Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bosch aldım 7 yıllık garantisi var ama korkuyorum yerli imiş yani montajı daha öncede arçelik 8124 SJ aldık geri verdik çok ses ve sıkma sorunları vardı geri verdik sagolsunlar aldılar ama bu bosch tada se var sıkarken suyu boşaltırken artık olsun bu kalsın ne alacagızki hepsi kötü eski arçelikler yok annem 15 senedir 2100 kullanıyor keşke ondan bulabilsem
  • arsiton buzdolabı ve çamaşır makinesi kullanıyorum..
    ikisindende memnun değilim..
    buzdolabı elektrikler kesilip gelince çalışmıyor ve ne var ne yok dondurucuda çözülüp tatildeysen hele bozulup gidiyor.. :(
    çamaşır makinası çok gürültülü ve temiz yıkamıyor birde 2,5 saat felan sürüyor bi yıkama..

aklında bulunsun..
    mutluluklar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÜLEN

tekrar merhaba,
    beyaz eşyalarda kullanılan alüminyum ve paslanmaz çelik ürünlerin eksi-artısı konusunda bilgisi olan var mı? bildiğimiz beyaz eşyalara oranla malzeme dayanıklılığı nasıl acaba? silme izinin kalması, renginin açılması, parmak izi kalması, boyasının kalkması vs vs...
    seçtiğim mutfak ürünlerimin hepsinin beyaz olmasına dikkat ediyorum ama aradığım özellikler alüminyum üretilenlerde çıkabiliyor..öyle dalmaçyalı gibi durmasını istemediğim için ya alüminyum üzerinde ya da beyaz ürün üzerinde durmak istiyorum.
    syg.

Eğer inox veya aluminyum ürün almak istiyorsanız parmak izi bırakmama garantisini kesin olarak sunan ürünleri tercih edin.Yoksa başınıza dert olur.(Pahalı temizleyici almak ve sürekli silmek zorunda kalırsınız)Mesela Bosch ve Siemens'te antifingerprint ürünler var.Çeliğin üzeri özel bir film ile kaplı,böylece parmak izi kalmıyor ve özel temizleyici gerektirmiyor.Ayrıca metalik/gümüş gri boyalı modellerde zaten bir sorun yok,onları rahatlıkla alabilirsiniz.Bu modeller de beyazların zamanla sararması düşünülürse daha avantajlı bence.Mesela bizde 13 yıllık Samsung gri buzdolabı var halen ilk günkü gibi.Çünkü plastik sararsa da belli olmuyor.

• İthal Aeg bulabiliyorsan çamaşır makinesini hiç kaçırma. ama yoksa bosch derim başka birşey demem.
    Özellikle ithal edilen bazı modelleri var onları tercih et.
    Param var dersen ithal olarak Aegden sonra Elektrolux ve Mieleyi tercih et. Buzdolabinda ise Frigidaire tavsiye ederim. Fırında ise çok para verme. Teba al sorunsuz çalışıyor 3 senedir.
    Bulaşık makinesinde yine Bosch derim.
  • Bence fırında teba almayın.Zaten iflas etti.Ocak kalitesi de yeterli değil.(çakmak vs.)Bende 8 yıllık Siemens ocak var.Çakmaklar ilk günkü gibi.Kararma,paslanma asla yok,yazıları da asla silinmiyor.Bence fırında da kesinlikle Bosch/Siemens/Profilo ya da Vestel de olabilir.
  • siemens ocak sakın almayın izmirde aynı dört tarafıda gazlı modeli 8 kez degişti biz bıktık artık bu ocaklar türkiyede üretiliyor ve kalite çok kötü arçelik daha iyi ocakta semens ocakların tencere konulan kısımları ilk kullanımda hemen beyaz renk alıyor dedigim gibi 8 kere degişti biz bıktık o bıkmadı

fırında ise sıemens ithalleri mükemmel mielede,ve whirpoollarda iyidir

ayrıca bende 18 yıllık teba ocak var ne rengi soldu ne karardı nede ocak dügmeleri kırıldı şans işi desem ama bilemem tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi service- -- 24 Kasım 2006; 22:03:50 >
  • O beyazlama konusunda haklısınız ama pek önemsenecek birşey değil bence,eğer sorunsa tek sorun bu.Ben birçok akrabama bu ocaktan aldırdım,hiçbirininki sorun çıkarmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

