Şimdi Ara

Beyaz Eşya Sorunları(GENEL) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
2
Favori
28.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Electrolux spaceplus buz dolabı aldım fakat buzdolabı kısmında sürekli su taneleri oluşuyor sonra donuyor sonra tekrar damla haline dönüyor neden olabilir daha önce kullandığım buzdolaplarında hiç böyle bir terleme görmedim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Electrolux spaceplus buz dolabı aldım fakat buzdolabı kısmında sürekli su taneleri oluşuyor sonra donuyor sonra tekrar damla haline dönüyor neden olabilir daha önce kullandığım buzdolaplarında hiç böyle bir terleme görmedim .

Bir yerinden hava alıyor olabilir, lastikleri kontrol edin ve iyi kapandığından emin olun, ayrıca içine sıcak birşey koymayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Electrolux spaceplus buz dolabı aldım fakat buzdolabı kısmında sürekli su taneleri oluşuyor sonra donuyor sonra tekrar damla haline dönüyor neden olabilir daha önce kullandığım buzdolaplarında hiç böyle bir terleme görmedim .

Bir yerinden hava alıyor olabilir, lastikleri kontrol edin ve iyi kapandığından emin olun, ayrıca içine sıcak birşey koymayın..

İçine sıcak bir şey koymuyoruz , lastikleri kontrol edeceğim teşekkürler.
  • Vestel FT280 derin dondurucu sahibiyiz. Dondurucu 20 dakikada bir kompresörünü 10-15 dakika kadar çalıştırıyor, duruyor, 20 dakika sonra yine başlıyor...

Bunun sebebi nedir? Ev kaloriferli ancak aşırı sıcak değil, bu kadar sık çalışır mı kompresör?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Vestel FT280 derin dondurucu sahibiyiz. Dondurucu 20 dakikada bir kompresörünü 10-15 dakika kadar çalıştırıyor, duruyor, 20 dakika sonra yine başlıyor...

Bunun sebebi nedir? Ev kaloriferli ancak aşırı sıcak değil, bu kadar sık çalışır mı kompresör?

Bir Anormallik var çünkü bir buzdolabı 15-30dk kadar çalışır 45-60dk dinlenir(ayarına göre değişir)
    Olası Nedenler;;
    1. Olasılık;Çok dolu
    2. Olasılık;Ayarı Çok düşük -20 veya daha fazla
    3. Olasılık;Lastiklerden hava alıyor olabilir
    4. Olasılık;Komresörde sorun olabilir.
    5. Olasılık;Çok havasız bir yerdedir, Aşırı ısınma
    Çözümler;;
    1-)Dondurucuyu çok fazla doldurmayın her zaman her katını/rafını eşit doldurun hava deliklerini kapatmayın,
    2-)Ayarı çok düşük ise -20 veya -25 lere kadar ise çabuk ısındığından çabuk çalışır,
    3-)Lastikleri kontrol edin,
    4-)Kompresör veya gazda sorun olabilir.En yakın gazcıyı getirip basınç ölçümü yaptırın
    5-)Dolap arasına giriyorsa veya duvarlara çok yakınsa aşırı ısınmadan dolayı sadece Fan çalışıyor olabilir.
    Bunları deneyin yine olmazsa Servis Çağırın..

• Merhaba; Arçelik 3650 fd çamaşır makinesinde bir sorun oluştu. Pamuklu 90 dereceyi tanıyor, diğer programları tanımıyor(yani program ayarında diğer programları seçtiğimde ışık yanmıyor ama pamuklu 90dereceye getirdiğimde ışığı yanıyor) ve 1saat 43 dakikadan geri sayım yapıyor hangi programı seçersem seçeyim.

Bu sorun düzeltilebilir bir sorun mudur? Ev arkadaşımın çeyizlik makinesiydi, bu yüzden canım sıkılıyor bu duruma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baris E.

Merhaba; Arçelik 3650 fd çamaşır makinesinde bir sorun oluştu. Pamuklu 90 dereceyi tanıyor, diğer programları tanımıyor(yani program ayarında diğer programları seçtiğimde ışık yanmıyor ama pamuklu 90dereceye getirdiğimde ışığı yanıyor) ve 1saat 43 dakikadan geri sayım yapıyor hangi programı seçersem seçeyim.

Bu sorun düzeltilebilir bir sorun mudur? Ev arkadaşımın çeyizlik makinesiydi, bu yüzden canım sıkılıyor bu duruma.

