Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.523
Cevap
78
Favori
1.507.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mnbvc

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Kopma yoksa contada düzelme sansi var ben buzdolabinin yamulan contasini fön makinesiyle sicak hava tutup duzelttim sizde sac kurutma ile yamulan kisma sicak hava tutun biraz düzeltin kapagi kapatin bastirin ve yuksek isida dedigim gibi calistirin denemesi bedava ;)

Taksiye için teşekkürler ama körüklü conta delinmiş.
    Denemekten zarar gelmez ama işe yarayacağını sanmıyorum.

Ama aklımızda bulunsun. Dediğiniz gibi plastik maddelerin sıcaklık altında eski formlarına geri dönme özelliği olduğunu duymuştum bende.

Delinen yerede çeko mastik sıkılabir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

tamam uç örnekler vermiş olabilirim ama,
    sizin makine de indesit veya ariston değilki,
    piyasanın en kaliteli makinesi.

Benim aklımda daha çok Beko ve Arçelik vardı muadili olarak.

Beko bildiğim kadarı ile bir ara İngiltere'de çamaşır makinası ve buzdolabında pazar lideri olmuştu. Belki hala öyledir. Dünyada ilk beş beyaz eşya üreticisi arasında yine yanlış bilmiyorsam.

Piyasanın en kaliteli makinası 1,5 yılı yeni dolmuşken 185 tl masraf çıkarttı.
    Bir bardak soğuk suyumu çoktan içtim.

Beyaz eşya aldığımda en azından garantisi bitene kadar kafam rahat olsun istiyorum
    Tüketici heyeti ile filan uğraşmadan garanti süresi içinde arızamın giderilmesini beklemem çok şey mi?

Ben artık yerli malı yurdun malı takılıyorum hocam.
    Kampanya vardı diye zaten tercih etmiştim zamanında.

Yine Türkiye'de çok yaygın olmayan yabancı bir buzdolabı aldım mesela, ya bozulursa diye korkuyorum yedek parça bulabilecek miyim diye.

Yeni evlenecek arkadaşlara tavsiye. Zamanında çok araştırdım inceledim, kısmet meselesi bu iş.
    Beyazeşya için Arçelik'e Beko'ya gidin bütçenize uygun modelleri alın gitsin.
    Çok fazla üst modellere de gerek yok.
    Kullanmadığınız bir sürü özelliğe tonla para vermeyin, 15 programlı bulaşık makinası alsanız da inanın sadece 1 programını kullanacaksınız.
    Cari açığa da bir faydanız olsun :)

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvc -- 22 Şubat 2014; 19:16:33 >

• mnbvc M kullanıcısına yanıt
    Evet avrupa da beko pazar lideri,
    Pazarın 3 de 1 veya 5 de 1 ini elinde bulunduruyor,
    Ama kaliteden dolayı degil, ucuzluktan dolayı.
    Burada 1500-2000 tl ye satılan makineler , avrupada 270-350 euro dan satılıyor.
    .
    Buzdolabında arçelik beko evet ama
    çamaşır da 4. , 5. Sırada tercihimdir.
    8 yıl arçelik kullanan biri olarak, asla...
    .
    Ha avrupadaki fiyatlardan satarlarsa düşünürüz.

• quote:

Ha avrupadaki fiyatlardan satarlarsa düşünürüz.

Üstad ama şöyle de bir şey de var...

Eğer bizim yerli markalarımız Avrupadaki fiyatlara ürünlerini yurtiçinde satarsa, bazı vatandaş itibar edip almaz. Gider diğer yabancı markanın benzer özellikteki ürünlerini, pahalı ki var bir hüneri der alır.
    Biraz pazarlama taktiği bence...

Avrupa fiyatlarından almak isteyen Arçelik yerine Altus alır. Aynı fabrikada üretiliyor bildiğim kadarı ile. Servisi de aynı.

Aklıma birden Regal reklamı geldi...

Neyse aslında çamaşır makinasından memnunduk ama bu 185 tl ekstra garanti dışı olayı sürpriz oldu, sindirmeye çalışıyorum...

