Şimdi Ara

'bi-amp' veya 'bi-wiring' nedir? Ne işe yarar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
5
Favori
15.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • stereo performansı sinema anfisi ile arttırmanın yolu bi-amp mı yoksa bi-wire mı derken byali bi ap yap demiş yapacam :D umarım stereo anfi arayışımı biraz olsun haffletir çünkü eşim çok fazla elektronikl alet olmasından şikayetçi
  • dene tabii ama sonuçları da yaz
  • önceki akşam bi-amp bağlantı yaptım, aynen kılavuzda yazıldığı gibi ama şöyle bi problem oldu, mesela PS3 oynarken veya CD player'dan müzik dinlerken anfiden "çat" diye bi ses geliyor ve anfi kendi kendini kapatıyor, daha sonra görüntü işlemeyi durduruyor yani daha sonra elle açsam bile TV'de "Ses sistemi ile bağlantıda bir hata oluştu" yazısı çıkıyor ve görüntüyü TV'ye gönderemiyor, neden oldu anlayamadım ama dün o kadar uğraşarak yaptığım bağlantıları sökmek zorunda kaldım, söktükten sonra normale döndü alet.
  • enteresan,

amfiniz destekliyor ve gerekli bağlantıları düzgünce yapıyor birde amfi mesününden bi-amp seçip onaylamışsanız öyle bir sorun olmaması gerekir.

diğer bağlantılarınızı kontrol ettiniz mi? bir yerde mutlaka bir sorun var. Ben hem onkyoda hemde pioneer lx73 te aynısını yapıyorum ve hiç bir sorun olmuyor.
  • Havamızı da atarız yani (şaka he)
    Hayırlı olsun by@li
  • Ben 1911'i bi-amp kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, muhtemelen bağlantıyla ilgili bir problem olmuş, kabloyu amfinin konnektörlerine takarken kablonun kasaya temas etmediğinden emin ol birde hoparlörün arkasında ki köprüyü sökmeyi unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Ben 1911'i bi-amp kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, muhtemelen bağlantıyla ilgili bir problem olmuş, kabloyu amfinin konnektörlerine takarken kablonun kasaya temas etmediğinden emin ol birde hoparlörün arkasında ki köprüyü sökmeyi unutma.

köprüyü söktüm ama kabloların kasaya değmesi konusunda belki haklı olabilirsin, çok fazla dikkat etmemiş olabilirim ama madem bu 1911'in arkası gereksiz şeylerden rahatlatılmış, bu konnektör girişleri daha aralıklı olamaz mıydı? o kadar dip dibe ki açık kablo uçlarının birbirine değme ihtimali çok yüksek, ya da ben bağlama işini bilmiyorum...

ayrıca bu anfi ile ilgili bi soru: bende DVD player var ama scart girişli, yani Anfiye scarttan bağlanamaz ama şu renkli 3 kabloyla önce anfiye, tabi haliyle anfiden de hdmi-out ile TV'ye bağlasam görüntüde bi gelişme olur(upscale özelliği ile tabi) mu? DVD'nin sesini anfiye coax ile bağladım bu arada, bu nasıl bir seçenek olmuş sizce?

• kesin olarak bağlantılarında sorun olmalı. kablo uçlarını açtıktan sonra dikkatli bir şekilde ve kesinlikle bir tane telin bile başka yerlere temas etmemesi gerekyor.

@rgokdemir,
    teşekkür ederim.

ne havası cnm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitemre

quote:

Orijinalden alıntı: furai

Ben 1911'i bi-amp kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, muhtemelen bağlantıyla ilgili bir problem olmuş, kabloyu amfinin konnektörlerine takarken kablonun kasaya temas etmediğinden emin ol birde hoparlörün arkasında ki köprüyü sökmeyi unutma.

köprüyü söktüm ama kabloların kasaya değmesi konusunda belki haklı olabilirsin, çok fazla dikkat etmemiş olabilirim ama madem bu 1911'in arkası gereksiz şeylerden rahatlatılmış, bu konnektör girişleri daha aralıklı olamaz mıydı? o kadar dip dibe ki açık kablo uçlarının birbirine değme ihtimali çok yüksek, ya da ben bağlama işini bilmiyorum...

ayrıca bu anfi ile ilgili bi soru: bende DVD player var ama scart girişli, yani Anfiye scarttan bağlanamaz ama şu renkli 3 kabloyla önce anfiye, tabi haliyle anfiden de hdmi-out ile TV'ye bağlasam görüntüde bi gelişme olur(upscale özelliği ile tabi) mu? DVD'nin sesini anfiye coax ile bağladım bu arada, bu nasıl bir seçenek olmuş sizce?