Öncelikle bir önceki program iptal edilmemiş olabilir bu yüzden pamuklu 90 a getirip başla bekle tuşunu 3sn. basılı tutun 1-2sn. bekleyip makineyi kapatıp açın tekrar olursa aşağıdaki Servis Arıza programını uygulayın..
    Makine kapalı iken program düğmesini Pamuklu 90 a getirin başla bekle tuşunu 5sn. basılı tutup aynı anda tuştan elinizi çekmeden açma kapama tuşuna basın ve makineyi açın göstergede ---- belirene kadar elinizi iki tuştanda çekmeyin. Başla bekle tuşuna basın ön yıkama gözünden su almaya başlayacaktır 5 sn sonra bir kere daha basın ana yıkama suyu alacaktır 5sn sonra bir daha basın yumuşatıcı gözünden su alacaktır 5sn sonra tekrar basın sıcak su tek girişli ise soğuk su alacaktır 5sn sonra tekrar basın ısıtıcı tam güç devreye girecektir ve ortam sessiz ise 1-2dk sonra makinenin altında hafif bir kettle sesi gelecektir kettle sesini duyduktan sonra bir daha basın makine sağa doğru dönmeye başlayacaktır 5sn sonra tekrar basın bu sefer sola doğru dönecektir 5sn sonra tekrar basın makine su atacaktır suyu attıktan sonra tekrar basın sıkmaya başlayacaktır makine bir anda 600devire ve 1000devire çıkacaktır 5sn sonra tekrar basın makine su almaya başlayacaktır ve biraz bekleyin su alımı bittikten sonra bir daha basın eğer ekranda bir sayı görürseniz servis çağırın ayrıca gördüğünüz sayıyı burayada yazın eğer 419 görürseniz anlayınki kartta bir sorun var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Şubat 2011; 15:37:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baris E.

Merhaba; Arçelik 3650 fd çamaşır makinesinde bir sorun oluştu. Pamuklu 90 dereceyi tanıyor, diğer programları tanımıyor(yani program ayarında diğer programları seçtiğimde ışık yanmıyor ama pamuklu 90dereceye getirdiğimde ışığı yanıyor) ve 1saat 43 dakikadan geri sayım yapıyor hangi programı seçersem seçeyim.

Öncelikle bir önceki program iptal edilmemiş olabilir bu yüzden pamuklu 90 a getirip başla bekle tuşunu 3sn. basılı tutun 1-2sn. bekleyip makineyi kapatıp açın tekrar olursa aşağıdaki Servis Arıza programını uygulayın..
    Makine kapalı iken program düğmesini Pamuklu 90 a getirin başla bekle tuşunu 5sn. basılı tutup aynı anda tuştan elinizi çekmeden açma kapama tuşuna basın ve makineyi açın göstergede ---- belirene kadar elinizi iki tuştanda çekmeyin. Başla bekle tuşuna basın ön yıkama gözünden su almaya başlayacaktır 5 sn sonra bir kere daha basın ana yıkama suyu alacaktır 5sn sonra bir daha basın yumuşatıcı gözünden su alacaktır 5sn sonra tekrar basın sıcak su tek girişli ise soğuk su alacaktır 5sn sonra tekrar basın ısıtıcı tam güç devreye girecektir ve ortam sessiz ise 1-2dk sonra makinenin altında hafif bir kettle sesi gelecektir kettle sesini duyduktan sonra bir daha basın makine sağa doğru dönmeye başlayacaktır 5sn sonra tekrar basın bu sefer sola doğru dönecektir 5sn sonra tekrar basın makine su atacaktır suyu attıktan sonra tekrar basın sıkmaya başlayacaktır makine bir anda 600devire ve 1000devire çıkacaktır 5sn sonra tekrar basın makine su almaya başlayacaktır ve biraz bekleyin su alımı bittikten sonra bir daha basın eğer ekranda bir sayı görürseniz servis çağırın ayrıca gördüğünüz sayıyı burayada yazın eğer 419 görürseniz anlayınki kartta bir sorun var..

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Sorunumu buraya yazdıktan sonra bekledim bir süre-bu sürede makine çalışıyordu bahsettiğim sorunla, 44 dakika kala takılı kaldı,aşırı ısınmaya da başlayınca (belki normal bi durumdur ısınması) kapatıp fişten çekip en yakın servise gittim.Tabii bu durum sizin iletinizden önce oluyordu. Serviste; bana ait olmayan bu makinenin bozulmasıyla ilgili üzüntümü-mahçubiyetimi belirtince sağolsun servisteki arkadaşlar hemen geldiler,ilgilendiler.

