Şimdi Ara

Beyler ne önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar. Mevcut telefonumun artık ölmeye başlamasıyla yeni bir telefon ihtiyacım doğdu. Ben de herkes gibi bu seçimi yapmadan önce yaklaşık bir haftadır çeşitli mecralarda araştırma yapmaya başladım. Ve bu forumla da bu süreçte tanıştım. Şunu belirtmek isterim ki forumda verilen bilgilerden çok faydalandım. Bu sistemi kuran, ona katkıda bulunan tüm arkadaşlara tebrikler ve teşekkürler. Yorumlar, tanıtımlar, incelemeler gerçekten aydınlatıcı oldu benim için.

Şimdi sizlerden ricam bu yeni telefon seçiminde tecrübelerinizle benim için en mantıklı alışverişi yapmamda katkıda bulunmanız. Önce bazı kısa bilgiler vereyim. Yaklaşık 11 yılda toplam sadece 4 telefon kullandım. Yani malı aldım mı iyisini alıp suyunu çıkartana kadar kullanan cinsten bir adamım. Ayrıca aldığım telefonu asla kısa süre sonra satıp yenilemek ve telefonda oluşacak değer kaybını önemseme gibi bir durumum yok.

Benim için olmazsa olmaz özellikler şunlar:

1) Erkeksi hatlara sahip bir telefon olması.(yani yuvarlak-renkli-oyuncak görünümlü olmaması)
    2) En az 2.0 mp, kaliteli bir merceğe sahip ve flaşlı bir kamerası olması, en azından "izlenilebilir" türden video kaydı yapabilmesi.
    3) Bataryanın en az 850-900 mah olması.
    4) Gerek dışarıya gerekse kulaklıklardan doyurucu ve duru bir ses gelmesi.
    5) Ürünün malzeme kalitesinin ve sağlamlığının iyi derecede olması. 2 günde soyulmalar, silinmeler olmaması.
    6) 850-900 ytl.yi aşmaması.

Bunlar da olsa tadından yenmez dediğim özellikler ise:

1) Sorunsuz bir radyoya sahip olması.
    2) Wi-Fi'a sahip olması. Bağlantı özelliklerinin geniş ve yüksek olması. Sorunsuz net imkanı tanıması.
    3) Kaliteli, genişçe ve parlak bir ekrana sahip olması.
    6) Mümkünse kişiselleştirme yapabilme imkanı tanıyan ve sorunsuzluğu ile bilinen bir işletim sistemine sahip olması.
    8) Haliyle 3G'yi destekliyor olması.
    9) Yükseltilebilir hafızanın en az 2 gb olması.

Bu bilgilerin ışığında sizlerin de daha önce yaptığım yorumlardan çıkarak bazı adaylar belirledim. Bunlar şöyle:

1) Nokia N 80
    2) Toshiba Portege G 500
    3) Sony Ericsson P 990i
    4) Sony Ericsson K 790İ
    5) Raks 667
    6) Motorola Rokr E6

Bunlardan P 990i'yi ekran üstündeki tuş takımı kapağının tasarımın bütünlüğünü feci şekilde bozması sebebiyle, Raks 667 ve Rokr E6'yı ise hem özellik tabloları haricinde, direk kullanıcılardan gelen yorumların azlığı ve belirlediğim kriterlerden 3'ten fazlasını karşılayamamaları sebebiyle eleme ve N80,k 790i ve Toshiba Portege üzerinde yoğunlaşma eğilimindeyim. N 73'ü neden düşünmüyorsun sorusu aklınıza gelebilir hemen cevaplayayım kişisel bir sebebi var.

Benim için marka, ağırlık, ikinci elde prim yapması, kapaklı-kaydırmalı ya da bar tipi olması önemli kriterler değil.

Okudukça beni ikilemlerde bırakan kafamı karıştıran sizlerin değerli yorumları oldu, şimdi bana yardım etmek de boyun borcunuzdur:) Şimdiden fikirlerini ve bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galathian -- 10 Eylül 2007; 23:20:59 >

• n80 olabilir güzel tercihtir ama yerinde olsam biraz daha kasar güzel bi n95 alır ve evladiyelik kullanırım keza 900 ytl ye de bulabilirsin
  • Kardeş Nokia'nın yeni modelleri geldi bir incele mesela "N81"
    Ve Sony Ericcsonun'da yolda
    Yani gidipte K790i, N73 falan alma sakın...
  • size dokunmatik tuş takımı olan samsungun u700 modelini önerebilirim eğer samsung düşünüyorsanız.
    kamerası,3g desteği, bluetooth,gibi diğer çeşitli özellikler mevcut bir bakın derim.
    2. tavsiyem samsungtan e900 modeli.Bu aynı zamanda benimde kullandığım telefondur.Özellikleri:
    1.2megapiksel kamera
    2.bluetooth
    3.tft renkli ekran çok net ve kaliteli.
    4.dokunmatik tuş takımı.
    5.mp3 çalar
    6.hafif ve çok hoş bir dizaynı var.
    7.doküman görüntüleyici.
    ....
    birde samsungun d900i modeli var onda 3.2 megapiksel kamera ve yukarıdaki diğer bütün özellikler var.Ve ben dayanıklılılık kelimesinin ne anlama geldiğini samsung telefonda öğrendim.
    d900i 2007 yılının en iyi telefonunu almış.U700 de euisa(bu şekilde yazılıyordu galiba) nın ödülünü almıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Kardeş Nokia'nın yeni modelleri geldi bir incele mesela "N81"
    Ve Sony Ericcsonun'da yolda
    Yani gidipte K790i, N73 falan alma sakın...
    n81 geldi mi ben hiç görmedim nerede satılıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakkk_93 -- 10 Eylül 2007; 23:32:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakkk_93

n81 geldi mi ben hiç görmedim nerede satılıyo

Alıntıları Göster
    Hızlı cevaplar için teşekkürler.

