Şimdi Ara

Beyaz Unibody Macbook A1342 (Kullanıcı Kulübü - Ana Konu) High Sierra Desteği (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
5
Favori
13.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bahsettiğim şarj aleti geldi. Orijinal gerçekten, ben sahte olabileceğine dair bir emare göremedim, bir de siz bakın.
    Beyaz Unibody Macbook A1342 (Kullanıcı Kulübü - Ana Konu) High Sierra Desteği

• Nemésis N kullanıcısına yanıt
    Selam, şarj aletinden memnun musunuz? İnternette biraz bakındım, çok güzel çakmalarını yapabiliyorlar, umarım sizinki orijinaldir.
  • Arkadaşlar bende 2009 yılı üretimli bu cihazdan mevcut son zamanlarda cihazı açtığımda yaklaşık 20 dakikada zor açılıyor formatladık gene aynı neden olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Selam, şarj aletinden memnun musunuz? İnternette biraz bakındım, çok güzel çakmalarını yapabiliyorlar, umarım sizinki orijinaldir.

Beyaz Macbook'u 2011 Pro ile takas ettim hocam, şu an hala aldığım şarj aletini kullanıyorum, herhangi bir sorun veya farklılık yok.
  • esdarking E kullanıcısına yanıt
    Harddiskiniz ölmek üzere olabilir.
  • Evvet.. yeniden sade Macbook geri döndü. Gerçi çok farklı döndü. Yani ikisinin arasında bir şey olur biri ona göre hafif vs. Air dersin, diğeri daha özelliklidir Pro dersin ama bu tam araya olmadı gibi bu sefer.
  • Herkese merhabalar,

Benim de elimde bu laptoptan bir tane var. Üzerine kola dokuldu ve kapandı. Servis anakart yanmış dedi ve 900 lira para istedi. Biz de bunu duyunca vazgectik ve bilgisayarcı bir arkadasla tamir etmeye giriştik. Amazondan anakart siparis ettik ancak sonra fark ettik ki sorun anakartta degilmis. Simdi onu tekrar satılıga cıkardık. Yaptıgımız testler sonucunda klavyenin power tusu baglantısında problem oldugunu dusunuyoruz. Duz kontak yapınca anakart calısıyor ve fanı baslatıp ekranı yakıyor ancak sadece power tusuna basınca bilgisayar acılmıyor. Bu bilgisayarın da klavyesi ve kasasına baglı oldugu icin komple top case degistirmemiz gerekiyor. Cok aradım ama 100 dolardan ucuz top case bulamadım. Bu konuda fikir verebilecek olursa cok memnun olurum.
  • gaan87 G kullanıcısına yanıt
    sadece güç düğmesi için bütün üst kasanın değişmesinin gerekli olması çok can sıkıcı bir durum gerçekten. dediğiniz gibi yenileri 100 dolardan aşağı pek yok. artık 6. yılına girmiş bir model için bu harcamayı yapmak gereksiz gözükebilir. internette bakınca bypass method ya da jump starting tarzında videolar çıkıyor;

https://www.youtube.com/watch?v=4YC1Y94eE5w

Böyle bir şey deneyebilirsiniz belki. Diğer bir çözüm olabilecek şey ise, bilgisayarınızı çalıştırdıktan sonra bir daha kapatmamak ve kullanmadığınız zaman uykuya almak.

• Benimde güç düğmem bozuldu, kontak temizleme ile bugun tekrar deniyeceğim olmaz ise güç tuşunu iptal edip oraya anakarttan jumper start kablolarını getirip bir buton ayarlıcam en kötü 2 kablo getirip çalıştırcam. Tabi bu arada bende alt kasa arıyorum, yaklasık 150 tl ikinci elde denk gelebilyor.
  • 2010 mid hala alınır mı ne dersiniz?
  • krocker09 kullanıcısına yanıt
    selam, ne amaçla kullanacaksınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    internet ofis kullanımı için , tabi asıl amac ileride rmbp kullanmadan once mac e alismak.
    Alacagim macbook 2010mid,kasası temiz 5 6 saat pili gidiyor 750lira

