Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozan19881

demişsin herkes bilgisayar biliyorum diye meslekçi yazılmak istemiş ama hiç mi yüksek okul diploması olanı biri yoktu ilk onları almazlar mı? can 84

olsa bile hiç aramadıklarını söylediler..Önüne gelen ben bilgisayar biliyorum diye saldırdı.Herkezin az çok bilgisi var sonuçta bilgisayar hakkında.Bide meslekçi seçilen bir bilgisayarcıyla,ustabirliğine gitmiş 75 günlük bir yazıcı aynıdır.Sonuçta çok ileri derecede bir bilgisayarcı aramıyolar.Onun yerine başka mesleklere yöneliyolar.Belki şimdi değişmiştir durum,sen yine o geldiğinde araştır..Ama bilgisayarcı isterlerse mutlaka elinde bi belgesi olanı seçerler çünkü dediğim gibi çok kişi başvuruyo..
  • quote:

Orjinalden alıntı: _can84_

quote:

Orjinalden alıntı: catry

S.a arkadaşlar bende bilecik jandarma eğitim tugayına düştüm.

üsteki mesajları okudum sertifikan belgen filan olması lazım demişsiniz.
    benim belgem filan yok ama bilgisayardan anlarım baya yazıcı olmak istesem olamazmıyım
    birde başka soru yazıcımı olsam daha iyi olur time katılsammı daha iyi olur?

size de yardımcı olmaya çalışayım ;

Heyet sana sorular soruyor yada elinde bi belgen var mı diyolar.Mesela ben garsonum diyosun adam senden bonservis istiyo,elektrikçiyim diyosun sorular soruyo yada belgen var mı diyo..Ama şöyle bişey var.Ben 87/4 gittim benim zamanımda herkez ben bilgisayardan anlıyorum diye başvurmaya kalkıştı,ordaki heyet daha ilk dakikadan millete,ben bilgisayardan anlıyorum diye gelmeyin çünkü bilgisayarcı aramıyoruz dediler.Yani bilgisayarcı pek aramıyo o heyet.Hep garson,aşçı,berber,elektrikçi,sıvacı,kaloriferci gibi meslekciler arıyolar.Onun içinde bazı sorular soruyolar,eleme yapıyolar.Yani ustabirliğinde ne gerekiyorsa..Yukardaki arkadaşa da dediğim gibi eğer bilgisayardan anlıyorsanız o sizin ustabirliğinizde işinize yarıyacak.Çünkü gittiğiniz birlikte size meslekleriniz neler,ilgilendiğiniz,elinizdeki yetenek nedir diye soruyolar.Sende bilgisayar dersin ayırırlar.Zaten jandarmasın,karakola düşeceksin.Seni havada kaparlar.Acemibirliğinde işine yaramaz.

Diğer soruna gelirsek ;

ikisi çok farklı şeyler.Ben münferittim,yazıcı oldum.Eğer kafam bisüre sonra kaldıramaz diyosan yapma o işi :) tecrübeye sabittir.İşleri yetiştirebilmek için çoğukez sabahladığım oldu.Ama çabukta vakit geçiyo onu da unutmamak lazım.Tim yazıcılıkla çok ayrı bişey.Tim'in eğitimi var,bi ağırlığı var ama timleri de ihtiyaca göre gittiğin yerde dağıtıyolar.Zaten münferit yada tim %98 doğuya gidiyo.Eğer arkadaşlarımla olmak istiyorum diyosan tim derim.Çünkü bütün bi askerliğiniz boyunca acemi birliğindeki 17 arkadaşınla birlikte yaşayacaksınız.Eğer tim olmayı engelleyici ciddi bi rahatsızlığın varsa almıyolar time yoksa kendi kafalarına göre seçiyolar..

sağol hocam.
    münferit olmayın sakın çok ezerler diyorlar bu doğrumu peki.
    yazıcı olmak istememin nedeni çok hareketsizim uzun süredir çalışmıyorum hantallaştım iyice.
    ne olmamı önerirsin peki yaşamış biri olarak?

