numara büyük alın denediğiniz botlar kesiktir ona aldanmayın ayaklarınız bol bol yara olur yoksa yürüyemezsiniz komutanlar genelde iyidir askerle ilgilenirler bilecik çok düzenli bir yer yat kalk saatiniz bellidir yemek saatiniz bellidir molalar bellidir zevkli bir acemilik geçireceğinize emin olun bizde timce elazığ jandarma komando taburuna düştük Allah hepinizin yardımcısı olsun..

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.