Şimdi Ara

Beyaz Eşya Sorunları(GENEL) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
2
Favori
28.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canlion70

Media Markt'dan Bosch KGN57P72NE No Frost kombi tipi buzdolabı aldım. Bize oradaki satış elemanı cihazın teslimatının diğer gün yapılacağını ve getirdikleri zaman bize kuracaklarını ve kullanımını anlatacaklarını söylediler. Diğer gün geldi bunlar ama Horoz Lojistikten adamlar. Kutuyu evin ortasına bırakıp gittiler teslim belgesi de imzalattılar ama kurulum yapmıyoruz servis bulacaksınız onlar kuracak dediler. Adana'da oturuyorum buradaki tek yetkili servis var o da yoğun olduğu için anca yarın ve ya öbürsü gün geliriz dediler. Biz buzdolapsız kaldık. Şimdi düşünüyorum eğer kutudan çıkarıp kendim kursam, garantide sorun çıkar mı? Birde kutudan arızalı çıkar da sonra siz çıkarırken arıza yapmışsınız denmesinden korkuyorum.

Sakın kutuyu açmayın. Servis gelip kurulumu yapar, size de yanlarında getirdikleri küçük yazarkasa benzeri bir aletten fiş verecekler ve siz o fişi imzalayıp garanti süresince saklayacaksınız. Tekno marketten yapılan alışverişlerde kargo mu getiriyor, bilmiyordum. Geçenlerde Bosch bayinden ocak aldık, hiçbir şeye karışmadık, servsi ertesi gün ocağı getirdi bıraktı, 2 saat sonra da başka elemanlar gelip kurulumu yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Media Markt'dan Bosch KGN57P72NE No Frost kombi tipi buzdolabı aldım. Bize oradaki satış elemanı cihazın teslimatının diğer gün yapılacağını ve getirdikleri zaman bize kuracaklarını ve kullanımını anlatacaklarını söylediler. Diğer gün geldi bunlar ama Horoz Lojistikten adamlar. Kutuyu evin ortasına bırakıp gittiler teslim belgesi de imzalattılar ama kurulum yapmıyoruz servis bulacaksınız onlar kuracak dediler. Adana'da oturuyorum buradaki tek yetkili servis var o da yoğun olduğu için anca yarın ve ya öbürsü gün geliriz dediler. Biz buzdolapsız kaldık. Şimdi düşünüyorum eğer kutudan çıkarıp kendim kursam, garantide sorun çıkar mı? Birde kutudan arızalı çıkar da sonra siz çıkarırken arıza yapmışsınız denmesinden korkuyorum.

kesinlikle oyle birsey yapmayin. kurulumu servisin yapmasi ve garanti belgesini imzalamasi lazim. urun bozuk olabilir cizik veya darbe almis olabilir. bu durumda bi hak iddia edemezsiniz.

Media Markt'i arayıp baskı yaptık, satıcının bize dediklerini anlattık ama bizim servis olayımız yok dediler, iade edeceğim dediğimde biz hızlandırırız servisi dediler yarın 3 te gelecekmiş. Sonradan öğrendim ki Bosch'un 65 TL karşılığında 7 yıl garantisi varmış. Bunlar bize bunu söylemedi ama kendi 5 yıllık özel destek adı altında 300 TLye uzatma yaptılar. Eğer yarın gelmezlerse kutu aynen getirdikleri gibi evin ortasında kutu açılmadan 30 gün iade hakkım var iade edeceğim ve satış elemanını da şikayet edeceğim.

• bence o 300 tl.yi iade isteyin mutlaka...razi olmazlarsa urunu iade edecegimcdeyin. bunlarin destegi simdiden boyleyse bes yil icinde kimbilir ne olur.
    bosch 7 yil garanti olayini 99 tl.ye yukseltti.
    bu arada aldiginiz urunle ilgili forumda cok sayida sikayet vardi. gurultulu calustigi ve buz kirma sesi oldugu hakknda. kurulumdan sonra siz de urunle ilgili yorum yaparsaniz benim gibi buzdolabi bakanlari aydintlatmis olursunuz.
    hayirli olsun bu arada. gule gule kullanin.
  • quote:

bence o 300 tl.yi iade isteyin mutlaka...razi olmazlarsa urunu iade edecegimcdeyin. bunlarin destegi simdiden boyleyse bes yil icinde kimbilir ne olur.
    bu arada aldiginiz urunle ilgili forumda cok sayida sikayet vardi. gurultulu calustigi ve buz kirma sesi oldugu hakknda. kurulumdan sonra siz de urunle ilgili yorum yaparsaniz benim gibi buzdolabi bakanlari aydintlatmis olursunuz.

Teşekkürler desteginiz için. Media Markt ucuz diye sectik ama pişman olduk. Linkleri verebilirmisiniz gurultulu çalışmayla ilgili olarak.
  • quote:

quote:

bence o 300 tl.yi iade isteyin mutlaka...razi olmazlarsa urunu iade edecegimcdeyin. bunlarin destegi simdiden boyleyse bes yil icinde kimbilir ne olur.