• valla kim demişse tam gediğine oturtmuş o lafı maalesef öyle.Ben münferittim yapmadığım ayak işi kalmadı.Temizliğinden tut,taş taşımasına kadar aklına gelebilecek ne iş varsa yaptırıyolar.Hergün sabah öğlen akşam yemekhanenin temizlenmesinden münferit askerleri sorumlu (sırayla) daha türlü türlü şeyler..Neredeyse vatan haini olmadığımız kaldı.Hadii münferit olanlar batıyo timler doğuya düşse millet kaçıyo ondan istemiyo diyecem ama öyle bişeyde yok.Herkez aynı yere gidiyo ama bu eziyet niye anlamış değilim.Ama bunların hiçbiri takmadım,ha hı dedim geçtim,sorun olmadı.Sende düşünme yoksa acemiliğin bitmez..Dediler de nooldu bende münterittim doğuda yaptım,allaha şükür bitirdim timin eğitimi ağır ama iyi eğitim veriyolar.Bide işte acemilikte elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyolar o derece.Ben hiç time girmedim onun için net bişey söyleyemem ama acemi birliğinde rahat değildim ustabirliğinde yazıcı + haberci olarak rahat yaptım askerliğimi.Askerden sonra konuştuğum arkadaşlarım da tim olmanın korkulacak bi yanı olmadığını,rahat yaptıklarını söylediler.Hepisi sorunsuz bitirdi geldi.Sen seçimi acemi birliğinde ortamı görerek yapabilirsin,ben ne desem yalan olur burdan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nick falan yok_ -- 7 Mayıs 2009; 18:39:10 >

• quote:

valla kim demişse tam gediğine oturtmuş o lafı maalesef öyle.Ben münferittim yapmadığım ayak işi kalmadı.Temizliğinden tut,taş taşımasına kadar aklına gelebilecek ne iş varsa yaptırıyolar.Hergün sabah öğlen akşam yemekhanenin temizlenmesinden münferit askerleri sorumlu (sırayla) daha türlü türlü şeyler..Neredeyse vatan haini olmadığımız kaldı.Hadii münferit olanlar batıyo timler doğuya düşse millet kaçıyo ondan istemiyo diyecem ama öyle bişeyde yok.Herkez aynı yere gidiyo ama bu eziyet niye anlamış değilim.Ama bunların hiçbiri takmadım,ha hı dedim geçtim,sorun olmadı.Sende düşünme yoksa acemiliğin bitmez..Dediler de nooldu bende münterittim doğuda yaptım,allaha şükür bitirdim timin eğitimi ağır ama iyi eğitim veriyolar.Bide işte acemilikte elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyolar o derece.Ben hiç time girmedim onun için net bişey söyleyemem ama acemi birliğinde rahat değildim ustabirliğinde yazıcı + haberci olarak rahat yaptım askerliğimi.Askerden sonra konuştuğum arkadaşlarım da tim olmanın korkulacak bi yanı olmadığını,rahat yaptıklarını söylediler.Hepisi sorunsuz bitirdi geldi.Sen seçimi acemi birliğinde ortamı görerek yapabilirsin,ben ne desem yalan olur burdan..

hocam 2. er jandarma eğitim tugayı yer olarak nerde oluyor birde 2. er jandarma tugay komutanlığı bu farklı bir yermi?

• 2. jandarma bileciğin merkezinde diye duydum doğrumu yanlışmı bilmiyorum sülüsleri aldığımızda görürüz artık
  • quote:

hocam 2. er jandarma eğitim tugayı yer olarak nerde oluyor birde 2. er jandarma tugay komutanlığı bu farklı bir yermi?