O beyazlama konusunda haklısınız ama pek önemsenecek birşey değil bence,eğer sorunsa tek sorun bu.Ben birçok akrabama bu ocaktan aldırdım,hiçbirininki sorun çıkarmadı.

siemens'in kalitesinde size katılıyorum dünyanın en kaliteli çamaşır ve bulaşık makineler mieleden sonra bence bu markadır bendede sıemens çamaşır makinesi var çok memnunum ve
    bütün yakınlarım dostlarımada sıemens çamaşır bulaşık ,su ıstıcısı ,fırın aldırdım seneledir kullanıyorlar
  • marka siemens

aldıktan bir hafta içinde kırk dereden su getirdik !

yeni verdikleri salam valla

iki kere masasından yere vurdum !

kişisel arızalarım yüzünden !

kasanın çeşitli bölümleri kırıldı !

televizyon hala salam ! (bir iki lehim attım !)

elektronik şans işi abi bu ülkede !

Bakkalın bi suçu yok yani !
  • Satış sonrası servis hizmeti cook onemli arcelik-beko-vestel önde gibi bence...

• merhaba,

800 ytl civarı fırın/ocak için tavsiyeleriniz nelerdir?
    termikel ile ilgili yorum yapabilecek arkadaş var mı?
    tavsiyeleriniz nelerdir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: trilogy

merhaba,

800 ytl civarı fırın/ocak için tavsiyeleriniz nelerdir?
    termikel ile ilgili yorum yapabilecek arkadaş var mı?
    tavsiyeleriniz nelerdir?

sayın arkadaşım termikeli bilmem ama
    çamaşır makinesi:sıemens,whirpool,elektrolux,bosch
    fırın:sıemns,elektrolux,whirpool
    ocakta ise sıemens tavsiye etmem alan arkadaşlarım çok şikayetçi ama ocagı arçelik alabilirsin iyi günler
  • Ocakta Siemens'in eline hiçbir firma su dökemez hele Arçelik asla.Arçelik alırsan kararma yazı silinmesi paslanma gibi sorunlarla karşılaşırsın.Benim 8 yıllık Siemens ocağım ilk günkü gibi.Şiddetle tavsiye ederim.
  • Merhaba arkadaşlar ılk once burada gorus belırten herkese oncelıkle gurcan beye selamlar
    bende evlenmek uzereyım ve dogal olarak beyaz esya alacagım ama bu forumu okumadan once ne yalan soyleyeyım bosch ve sıemens vardı ama okuduktan sonra Whirlpool ve elekktrolux'de bakmak ıhtıyacı duydum su an Whirlpool'un fıyatları bayagı uygun ama Whirlpool servısını arastıran arkadastan sonra suphe duymaya basladım ılk once sorularım olacak kım cevaplar ıse cok sevınırım
    1- Whirlpool ve elektrolux'un yapım yerı neresı?
    2- bunların teknık servıslerı yaygınmıdır ve yedek parcaları yerlı urunlerden daha pahalımıdır? (3 kat)
    3- Whirlpool'un teknık servısıne vestelmı bakıyor? vestelın teknık servısı cok sorunlu oldugunu duymustum dogrumudur?
    4- Whirlpool 1-2 sene sonra pıyasan cekılırse yedek parca ve teknık servıs sorunu cıkarmı?
    5- eğer ayrı ayrı almak gerekiyorsa hangı urunu hangı marka almamı tavsıye edersınız?

eger aranızda 3-4 yıllık evlı olan ve beyaz eşyasından memnun olanlar varsa markalarını yazarsa yardımcı olurlar (olumlu- olumsuz) 3-4 yıllık dedım arızalar hemen cıkmadıgı ıcın 3-4 yıl kullanan arkadaslardan fıkır almak daha mantıklı geldı
    Cevap veren herkese şimdiden çok tesekkur ederım. Herkese kolay gelsin

• quote:

Ocakta Siemens'in eline hiçbir firma su dökemez hele Arçelik asla.Arçelik alırsan kararma yazı silinmesi paslanma gibi sorunlarla karşılaşırsın.Benim 8 yıllık Siemens ocağım ilk günkü gibi.Şiddetle tavsiye ederim.

