Şimdi Ara

Beyler elimi yavru kedi ısırdı!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
44.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ßLacKLioN

arkadaşlar doktora gittim baktı elime dedim yavru kedi ısırdı . doktorda sırıtarak bişi olmaz bugune kadar kedilerden veya farelerden kuduz olani gormedim dedi.(doktorda aile hekimi)

Ben olsam aşı vurmazsan öldürürüm seni derdim. Sağlık sonuçta bu önemli abi.
  • quote:

arkadaşlar doktora gittim baktı elime dedim yavru kedi ısırdı . doktorda sırıtarak bişi olmaz bugune kadar kedilerden veya farelerden kuduz olani gormedim dedi.(doktorda aile hekimi)

o doktorun cahilliği bende kanama bile yoktu sadece çizik vardı
    önce ümraniye devlete gittim biz kesin bişey diyemeyiz devlet bu işleri çok sıkı tutuyor kuduz istasyonuna uğra onlara danış dedi kuduz istasyonu haydarpaşa numune hastanesinde gittim oraya gösterdim hemen aşı kartımı yazdı ve verdi.

aşılarım bittikten sonra
    sağlık bilmemnesinden evim arandı

benim durumum soruldu

1 yıl boyunca aşı kartımı saklamam gerektiğini
    söylediler.

sana onu diyen doktor büyük bi hata yapmış olabilir nerden bilebilir ki o hayvanın temiz olduğunu ki bana dr nin dediği aynen bu
    kuduz hayvanın tükürüğünden senin derine geçip derinin emmesi sonucu bile bulaşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknologi -- 5 Ağustos 2010; 20:26:50 >

• Suya bak antipati uyandırıyorsa doktora görün
  • kanama varsa , hastaneye görünmek gerekir dostum
  • dün beni sokakta bir kedi ısırdı. seviyordum. tutucam sandı herhalde. sonra dişlerini geçirdi elime. büyük ihtimal kuduz değil hayvan ama ben genede gittim. bugün kuduz tedavi merkezine. ilk iğnemi yaptırdım . sağ omuzdan . 3-4 gün arayla diğer iğnelerde olucak. yani endişe etmeyin. bunun için yazıyorum. ücretsiz her türlü takip yapılıyor. ayrıca tetanoz iğneside vurdular. ilgileniyorlar .

kedi köpek ısırması ile karşılaşan arkadaşlar. eğer hayvan hasta ise kuluçka dönemi bitmeden . kuduz tedavi merkezlerine gidin. iğne grip iğnesinden farksız. endişelenmeyin.

veya ısıran hayvanı götürün. hayvan incelensin eğer hayvanda kuduz yoksa iğneye gerek yok. eğer hayvanı bulamıyorsanızda. ne olur ne olmaz. gidin iğnenizi yaptırın. çünkü 40 gün sonrasında ortalama eğer iğne vürünmazsanız ve kuduz bulaşmış ise. 4-5 gün sonunda vücudunuz felç ve ardından solunum bozukluğu yüzünden(yutkunamıyorsunuz ve salyalar o yüzden dışarı akar) ölüyor hasta. hiç bir tedavisi yok. sinir sistemini ele geçirdikten sonra. dikkat edin. ücretsiz aşınızı yaptırın.

• quote:

bu arada hiç bir doktor böyle bir şey demez. bulaşıcı bir hastalıktır. ve kanasada kanamamış olsada. hatta hiç ısırık izi bile olmasa . doktor iğneni yaptırmanı söyler. saçmalık bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaganIX

quote:

bu arada hiç bir doktor böyle bir şey demez. bulaşıcı bir hastalıktır. ve kanasada kanamamış olsada. hatta hiç ısırık izi bile olmasa . doktor iğneni yaptırmanı söyler. saçmalık bu

sanşlıymışım o zaman ölmedim yaşıyorum :D ama gerçekten doktor öyle demişti dalga geçmişti yavru kediden ne olcak diye.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PaganIX

quote:

sanşlıymışım o zaman ölmedim yaşıyorum :D ama gerçekten doktor öyle demişti dalga geçmişti yavru kediden ne olcak diye.

ama bi yerde okumuştum. 3 aylık altı. tehlikeli değil diye ama. tam bilemiyorum. ama . ben de aile hekimine gittim. bugün gündüz. elime bile bakmadı :) direk bana kuduz tedavi merkezine gitmemi söyledi. acele ile. sağolsun. iyi bir doktor. tedavi merkezindede baya ilgileniyorlar. aslında yazmamın nedeni. başkaları eğer şüphe edip. buraya bakarsa. en azından hemen gitmesi için. ücretsiz bişi zaten. ayrıca grip aşısından farkı yok. koldan iğne. niye hayatımı riske atayım ki :)

• cocukken benim elimi de yavru kedi isirmisti ve kanamisti ben birakin doktora gitmeyi aileme bile soylemedim 6-7 yil gecmistir aradan olmedim bisey olmadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ßLacKLioN kullanıcısına yanıt
    bizim bahçede kedi doğurmuş di aha 1 aylıkken seveyim dedim işaret parmağımı ısırdı çok ufak ama uzun veya büyük ısırmadı kanadı kanı akıttım hemen gidip sabunladım bol suyla yıkadım tentürdiyot falan döktüm veteriner bir şey olmaz dedi bizi hergün ısırıyor dedi 2 hafta ediyor ısırık yeri iyileşdi intaniye bölümüne gittim ilk aşıyı vurdular sonra doktor bir şey olmaz dedi kaydımı sildiler hastaneden (malatya yeni devlet hastanesi) ben yine de çok endişeliyim aşı olmam gerekirmiydi acaba kedide 1 aylıktı bir şey olacağını sanmıyorum ama çok endişeliyim bana yardımcı olur musunuz aşı olmam gerekiyor muydu
    @ßLacKLioN
  • bayadır kedi ısırığına mağruz kalıyorum ama bi sıkıntım olmadı hiç yavru kedinin ısırığından nasıl kanıyo onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanism

bizim bahçede kedi doğurmuş di aha 1 aylıkken seveyim dedim işaret parmağımı ısırdı çok ufak ama uzun veya büyük ısırmadı kanadı kanı akıttım hemen gidip sabunladım bol suyla yıkadım tentürdiyot falan döktüm veteriner bir şey olmaz dedi bizi hergün ısırıyor dedi 2 hafta ediyor ısırık yeri iyileşdi intaniye bölümüne gittim ilk aşıyı vurdular sonra doktor bir şey olmaz dedi kaydımı sildiler hastaneden (malatya yeni devlet hastanesi) ben yine de çok endişeliyim aşı olmam gerekirmiydi acaba kedide 1 aylıktı bir şey olacağını sanmıyorum ama çok endişeliyim bana yardımcı olur musunuz aşı olmam gerekiyor muydu
    @ßLacKLioN

hocam endişelenme hiç, kedi eğer kuduz olsa zaten kedi 10 gün içerisinde ölür ve etrafta ki bütün hayvanlarda kuduz olur ve bu farkedilir zaten , diğer türdende birşey olmaz sen yapabileceğini abarta abarta yapmıssın ben kedileri çok severim geçenlerde kedi bir ısırmıştı elimde iz kaldı yavru kedininde ısırmasına maruz kaldım filan eğer hastalık varsa kedide zaten bir anormallik filan farkederdin birşey olmuyor yani rahat ol

• ercanism E kullanıcısına yanıt
    yok hocam bir şey olmaz yahu vallahi bende gittim doktor dalga mı geçiyon dedi :D yavru kediden bir şey olmaz şu an hayattayım bana bir şey olmadıysa sanada olmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TomrisHan

bayadır kedi ısırığına mağruz kalıyorum ama bi sıkıntım olmadı hiç yavru kedinin ısırığından nasıl kanıyo onu anlamadım

Valla dün köyden getirmiş annem seviyoruz ediyoruz bu sabah annem mutfakta etle birşeyler yapıyor Buda evde fır dönüyor miyav miyav. Annem geldi oturdu hayvan çıktı kucağa annemin ellerini yalıyor ve bi anda 2 diş geçirdi. Tahminim 2.5-3 aylık bir kedi ama parmağı kanattı bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Hawk

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Orijinalden alıntı: Maniac_Turk

quote:

Orijinalden alıntı: _-TaicHi-_

Kediyi yakala götür baksınlar mikrop var mı diye. O zaman aşı olmana gerek kalmayabilir.

Bu kadar uğraşacağına gitsin yaptırsın.

Kuduz aşısı öyle omuzdan yapılsaydı evet uğraşmaya değmezdi ama, şahsen kediyi yakalamayı tercih ederdim.

Nerden yapılcak başka.
    Ben küçükken köpeğin ısırması sonucu omzumdan vuruldum 3 adet, üstelik hayvan bakımlı sahibi olan bir köpekti, önlem olarak vurulmuştu sanırım.

Zaten öyle durumlarda zorla vuruyolar, kaçış yok. Benim de kafama cam düştü kesikler vardı, zorla tetanoz yaptılar.

• konuyu hortlatmak gibi olmasın ama google araştıması sonucu bu linke ulaşanlar için bilgi vereyim 3 aylıktan küçük yavru kedilerden hastalık bulaşma ihtimali dışkılarıyla haşır neşir olmadığınız sürece çok zordur. kuduz bulaşması ise imkansıza yakındır. yavru kedilerde kuduz aşısı bir yaşına yaklaştığında yapılır ki bir yaşına yaklaşmış bir kediyi sokakta görürseniz veteriner falan değilseniz onu yetişkin bir kedi zannedersiniz. hatta yavru kedilerdeki pireler sizin vücut sıcaklığınızda yaşayamacağı için size pire bulaşması söz konusu olmayacaktır. (yine de duş almakta fayda var :) )

sözün özü sokakta yavru kedi görürseniz rahatlıkla sevebilirsiniz ancak sevdikten sonra elinizi iyi bir şekilde yıkayın kedi dışkısıyla muhattap olup olmadığını bilemeyiz çünkü.
  • ßLacKLioN kullanıcısına yanıt
    yaşın kaç paronoyak kardeşim
    kedinin yaşi kaç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkrryy

konuyu hortlatmak gibi olmasın ama google araştıması sonucu bu linke ulaşanlar için bilgi vereyim 3 aylıktan küçük yavru kedilerden hastalık bulaşma ihtimali dışkılarıyla haşır neşir olmadığınız sürece çok zordur. kuduz bulaşması ise imkansıza yakındır. yavru kedilerde kuduz aşısı bir yaşına yaklaştığında yapılır ki bir yaşına yaklaşmış bir kediyi sokakta görürseniz veteriner falan değilseniz onu yetişkin bir kedi zannedersiniz. hatta yavru kedilerdeki pireler sizin vücut sıcaklığınızda yaşayamacağı için size pire bulaşması söz konusu olmayacaktır. (yine de duş almakta fayda var :) )

sözün özü sokakta yavru kedi görürseniz rahatlıkla sevebilirsiniz ancak sevdikten sonra elinizi iyi bir şekilde yıkayın kedi dışkısıyla muhattap olup olmadığını bilemeyiz çünkü.
    ben de hortlatmış gibi oldum ama dışarıda 1-2 haftalık yavru kedi buldum süt falan verirken tırnakları battı bir şey olmaz herhalde :D

• Bu konu niye bu kadar tık almış ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.