Teşekkürler desteginiz için. Media Markt ucuz diye sectik ama pişman olduk. Linkleri verebilirmisiniz gurultulu çalışmayla ilgili olarak.

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=49674628

• Bildiğim kadarıyla Mediamakrt gibi marketlerin yaptığı sigortadan belirli bir süre içinde cayma hakkınız var. Sözleşmenize bakarsanız yazar. 1 hafta ya da 2 haftaydı sanırım.
  • mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=43320421
  • @emrahsnr teşekkürler bakıyorum şimdi o linke. Yarın servis kurmaya gelicek kurduktan sonra fotograflarını çekip, kullanımı ve ses sorunu hakkında inceleme başlığı acarım size de yararlı olabilir belki.
    @candogan62 hocam şimdi sözleşmeye bakıyorum ama bulamadım.
  • İnternetten baktım da aldığım buzdolabının gürültü seviyesi 42 dB'miş. Bugün gelsinler bir video çekeyim bir de ölçeyim bakalım.
  • quote:

@emrahsnr teşekkürler bakıyorum şimdi o linke. Yarın servis kurmaya gelicek kurduktan sonra fotograflarını çekip, kullanımı ve ses sorunu hakkında inceleme başlığı acarım size de yararlı olabilir belki.

tesekkurler. bir de buz kirma sesiyle ilgili yazarsaniz sewinirim.
    ne kadara aldiniz bu arada?
  • quote:

quote:

@emrahsnr teşekkürler bakıyorum şimdi o linke. Yarın servis kurmaya gelicek kurduktan sonra fotograflarını çekip, kullanımı ve ses sorunu hakkında inceleme başlığı acarım size de yararlı olabilir belki.

tesekkurler. bir de buz kirma sesiyle ilgili yazarsaniz sewinirim.
    ne kadara aldiniz bu arada?

2449 TL'ydi Media Markt Adana-Optimum şubesinde, üzerine 300TL özel hizmet (!) garanti ötesi adı altında 300 TL ile birlikte 2.749TL'ye geldi ama garantiötesi almazsanız 2.449 TL, bayii fiyatı 2.480 TL bayide baktım.

• tesekkurler. bekliyoruz detayli incelemenizi... :)
  • quote:

tesekkurler. bekliyoruz detayli incelemenizi... :)

gelsin artık şu servis de başlayalım artık :)
  • @emrahsnr hocam düşündüğünüz marka-model nedir buzdolabında?
  • Servisin geldigi zaman büyük bir hayal kırıklığı yasadım, buzdolabının arkasında başparmak tırnağı büyüklüğünde bir oyuk vardı çizilmiş bı oyulmuş mü anlamadım, servisi kabul etmedim medya Markt'i arayıp iade isteyeceğim olmazsa tüketici mahkemesine gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar neyseki o çizik sorun çıkarmıyormuş. Bosch aradıktan 10-20 dk. sonra geldiler kurdular suan temizlik yapıyoruz yarın yiyecek yerlestirecegiz çalışırken ses çıkarmıyor ama yeni çalışıyor belki ondandir fotograflarını çektim video da çekip koyacağım.
  • quote:

@emrahsnr hocam düşündüğünüz marka-model nedir buzdolabında?

benim en basta begendigim sizin aldiginiz dolapti. inox olani. ama forumda baktim kimse onermdi. cook fazlq da sikayt okudum ve baska markalara bakmaya basladim. ozellkle buz kirma sesinden sikayet eden coktu.
  • quote:

Servisin geldigi zaman büyük bir hayal kırıklığı yasadım, buzdolabının arkasında başparmak tırnağı büyüklüğünde bir oyuk vardı çizilmiş bı oyulmuş mü anlamadım, servisi kabul etmedim medya Markt'i arayıp iade isteyeceğim olmazsa tüketici mahkemesine gider.

o oyuk normalde olmamasi gereken biseyse kurulmu yaptirmadan iade edebilirdiniz.
  • quote:

quote:

Servisin geldigi zaman büyük bir hayal kırıklığı yasadım, buzdolabının arkasında başparmak tırnağı büyüklüğünde bir oyuk vardı çizilmiş bı oyulmuş mü anlamadım, servisi kabul etmedim medya Markt'i arayıp iade isteyeceğim olmazsa tüketici mahkemesine gider.

o oyuk normalde olmamasi gereken biseyse kurulmu yaptirmadan iade edebilirdiniz.

Hocam video ve fotograf çektim suan mobildeyim pc geçince yazarım ama çalışırken ses yok. Buz kırma sesi duymadım ama. Gece bakacağım.
  • Az önce cat gibi bı ses duydum oradan mı geldi acaba ama yeni çalıştırdım 4:45 gibi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.