candogan bey bu kadar ısrarcı olmanızı anlamıyorum ben size daha öncede yazdım ve sizde tamam demiştiniz benim izmirdeki arkadaşlarım ocagın üzerindeki tel ızgaraları degiştirmekten bıktılar 1 günde ne renk kalıyor ne bir şey siz sizdekini görüp yaarak insanlara şiddetle tavsiye ederim diyerek burdan kötülük yapıyorsunuz ben izmirde oturanlara ocagın durumunu bizzat gösteririm sıemens ocak üst ızgaraları 1 gün dayanır sonra rek atma beyazlama ne arasanız var ama arçelik kardeşim ve aldırdıgım arkadaşlarım 7 senedir kullanıyorlar harika,bunu yazarken şunuda bilmenizi isterim bilirsinizki ben arçeligi hiç te sevmem saygılarla

• quote:

Orjinalden alıntı: lastsoner

Merhaba arkadaşlar ılk once burada gorus belırten herkese oncelıkle gurcan beye selamlar
    bende evlenmek uzereyım ve dogal olarak beyaz esya alacagım ama bu forumu okumadan once ne yalan soyleyeyım bosch ve sıemens vardı ama okuduktan sonra Whirlpool ve elekktrolux'de bakmak ıhtıyacı duydum su an Whirlpool'un fıyatları bayagı uygun ama Whirlpool servısını arastıran arkadastan sonra suphe duymaya basladım ılk once sorularım olacak kım cevaplar ıse cok sevınırım
    1- Whirlpool ve elektrolux'un yapım yerı neresı?
    2- bunların teknık servıslerı yaygınmıdır ve yedek parcaları yerlı urunlerden daha pahalımıdır? (3 kat)
    3- Whirlpool'un teknık servısıne vestelmı bakıyor? vestelın teknık servısı cok sorunlu oldugunu duymustum dogrumudur?
    4- Whirlpool 1-2 sene sonra pıyasan cekılırse yedek parca ve teknık servıs sorunu cıkarmı?
    5- eğer ayrı ayrı almak gerekiyorsa hangı urunu hangı marka almamı tavsıye edersınız?

eger aranızda 3-4 yıllık evlı olan ve beyaz eşyasından memnun olanlar varsa markalarını yazarsa yardımcı olurlar (olumlu- olumsuz) 3-4 yıllık dedım arızalar hemen cıkmadıgı ıcın 3-4 yıl kullanan arkadaslardan fıkır almak daha mantıklı geldı
    Cevap veren herkese şimdiden çok tesekkur ederım. Herkese kolay gelsin

Sayın arkadaşım whirpool servisleri vestelle aynı eger şikayet var sitesine girerseniz en sorunlu ürünler vesteldir bu dogru ama türkiyede en çok çözümde vestel firmasından gelmiştir kullanıcılarına karşı ama vestel ürünlerini tavsiye etmem whirpool direk dışardan geliyor ama buzdolaplarının burada manisada üretimine başlanacagını bizzat ögrendim bunun alacagınız bayiye sorararakta ögrenebilirsiniz zaten ürünün menşeinin kanuna göre size söylemek zorundalar

whirpool türkiyede uzun süredir var ama nasıl var daha önce arçelik bulaşık,çamaşır makinelerini ve kurutma makinelerini getiriyordu şimdide vestel getiriyor yani bu marka türkiyeden kolay kolay gitmez ha onu düşünürseniz teba battı daıkını getiriyordu dünyada bütün firmalar batabilirde gelmeyebilirde ben
    whirpool bulaşık makinesini 8 yıldır kullanıyorum asla ne arıza nede başka bir sorun yaşadım arızalanırsa arçelik bana parçasını bulacak 10 yıl parça bulundurma zorunlulugu var,ama inanın çok iyi bir marka whirpool

whirpool ve elektrolux dünyanın heryerinde üretiliyor mesela whirpool amerikan malı oldugu halde benim bulaşık makinem almanyada üretilmiş şimdikilerde italyadan geliyormuş

serviste sadece elektroluxten yana sorun belki olabilir izmir örnegini verirsem koca izmirde bütün servisler kapanmış sadece 2 elektrolux servisi kalmış ha bu mal arıza yaparmı arçelik vestele oranla çok az arıza oranı var ama parçaları tabiiki yerli ürünlere oranla pahalı ama siz malın kaliteli ve saglam olmasına dikkat edin

bende size ayrı ayrı tavsiye edecegim zaten yani karışık şuda şuda olur gibi

bulaşık makinesi:sıemens(ithal),whirpool,
    çamaşır makinesi:sıemens(ithal),whirpool,elektrolux,
    buzdolabı:samsung,elektrolux(ithal),whirpool,sıemens(ithal)