DVD player'ın y-pb-pr çıkışı var ise görüntü için bu bağlantı şeklini kullanmanı tavsiye ederim sesi de coaxial olarak kullanabilirsin. Denon ABT çip kullanıyor görüntü işleme için ve upscaling işlemi çok başarılı.

• AMAN HA!

Hoparlörlerin arkasındaki köpruleri çıkarıyorsunuz değil mi?
  • çıkarıyorum hocam, ilk yaptığım iş oydu zaten, büyük ihtimal arkadaki konnektörlere giren kablolar bi yere temas ediyordu.

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

AMAN HA!

Hoparlörlerin arkasındaki köpruleri çıkarıyorsunuz değil mi?

• Bu işlem hoparlörlere bir zarar verebilir mi? Sürücü yanması gibi bir durum oluşabilir mi? Ma rx6 misal 125 w denon 1911 kanal başı 125 w çıkışı var 125 + 125 250 w bir kuleye bindirmek.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanmoda -- 30 Aralık 2010; 22:41:26 >
  • niye sorun olsun ki? kolonlarınız destekliyorsa hiç birşey olmaz.
  • bu bi-amp olayına bende geçenlerde sardım öğrendiğim ve vardığım sonuç şuydu.

öncelikle çoğu avr de bi-amp kullanmak için 7.1 den 5.1 e geçmek zorunda kalıyorsunki ben bu fikri hiç benimsemedim.

güçlü kaliteli bir subwoofer ınız varsa bi-amp a gerek yok bass alrı frontlar ve sub a dengeli bir şekilde paylaştırırsanız avr den olay bitiyor en azından benim izlenimlerim bu yönde.

hem sinema keyfini 7.1 gibi müthiş bir ses sarmalında izliyorsunuz hemde stereo keyfini sürüyorsunuz. haa diyebilirsiniz ben stereo da sub kullanmam kullanılmaz saygı duyarım.

ama zaman yüksek teknoloji devri bugün DTS bir müzüğin kalitesini ve hazzını başka hiç bir şey vermiyor.

yukardakiler kişisel tercihimdir. yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltin lütfen saygılarımla.
  • iyi de piyasa da kaç tane 7+1 film var ki de 7+1 den vazgeçemiyorsunuz?

hiç kolonları bi-amp yapıp denediniz mi? ses kalitesini dinledin mi?
  • Ben biamp yaparak 7+1 den vazgeçtim. 7+1 kayıt olmadığı gibi avr nin sanal backsurround özelliği sanki backsurroundlar varmış gibi ses veriyor.
    Surrondlarda ve centerda da biwire bağlantı kullanıyorum.
    Sonuçtan çok memnunum.
  • bi-amp bağlantının tadını alan zaten bir daha vazgeçemiyor, bence de sizce

Surroundları ve center i bi-wire nasıl bağladınız? çok fark ediyor mu acaba?
  • haklısınız piyasada çok az 7.1 media var. ama PİO DA DD PRO LOGİC IIx SANAL 7.1 güzel bir ayarla inanın çok keyifli oluyor.

stereo önceliğiniz ağır basıyorsa tabiki bi-amp tercih edilebilir fakat 7.1 den vazgeçtirecek kadar olmadığı düşüncesindeyim. tabi bu benim şahsi fikrim kimseyi bağlamz.

avr 7.1 bozmadan bunu yapabilseydi ozaman bende bi-amp özelliğini seve seve kullanırdım.
  • Sevgili arkadaşlar bende denemek istiyorum fakat dali ikon 6 mk2 var bende. Kullanma klavuzunda bi wring yazıyor. Connections da. Bi amp yazmıyor. Amp ise denon avr 1911 onun amp seçenekleri destekliyor. Yabancı forumlarda da okudum bi amp olayını çok met ediyorlar.

Dali ikon 6 mk2' lerin kullanma kılavuzunda sadece bi wring yazıyorsa bi amp desteklemiyor mu demektir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılar.
  • bi-wire wharfedale da harikalar yaratıyor.söylemeden geçmek istemedim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.