Bir de kredi kartından çektireceğim, peşin isteselerdi o zaman görecektiniz benim verayanımı :)
    Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvc -- 22 Şubat 2014; 20:22:30 >

• Merhaba,

Tamamı Inox görünümlü Profilo beyaz eşya almayı planlıyorum, bu doğrultuda;

Profilo BD3058L3VV LowFrost BUZDOLABI
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1353/PROFILO-BD3058L3VV-LOW-FROST-BUZDOLABI

PROFİLO BM6480MG BULAŞIK MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1105/PROFILO-BM-6480MG-BULASIK-MAKINESI

PROFİLO BM5380MA BULAŞIK MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1104/PROFILO-BM5380-MA-BULASIK-MAKINESI-Yeni-Urun-

Profilo CM101KSTR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1419/PROFILO-CM-101-KSTR-CAMASIR-MAKINESI

PROFİLO 100XETR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1221/PROFILO-100XETR-CAMASIR-MAKINESI

Öncelikle sormak istediğim bu ürünlerin dışında Inox görünümlü Profilo tavsiyeniz olur mu?
    Bulaşık makinesi tercihinde daha fazla para verip 5380 yerine 6480 almaya değer mi?
    BD3058L3VV LowFrost Buzdolabı ile ilgili görüşleriniz nedir?
    Ve son olarak CM101KSTR için "gümüş" deniliyor. Anladığım kadarıyla bu ürün Inox değil, diğerleinin arasında sırıtır mı ve sizce yalnızca Inox diye 100XETR alınır mı?

Fikir paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Düğün hazırlığı içerisindeyim. acil yardıma ihtiyacım var.

Buzdolabı olarak

Bosch KGE58AW30N modelini düşünüyorum. (bu marka ve model dışında tavsiyeniz varsa alabilirim.)

Bunun dışında çamaşır makinası (9 KG), bulaşık makinası ve ankastre seti önerilerinizi alabilir miyim ??

Bir de inox ve beyazlar arasında çok fiyat farkı oluyor mu??

Fiyat aralığı olarak toplamda 5-6 bin lirayı civarında F/P açısından uygun olan tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaNaLFaci@ -- 23 Şubat 2014; 1:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaNaLFaci@

Düğün hazırlığı içerisindeyim. acil yardıma ihtiyacım var.

Buzdolabı olarak

Bosch KGE58AW30N modelini düşünüyorum. (bu marka ve model dışında tavsiyeniz varsa alabilirim.)

Bunun dışında çamaşır makinası (9 KG), bulaşık makinası ve ankastre seti önerilerinizi alabilir miyim ??

Fiyat aralığı olarak toplamda 5-6 bin lirayı civarında F/P açısından uygun olan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Buzdolabı olarak

Hocam Yarin öğleye yazarim detayli

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Buzdolabı olarak

Hocam Yarin öğleye yazarim detayli

Tamam teşekkür ederim hocam.

• quote:

Buzdolabı olarak

Buzdolabı bosch kesinlikle tavsiye etmiyorum eski buzolabım habire altından su kaçırıyordu kaç servis geldi gitti.Bir kere tatil dönüşünde buzdoşabının kapısı açılmış (kapanma sorunu vardı) dolabın çevresi sırf su ertesi gün ilk işim buzdolabını değiştirmek oldu.İnox ile beyaz arasında parmak izi bırakma dayanıklılık ve şıklıktan başka bir fark yok.Bence çamaşır makinesi bosh,siemens olur ama 9 kg lık ları 2000 tl üstü 7-8 sene kullanmak yeter dersen arçelik olabilir 1500 civarı.Bulaşık mak.ve buzdolabı bosch alma ne alırsan al.

• quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi137

quote:

Buzdolabı olarak

Buzdolabı bosch kesinlikle tavsiye etmiyorum eski buzolabım habire altından su kaçırıyordu kaç servis geldi gitti.Bir kere tatil dönüşünde buzdoşabının kapısı açılmış (kapanma sorunu vardı) dolabın çevresi sırf su ertesi gün ilk işim buzdolabını değiştirmek oldu.İnox ile beyaz arasında parmak izi bırakma dayanıklılık ve şıklıktan başka bir fark yok.Bence çamaşır makinesi bosh,siemens olur ama 9 kg lık ları 2000 tl üstü 7-8 sene kullanmak yeter dersen arçelik olabilir 1500 civarı.Bulaşık mak.ve buzdolabı bosch alma ne alırsan al.

inox ile beyaz arasındaki fiyat farkını sormuşsun 100 ila 200 lira bi oynama olması lazım ama markadan markaya değişir

• Bu benim yazdığım model mi sizin kullanmış olduğunuz model acaba ?? teşekkürler
  • quote:

Bu benim yazdığım model mi sizin kullanmış olduğunuz model acaba ?? teşekkürler

Yok 2005 yılında almıştım ama o günden sonra soğudum bi dahada bosch a para yedirmem bence o modele verceğeniz parayla başka markalardan araştırırsanız daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiKaze

Merhaba,

Tamamı Inox görünümlü Profilo beyaz eşya almayı planlıyorum, bu doğrultuda;

Profilo BD3058L3VV LowFrost BUZDOLABI
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1353/PROFILO-BD3058L3VV-LOW-FROST-BUZDOLABI

