Şimdi Ara

Bi sim kart kesmeye 5 tl alinir mi ya el insaf (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
5
Favori
4.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg g2 için simi ben de 5 tl ye kestirdim.sim çalışmazsa ben karışmam falan diyordu bi de.neyse ki çalıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeodempp -- 13 Aralık 2013; 12:36:59 >
  • bedavaya yaptirdim bahcesehirde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samplus

quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

quote:

1. İşi ehline veriniz.
    2. Eğer 5 tl vermek zor geliyorsa kendin yap.
    3. Senin verdiğin o 5 lira nede vereceğim 100 lira zaten o kadının emeğini hiç birşekilde karşılamaz. O emeğin karşılığı değil işin piyasadaki değeri. Bunuda unutma.

Bu isin piyasa degerinin 5 tl olmasi gerektigine inaniyorsunuz yani. Peki hocam, unutmam merak etmeyin.

piyasa değeri 1tl dir veya 10tl dir orasıyla ilgilenmiyorum. Emeğinin karşılığı 5 tl değil diyorum. Geçen elektrikçi geldi 2 tane kablo bağladı 20tl aldı gitti. Ne diyim adama 2 tane kablo bağladın gittin mi diyeyim? O adamın işi o. O işten ekmeğini çıkartıyor. Önünde iki seçenek var. Ya kendin yaparsın ya da paşa paşa verirsin parasını yaptırırsın. Yaptırıyorsanda kimsenin emeğine laf edemezsin. O işin içinde sadece iki kabloya harcadığı emek yok o noktaya gelene o bilgiye ulaşana kadar yaptığı herşey var.

Sim karti zimbaya koyup ustten basmak yillarin emegini gerektiriyor tabii hocam siz de haklisiniz. hani bir hikaye vardir ya birisinin evde parkesi gicirdiyordur parkeci gelir bi civi cakar ama acayip para ister, 1 lirasi civi 99 lirasi emek falan der hani. O edebiyati yapmayin bana.
    Dunden beri diyorum ki "ben de maliyet hesabini pekala iyi biliyorum, bir hizmetin ya da urunu fiyati nasil hesaplanir biliyorum" diye, sonucta muhendislik okuduk bilmemiz lazim, bunu bilmeyen muhendis olmaz. Hatta sunu da diyorum "elinizi vicdaniniza koyun soyleyin, bu hizmetin fiyati 10 tl olur mu?"
    Ortada emek falan yok, bunun yaninda FATURALANDİRİLMAMİS HAKSİZ KAZANC ve bunun sonucu olarak VERGİ KACİRMA var, ve bunu savunan kisiler var, siz de bunu savunan kisiler tarafina gecmeyin lutfen.

• o alet 10-15 lira civarında. biz teknik serviste para almadan kesiyorduk şimdi duydum para alındığını. sonuçta ekran jelatini de 1-2 lira ama telefoncu 10-15-20 nasıl tutur ise affet miyor. biliyorsunuz....
    serbest piyasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aynalı Sazan

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Kendim makasla kestim zor bir şey değil.

+1. Ben de öyle yaptım. Çipine makas sürtmediğiniz takdirde problem olmuyor. O kadar el işi dersleri boşuna mı görüldü ilkokulda

Güzel günlerdi

• Kadın eve dönüş yol parasını çıkarmış
  • 1 kerelik 5 liran gitti altı üstü adam nereden kazanacak senin gibiler olmasa o dükkanın kirası nasıl ödenecek ? 5 lira verdin hala onu mu düşünüyorsun ?
  • quote:

Soruyorum vodafonedaki kadina "niye bu kadar pahali, masrafli bisey mi" diye "e tabii, en onemlisi ben emek harciyorum" demez mi ulan kullandigin alet zaten 2 tllik zimba gibi bisey karti koyuyorsun tak diye basiyorsun 0.1 saniyeni bile almiyor ne bu artistlik

www.technologic.com.tr/sim-kart-kesme-ucreti-cep-yakiyor/

Öyle 3 Kuruşa 5 Kayme yok. birde METU uyesi olmuşsun gerçekten odtü da okuyor isen daha anlayamadın mı

http://www.iphoneturka.net/nanosim.php

burdan girip a4 e çıktı alıp kendinde kesebilirdin pahalı buldu isen

Adamın orda Elektriği var suyu var dükkan kirası var vergisi var.

