Şimdi Ara

Bi' kaç sorum var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-Öncelikle henüz üniversiteye gitmiyorum.Başlangıç için python dilini öğrenmeye karar verdim.Programı çalıştırmak için nasıl bir bilgisayara sahip olmam gerekir.Şu an phenom 9950 & 8gb ddr2 & Gtx 650 1gb donanımlı bir antikam var .Sorun olur mu? Sanırım önemli olan burada işlemci ve ram,yalnız bu sistemin yeterli olacağını sanıyorum sonuçta bin sayfa kod yazmayacağım.(Muhtemelen yazamayacağım )

2-Şu ana kadar kodlamaya dair neredeyse hiç bilgim yok.Kitap mı tavsiye edersiniz yoksa youtube üzerinden mi gideyim?[İngilizce anlamakta sorun yaşamıyorum(terimleri vs.de araştırırım)]

3-Bu mesleği tavsiye eder misiniz? Evden yapabileceğim seveceğim bir meslek arıyorum.Bilgisayar vs. gibi konularda meraklıyım.Muhtemelen kendimi bu konuda sürekli geliştiririm,bir noktaya gelince eğitimi durdurmam.

4-Üniversite eğitimi mi internet üzerinden eğitim mi?

Sorularım şimdilik bu kadar yanıtlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YunusTRY -- 24 Eylül 2018; 10:1:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-) ilk etapta yeterli olacaktır. C9.io tarzi online ideler de mevcut.

2-) Eğitim çok kişisel bir yolculuktur. Herkes kendi yolunu bulmalı. Ancak Belirli bir müfredatı bir çizgisi olan eğitim setlerini kullanmalısın. Youtube gaza gelip 3-4 bölüm çekip gerisini getirmeyen eğitimlerle dolu. Çünkü giriş kısmı birbirine kenetlenmiş bazı kavramlarla başlıyor.

3-)Senin kararın ne desek boş. Dunya da da sıkça tartışılan bir konu. Mosh Hamedani benim takip ettiğim önemli geliştiricilerden. Bu konudaki fikri bu:
    https://programmingwithmosh.com/general/dont-need-college-degree/

• quote:

Orijinalden alıntı: Ksenofanex

Bu mesaj silindi.
    Bir önce den ağzını topla. Ben senin asker arkadaşın mıyım. Edepli cümle kur sonra gel cevap işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Üslubumda nasıl bir sorun gördün anlamadım."Bok" kelimesine mi takıldın?Eğer öyleyse allah başka dert vermesin.
  • 1- İşini rahatlıkla görür.
    2- Kitap tavsiye etmem çünkü bu alanda her an bir şey değişebiliyor. Bu yüzden internet üzerinden güncel bilgi veren siteleri takip etmelisin(Udemy,Youtube vs.)
    3- Önü çok açık. Evden yapma kısmında ise evet, evden rahatlıkla çalışabilirsin.
    4- Tabi ki üniversite öğrenmek için şart değil fakat nereye gidersen git lisans mezunu olmana bakarlar. Özellikle mühendislik. Tavsiyem yapabildiğinin en iyisi bir okulda bilgisayar mühendisliği oku. Özellikle yurtdışında çalışma hayalin varsa mühendis diploman olmadan çok zor.
  • Yapacak olan yapar gençler,
    udemy de kendinizi boşuna soydurmayın. Katmerli bilgi nette var. O kadar google yeteneğiniz yoksa zaten yanlış yer desiniz demektir.

Yani önünde bilgisayar, arkasında internetin varsa. Her ne istiyorsan onu öğrenebilirsin.
    Öğrenemiyorsan, senin kabahatin. Başka birinin değil. Buralara onu yapayımmı bunu yapayımmı geçin bunları.

Git yap.

Bit Byte 0-255

https://web.stanford.edu/class/cs101/bits-bytes.html
  • bu mahmoud hamadun falan kimdir yav.. ne diye para veriyorsunuz böyle şeylere? ben burada çok yazdım: bu işler seyrederek öğrenilmez, okuyarak öğrenilir. Internetten kitap indirip okumayı öğrenin. Nasıl seçeceksin? Ratingleri değerlendirin, büyük üni'lerin ilk yıl müfredatındaki textbook ları araştırın onları indirip okuyun. İyi yazarları tespit edin ve onların diğer kitaplarına da ulaşmaya çalışın... kafası çalışana imkan bol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.