Şimdi Ara

BEYLER KULAKLIK AMFİSİ YAPACAĞIM YARDIMINIZ LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler :D. Şimdi ben bir cep amfisi yapmak istiyorum ama hangi parçaları kullanark nasıl bir devre yapacağım en iyi verimi hangisi ile alacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Şimdiden bana yardım eden etmeyen çabalayan herkese teşekkür ederim. Ben bu amfiyi ZENFONE 6 cihazımdan hayvan gibi iç dienci bulunup da ömrümü yiyen (Impedance 60Ω) URBANEARS PLATTAN kulaklığımı besleyebilmek için kullanacağım. Acaba bunlardan biri işimi görür mü arkadaşlar?
    1-http://lodoselektronik.com/index.php?route=product/product&path=75_76&product_id=147
    2-http://lodoselektronik.com/index.php?route=product/product&path=75_76&product_id=148

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapperatom -- 25 Ekim 2014; 9:07:44 >

• rapperatom R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Urbanears Plattan ürünün sitesinde "Max Input Power 50mW" yazıyor bunu da göz önüne alınki kulaklıgınızdan düzgün ses alın ve/veya kulaklığa zarar vermeyin.

Telefonu anfi ile kullanmak icin hiç arastırma yapmadım konuya biraz titiz yaklasmak lazım sanırım.
    zira anfi 'nin baglı oldugu cihaza nasıl bir yuk bindirecegini de arastırmak gerekiyor. birde telefona zarar gelmesin.

yanlışda biliyor olabilirim, yanlışım varsa kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saki3d

Merhaba,
    Urbanears Plattan ürünün sitesinde "Max Input Power 50mW" yazıyor bunu da göz önüne alınki kulaklıgınızdan düzgün ses alın ve/veya kulaklığa zarar vermeyin.

Telefonu anfi ile kullanmak icin hiç arastırma yapmadım konuya biraz titiz yaklasmak lazım sanırım.
    zira anfi 'nin baglı oldugu cihaza nasıl bir yuk bindirecegini de arastırmak gerekiyor. birde telefona zarar gelmesin.

yanlışda biliyor olabilirim, yanlışım varsa kusura bakmayın.

Verdiğiniz bilglier için teşekkür ederim benim de hangi konuların göz önünde bulundurulması hangi detaylara dikkat edilmesi gerktiği hakkında hiç bir fikrim olmadığı için açtım bu konuyu sadece daha önce kendi amfisini yapıp mutlu mesut kullananlar olduğunu duyduğum ve kulaklığımı besleyememek dolayısıyla verdiğim paranın karşılığını alamadığım için böyle bir işe girdim dikkatlice araştırıp işin içinden çıkablieceğim düşüncesindeyim ama teknik bilgi bakımından baya bir yardıma ihtiyacım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce bu işlerle uğraşmış arkadaşlar lütfen bilgilerini aktarırlarsa çok sevinirim

• Telefonunuz rootlu ise viper4android uygulamasını kurmanızı oneririm
    sesi muthis arttırıyor pil tuketimi biraz artıyor. (telefonun yedegini almanızı oneririm bir terslik durumunda geri yuklemeniz gerekebilir.)

anfi'yi yapana kadar idare edebilir.

birde kullanmadıysanız poweramp da winampdaki gibi desibeli arttırabiliyoruz onunlada birazdaha fazla ses almanız mumkun.

konunuz ile ilgili bir bilgi bulabilirsem tekrar paylaşırım
  • Bende düşünmüştüm bir ara böyle bır proje fakat çok detaylı.Sonra yemişim el yapımını diyip Fiio E11 aldım rahat ettim.(benim kulaklık amfi öncesinde sonrasında da aynı sesi verdi).Elektronik bölümüne de bir danışın derim ama Fiio e6 alın hem ucuz hem uğraşmazsın.

• Arkadaşlar üni hazırlık öğrencisiyim bi ara cevap yazamadım ama hala fikirlerinizi beklemekteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Saki3d

Telefonunuz rootlu ise viper4android uygulamasını kurmanızı oneririm
    sesi muthis arttırıyor pil tuketimi biraz artıyor. (telefonun yedegini almanızı oneririm bir terslik durumunda geri yuklemeniz gerekebilir.)

anfi'yi yapana kadar idare edebilir.

birde kullanmadıysanız poweramp da winampdaki gibi desibeli arttırabiliyoruz onunlada birazdaha fazla ses almanız mumkun.

konunuz ile ilgili bir bilgi bulabilirsem tekrar paylaşırım

Ya ben eq programlarını bir rüelü kullanamadım ya du bidaha deniyim😁 teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: CapoNx

Bende düşünmüştüm bir ara böyle bır proje fakat çok detaylı.Sonra yemişim el yapımını diyip Fiio E11 aldım rahat ettim.(benim kulaklık amfi öncesinde sonrasında da aynı sesi verdi).Elektronik bölümüne de bir danışın derim ama Fiio e6 alın hem ucuz hem uğraşmazsın.

Kendim yapmak çok istiyorum birde onlarda kulaklığa gücü yetip yetmeyeceğini nasıl anlıyoruz ki

• Bu arada babam haftaya almanyaya gidiyor orada ucuza halledilir mi ki bu iş bilen eden varmı amfiler ucuz mudur nedir nasıldır

• quote:

Orijinalden alıntı: rapperatom

quote:

Bende düşünmüştüm bir ara böyle bır proje fakat çok detaylı.Sonra yemişim el yapımını diyip Fiio E11 aldım rahat ettim.(benim kulaklık amfi öncesinde sonrasında da aynı sesi verdi).Elektronik bölümüne de bir danışın derim ama Fiio e6 alın hem ucuz hem uğraşmazsın.

Kendim yapmak çok istiyorum birde onlarda kulaklığa gücü yetip yetmeyeceğini nasıl anlıyoruz ki

Hocam şöyle soylim size kullanılan elektronik parçaların hem dayanıklı hem uzun ömürlü hemde sağlıklı düzgün ses vermesi açısından kaynak işlemi çok önemlidir.Aynk zamanda kaynak yapmak beceri ister.İsterseniz bir amfi bulun açın içini bakın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rapperatom

quote:

Hocam şöyle soylim size kullanılan elektronik parçaların hem dayanıklı hem uzun ömürlü hemde sağlıklı düzgün ses vermesi açısından kaynak işlemi çok önemlidir.Aynk zamanda kaynak yapmak beceri ister.İsterseniz bir amfi bulun açın içini bakın.

Lehimde hiç sıkıntı yok kardeş her türlü hallederiz elimde alışkın meslekten arkadaş da var elektronikçi

• Denemekte fayda var .Ben kaynak konusunda sıkıntı çektim bıraktım o yüzden .İnşallah yaparsınız bir şeyler.

• quote:

Denemekte fayda var .Ben kaynak konusunda sıkıntı çektim bıraktım o yüzden .İnşallah yaparsınız bir şeyler.

İşte nasıl bir devre yapcam nasıl bir entegre kullanacağım bir karar verebilsem yapacağım ama 😄 şu hazır devrelere de kimse bir şey demedi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.