Sata 2 olduğu icin en ucuzundan bi ssd ve ram i 4gb a tamamlayinca iyi olur,sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 30 Nisan 2016; 10:14:11 >
    aynen ssd ile çok daha rahat olur, bir de El Capitan daha iyi çalışıyor Yosemite'ye göre. güncellemeleri yapmayı unutmayın. 750 lira fena değil. Alt kapak kabarmasına ve menteşelerde olabilecek kılcal çatlakları kontrol etmeyi de unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

aynen ssd ile çok daha rahat olur, bir de El Capitan daha iyi çalışıyor Yosemite'ye göre. güncellemeleri yapmayı unutmayın. 750 lira fena değil. Alt kapak kabarmasına ve menteşelerde olabilecek kılcal çatlakları kontrol etmeyi de unutmayın.

Pil 500devirdeymiş hocam , kasasi da fotolarda gorebildigim kadariyla kabarma vs yok ama bakarim. Tavsiye ediyorsunuz yani degil mi cok kararsizdim basta sonra tamam dedim bu sefer de nakit acigi oldu sonra da ust modellere mi yoneleyim dedim kafa karisti klavyenin isikli olmamasi cok canimi sıktı ozellikle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu kadar zamanda 500 pil devri iyi ama sürekli şarjda kalması da iyi değil. Coconut battery ile bataryanin ne kadar sağlıklı olduğunu test edebilirsiniz. Hala daha %85 civarında batarya sağlığı varsa gayet iyi. OS X'i deneyimlemek için makul bir başlangıç olabilir. 750 liraya alacağınız Windows laptop da pek performanslı bir şeye benzemez yine. Klavye aydınlatması maalesef alüminyum unibody 2010 modelinde mevcut.

• ben aşığım bu bilgisayara sonradan bakacak olanlar olursa diye referans olabilir 1500 civarı her bilgisayarı ram vs ssd ile yer bu bilgisayar ki kaç yıl olmuş . kullananlardan gören olursa sormak istediğim birşey var komple kasa değiştirebiliyormuyuz bütün beyazları yenilemek istesem mevcutmu böyle birşey
  • valla arkadaşlar bunda 5 sene önce felan gold dan beyaz bir tane almıştım 2500 liraya çokta kullanmamıştım kenarda duruyordu şarjı bozulmuştu kadıköyde bi yere götürdüm dedim toplimde kullanim burayı felan okudum orda arkadaş sağolsun yardımcı oldu şarj cihazı sandiskin 120 gb lık ssd si ve 4 gb ram işçilikle beraber 450 liraya hallettim cidden ssd bu kadar fark yaratmaz diyordum bilgisayar resmen uçuyor beni 2-3 sene daha götürür diye tahmin ediyorum ama şimdide şeytan dürtüyor arkadaşın verdiği linkten ramlari 8 lesemmi acaba çok farkedermi sizce?

Buarada düşünen olursa elimde orjinal içinden çıkma 2 gb ram ile hardiski mevcuttur tertemizdir düşünen olursa iletişime geçebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harmonyoa -- 19 Eylül 2016; 11:00:49 >
  • arkadaşlar selam bir kaç sorum olacak.2010 unibody almayı planlıyorum.
    -Elimde sata3 ssd var çalışır mı ? Hızı düşebilir ona yapacak birşey yok.
    -Ekranı başka bir 13.3" FHD bir ekran ile değiştirebilir miyim ?
    -Kasa değiştirme programı hala devam etmekte midir ?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezermsk

arkadaşlar selam bir kaç sorum olacak.2010 unibody almayı planlıyorum.
    -Elimde sata3 ssd var çalışır mı ? Hızı düşebilir ona yapacak birşey yok.
    -Ekranı başka bir 13.3" FHD bir ekran ile değiştirebilir miyim ?
    -Kasa değiştirme programı hala devam etmekte midir ?
    Teşekkürler.

- sata 2 hızında çalışıyor (eski bilgisayarımda öyle idi)

-Alt kapak değiştirme programı devam ediyor

- ekran çözünürlüğü değiştiremezsiniz bios izin vermiyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.