kaç lira alsın 1 lira mi alsın

ODTÜ lüsünüz kafanız aşırı çalışıyor ya cıkarıp yapaydınız hazır kestireceğinize .

birde kestim çalışmadı yazmıssınız

benim 2002 yılında aldıgım AYCELL hattı bile çalışıyor da sizin hat mı calısmayacak.

Demekki Sorun sizde demektir. iğne -- çuvaldız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LMNTRIX -- 13 Aralık 2013; 13:19:22 >

• quote:

quote:

1. İşi ehline veriniz.
    2. Eğer 5 tl vermek zor geliyorsa kendin yap.
    3. Senin verdiğin o 5 lira nede vereceğim 100 lira zaten o kadının emeğini hiç birşekilde karşılamaz. O emeğin karşılığı değil işin piyasadaki değeri. Bunuda unutma.

Bu isin piyasa degerinin 5 tl olmasi gerektigine inaniyorsunuz yani. Peki hocam, unutmam merak etmeyin.

Dostum cuma cuma ne içtin ben baktım 12 TL zımba makinesinden farkı yok o zaman kömür çıkaran abimleri miz in ne kadar alması lazım emeğinin karşılığı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tony -- 13 Aralık 2013; 13:16:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

quote:

Orijinalden alıntı: Nephren-Ka

Git note 3 e z1 e 2000 tl para ver sonrada 5 tlnin hesabini yap.

para bizim değil mi kardeşim ister 1 lira ister 5 senin gibi koyun tarzı yaşamaktansa...

Çocuk
  • Geçen bi avmdeki turkcelle sordum 15 tl dediler sonra aynı avm de avea da vardı orda 5 tlye kestirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bektascinar

quote:

Soruyorum vodafonedaki kadina "niye bu kadar pahali, masrafli bisey mi" diye "e tabii, en onemlisi ben emek harciyorum" demez mi ulan kullandigin alet zaten 2 tllik zimba gibi bisey karti koyuyorsun tak diye basiyorsun 0.1 saniyeni bile almiyor ne bu artistlik

Öyle 3 Kuruşa 5 Kayme yok. birde METU uyesi olmuşsun gerçekten odtü da okuyor isen daha anlayamadın mı

ODTÜ lüsünüz kafanız aşırı çalışıyor ya cıkarıp yapaydınız hazır kestireceğinize .

benim 2002 yılında aldıgım AYCELL hattı bile çalışıyor da sizin hat mı calısmayacak.

Yukarida yazdim, aynen kopyaliyorum.
    "Sim karti zimbaya koyup ustten basmak yillarin emegini gerektiriyor tabii hocam siz de haklisiniz. hani bir hikaye vardir ya birisinin evde parkesi gicirdiyordur parkeci gelir bi civi cakar ama acayip
    para ister, 1 lirasi civi 99 lirasi emek falan der hani. O edebiyati
    yapmayin bana.
    Dunden beri diyorum ki "ben de maliyet hesabini pekala iyi biliyorum, bir
    hizmetin ya da urunu fiyati nasil hesaplanir biliyorum" diye, sonucta
    muhendislik okuduk bilmemiz lazim, bunu bilmeyen muhendis olmaz. Hatta sunu da diyorum "elinizi vicdaniniza koyun soyleyin, bu hizmetin
    fiyati 10 tl olur mu?"
    Ortada emek falan yok, bunun yaninda FATURALANDİRİLMAMİS
    HAKSİZ KAZANC ve bunun sonucu olarak VERGİ KACİRMA var, ve
    bunu savunan kisiler var, siz de bunu savunan kisiler tarafina gecmeyin
    lutfen."