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Ocakta Siemens'in eline hiçbir firma su dökemez hele Arçelik asla.Arçelik alırsan kararma yazı silinmesi paslanma gibi sorunlarla karşılaşırsın.Benim 8 yıllık Siemens ocağım ilk günkü gibi.Şiddetle tavsiye ederim.

candogan bey bu kadar ısrarcı olmanızı anlamıyorum ben size daha öncede yazdım ve sizde tamam demiştiniz benim izmirdeki arkadaşlarım ocagın üzerindeki tel ızgaraları degiştirmekten bıktılar 1 günde ne renk kalıyor ne bir şey siz sizdekini görüp yaarak insanlara şiddetle tavsiye ederim diyerek burdan kötülük yapıyorsunuz ben izmirde oturanlara ocagın durumunu bizzat gösteririm sıemens ocak üst ızgaraları 1 gün dayanır sonra rek atma beyazlama ne arasanız var ama arçelik kardeşim ve aldırdıgım arkadaşlarım 7 senedir kullanıyorlar harika,bunu yazarken şunuda bilmenizi isterim bilirsinizki ben arçeligi hiç te sevmem saygılarla

Bahsettiğiniz beyazlama sadece ocak ızgaralarının üzerinde ince çizgi şeklinde oluyor ve deformasyon şeklinde asla durmuyor.Benim ve 7-8 tanıdığımın ocakları Bosch Siemens Profilo ve renk atma kesinlikle yok.Dediğim gibi sadece ince beyaz çizgi oluyor ve rahatsız edici değil.Arçelik'i sevmediğinizi biliyorum ama Arçelik'i tavsiye etmek daha kötülük.Arçelik alırlarsa ocağın yazıları anında silinir.Çakmakları ocakların dışında kaldığı için çatlar ve çakmaz.Bek şapkaları paslanır.Bu problemler benim tüm Arçelik-Beko-Esco-Süsler vs vs kullanan tanıdıklarımda var.Sizce ızgarada incecik beyaz çizgi oluşmuş çakmakları düzgün çakan,bek şapkaları paslanmayan,bekleri kararmayan,yazıları çamaşır suyu ile bile silinmeyen 8 yıldır ilk günkü gibi duran ocak mı daha iyi yoksa yazıları silinmiş,kararmış bekleri olan çakmakları durmadan arızalanan bir ocak mı?Ben bu konuda iddalıyım kesinlikle piyasadaki en iyi setüstü ocak Bosch Siemens ve Profilo'ya aittir.Hatta benim aldığım yılda bek şekilleri hiçbir firmada yoktu ama şu an piyasadaki bütün ocakların bek tasarımı Siemens ile aynı(Arçelik'in yeni seri fırınları da dahil)Ayrıca benim ocak düğmeden ateşlemeli,ben aldığım zaman Arçelik'te bu özellik bile yoktu çakmakları da halen dışarıda bekliyorum ne zaman taklit edecekler diye.Saygılarımla.İsterseniz ocağın resmini çekip buraya da koyabilirim.

• quote:

quote:

quote:

