Şimdi Ara

BF3 hakkında genel sorularım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle uzun süredir böyle bir savaş oyunu istiyordum. Deneme amaçlı Battlefield play for free yi denedim. İnternet kafede bf3(single player) kasa kasa oynama deneyimim oldu. yaklaşık 3-4 aydır BF3 videolarını izliyorum adamlar canavar gibi. sorularıma geçiyorum hikaye kısmı sıkmasın.

Öncelikleüni için yeni sistem toplamamıştım uygun fiyata bir laptop aldım sonunda özellikleri;
    Marka: Samsung
    Model: 300E5Z-S01TR

Ürün özellikleri:

İşlemci: INTEL CORE I5-2450M
    İşlemci Frekans Hızı: 2.45 GHZ
    İşlemci L2 Cache Belleği: 3 MB
    Bellek: 4GB
    Bellek Tipi: DDR3 1333MHZ
    Sabit disk: 500GB S-ATA
    Yongaseti: INTEL HM65
    Grafik işlemcisi: NVIDIA GEFORCE GT 520MX
    Grafik Belleği: 1GB
    Ekran Büyüklüğü: 15.6"
    Ekran Çözünürlüğü: 1366 X 768
    Ekran Teknolojisi: HD LED

Öncelikli sorum bu sistem BF3 ü hangi grafik seviyesinde oynarım? fps kaç civarı olur?(grafik kalitesini iyi ayarlara çektiğimizi farz edersek)
    2. FPS nin oynanışın iyi olması için hangi ayarlarla oynanmalıdır ve bu görüntü özellikleri bf3 için çok kayıp vermek midir?
    3.Orijinal oyunu Ankara'da en uygun fiyata nereden alabilirim?
    4.Oyuna alışmak ve zevk almak genel olarak ne kadar zamanımı alır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi William Wallace -- 7 Eylül 2012; 21:57:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: William Wallace

Öncelikle uzun süredir böyle bir savaş oyunu istiyordum. Deneme amaçlı Battlefield play for free yi denedim. İnternet kafede bf3(single player) kasa kasa oynama deneyimim oldu. yaklaşık 3-4 aydır BF3 videolarını izliyorum adamlar canavar gibi. sorularıma geçiyorum hikaye kısmı sıkmasın.

Öncelikleüni için yeni sistem toplamamıştım uygun fiyata bir laptop aldım sonunda özellikleri;

Ürün özellikleri:

Öncelikli sorum bu sistem BF3 ü hangi grafik seviyesinde oynarım? fps kaç civarı olur?(grafik kalitesini iyi ayarlara çektiğimizi farz edersek)
    2. FPS nin oynanışın iyi olması için hangi ayarlarla oynanmalıdır ve bu görüntü özellikleri bf3 için çok kayıp vermek midir?

Bunlar tahmin ayrıca görüntü vs hiç alakası yok ben 800x600 çözünürlük herşey lowda bile oyunda zevk alıyorum.İlk önce bi bf3 korsan al single a bi gir bak kasıyo mu kasmıyomu sonra ona göre al.D&r dan alabilirsin ama kutulu.Oyun 1-2 ay sonra oynamaya alıştıgın adam çok vurup az ölünce zevk alıyosun.sana burda adam biri çıksa atıyorum 30 fps alıyosun dese o 30 fps sana yeterli gelebilir yani demek istedigim herkesin kasma-kasmama hissi farklıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.O.D.O.K -- 7 Eylül 2012; 22:09:08 >

• Battlefield Play 4 Free hayatımda oynadığım en dandik oyunlardan birisi, sakın BF3 ile karşılaştırma O laptopla oyunu 1280x800'de normal ayarlarda oynarsın gibime geliyor. Oyuna alışmak kişiye göre değişir, mesela ben ilk 2 gün hep aynı haritada oynadım ve 2 günde oyunu çözdüm. Sen de ilk başta yaya asker olarak başlarsın, sonra tank ve uçakla ilerlersin sorun olmaz.
  • B4F gerçekten dandik geldi banada ama oyundaki medic, recon vs görevlerini anlamak için denemiştim. Fps 30 civarları olsa yeter. Bu hevesle kısa zamanda alışırım gibime geliyor. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim
  • DnR dır Teknosadır mağzalarda fiyat pek değişmiyor , hesaplı olsun mağzadan almasamda olur diyorsan formdada vardır kutusuyla birlikte hesabını satanlar oluyor , kutu takıntın yoksa en ucuzu internetten direk Key alman olur.

edit:en ucuzu internettedir kafasıyla CQ keyini 35 tlden aldım DnR da mis gibi kutusuyla 26 tl imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheerub -- 7 Eylül 2012; 23:35:41 >
  • quote:

Öncelikle uzun süredir böyle bir savaş oyunu istiyordum. Deneme amaçlı Battlefield play for free yi denedim. İnternet kafede bf3(single player) kasa kasa oynama deneyimim oldu. yaklaşık 3-4 aydır BF3 videolarını izliyorum adamlar canavar gibi. sorularıma geçiyorum hikaye kısmı sıkmasın.