Meydana gelen soruna sizin bahsettiğin çözümün birebir aynısını uyguladılar. Sorunum halloldu.
    Elinize sağlık, üşenmeyip uzun uzun anlatmışsınız çözümü, iletinizi şimdi görünce teşekkür etmek istedim ilginize ve cevabınıza.

• Herkese selamlar. Yakın zamanda BOSCH SMS 58M92 EU bulaşık makinesı aldım. Esasında SMS58M82 almaya gitmiştim ancak 92 modeli daha az su ve elektrik harcıyor diye ona karar kıldım. Makineyi iki üç kez kullandım yıkamasında sıkıntı yok ama sanki tam kurutmuyor gibi geldi. Yıkama bittiğinde bardakların üst kısmında (ters koyuyorum bardakları) su kalıyor. Sizce bu durum normal midir ? İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: purepain

Herkese selamlar. Yakın zamanda BOSCH SMS 58M92 EU bulaşık makinesı aldım. Esasında SMS58M82 almaya gitmiştim ancak 92 modeli daha az su ve elektrik harcıyor diye ona karar kıldım. Makineyi iki üç kez kullandım yıkamasında sıkıntı yok ama sanki tam kurutmuyor gibi geldi. Yıkama bittiğinde bardakların üst kısmında (ters koyuyorum bardakları) su kalıyor. Sizce bu durum normal midir ? İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

Program biter bitmez hemen kapağını açarsanız ıslak olma olasılığı yüksektir program bittikten 10-15dk sonra kapağını hafif aralayın ve Acil bulaşık gerekmiyorsa 1 saat sonra bulaşıkları çıkarın, Turbo Speed 20 programında makine kurutma yapmaz ve bu program sadece bulaşık ısıtmak içindir, Ayrıca Bardakların üst kısmı çukurlu ise su kalması normaldir, Ekstra kurutma seçeneğini seçerek deneyin.

• quote:

quote:

Herkese selamlar. Yakın zamanda BOSCH SMS 58M92 EU bulaşık makinesı aldım. Esasında SMS58M82 almaya gitmiştim ancak 92 modeli daha az su ve elektrik harcıyor diye ona karar kıldım. Makineyi iki üç kez kullandım yıkamasında sıkıntı yok ama sanki tam kurutmuyor gibi geldi. Yıkama bittiğinde bardakların üst kısmında (ters koyuyorum bardakları) su kalıyor. Sizce bu durum normal midir ? İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

Program biter bitmez hemen kapağını açarsanız ıslak olma olasılığı yüksektir program bittikten 10-15dk sonra kapağını hafif aralayın ve Acil bulaşık gerekmiyorsa 1 saat sonra bulaşıkları çıkarın, Turbo Speed 20 programında makine kurutma yapmaz ve bu program sadece bulaşık ısıtmak içindir, Ayrıca Bardakların üst kısmı çukurlu ise su kalması normaldir, Ekstra kurutma seçeneğini seçerek deneyin.

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. Normal programda yıkıyorum eko 50 yazan. Dediğiniz gibi denemekte fayda var. Satıcı makinenin içinde ıslaklık olur ancak bulaşıklarda olmaz; olursa makine sıkıntılıdır demişti de o yüzden kafama takıldı. Belki de bardakların çukurluğu ile alakalıdır çünkü tabaklarda falan olmuyor. Peki dediğiniz şekilde havalandırmama rağmen bardaklar da ıslaklık olursa bu yine de normal midir yoksa kurutmada bir sıkıntı mı vardır?

• quote:

quote:

quote:

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. Normal programda yıkıyorum eko 50 yazan. Dediğiniz gibi denemekte fayda var. Satıcı makinenin içinde ıslaklık olur ancak bulaşıklarda olmaz; olursa makine sıkıntılıdır demişti de o yüzden kafama takıldı. Belki de bardakların çukurluğu ile alakalıdır çünkü tabaklarda falan olmuyor. Peki dediğiniz şekilde havalandırmama rağmen bardaklar da ıslaklık olursa bu yine de normal midir yoksa kurutmada bir sıkıntı mı vardır?