Sungur 13, U700'ü tavsiyen üzerine hepsiburada dan inceledim. Ama istediğim özelliklerden 3'ten fazlası yoktu(bataryası zayıf,radyosu yok, wi-fi yok vs.) Birde tabii zevk meselesidir ama aynalı görüntüsü beni biraz itti. Yaş ilerlediği için midir nedir daha kaba saba(tabii özellikli-içi kof olmayan), sağlam görünüşlü ve yuvarlak değil köşeli çizgili telefonlar daha cazip geliyor birkaç yıldır. Tabii özellikleri mükemmel bir cihaza sırf zarif görünüşlüdür diye burun da kıvırmam.

safakkk_93, n95 900 ytl ye nereden bulabilirim. Garantili midir?

mujim_007 n81 bende göremedim bakındığım yerlerde. Bir de eğer piyasada ise belirlediğim bütçeyi (900 ytl) aşma durumu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galathian -- 11 Eylül 2007; 0:33:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galathian

Sungur 13, U700'ü tavsiyen üzerine hepsiburada dan inceledim. Ama istediğim özelliklerden 3'ten fazlası yoktu(bataryası zayıf,radyosu yok, wi-fi yok vs.) Birde tabii zevk meselesidir ama aynalı görüntüsü beni biraz itti. Yaş ilerlediği için midir nedir daha kaba saba(tabii özellikli-içi kof olmayan), sağlam görünüşlü ve yuvarlak değil köşeli çizgili telefonlar daha cazip geliyor birkaç yıldır. Tabii özellikleri mükemmel bir cihaza sırf zarif görünüşlüdür diye burun da kıvırmam.

mujim_007 n81 bende göremedim bakındığım yerlerde. Bir de eğer piyasada ise belirlediğim bütçeyi (900 ytl) aşma durumu var mıdır?

Alıntıları Göster
    6233

• quote:

Orijinalden alıntı: okitoxxx

6233

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: okitoxxx

6233

• quote:

Orijinalden alıntı: Team McLaren

quote:

6233

Alıntıları Göster
    Hocam Pda tarzı bi cihaz düşünebilirim dersen Asus p525 e göz atabilirsin.Wi-Fi mevcut fakat radyo ve 3g desteği yok.Fiyatı 750 civarı
    Burda görebilirsin.
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=371946&productid=telcepasp525y#tablnk

• quote:

6233

Alıntıları Göster
    quote:

6233

FORUMDA FANATİZM YASAKTIR
    Admin falan değilim kızma ama yinede uyarayım dedim
    Adam ne demiş sen nediyon

• quote:

quote:

6233

Alıntıları Göster
    erkeksi hatlar diyosan n80 ama arkadaşın dediği gibi şartları zorlarsan n95

• quote:

n80 olabilir güzel tercihtir ama yerinde olsam biraz daha kasar güzel bi n95 alır ve evladiyelik kullanırım keza 900 ytl ye de bulabilirsin
    dostum samsung e 840 güzel ama menü tuşu biras problemlemli.. ama telefon gerçekten çok iyi...tawsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkgo

dostum samsung e 840 güzel ama menü tuşu biras problemlemli.. ama telefon gerçekten çok iyi...tawsiye ederim...

Alıntıları Göster
    2 ay daha bekle K850i al derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galathian

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Galathian

biraz beklersen garantilisinede bulursun ama şuan için belki bulabilirsin ama iyi bir piyasa araştırması yapman lazım tabi

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Galathian

biraz beklersen garantilisinede bulursun ama şuan için belki bulabilirsin ama iyi bir piyasa araştırması yapman lazım tabi

Alıntıları Göster
    bu kadar beklemişsin biraz daha bekle yeni modeller çıksın

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert

bu kadar beklemişsin biraz daha bekle yeni modeller çıksın

Alıntıları Göster
    Sony Ericsson P1i'de bir göz atabilirsin.
  • quote:

quote:

6233

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mujim_007

quote:

6233

Verdiği tüm özellikler 6233 de mevcut hatta verdiği telefon listesindekilerden daha iyi... wifi dışında... buna göre bu bir fanatizm önerisi değildir...uyarılarını daha dikkatli yap lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okitoxxx -- 11 Eylül 2007; 18:37:42 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mujim_007

quote:

6233

Verdiği tüm özellikler 6233 de mevcut hatta verdiği telefon listesindekilerden daha iyi... wifi dışında... buna göre bu bir fanatizm önerisi değildir...uyarılarını daha dikkatli yap lütfen...

Alıntıları Göster
    d 900 i 3 mp kamera ve hersey

• quote:

Orijinalden alıntı: toprak06

Alıntıları Göster
    para azsa 6280 para çoksa N95 - N80

• quote:

Orijinalden alıntı: toprak06

Alıntıları Göster
    radyo hariç olursa nokia e65 olabilir belki
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.