Şimdi Ara

Beyler niye oyun yapmıyonuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam açıkçası unreal engine 4 ün grafikleri dehşet. Acayip hoşuma gitti. Seçme sebebim buydu. Daha önce hiç bir projeyi mobilde çalıştırmayı denemedim. Ancak ue4 'ün kendi klavuzu var. Biraz uzun işlemler. Üşeniyor insan. Ben şuan blueprint öğrenmeye çalışıyorum. Adamlar görsel programlama yapmışlar. En başta çok karışık geliyor, ancak azimle devam ederseniz zamanla herşey yerine oturuyor. Açıkçası oyun yapımının programlama kısmı beni ilgilendirdiğinden direk ordan başladım. Ancak hazır materialler falan baya hoş. Unity e göre daha fazla vakit harcanır belki, ancak buna değeceğini düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imammmm İ kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde düşünmüştüm hocam. Hem program arayüzü hem grafikler ışıklar gölgeler çok daha hoş. Blueprint olayı da harika bir özellik. Tabi bilen için harika:) Benim için önemli olan daha çok mobil. Ücretli ya da ücretsiz bildiğin iyi bir video eğitim vs var mı hocam? Kolları sıvayıp dalalım Unreal’e:)

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Ben de aynı şekilde düşünmüştüm hocam. Hem program arayüzü hem grafikler ışıklar gölgeler çok daha hoş. Blueprint olayı da harika bir özellik. Tabi bilen için harika:) Benim için önemli olan daha çok mobil. Ücretli ya da ücretsiz bildiğin iyi bir video eğitim vs var mı hocam? Kolları sıvayıp dalalım Unreal’e:)

Mobil açısından Unity daha iyi.

Unreal daha çok yüksek grafikli fps-tps oyunları geliştirmek için
  • 2012 yıllarında falan planını yapıp, tasarladığım fakat bilgim yetersiz olduğundan Aralık 2015 'den beri solo olarak boş zamanlarımda baktığım oyunun sonlarına yaklaştım diyebilirim. Yaklaşık %70 sayılır. Kendi kütüphanemi yazmam biraz uzun sürdü. Full game-play odaklı çalışmadım. Arayüzü Clash Royale benzedi bide. :D Aslında en popüler oyunların UX karışımı oldu gibi. 2D Board oyunu (match-3 değil) olacak fakat eşi benzeri şuan yapılmamış bir oyun. Ya da ben görmedim. :D

Satır sayısı herşeyi göstermez evet, fakat mümkün olduğunda best algoritmaları oluşturarak kısa tutmaya çalıştım. A'dan-Z'ye birçok özellik ekledim. Ayrıca yapılmamış 250 civarı TODO list var. Arayüzü çok uğraştırıyor, beğenmiyorum sürekli değiştiriyorum vs. bakalım nasıl olacak. :D

(Oyunun adını sansürledim :D)
    Beyler niye oyun yapmıyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrax -- 2 Ağustos 2017; 21:3:36 >

• xinglyan X kullanıcısına yanıt
    hocam bişey dicem udemy de mesela bi dersi satın aldık. 2 arkadaş farklı pclerden yararlanabiiyor muyuz ban yeme gibi bi durum var mı acaba? bide web geliştirici kursu var bilginiz var mı komple
  • Arkadaşlar şuanda gta tarzı bir oyun yapmaya çalışıyorum, yani en azından kendimi test ediyorum kodlama ve oyun geliştirme konusunda..
    Beyler niye oyun yapmıyonuz
  • karayelpoyraz kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin şifrenizle giriş yapıp izleyebiliyor diye biliyorum ben bir sorun olacağını zannetmiyorum. Çok sayıda web geliştrici kursu var gayet de kaliteliler bence. Yorumlardan bakıp değerlendirebilirsiniz

• Maşallah hocam yolunuz açık olsun. Ben böyle hedefler dahi koyamadım kendime bir türlü eşik atlayamadım:)

• facebooka slither.io gibi oyun yüklesek para öder mi bize
    aylık 100 dolar yeter

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

facebooka slither.io gibi oyun yüklesek para öder mi bize
    aylık 100 dolar yeter

Oyun için para ödenmez oyuna koydugun reklamların gösterim başına para alırsın. Günlük aktif 10.000 Kullanıcısı olan bir oyun reklamdan maksimum günlük 20-30$ kazanır.
  • Hocam benim Unity’nin mobil kısmında bazı sorunlarım var. 3 boyutlu ortamda karakteri hareket ettirmek için kendi crossplatforminput paketini mi kullanmalıyız? Yoksa hazır joystick sistemlerini mi? Ya da sıfırdan mı yapmalıyız? Klavye kontrolü için bunları yapmak çok kolay ama mobile bir türlü tam uyarlayamadım. Mobil üzerine uzmanlaşmak istiyorum. Bunun için de doğru düzgün kaynak bulamıyorum. Mantığıma oturmayan bu kısımları bir atlatsam gerisi gelecek ama olmuyor:)

• quote:

Hocam benim Unity’nin mobil kısmında bazı sorunlarım var. 3 boyutlu ortamda karakteri hareket ettirmek için kendi crossplatforminput paketini mi kullanmalıyız? Yoksa hazır joystick sistemlerini mi? Ya da sıfırdan mı yapmalıyız? Klavye kontrolü için bunları yapmak çok kolay ama mobile bir türlü tam uyarlayamadım. Mobil üzerine uzmanlaşmak istiyorum. Bunun için de doğru düzgün kaynak bulamıyorum. Mantığıma oturmayan bu kısımları bir atlatsam gerisi gelecek ama olmuyor:)

CrossPlatformInput kullanabilirsin tutorialleri mevcut.

Ama elinde benim gibi hazır joystick asseti vs. varsa joystick de kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ağustos 2017; 15:9:4 >
  • Hazır güzel joystickler var asset store’da. Bunları karaktere bağlamayı öğrenmeliyim o zaman. Siz oyununuzun ios sürümünü de çıkardınız mı?

• quote:

Hazır güzel joystickler var asset store’da. Bunları karaktere bağlamayı öğrenmeliyim o zaman. Siz oyununuzun ios sürümünü de çıkardınız mı?

Appstore ile ugraşıyorum. Apple zaten sevmediğim şirketler arasında top 1 de.

Bana sorsan tek kuruş kazandırmak istemem öyle bi şirkete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Ağustos 2017; 15:19:11 >
  • Beni de mobil uygulama geliştirme ve yayınlama konusunda çok zorluyor. Çok nazlılar:) Ancak sizin kadar oyun geliştirme işinde iyi olsam mutlaka ios sürümünü de çıkarırdım. Apple Market sayesinde gelirinizi katlarsınız sonuçta

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.