Havalandırınca daha iyi kurutma sağlanır ve ıslaklık olmaz ancak bardaklar çukurlu ise ıslaklık olur bu bende de oluyor A+ kurutmalı bulaşık makinemde Yoğunlaştırmalı Fanlı Kurutma var içerdeki buharı fan ile dışarıdan aldığı soğuk havayla yoğuşturarak suya çeviriyor ve pompa ile tahliye ediyor daha sonra içerideki havayı fan ile dışarı veriyor Yani A+ mükemmel bir kurutması var Ayrıca program biter bitmez kapağını kendisi aralıyor ancak yine çukurlu olan bardaklarda ve bazı plastik-teflon parçalarda oluyor.Son zamanlarda da bende olmaya başladı bulaşıklar kupkuru ancak makinenin için buharlı ve ıslak kalıyor.

• Makinenin içinin ıslak kalması sorunu -eski makine olmasına rağmen- bizde de var, bulaşıklar kuruyorsa o çok önemli değil, kapağı açık kalınca makine kurur... Yeni makineler A sınıfı olduğu için kurutmada sorun yaşatıyorlar maalesef.

Gökhan bey, dediğiniz önerilere bakacağım dondurucuda, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 21 Şubat 2011; 17:05:36 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

quote:

Benim sorunum yok ama bir sorum var :

Bosch sphera 30 süpürgemiz var ama hava çıkışında filtre yok.Piyasadaki Çin malı süpürgelerde bile hava çıkış filtresi var. Acaba servisten siteğe bağlı filtre alınabiliyor mu? Kılavuzda da bir bilgi verilmemiş.

Eğer modele uyumlu ise filtre alınabilir, eğer modele uygun filtre yoksa filtre yerine 2 kat peçete koyabilirsiniz peçete çok işe yarıyor, ilk süpürgemiz Simteldişu ayaklarında hortum olan model ondan sonra Arçelik almıştık 1350W onda filtre yoktu annemde iki kat peçete koymuştu çok işe yaradı peçeteyi 2-3 haftada bir değiştirmek yeterli oluyor..

Torbalarla verilen filtreyi kesip üst kısma yerleştirmiştim ama tam oturmadı, sürekli yerinden çıktı. Peçete kalın gelmesin? Olmazsa ince sünger de olabilir diye düşündüm.

Peçete dediğim kağıt havlu iki kat kağıt havludan birşey olmaz..

benim tavsiyem süpürgenin filitre koymak istedigin yere herkangi bir markadan süpürge filitresi alıp cözebilirsin sana önerim arcelikten 6990 süpürgenin konik süngeri olacaktır...

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ TAVSİYE

• quote:

Orijinalden alıntı: dumanolmus

quote:

quote:

quote:

quote:

Bosch sphera 30 süpürgemiz var ama hava çıkışında filtre yok.Piyasadaki Çin malı süpürgelerde bile hava çıkış filtresi var. Acaba servisten siteğe bağlı filtre alınabiliyor mu? Kılavuzda da bir bilgi verilmemiş.

Eğer modele uyumlu ise filtre alınabilir, eğer modele uygun filtre yoksa filtre yerine 2 kat peçete koyabilirsiniz peçete çok işe yarıyor, ilk süpürgemiz Simteldişu ayaklarında hortum olan model ondan sonra Arçelik almıştık 1350W onda filtre yoktu annemde iki kat peçete koymuştu çok işe yaradı peçeteyi 2-3 haftada bir değiştirmek yeterli oluyor..

Torbalarla verilen filtreyi kesip üst kısma yerleştirmiştim ama tam oturmadı, sürekli yerinden çıktı. Peçete kalın gelmesin? Olmazsa ince sünger de olabilir diye düşündüm.

benim tavsiyem süpürgenin filitre koymak istedigin yere herkangi bir markadan süpürge filitresi alıp cözebilirsin sana önerim arcelikten 6990 süpürgenin konik süngeri olacaktır...

Öneri için teşekkür. Arçelik'in o model halı yıkamasını da kullanıyoruz Servisten alabilirim. Bir de şunu farkettim; her sünger hava geçirmiyor. Filtre için imal edilmiş süngerler gözenekli.Geçenlerde elime kare şeklinde sünger parçası geçti,süpürgeye koyayım dedim vazgeçtim, hava geçirecek yapıya benzemiyordu. Benim başka sorum da var; çamaşır makinelerinin deterjan gözünde sihay küf tabakası niye oluşur? Bunun önüne geçemiyoruz,hep havalandırıyoruz ama yine oluyor. Annem temizlemekten bıktı artık. Sudan diye düşünüyorum, köyde ne anneannemlerin ne de babaannemlerin makinesinde bu durum yok, üstelik evler sobalı makineler soğuk odada duruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dumanolmus

quote:

quote:

quote:

quote:

