Şimdi Ara

BİÇİMLENDİRME VE FORMAT HATASI(RESİM EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR ARKADAŞIN PC SİNDE KENDİ MARİFETİYLE C Yİ SİLMİŞ ve PC DE BAYA BİR VİRÜS VAR DAHA ÖNCE SORUNSUZ FORMAT ATTĞIM PC DE BU SORUN ORTAYA ÇIKTI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..
    sorun ram sorunu da ama hata ayıklayıcı ile ilgisi olabilir mi acaba onu soruyorum..harddisk biçimlendirip yapcam olmuyor windows nt desteklemedi hatası veriyor anlaşılan her yolu deniyorum ama olmadı başka ne kaldı arkadaşlar....

bu ise biçimlendirme yaparken oluyor..
     BİÇİMLENDİRME VE FORMAT HATASI(RESİM EKLENDİ)

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için Windows kapatıldı.
    Bu durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin:
    Yeterli disk alanınız olduğundan emin olun. Dur iletisinde sürücü tanımlanmışsa sürücüyü devre dışı bırakın veya bir sürücü güncelleştirmeleri için üreticiye başvurun. Görüntü bağdaştırıcısını değiştirmeyi deneyin.
    Donanım satıcınızdan BİOS güncelleştirmesi olup olmadığını öğrenin.
    Önbellekleme ve gölgeleme gibi BİOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakmayı deneyin. Bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için güvenli mod kullanmanız gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatın. Gelişmiş başlatma seçeneklerinde f8 tuşuna basın ve sonra güvenli modu seçin.
    Teknik bilgiler:
    *** STOP:0x0000007e (0x0000005,0xf786a0bf ,0xf7cb6208 ,0xf7cb5f0b)
    *** pci.sys.adress f786a0bf base at f7863000 ,datestamp 3b7d855c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lincoln49 -- 12 Nisan 2008; 12:44:20 >

• arkadaşım 2 sorun olabilir
    ya ramde veya hard diskte
  • up

yardım beyler
  • quote:

Orjinalden alıntı: HydroAcidX

arkadaşım 2 sorun olabilir
    ya ramde veya hard diskte

ikisini de denedim arkadaşım ram i başka slotda denedim olmadı farklı bir ram bulunca deniyicem yine de sorun sade ram de mi acaba?
  • dostum sen normal format atmayı denediğinde yani XP CD sini bilgisayarına takıp yeniden başlattığında CD'den kurulum için bir tuşa basın dediğinde basıyorsun ve biçimlendirmeye geldiğinde mi bu hatayı alıyorsun?
  • arkadaşım biçimlendirmeyi windows ortamında yapınca bu hatayı alman normaldir...çünkü çalışan bazı programlarının (arka planda çalışan) o sürücüde olma olasılığı wardır..önce onları kapatman gerekiyor..ki hangi programların olduğunu bilmeyebilirsin..sana tavsiyem formatı ya dos ortamında at ya da windows xp kurulumundaki biçimlendirme (format) ile yap..ram konusuna gelince..bence sorun ramdan kaynaklanmıyor olabilir..yani tek yapman gereken windows ortamı dışında format atman..
  • bence de ramdan kaynaklanmıyor , yerinde olsam yukarda yazdığım yazıyı uygulardım .
  • quote:

Orjinalden alıntı: black_sea_28

bence de ramdan kaynaklanmıyor , yerinde olsam yukarda yazdığım yazıyı uygulardım .

normal formatta yani boot ederek te yapmama rağmen dedim beyler yukardaki hatayı bi daha okusanız anlarsınız sorunu boot ettikren sonra bazı uygulanmaları yukluyor sonra hata veriyor
  • o zaman donamımsal bir sorun olabilir ??
  • Bence de Formatı Windows ortamında yapma
  • 1. Msdos komut sisteminde partionları silip tekrar oluşturmayı dene.
    2. Ranish Partition Manager diye dosta çalışan bir program var onunla partionları silip tekrar oluşturabilirsiniz aynı zamanda formatda atabilirsin.

Bunların birini denedikten sonra windows kurmayı dene.

Kolay gelsin
  • buna benzer bir sorunu farklı xp cd si ile kurulum yaparak çözmüştüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.