Şimdi Ara

Beynimizin %100'ünü Kullanabilseydik Neler Yaşardık ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
3
Favori
57.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilim ve teknolojide en az 100 yıl ilerde olurduk heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogh

quote:

Orijinalden alıntı: outwork

bencede telekinezi diye bir şey var . En basitinden nazar insan gözünün çok ağır etkisi olduğunu gösteriyor.

nazar ile ilgili ilgili okuduğunuz /yaptığınız araştırmaları bizimle paylaşırsanız bizde bilgileniriz.

bu arada insan gözünün diğer memelilerinkinden çok büyük bir farkı yok.
    acaba benzer göze sahip canlılarda da nazar geçerli mi?
    görme engelliler bu güçten mahrum mu?

tırsak, zayıf, aç köpek, çöpü karıştıran güçlü köpeğe bakarak boğazına kemik batırmasına yol açabilir mi?
    su içerken bile sürekli sağa sola bakan kuşlar, tavuklar yüzünden başımıza bir şeyler geliyormu?
    öküzler trenleri etkileyebilir mi?

eğer nazar ile yukarıdakilerin en az biri var ise;
    bu etkileşim hangi yolla oluyor?
    birine baktık ve ayağı kaydı diyelim,
    ayağının kaymasını sağlayan kuvvet hangi yolla kurbana ulaşmıştır?
    kurban bunu hissetmiş midir? "aaaaa! biri ayağım ile yer arasındaki sürtünme kuvvetini azaltmak için sürtünme katsayısı ile oynadı ya da tepki kuvvetimi azalttı, yani beni yukarı kaldırdı!"

birinin bolca hisselerine bakarak nazar yolu ile S&P nin not azaltması ya da abd deki konut geri ödemelerinin aksamasını ve neticesinde borsanın düşmesini hangi kuvvetle yaptı. "maykıl arkadaş, af gelecek ödeme borcunu" mu dedi nazar kuvvetleri.

hadi var diyelim nazar için yine;
    en önemlisi,
    birinin başına bir şey getirilmesine inanıyorsak bu neden suç değil ki?
    yoksa nazar yöntemli suçlar ve günahlar ihmal mi edilir yargı ve tanrı katında?

Gülmekten yanaklarım ağrıdı

• Kyle-xy diye bir dizi vardı orda bu soruya cevap veriliyodu denilebilir. Ordaki çocuk %90 ını kullanabiliyodu mesela.
  • beynimize fan takıp overclock yapalım
  • Beynin bilmem % 3'ü bilmem % 100'ü. Bunların hepsi hikaye. İnsan biyolojisinin saçma anlatımları. Yok böyle bişey.
  • Lise yıllarımda Çapa Tıp Fakültesi'nde Tübitak için bir elektroensefalografi projesi yapmış, unu yapmak için en az 30-40 makale okumuş, çok saygın bir profesörün yanında bu araştırma projesini hazırlamış biri olarak güvenle söyleyebilirim ki insan, beyninin %100'ünü kullanmaktadır.
  • Telekinezi yeteneğine sahip olduğunu düşünenlerin hepsine James Randi'nin 1milyon dolarlık iddiasına katılmasını tavsiye ediyorum. Değerli bir skeptik olan James Randi Amerika'da paranormal yeteneği olduğunu ispatlayan kişilere bir milyon dolar vermeyi kabul etti. Şu ana kadar katılan kimse bu iddiayı kazanamadı. James Randi bu güne kadar çoğunlukla el çabukluğu ile açıklanabilen "paranormal" sözde yeteneklerin hepsinin nasıl oyunlar çevirerek insanları kandırdığını rahatça kanıtladı çünkü kendisi de aslında bu işin ustası, eski bir sihirbaz. Asla kendisini bilim adamı olarak adlandırmasa da bilimsel bir metod izlediği su götürmez. Eğer gerçekten bir yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız (ben bunun söz konusu bile olduğunu sanmıyorum) James Randi ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim:

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

• Beynin "kullanılmayan" yeri varsa; yaratıcı yoktur, evrim vardır.
    Bkz. Apandex.
  • quote:

%100'ü geçtim 30unu kullandığımızda telekinetik özelliklere sahip olunuyor denilmekte.

