Şimdi Ara

beyaz xenon far yağmur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayırlı akşamlar bir konuda foruma danışmak istedim bu beyaz xenon farların yağmurda aydınlatmada sıkıntı yaşattığı söyleniyor bu doğrumudur kullanan arkadaşlar?bilgi verebilirmisiniz

yağmur beyaz ışık kesiyormu yani ?

• Benim aracımda beyaz philips var. Anacım mercek farlı ve yolu gayet iyi aydınlatıyor
  • fiyatlara baktımda 6000k yada 8000k biraz uçuk ama bakıcaz artık araştırmayım ben ... tşkler
  • Alakası yok,geceyi gündüz yapıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4300k yada en fazla 5000k sorun çıkarmaz diye biliyorum.
  • 4300 k dan yukarısı yanı 6000 ve 8000 k lar yağmur-kar da onunu goremezsınız.klasık sarılara(yanı xenonsuz) göre kotu performansı vardır.
    k derecesı arttıkca goruntu azalır.
    en ıyısı 4300 k orjınal.
    bakınız yenı mercedes-bmw lere...
  • yağmurda sıkıntı olduğunu duydum fakat o (dandik) kötü olanlarda durum öyleymiş... 4300 yada 6000 8000 arasında alıcaz birini ozaman
  • Mercekli xenon yağmur kar kış sonbahar tanımaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

yağmurda sıkıntı olduğunu duydum fakat o (dandik) kötü olanlarda durum öyleymiş... 4300 yada 6000 8000 arasında alıcaz birini ozaman

6000k veya daha az olursa sikinti olmaz. Ama yine de sari ampul gibi olmuyor.
  • aracınızda mercek varsa 4300k en uygunu olur

Mercek yoksa lütfen xenon takan apaçilerden olup karşınızdaki insanları rahatsız etmeyin

• mercekli ya da merceksiz xenon yağmurlu havalarda ve sisli havalarda görüşü düşürür. mercekli tabiki merceksize göre daha avantajlıdır ancak halojene göre görüş düşür. ayrıca fardaki toz ve lekelerde birebir düşürür kaliteyi bu yüzden fark yıkama ve xenon en iyi ikilidir.
  • anladım teşekkürler cevaplar için

bu xenon farlardan bende rahatsız oluyorum en doğru şekli nasılsa o şekli yaptıracağım tekrar teşekkürler...

olmadı sarı farları güçlendiricez :)
  • Mercekli olup olmadığını nasıl anlıyoruz arkadaşlar? Araçta xenon vardı, muayeneden geçemeyince çıkardık, şu an normal sarı far var ama xenonları tekrar takmayı düşünüyorduk. Mercekli değilse takmamayı düşünüyoruz, aydınlatır mısınız?
  • Mercekli xenonun çok iyi ayarlanması lazım sonradan yapılacaksa. Açısını tutturamazsanız verim alamazsınız. Ayrıca mercek montajı her halojen fara kolayca yapılamıyor. Aydınlatma konusuna gelince, 4300 Kelvin'in renk sıcaklığı gerçek beyaz olarak geçer. Bunun üzerinde renk mavi-mor a doğru gider. 4300 de görüşte sıkıntı yaşamazsınız. Mercekli orjinalleri zaten otobanlara fark edersiniz. Gündüz gibi giderler.
  • Orjinal mercekli bixenon kullanıyorum.Yağmurlu filan farketmiyor.GAyet iyi aydınlatıyor.Yalnız mercekli değil ise 6000 k üzeri aydınlatmaz yolda kör olursunuz....
  • Her Kelvin derecesinde sıkıntı yaşarsın sonradan takılan Xenon farlar ile..

Xenon ve Halojen ampullerin mercekleri birbirinden farklıdır.. Işığı farklı dağıtırlar, farklı özelliklere sahiplerdir.. Aracınızda mercek olsa dahi, halojen far için üretilmiş mercekli fara Xenon taktığınız zaman sıkıntı yaşarsınız.. Bunun dışında Xenon merceğe sahip bir farda, yağmur, kar gibi durumlarda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız..

Bu arada tavsiye etmem fakat bu yağmurda karda sıkıntı yaşama durumu Xenon görünümlü beyaz ampuller için söz konusudur başlıca.. Yani sonradan takılan Xenon farlarda, yağmurda karda yaşayacağınız sıkıntıda çok büyük olmayacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

aracınızda mercek varsa 4300k en uygunu olur

Mercek yoksa lütfen xenon takan apaçilerden olup karşınızdaki insanları rahatsız etmeyin

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

aracınızda mercek varsa 4300k en uygunu olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.