Bahsettiğiniz beyazlama sadece ocak ızgaralarının üzerinde ince çizgi şeklinde oluyor ve deformasyon şeklinde asla durmuyor.Benim ve 7-8 tanıdığımın ocakları Bosch Siemens Profilo ve renk atma kesinlikle yok.Dediğim gibi sadece ince beyaz çizgi oluyor ve rahatsız edici değil.Arçelik'i sevmediğinizi biliyorum ama Arçelik'i tavsiye etmek daha kötülük.Arçelik alırlarsa ocağın yazıları anında silinir.Çakmakları ocakların dışında kaldığı için çatlar ve çakmaz.Bek şapkaları paslanır.Bu problemler benim tüm Arçelik-Beko-Esco-Süsler vs vs kullanan tanıdıklarımda var.Sizce ızgarada incecik beyaz çizgi oluşmuş çakmakları düzgün çakan,bek şapkaları paslanmayan,bekleri kararmayan,yazıları çamaşır suyu ile bile silinmeyen 8 yıldır ilk günkü gibi duran ocak mı daha iyi yoksa yazıları silinmiş,kararmış bekleri olan çakmakları durmadan arızalanan bir ocak mı?Ben bu konuda iddalıyım kesinlikle piyasadaki en iyi setüstü ocak Bosch Siemens ve Profilo'ya aittir.Hatta benim aldığım yılda bek şekilleri hiçbir firmada yoktu ama şu an piyasadaki bütün ocakların bek tasarımı Siemens ile aynı(Arçelik'in yeni seri fırınları da dahil)Ayrıca benim ocak düğmeden ateşlemeli,ben aldığım zaman Arçelik'te bu özellik bile yoktu çakmakları da halen dışarıda bekliyorum ne zaman taklit edecekler diye.Saygılarımla.İsterseniz ocağın resmini çekip buraya da koyabilirim.

sizde tabii haklısınız ama kardeşim arçeligin üstü cam olan modelini aldı tencere konulan kısımları döküm olan hep sorun yaşadı ama arçeliik hemen yenisi ile degiştirip bu konuyu halleti ocak dügmelerindede sorunlar vardı bunların hepsi arçelik tarafından halledildi asla ne yazılar siliniyor nede başka problemi var 7 senedir ilk günkü gibi kullanıyor hem fırını hem ocagını hemde buzdolabını yoksa ben insanlara kötülük yapmak istemem iyi, daha iyi markalarıda öneririm ama insanların alım gücü belli ve çevremde bu ürünlei kullananlarda belli benim şahsi görüşüm izmirde bölge müdürlügünü tanıdıgım için çalışmalarını biliyorum iyi niyetli insanlar ama çamaşır makinesini asla tavsiye etmem bulaşıgınıda başımıza gelenlerden sonra

iyi günler

• Fırın/ocak kararımda whirpool ağır basmaya başladı.
    Vestel manisa da whirlpool buzdolabı imal etmeye başlamış. fırın/ocak imalat olayına sanırım girmemiş henüz. bu nedenle acilen almak lazım halen ithalken.tek sorun potansiyel yaşanacak servis problemleri vestelin servis vermesi nedeniyle.
    bir de vitroseramik yüzey kullanan var mı? temizleme kolaylığı vardır ama verimi etkiler mi acaba?
    whirlpool vitroseramik ocak için yorumlar/tavsiyeler nelerdir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sizde tabii haklısınız ama kardeşim arçeligin üstü cam olan modelini aldı tencere konulan kısımları döküm olan hep sorun yaşadı ama arçeliik hemen yenisi ile degiştirip bu konuyu halleti ocak dügmelerindede sorunlar vardı bunların hepsi arçelik tarafından halledildi asla ne yazılar siliniyor nede başka problemi var 7 senedir ilk günkü gibi kullanıyor hem fırını hem ocagını hemde buzdolabını yoksa ben insanlara kötülük yapmak istemem iyi, daha iyi markalarıda öneririm ama insanların alım gücü belli ve çevremde bu ürünlei kullananlarda belli benim şahsi görüşüm izmirde bölge müdürlügünü tanıdıgım için çalışmalarını biliyorum iyi niyetli insanlar ama çamaşır makinesini asla tavsiye etmem bulaşıgınıda başımıza gelenlerden sonra

iyi günler
    Bakın Gürcan bey kendiniz söylüyorsunuz.Ben 8 yılda sadece doğalgaza çevirttim o da servisine değil,yani servis yüzü görmediği halde yapyeni.Fiyatları da çok yakın hatta bi ara Arçelik daha pahalıydı.Hem Siemens daha iyi olmasa Arçelik yeni modellerde taklit etmezdi.Ayrıca Siemens'in çamöaşır makineleri de gayet iyi ben 6 senedir kullanıyorum servis de asla çağırmadım.Hatta geçen sadece bir küçük mont yıkadımonu biletoparlayıp sıktı yani dengeleme sorunu da yok son derece sessiz ben çok memnunum Siemens'in beyaz eşyalarından aldırdıklarım da öyle.Uygun fiyat,yaygın servis ve kalite birarada ben Siemens ve Profiloyu tek geçerim.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.