Beyninin %100'ünü istisnasız olarak kullanıyorsun zaten. Beynin şu kadarcığının kullanıldığına dair laflar, uydurmadan ibarettir.

Mesele ne kadar kullandığın değil, nasıl kullandığın.

quote:

Einstein'in beyni öldükten sonra müzeye kaldırıldığında biliyorsunuzki simsiyahtı.

Yalandan kim ölmüş :)

Beynimizin %100'ünü Kullanabilseydik Neler Yaşardık ?

İşte Einstein'ın beyni. Başındaki adamda, o beynin emanet edildiği ve Einstein'ın arkadaşı olan şahıs.

Eğer böyle size her uydurulanı kabul edecek şekilde kullanırsanız beyninizi elbette gereksiz bir sürü zırvalık dolacak, size yarayacak bir şey kalmayacaktır. Beyninizi doğru kullanmayı öğrenin. Basittir yolu: Her şeyi sorgulayın, asla duyduklarınıza itimat etmeyin. Ve en önemlisi, kendi çıkarımlarınıza asla doğru gözüyle bakmayın, her şeyin başında onları sorgulayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skoylu -- 24 Şubat 2011; 11:31:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogh

quote:

Orijinalden alıntı: outwork

bencede telekinezi diye bir şey var . En basitinden nazar insan gözünün çok ağır etkisi olduğunu gösteriyor.

nazar ile ilgili ilgili okuduğunuz /yaptığınız araştırmaları bizimle paylaşırsanız bizde bilgileniriz.

bu arada insan gözünün diğer memelilerinkinden çok büyük bir farkı yok.
    acaba benzer göze sahip canlılarda da nazar geçerli mi?
    görme engelliler bu güçten mahrum mu?

tırsak, zayıf, aç köpek, çöpü karıştıran güçlü köpeğe bakarak boğazına kemik batırmasına yol açabilir mi?
    su içerken bile sürekli sağa sola bakan kuşlar, tavuklar yüzünden başımıza bir şeyler geliyormu?
    öküzler trenleri etkileyebilir mi?

eğer nazar ile yukarıdakilerin en az biri var ise;
    bu etkileşim hangi yolla oluyor?
    birine baktık ve ayağı kaydı diyelim,
    ayağının kaymasını sağlayan kuvvet hangi yolla kurbana ulaşmıştır?
    kurban bunu hissetmiş midir? "aaaaa! biri ayağım ile yer arasındaki sürtünme kuvvetini azaltmak için sürtünme katsayısı ile oynadı ya da tepki kuvvetimi azalttı, yani beni yukarı kaldırdı!"

birinin bolca hisselerine bakarak nazar yolu ile S&P nin not azaltması ya da abd deki konut geri ödemelerinin aksamasını ve neticesinde borsanın düşmesini hangi kuvvetle yaptı. "maykıl arkadaş, af gelecek ödeme borcunu" mu dedi nazar kuvvetleri.

hadi var diyelim nazar için yine;
    en önemlisi,
    birinin başına bir şey getirilmesine inanıyorsak bu neden suç değil ki?
    yoksa nazar yöntemli suçlar ve günahlar ihmal mi edilir yargı ve tanrı katında?