Ek olarak, nihayetinde kendim kesip yaptim zaten. Ama sikayet ettigim yeri siz anlamamissiniz belli ki, kendim kesip yapamayacak kadar salak degilim. Ayrica, konuyla hic ama hic alakasi olmadigi halde, neden odtulu olmamdan bahsediyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: By Trex

1 kerelik 5 liran gitti altı üstü adam nereden kazanacak senin gibiler olmasa o dükkanın kirası nasıl ödenecek ? 5 lira verdin hala onu mu düşünüyorsun ?

:) hala saka yapmaya calisanlar var.
    O adam/kadin, o parayi dukkanin kasasina koymuyor. O kazandigi paranin vergisini de odemiyor. Oradaki calisanlar da maasli. Bunu biliyor muydunuz :)

• Psydia kullanıcısına yanıt
    fiş - fatura istemedin mi? para bile istemez o zaman.
  • 5 TL'ye kartı kestirip, onun uyanıklığına para kaptıracağına, direkt orijinal Micro SIM kart alıp 7 TL ver de bari kartını falan yenilemiş olursun. Hem de adam akıllı adaptörüne takıp kullanırsın ileride.
  • 10 tl ye kestirdim ben manisada

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By Trex

1 kerelik 5 liran gitti altı üstü adam nereden kazanacak senin gibiler olmasa o dükkanın kirası nasıl ödenecek ? 5 lira verdin hala onu mu düşünüyorsun ?

:) hala saka yapmaya calisanlar var.
    O adam/kadin, o parayi dukkanin kasasina koymuyor. O kazandigi paranin vergisini de odemiyor. Oradaki calisanlar da maasli. Bunu biliyor muydunuz :)

nerede kestirdiğinizi yazdınız mı ? nereden bilecez biz ayrı çalışan olduğunu yada cebine attığını ? çünkü öyle ekstra çalışanı olan vs. büyük yerlerde bunu genelde yapmazlar yapsalar da parayı kendi cebine atamazlar hatta küçük yerde de yapamazlar cebe atıyorsa kovulur bunun için dediğiniz gibi olması istisnadır o yüzden istisnayı değil normali düşündüm doğal olarak
    bunu yapan yerler genelde küçük kendi dükkanını işleten yerler o yüzden para yine dükkana giriyor mesajımı ona göre yazdım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bektascinar

quote:

Yukarida yazdim, aynen kopyaliyorum.
    "Sim karti zimbaya koyup ustten basmak yillarin emegini gerektiriyor tabii hocam siz de haklisiniz. hani bir hikaye vardir ya birisinin evde parkesi gicirdiyordur parkeci gelir bi civi cakar ama acayip
    para ister, 1 lirasi civi 99 lirasi emek falan der hani. O edebiyati
    yapmayin bana.
    Dunden beri diyorum ki "ben de maliyet hesabini pekala iyi biliyorum, bir
    hizmetin ya da urunu fiyati nasil hesaplanir biliyorum" diye, sonucta
    muhendislik okuduk bilmemiz lazim, bunu bilmeyen muhendis olmaz. Hatta sunu da diyorum "elinizi vicdaniniza koyun soyleyin, bu hizmetin
    fiyati 10 tl olur mu?"
    Ortada emek falan yok, bunun yaninda FATURALANDİRİLMAMİS
    HAKSİZ KAZANC ve bunun sonucu olarak VERGİ KACİRMA var, ve
    bunu savunan kisiler var, siz de bunu savunan kisiler tarafina gecmeyin
    lutfen."

Ek olarak, nihayetinde kendim kesip yaptim zaten. Ama sikayet ettigim yeri siz anlamamissiniz belli ki, kendim kesip yapamayacak kadar salak degilim. Ayrica, konuyla hic ama hic alakasi olmadigi halde, neden odtulu olmamdan bahsediyorsunuz?

Hocam laf atmaya çalışıyor işte kendince odtülüler sanki insan değil

• 10 lira alıyorum..
  • 2000 liralık telefon alıyorsun 5 liranın hesabınımı yapıyorsun ? git kendin kır ozaman.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.