Otobüs seni merkez otogarında indiriyo,orası son durak.Zaten bilecik küçücük bi yer.Otobüsle birliğin önünden geçersin,birliği geçince de az ilerde otogar var.Orası hem otogar hemde çarşıdır.Ordan geldiğin yerden tekrar yukarı doğru çıkacaksın,Sivillerin kalabalık olduğu yöne doğru.Sakın ters yöne gitme zaten heryer asker kaynar yabancılık çekmezsin ama esnafı çok pis kazıkcıdır uyarmadı deme.Askerle sivile ayrı davranıyolar.Bana yarım ekmeği 1 ytl'ye satar,sana 1,5 ytl'ye kakalar.Keza internet kafeleri de öyledir..Orası,anlattığım yerde (giriş) zaten 2.er jandarma eğitim tugayı olur.Toplam 12 bölükten oluşur.Taburlar 4er 4er ayrılır.1-2-3-4 1 tabur,5-6-7-8 1 tabur,9-10-11-12 1 taburdur.Her sayı 1 bölüktür.Ben 12. bölükte yaptım acemiliğimi onun için sadece 9-10-11-12'ci bölüklerin ne yetiştirdiklerini biliyorum.9uncu bölük makinalı tüfek,10.bölük ağır silahlar,11. bölük rdm bölüğü (silahsızlar,piskopatlar) 12. bölükte tim yetiştirir.En ağırı 12. bölüktür.Bide 1. bölüğe sosyete bölüğü derler ama neden dediklerini bilmiyorum yemin törenine kadar sadece yürüyüş yaparsın.Yemin töreninde yürümek için adam seçerler (tavsiye edilmez) yürüyüşü iyi olanlar yemin töreninde platformda yemin eder,seçilemeyenler başka biyerde..Herşey yemin ettikten sonraki gün başlar..Budur

• quote:

quote:

Otobüs seni merkez otogarında indiriyo,orası son durak.Zaten bilecik küçücük bi yer.Otobüsle birliğin önünden geçersin,birliği geçince de az ilerde otogar var.Orası hem otogar hemde çarşıdır.Ordan geldiğin yerden tekrar yukarı doğru çıkacaksın,Sivillerin kalabalık olduğu yöne doğru.Sakın ters yöne gitme zaten heryer asker kaynar yabancılık çekmezsin ama esnafı çok pis kazıkcıdır uyarmadı deme.Askerle sivile ayrı davranıyolar.Bana yarım ekmeği 1 ytl'ye satar,sana 1,5 ytl'ye kakalar.Keza internet kafeleri de öyledir..Orası,anlattığım yerde (giriş) zaten 2.er jandarma eğitim tugayı olur.Toplam 12 bölükten oluşur.Taburlar 4er 4er ayrılır.1-2-3-4 1 tabur,5-6-7-8 1 tabur,9-10-11-12 1 taburdur.Her sayı 1 bölüktür.Ben 12. bölükte yaptım acemiliğimi onun için sadece 9-10-11-12'ci bölüklerin ne yetiştirdiklerini biliyorum.9uncu bölük makinalı tüfek,10.bölük ağır silahlar,11. bölük rdm bölüğü (silahsızlar,piskopatlar) 12. bölükte tim yetiştirir.En ağırı 12. bölüktür.Bide 1. bölüğe sosyete bölüğü derler ama neden dediklerini bilmiyorum yemin törenine kadar sadece yürüyüş yaparsın.Yemin töreninde yürümek için adam seçerler (tavsiye edilmez) yürüyüşü iyi olanlar yemin töreninde platformda yemin eder,seçilemeyenler başka biyerde..Herşey yemin ettikten sonraki gün başlar..Budur

sağol hocam.

• 89/2 ler ekleyin konuşalım panik_prens@hotmail.com ben 89/1 kral bandocu çılgın trampetçi oldum :) şimdi izmir eski foçaya gidiyorum bandoya giren yırttı giremeyen doğu ve güneydoğuya yolcu ona göre hazırlanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linkinpark64 -- 10 Mayıs 2009; 20:03:42 >
  • selam aleykümkardeş tanışmak mı istiyonbende aynı yerde yapıyorum ya
  • s.a can84 kardeş seninle daha önceden konuşmuştuk bana epey bilgi vermiştin sağolasın.Benim gideceğim yer kesinleşti Bilecik-Söğüt Jandarma Ulaştırma... burayla ilgili bana verebilceğin bilgi varmı? Söğütle ilgili bilgisi olan tecrübeli arkadaslardan da bilgi almayı isteriz?