• Telekinezi v.b şeylerin olmadığını iddia edenler cahildir.Bilim adamlarının çoğuda Allah'ın olduğunu inkar etmek için kabullenmek istemiyorlar.Çünkü onların dediğine göre tesadüfen oluşan bir varlıkta böyle bir özellik olamaz,ayrıca bu yeteneklerimizi kullanmadığımız için köreliyo bu sebeple eğer evrim geçirseydik sonradanda bu özelliği kazanamazdık.Telekinezi,astral seyahat,telepati v.b şeyler var,ayrıca bunları yapmamız için beynimizin yüzde kaçını kullandığımızın önemi yok.Astral seyahat i bilmeyenler için söylüyorum ruhun bedene bir bağla bağlı kalarak seyahat etmesidir tabi bu seyahat sizin istediğiniz şekilde.Bedene dönmek çok kolay.İlk defa bedenden çıkmak zordur ama sonrası kolay.Ruh uykuda bedenden çıkar inanmayanlar Zümer suresi 42. ayete baksınlar.Bu güçler tüm insanlarda vardır.Kendi özel yeteneği olduğunu söyleyenler milleti kandırıyor.www.spatyom.com a girin her türlü bilgi var.Telekinezi diye bir şey oldduğunu öğrendikten sonra hayatım değişti 1 ayda 30 IQ artış oldu (132 IQ-162 IQ).Cisimlerin nasıl hareket ettirildiğine gelince;İnsanın çakralarının ürettiği saf enerji insanın hayal ettiği şekilde cisime yönlendirilir(bunun için aylarca çalışmak gerekir,sandığınız gibi hayal etmek kolay değil),telepatide beyin dalgaları devreye giriyor ayrıntılarını bilmiyorum.Tavsiye ettiğim siteye girip ''Yeni başlayanlar için güçlerini kullanma kılavuzu'' konusunu açıp okuyun.Azimle çalışıp uygularsanız hayatınız olumlu yönden değişicek.

• insan günümüzde beynini nasıl kullanacağını bilmiyor,
    hepimiz beynimizi kullanarak okuyup,yazabiliyoruz,matematik işlemleri yapabiliyoruz.
    ama bir zamanlar bütün insanlar bu işlemleri yapamıyordu, yani işlem zekası her insanda vardı,fakat az kişi kullanmayı biliyordur,
    telekinesis gibi bir olay,her insan beyninde vardır, her insan beyninde telekinesis özelliği vardır,fakat çok az kişi bu yeteneği kullanmaktadır,
    bu özellikler aslında körelmedi,sadece kullanmıyoruz
    insan beyni kim bilir daha neler yapabilir ama önemli olan beyni nasıl kullanacağımızı bilmeliyiz
  • İşte dünyanın en büyük yalanı yok beynimizin yüzde bilmemkaçını kullanıyomuşuzda %100'nü kullansak neler neler yaparmışız...

böyle bi bilimsel açıklama yok arkadaşlar insan beyin gücüyle(palavra gücü) hiçbir nesneyi yerinden oynatıp başka bir yere koyamaz dünya üzerinde fizik kurallarının izin vermediği hiç-bir-şey o-la-maz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Yaw hala bu saçma inanç sürüyormu? yok böyle birşey beyler, yok 5i yok 20 si falan.

nası yok nası yokkkkkk

gel konu dışına gör kaşık büken tencere eğenleri

yüzde otuzu aştımı metallere bile hükmediyorsun ss li hemde

hey gidi hey gelişmelerden habersiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Gennosuke

quote:

Yaw hala bu saçma inanç sürüyormu? yok böyle birşey beyler, yok 5i yok 20 si falan.

nası yok nası yokkkkkk

gel konu dışına gör kaşık büken tencere eğenleri

yüzde otuzu aştımı metallere bile hükmediyorsun ss li hemde

hey gidi hey gelişmelerden habersiz

linki ateşlesene reis.

• quote:

olmaz illa % oranı vermeleri lazım.

beynin içinde olduğu ne malum bilgilerin? bunun ispatını yapan oldu mu acaba, yani bak adın şu soyadın bu diye ahanda şurada kayıtlı bak görebiliyor musun gibilerinden..
  • valla beynin yüzde kaçını kulanıyoruz bilmem ama beynimizi geliştirmek için neler yapabiliriz acaba? şunları söyleseniz daha iyi olacak.. artık beynim çöplüğe döndü yaa face mace derken bilgi çöplüğü oldu kafa eskiden şu zeka küpleri varya renklerine göre çevirip buluyorsun.. onu biraz ugraşıp yapardım.. yaw geçen gün aldım elime ugraştım yapamadım sinir oldum kafa mafa kalmamış artık :D şu sol lobu sag lobu nasıl iyi kullancaz meditasyonmu yapsak matematikmi çözsek problem çözme yeteneğim kayboldu gittiçe..

ondan sonra bakarız telekinesise, astral seyahate falan :)
  • Bu iddiayı çocukluğumda duymuştum ve safça inanmıştım. çocuktuk işte...