Ürün özellikleri:

1. Sisteminde tek yeterli gelmeyecek şey 4gb ram. Elbette oyunu açarsın, sıkıntısız oynarsın fakat; harita yükleme ekranların daha uzun olur. Bir araca önceden spawn olup binmek yerine, sen oyuna girdiğinde hepsi gitmiş olur. Min. 8gb tavsiye ederim.

2. FPS malesef bf3 te çok önemli değil. Bunu hep söylemişimdir. Frostbite 2'nin en kötü özelliği grafik kalitesini yükseltmeye başladığınızda tüm cisimlerin adamlarla karışıyor olmasıdır. Ben ultra detail oynayabilirken low detail oynamayı tercih ediyorum.

3. Bunun için gene ortalama en uygunu d&r olabilir. Ha, bir de teknosanın sitesine bak, bazı ürünlerde %50 indirim var bu hafta sonu. Belki denk gelir.

4. Bu göreceli bir kavram. Oyuna elinin alışması belki hemen olur, belki zaman alır. Ama ortalama bence bir ay içinde elin alışır, adam vurmayı öğrenir, silahları ve araçları tanır daha çok zevk almaya başlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

quote:

Ürün özellikleri:

1. Sisteminde tek yeterli gelmeyecek şey 4gb ram. Elbette oyunu açarsın, sıkıntısız oynarsın fakat; harita yükleme ekranların daha uzun olur. Bir araca önceden spawn olup binmek yerine, sen oyuna girdiğinde hepsi gitmiş olur. Min. 8gb tavsiye ederim.

2. FPS malesef bf3 te çok önemli değil. Bunu hep söylemişimdir. Frostbite 2'nin en kötü özelliği grafik kalitesini yükseltmeye başladığınızda tüm cisimlerin adamlarla karışıyor olmasıdır. Ben ultra detail oynayabilirken low detail oynamayı tercih ediyorum.

3. Bunun için gene ortalama en uygunu d&r olabilir. Ha, bir de teknosanın sitesine bak, bazı ürünlerde %50 indirim var bu hafta sonu. Belki denk gelir.

4. Bu göreceli bir kavram. Oyuna elinin alışması belki hemen olur, belki zaman alır. Ama ortalama bence bir ay içinde elin alışır, adam vurmayı öğrenir, silahları ve araçları tanır daha çok zevk almaya başlarsın.

grafik detayları arttırılınca kaplamalarla adamların pişti olmasına katılmıyorum.pek bir fark yok aslında sadece alışılması gerekmekte.FPS tabiki önemli. normal olarak bu sistem özellikleri ile low ayarlarda 40 fps üstü görürsün (ram in update i gerekli yalnız) ancak akıcı bir oyun için 35 fps üstünü kabul edersek kalabalık haritalar ve efektlerin bol olduğu anlarda bu fps en 30 un altına düşecektir. oyunu zaten en güzel yapan şey patlamalar karambol çatışmalar vs olduğunu düşünürsek. Kasım kasım kasacağın aşikar :)

Orgin programından premium satın al. Çok daha hesaplıya gelecektir.

Eski FPS cilerin hepsi bf3 de ilk başta zorlanmıştır. Ortak replik..Adam nerde arkadaşım ya..nerden ateş ediyo bu????? ancak belli bir süreden sonra, alışıyorsun peki nelere alışıyorsun,

1)Oyun sana haritayı kullandırıyor.(eğer düşmanın susturucu kullanmıyorsa saklandığı yerden ateş ettiğinde haritanda görülüyor haritadan check edip artık o gördüğün şeyin ağaç değilde adam olduğunu anlayıp olayı çözüyorsun.

2)Kimin nereden geleceğini öğreniyorsun her haritanın klasik sniper alanı gibi yerleri mevcut bir yerden giderken öncelikle nereye bakman gerektiğini öğreniyorsun.

3)Güneş çok güzel parlıyor oyunda!! peki karşıdaki dağın kayalıkların orda parlayan şey ne? BAMMM!!!!! snipercıymış!!!! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doominsert -- 8 Eylül 2012; 14:19:33 >

• Verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Oyunu t-orrentten indirdim zrack falan yaptım derken girdim baktım ama kasılma çok oluyor. Acaba bu oyunun orjinal olmamasından mı kaynaklanır? Ayarları en düşüğe aldım fakat durum hala aynı
  • quote:

Verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Oyunu t-orrentten indirdim zrack falan yaptım derken girdim baktım ama kasılma çok oluyor. Acaba bu oyunun orjinal olmamasından mı kaynaklanır? Ayarları en düşüğe aldım fakat durum hala aynı

Ben de senin laptopun GT540M GPU ve 8 gb ram olanı var. Böyle bile anca kurtarıyor.
  • Ben de laptop kullanıyorum, herkes gibi klasik sisteme sahibim 4GB Ram ve NVIDIA GeForce 9600M GS ekran kartı. Oyunu korsan olarak aldım düşük ayarlarda yine iyi ama orjinal alıp multi oynamak istiyorum. Ekran kartı yenileyip multi oynamak istesem sorunsuz bir şekilde oynayabilir miyim?
  • kayaer07 teşekkürler dostum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.