Öneri için teşekkür. Arçelik'in o model halı yıkamasını da kullanıyoruz Servisten alabilirim. Bir de şunu farkettim; her sünger hava geçirmiyor. Filtre için imal edilmiş süngerler gözenekli.Geçenlerde elime kare şeklinde sünger parçası geçti,süpürgeye koyayım dedim vazgeçtim, hava geçirecek yapıya benzemiyordu. Benim başka sorum da var; çamaşır makinelerinin deterjan gözünde sihay küf tabakası niye oluşur? Bunun önüne geçemiyoruz,hep havalandırıyoruz ama yine oluyor. Annem temizlemekten bıktı artık. Sudan diye düşünüyorum, köyde ne anneannemlerin ne de babaannemlerin makinesinde bu durum yok, üstelik evler sobalı makineler soğuk odada duruyor.

Küf olayı çoğunlukla yumuşatıcıdan kaynaklanıyor, benim makinemde de bu sorun var yumuşatıcı gözünde ve yumuşatıcıya su veren deliklerde de oluyor bu her makinede olur ve olmasının asıl nedenide yumuşatıcının beklemesi yumuşatıcıyı sulandırıp kullanmak daha iyi ancak sadece oluşum süresi uzar yani bir zaman sonra yine olur, ayrıca bu durum deterjan ve sudan da oluyor su plastikle tepkimeye girdiği için bir zaman sonra siyah küf gibi örtü oluşur deterjana su glince plastiğe deterjanlı su sıçrar ve beklerse bu durum oluşur..

• Küf bence de yumuşatıcıdan kaynaklanıyor tamamen.

Yumuşatıcı akıcı bir yapıda değil. Geçtiği yerlerde yağlı gibi kaygan bir tabaka bırakıyor. Suyun pisliği vs bu tabakada tutunarak küfe neden oluyor.

Olayın en iyi çözümü deterjan çekmecesinin yumuşatıcı gözünü haftada bir ovarak yıkamak, deterjan gözü yuvasını da çekmeceyi takmadan evvel ıslak bir bezle güzelce silmek.

Sık sık silerseniz tabakalaşmanın önüne geçebiliyorsunuz kolayca.

Deterjan gözünde zamanla taşlaşma da oluyor. Bunun için de gözü dışarı çıkarıp porçöz dökün ve bekletin, ardından yıkayın. İlk günkü gibi parlak yüzey elde edeceksiniz.

Çamaşır makinesinde temizliğine önem verdiğim en önemli yerlerden biri deterjan çekmecesidir.
  • Küflenme önce yumuşatıcı gözünde başlıyor sonra tüm çekmece içine yayılıyor. Su akan delikler 1-2 ay içinde kararmaya başlıyor. Makine banyoda acaba nemden de mi kaynaklanıyor diye düşünmüştüm.Yumuşatıcıyı sulandırıp da denemek lazım. Öyle bir deterjan çekmecesi görünce yıkanılan çamaşırların temiz olmadığı izlenimi oluşuyor insanda Porçöz bitmişti artık yarın bir şişe porçöz alıp temizleyeceğim. Deterjan kalıntılarını tornavida ile kazımaya çalıştım banamısın demedi. Özellikle ana yıkama gözünde kalıntı oluyor. Artık sık sık çekmeceyi temizlemek lazım.
  • quote:

Küflenme önce yumuşatıcı gözünde başlıyor sonra tüm çekmece içine yayılıyor. Su akan delikler 1-2 ay içinde kararmaya başlıyor. Makine banyoda acaba nemden de mi kaynaklanıyor diye düşünmüştüm.Yumuşatıcıyı sulandırıp da denemek lazım. Öyle bir deterjan çekmecesi görünce yıkanılan çamaşırların temiz olmadığı izlenimi oluşuyor insanda Porçöz bitmişti artık yarın bir şişe porçöz alıp temizleyeceğim. Deterjan kalıntılarını tornavida ile kazımaya çalıştım banamısın demedi. Özellikle ana yıkama gözünde kalıntı oluyor. Artık sık sık çekmeceyi temizlemek lazım.

Deterjan çekmecesine deterjan koymadan önce gözün kuru olmasına dikkat edin, göz ıslak ise yapışma olur ve su bu yapışmayı gideremez ve sert kireç-taş gibi tabaka olur bu benim makinemde bile oluyor üstelik kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi olmasına rağmen, ayrıca deliklerde ve deterjan kutusu boşluğunda da bu sorunlar sıkça oluyor..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.