Şimdi Ara

Beynimde sürekli şarkı çalıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Öncelikle dalga geçmezseniz sevinirim. Uyku hali dışında kafamda hep müzik çalıyor. Kafayı yememe az kaldı. Google'da psikotik belirti olarak geçiyor ama ne ben ne de doktorum işi çözemedik.

Her insanın beynine gelen otomatik düşünceleri vardır. Gelecek düşünceleri engelleyemiyoruz ama bende durum farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsrn94 -- 5 Temmuz 2023; 17:3:11 >

• bence herkeste böyle. ben bi işle meşgul değilsem kafamda ya şarkı çalar ya da kendi kendime konuşurum.

• en son dinlediğin müzik mi çalıyor?...

• Uyurken birisi narkoz verip mp3 çalar yutturmuş olmasın?
  • Ben bazı çok sevdiğim şarkıları durmaksızın 24-48 saat dinlediğim oluyor. Amacım o şarkıyı dinlemediğimde aklımdan oynatmak. Yine de kimseye tavsiye etmiyorum bir yerden sonra gerçekten aklınızdan oynatabilirsiniz.

Senin meselene gelince forumdaş, eğer benim yaptıklarımı yapmıyorsan, konu psikolojinin yanında biraz da beyin kimyasallarına geliyor. Mutlaka başka doktorlara görün.

• Ne çalıyor?
  • Normal bence, bende de son dinlediğim şey çalar genelde.
  • Kablosuz kulaklıklardan uzak dur. Gün içerisinde topraklanmaya çalış. Ayaklarını toprağa bas veya Toprakta yürü. Bir de vücudun elektroitik dengesini sağla. Magnezyumlu soda iç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

en son dinlediğin müzik mi çalıyor?...

Çoğu zaman evet. Ama yıllardır dinlemediğim şarkı çalabiliyor zaman zaman da.

• gsrn94 kullanıcısına yanıt

Beyin, son dinlediğin şeyleri çalar çalar durur. İşte bu yüzden müziksiz reklam veya ürün ile özdeşleşmiş bir şarkı veya parça olmadan reklam çekilmez. Çünkü beynin bu özelliğinden yararlanarak o ürünün akılda kalıcılığı sağlanmış olur.

Bu dertten kurtulmanın bir çaresini okumuştum; Beynine bir komut verip ve müziği beyninde çaldıktan sonra müziğin sonuna gelip bu işi bitireceksin... Yani kasetin sonuna geldin, artık istesen de birşey çalamazsın ya, aynen o hesap...Sen de, beynin de rahatlayacaksınız o zaman...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.