PROFİLO BM6480MG BULAŞIK MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1105/PROFILO-BM-6480MG-BULASIK-MAKINESI

PROFİLO BM5380MA BULAŞIK MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1104/PROFILO-BM5380-MA-BULASIK-MAKINESI-Yeni-Urun-

Profilo CM101KSTR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1419/PROFILO-CM-101-KSTR-CAMASIR-MAKINESI

PROFİLO 100XETR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1221/PROFILO-100XETR-CAMASIR-MAKINESI

Öncelikle sormak istediğim bu ürünlerin dışında Inox görünümlü Profilo tavsiyeniz olur mu?
    Bulaşık makinesi tercihinde daha fazla para verip 5380 yerine 6480 almaya değer mi?
    BD3058L3VV LowFrost Buzdolabı ile ilgili görüşleriniz nedir?
    Ve son olarak CM101KSTR için "gümüş" deniliyor. Anladığım kadarıyla bu ürün Inox değil, diğerleinin arasında sırıtır mı ve sizce yalnızca Inox diye 100XETR alınır mı?

Fikir paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Listedeki modellerle ilgili yorumda bulunabilecek kimse yok mudur acaba?

• RaiKaze R kullanıcısına yanıt
    evet 6480 almaya değer.
    .
    çamaşır makinesi artık mutfağa konulmuyor ki sırıtsın,
    ama mutfağa konulacaksa tabiki beyaz olmasa iyi olur.
    CM101KSTR deki S ,
    100XETR deki X
    Silver - inoX görünümlü olduğunu gösterir.
    ikiside eski tip fırçalı motor ama sağlam makinelerdir.
    .
    buzdolabı nofrost tercih edilmiyorsa lowfrostlar çok isabetlidir.
    bir miktar karlanma kırağılama yapacağını unutmamak lazım.
  • cemele C kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba bizde sizin aldıgınız AEG L73283FL makineden almaya karar verdik siz ürünü test etmişsinizdir nasıl bi ürün önerirmisiniz cevap verirseniz cok memnun olurum birde sessiz calısıyormu en önemlisi bu yıkama ve kurutmada saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertuningsound -- 3 Mart 2014; 13:24:03 >
  • quote:

CM101KSTR deki S ,
    100XETR deki X
    Silver - inoX görünümlü olduğunu gösterir.
    ikiside eski tip fırçalı motor ama sağlam makinelerdir.

Öncelikle kısaltmalar hakkında verdiğiniz mini bilgi gerçekten işime yarayacak, teşekkür ederim. Bunun dışında motor tipleri konusunda bilgisiz olduğumdan sormadan edemeyeceğim, yeni tip motor için hangi modellere bakmalıyım ve yeni olması onları aynı zamanda daha iyi yapıyor mu?

quote:

buzdolabı nofrost tercih edilmiyorsa lowfrostlar çok isabetlidir.
    bir miktar karlanma kırağılama yapacağını unutmamak lazım.

Enerji tasarrufu sağlaması ve besinleri daha sağlıklı saklama imkanı sunması sebebiyle LowFrost düşünüyorum. Yalnız bu konuda da bir sorum olacak. LowFrost buzdolapları NoFrostlara nazaran daha mı yüksek oluyorlar? Genel olarak 1.85cm NoFrostlara 1.91cm LowFrostlara rastladım internette ve şu durumda LowFrost için mutfak dolabımın üst rafını sökmem gerekecek, 1.85 veya altı LowFrost buzdolabı var mıdır?

• YAKLAŞIK 2 SENEDİR VESTEL ANKASTRE SET KULLANIYORUM SÜPER TAVSIYE EDERIM 5 YIL GARANTILI DAVLUMBAZ SESSIZ AKILLI GAYET ŞIK KOMBİN OLDU

GENERAL MOBILE DISCOVERY ÇEKİMİ :)

• ertuningsound E kullanıcısına yanıt
    Ozel msg da belirttigim gibi cihaz da kurutma yok. Bizim amacimiza uygun. Sessiz diyebilirim gerci bizim evde bulundugu yerden ses gelmez.

Fiyat performans kalite olarak verdigim parayi haketti.
  • RaiKaze R kullanıcısına yanıt
    profiloda sadece 9 kg 1201 dtr modeli sessiz fırçasız motordur.
    bosch ve siemens de 8 kg. Y serileri.
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/401/PROFILO-1201-DTR-CAMASIR-MAKINESI?
    .
    lowfrost için sebeplerin okey.
    belirli bir uzunluk yok.
    bence üst rafı kaldırın, büyük hacim daha kullanışlıdır.
  • 
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.