Bide sormak istediğim diğer bişey var şimdi ben burdanmı hesap açtırsamda gitsem orada zorluk cekmeyelim sonra? Söğütte acaba hangi bankamatikler mevcut askeriyede bilen varmı? bu konuda önerebilceğiniz bişey varsa öğrenmek isteriz?kafama takıldı çünkü...
  • Söğüt te 20 gün şoför eğitimi aldım, bu süre içindeki tecrübelerimi aktarayım.
    1967 de süvari yetiştirmek için kurulmuş bir birlik ve zamanla çağa ayak uydurarak ulaştırma taburu olmuştur. Askeriyede bulunan tüm araçları burada görebilirsiniz. Dediğim gibi 1967 de kurulan ahırdan bozma yemekhaneleri ve koğuşları var. 1 veya 2. bölüğe düşerseniz şanslısınız, koğuşlar bina şeklinde, 3-4-5. bölüğün koğuşları ise dediğim gibi ahırdan bozma... Burada genel bir disiplinsizlik ve düzensizlik var. Bunu Gölpazarından gelen biri olarak söylüyorum. Kışın çamurdan yazında tozdan geçilmiyo; yattığınız yatağa kadar heryerde bunu görebiliyorsunuz. Koğuşlar 90 kişilik, yataklar nevresimler ayda yılda bir değişiyo... Servis binası ve karavana diye bir bela varki ona ayrıca deyinmek istiyorum; her bölük kendi içinde posta posta bu işi yapıyor ve sabahtan akşama kadar bulaşıktan yemek getirmeye her türlü ameleliği yapıyorsunuz. Üstünüz başınız batıyo... Kantinlerde nakit para geçmiyor; ing bank ın size vereceği akıllı kartlara para yükleterek alışveriş yapıyorsunuz. Bu sıraların hızlı akması açısından iyi ama para yükleme haftada bir olduğu için karttaki paranız biterse biraz sıkıntı yaratabilir. Gerçi tabur içinde ing bank var ve bankamatiğinizde varsa istediğiniz zaman para yükleyebilirsiniz.
    Birazda iyi yanlarını anlatacak olursak. Kadrolar ve komutanlar sizi fazla sıkmıyor. Geldiğim yerde onbaşı bile komutanım çektiriyodu bize, burada istersen ismiyle hitap et bişey demiyolar. Hafta sonu ve öğleden sonra eşofman serbestliği var. Mehmetçik gazinosunda bol bol televizyon seyredebilirsiniz; tabi kumanda her zaman üst devrelerde Kantinler ve ürün çeşitleri bol, gece nöbetçi kantin bile var... Hasta olduğunuzda revire çıkmak için zorluk çıkartmıyolar, gereken tedaviyi yapıyolar. Koğuşlar 90 kişilik olduğu için koğuş nöbeti sık sık gelmiyo ve 2 kişi tutulduğu için kafanıza göre takılabiliyorsunuz. Çarşısı küçük ama güzel, iş bankası ve ziraat bankası mevcut... Mıntıka temizliği ayda yılda bir yapılır, Söğüt ten ayrılacağımız son gün bize çamlıktaki kozalaklara kadar sağlam bi mıntıka yaptırdıkları için şimdilik size fazla yüklenmezler

Dediğim gibi burada yalnızca 20 gün geçirmeme rağmen 3 kişi 2 yatağı birlştirip yatmayı, 2 kişi 1 dolabı kullanmayı, her türlü amelelik işini yapmayı burda öğrendim. Gerçi yeni binalar falan yapılıyo bi modernize çalışması var ama yine de buradan bir an önce kurtulmaya bakın. Buranın amelelik işi bitmez. Herkeze hayırlı tezkereler şimdiden