Bir kaynağa göre bu efsanenin temelinin 1800'lerin sonlarında Amerikalı psikolog James Williams'ın bir çalışması olduğu söyleniyor. James Williams'ın görüşleri bugün de hala tartışılıyor. Katkılarından biri James-Lang teorisi olsa gerek.

Bu efsanenin kaynağı olarak başka yerlere işaret edenler de var. Buna göre beynimizin bilinci oluşturan kısmı kabaca tüm nöronların ve ağının %10-15'ine tekabül ediyor. Beynin kalanı bilinçaltı ve otonom (sempatik-parasempatik) sinir sitemince kullanılıyor. İşte bu bilgi yanlış yorumlanarak beynimizin sadece bir kısmını kullandığımız efsanesine dönüşüyor.

İşin esası beynimizin tamamını kullanıyoruz. Ancak herhangi verili bir anda hepsini kullanmıyoruz. Beyin belli görevlerle uzmanlaşmış kısımlara ayrılmış durumda, bu kısımları aktif hale getiren etkilere maruz kalmadıkça bu kısımlar aktif olarak kullanılmıyor. Duymadığınızda işitme sinirinden gelen verileri işleyen kısım aktifleşmiyor örneğin ya da görmediğiniz de de aynı şey oluyor. Dolayısıyla her an beynimizin %100'ünü kullanıyoruz diye bir şey yok ama gün içinde %100'ünü kullanıyoruz.

Kaslarımızı da böyle kullanıyoruz örneğin. Herhangi bir anda kaslarımızın tamamını kullanmıyoruz. Mesela oturuken veya yatarken ayak kaslarımızı kol kaslarımızı vs. kullanmıyoruz. Midemizde yiyecek olmadığında mide kaslarımız kasılmıyor. Ama gün içinde yaptığımız aktivitelerde tüm bu kasların tamamını kullanıyoruz. Beynimizi de aynı şekilde kullanıyoruz, gerektikçe gerektiği kısımlarını kullanıyoruz ama sonuçta tamamını kullanıyoruz.

Sonuç olarak bu bir efsanedir, gerçek değildir. kullanılmayan organlar körelir çünkü her organizma kıt bir kaynak olan enerjiden maksimum düzeyde tasarruf etmek zorundadır. Hiç bir işe yaramayan organ için pahalı olan beslenme kaynakları boşa harcanamaz.

Zaten kullanılmayacaksa/kullanılmıyorsa niye var? Böyle kapasitesinin tamamını kullanmadığımız başka organımız var mı ki, beyin olsun!..

Ayrıca beyinde mucize aramayın, karaciğerimizden, dalağımızdan veya böbreğimizden çok farklı bir organ değildir beyin... Nöronlar da aynı karaciğer hücreleri gibi uzmanlaşmış vücud hücrelerinden başka bir şey değildirler.

İnananlara şunu sormak isterim: madem beynimizin sadece %10'unu kullanıyoruz, o halde beynimizin %90'ını ameliyatla alsak, kalan %10'un bizi aynen idame etmesi gerekir. Peki böyle mi oluyor? Elbette ki hayır!..

Bu bir efsanedir, inanmayın.

Edit: Ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tralles -- 12 Eylül 2011; 11:13:12 >

• bana mantıksız geliyor bu beyin kullanma oranları nekadar beynini kullanırsan okadar gelişir
  • Einstein'ın beyni neden bu kadar abartılıyor anlayamıyorum...
    Çok iyi bir bilim adamı olmak için ya da bilimde çok önemli işlere imza atmak için çok zeki olmaya gerek yok ki!
    Diğerlerinden fazla çalışın yeter...Bakarsınız sizde önemli birşeyler bulursunuz...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.