• Selam millet
    bende 85 liyim 89/2 bilecik 2. jandarma er eğitim tugayına düştüm oraya gidenler ekleyin konuşalım

demm34@windowslive.com
  • söğüte düşenlerin AAlllaah yardımcısı olsun çok kötü bi yer .....
  • kırmızı mavi nefeli
    gözleri bakar ilerii
    genç kızların sevdiği bandocuyuz bandocu
    bandocu gider sahilee
    genç kızları görmeye
    genç kızların sewdiği bandocuyuz bandocuuu..!!!!!!

bilecik 2. jandarma tugayında bandoya girenler çok rahat eder silah eğitimi yok spor yok bölüklerinde kalanlar yemin töreninden sora 6 haftalık ağır silah eğitimi alırlar bunlar uçaksavar ve biksi eğitimi atışlar intikaller sürekli dewam eder bilecik %99,9 doğu ve güneydoğuya gönderir benim torpilim war ben gitmem deme tugay komutanın oğluda olsan kimse yerini oynatamıyo uykusuz gecelere hazır olun beyleer
    ama bando %70 batı %30 doğu ben izmire düştüm 89/1 KRAL BANDOCU ÇILGIN TRAMPETÇİ BABA GİDER İZMİREEEEEEEE
  • Selam tertip, bişey soracaktım. Sizin tugayda kazan yapan otobüs şoförünün durumundan haberin var mı? Tezkeresine 3 gün kala kazayı yapmış falan diyolardı. Hatta Ümit Yılmaz Söğüt'e kapanış törenine geldiğinde bu konuya baya değinmişti, bize de dikkatli olmamızı söylemişti.

quote:

Orjinalden alıntı: linkinpark64

kırmızı mavi nefeli
    gözleri bakar ilerii
    genç kızların sevdiği bandocuyuz bandocu
    bandocu gider sahilee
    genç kızları görmeye
    genç kızların sewdiği bandocuyuz bandocuuu..!!!!!!

bilecik 2. jandarma tugayında bandoya girenler çok rahat eder silah eğitimi yok spor yok bölüklerinde kalanlar yemin töreninden sora 6 haftalık ağır silah eğitimi alırlar bunlar uçaksavar ve biksi eğitimi atışlar intikaller sürekli dewam eder bilecik %99,9 doğu ve güneydoğuya gönderir benim torpilim war ben gitmem deme tugay komutanın oğluda olsan kimse yerini oynatamıyo uykusuz gecelere hazır olun beyleer
    ama bando %70 batı %30 doğu ben izmire düştüm 89/1 KRAL BANDOCU ÇILGIN TRAMPETÇİ BABA GİDER İZMİREEEEEEEE

• cmert ve can84 kardeşlerim. şimdi ben bi oyank banktan bide iş bankasından hesap açtırayım diyorum ama bide senin dediğin ing bankın akıllı kartlarına takıldım. sivilken çıkartma imkanımız varmı bunu..Yani söğütte şu an ing bankın akıllı kartları dısında başka bi kart yada bankamatik bulunmuyormu?Yardımcı olursanız çok sevinirim..
  • Akıllı kart sadece ing bank tarafından veriliyo, diğer akıllı kartlar kantinde geçmez. Sivilde çıkartabilirmisin bilmiyorum, zaten taburda en fazla 1-2 gün içinde veriliyor, sivilden çıkartman çok birşey değiştirmez.
  • cmert...

Söğütün acemiliği 35 günmü sürüyor sabitmi? yoksa değişiyormu?
  • Meslekçi seçilirsen yemin töreni sonrası yani 30 gün. Onun dışında, 1 veya 2. bölüğe düşersen 55 gün, 3-4-5. bölüğe düsersen 75 gün.
    Aslında Söğütle ilgili konu vardı, sorularını ordan sorsan daha iyi olur. Hem diğer arkadaşlarda faydalanır, hemde burası karışmaz
  • cmert

Bilgiler için çok sağol allaha emanet ol..
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.