Şimdi Ara

(Beta Çıktı) SW Knights of the Old Republic 2 The Sith Lords Türkçe Yama Çalışması Başladı! (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
37
Favori
117.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunun orijinal dosyaları bende de mevcut kırabilecek arkadaşlara ulaştırabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirdere -- 20 Kasım 2022; 13:7:23 >
  • Aq öyle bir yamak herkes fedakarlık yapıyor.

• Kotor serisi candır çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parasıylada alamıyoruz yav, eline sağlık çevirmişsin de satıştan neden kaldırdın güzel kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 26 Kasım 2022; 3:59:22 >
  • İngilizce kursuna yazıldım aq ulan kotor 2

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • beyler daha fazla beklemekten yorulduysanız ve artık şu lanet oyunu oynayıp bitirmek istiyorsanız, oyun oynarken yandex çeviri uygulamasını telefonunuza indirin ve yazıların fotoğrafafını çekip translate yapın iyi bir şekilde çekerseniz gerçekten güzel çeviriyor

• Tüm değişen dosyaları ayıklamaya başladım yakında buradan paylaşıyorum umarım bu şekilde oyununuz türkçe olur.

• Burada yaşanan drama video konusu olur yaklaşık 1000 kişi 2 yıldır yamanın %100 çıkmasını bekliyor. Hk-47 nin bi anda sessizliğe bürünmesi animusun vadetiklerini yapmaması. En sonunda birisi animusun korumasını kırarsa gerçekten epik olur.

• Bir özeleştiri olarak söylüyorum, çok kalitesiz bir türkçe yama kitlesiyiz. Millet denuvoyu kırıyor biz elimizdeki yamaları kıramıyoruz. Yamayı yapan da yamayı kullanan da fazlasıyla garip.

• Aslında bu oyunun şimdiye kadar nasıl makine çevirisi çıkmadı anlam veremedim doğrusu. Makine çevirisi çıktıktan sonra da belirli aralıklar ile yamayı güncelleyip, anlam bozukluklarını ve diğer şeyleri düzeltirlerdi.

Baya eski bir oyun olduğu için makine çevirisi yapılabilir mi bilmiyorum tabii ki ama yapılabildiği halde yapılmıyor ise cidden yazık.

• Hokkabaz Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Technopat sitesinde üyeliği olan bir arkadaş yamayı paylaşmış. İsterseniz indirip bakabilirsiniz.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/animusun-tuem-erisilemeyen-abonelik-isteyen-tuerkce-yamalari.2173415/page-3

Edit: Dosyalar korumalı olduğundan yüklenmiyor deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 29 Kasım 2022; 13:51:26 >
  • Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Bana özelden yazanlara dosyayı attım ama seninde dediğin gibi koruma sistemi var

İşi bırakacaklarını açıkladıklarında koruma sistemini de kaldırmaları gerekiyordu. Boşa insanları bekletiyorlar.

Universal Extractor 2 ile bende denedim ama işe yaramıyor maalesef. Sağlam bir koruma sistemi olduğu ve büyük ihtimalle yama dosyalarını sunucularından çektiği için .exe kırılsa bile yama dosyalarına ulaşılabilir mi? Biraz şüpheyle bakıyorum ama umarım ulaşabilen olur. Aksi durumda ya yayınlamalarını bekleyeceğiz ya da başka bir çeviri grubunun tekrar ele almasını.

• Blinkhorn kullanıcısına yanıt
    Projeyi başkası almaz o iş yaş ama forumdaki arkadaş yama ile değişen dosyaları ayıkladığını söyledi belki olur onunla

• Merak ediyorum da animusun önceki yamalarından bazıları kırılmıştı mesela Valhalla veya Bloodlines 2 gibi oyunlar. Onları kim nasıl kırdı bulabilirsek, diğer yamaları da halledebiliriz.

Ya da en kötü aramızda para toplayıp kıracak birilerini bulabiliriz. Böyle beklemekle bir şey olacağı yok çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schopenhauer1 -- 30 Kasım 2022; 21:7:54 >
  • Türkçe yama işi gönül işidir ya bu ne ara para için oldu.

• Aslında bunun için ayrı bir forum konusu açılsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Harbiyeli_ H kullanıcısına yanıt

Gerçekten öyle. Film, dizi ya da animeleri Türkçeleştiren grup veya kişilerin de ücretli bir şekilde çalıştıklarını düşünsenize. Türkçe altyazılı bir şey izleyemez hale gelirdik. Anca Netflix, Disney+ gibi platformlar aracılığı ile ücretli bir şekilde ulaşabilirdik ama şöyle bir sorun var ki o platformlarda da tüm yapımlar yer almıyor. Aynı mantığın oyunlar için de geçerli olduğu düşüncesindeyim. Oyunların metinlerini açmak ve Türkçeleştirip, oyuna tekrar entegre etmek çok daha zor ve karmaşık bir işlem olabilir ama bu işin gönüllü bir şekilde yapılması; ücret alınacak olsa bile cuzi bir miktar istenmesi gerekiyor. Aylık ya da yıllık abonelik sistemi yapmak veya bir oyun parasına Türkçe yama satmak son derece yanlış geliyor bana.

Oyunun Türkçe yamasını çok fazla kişi bekliyordur ve en hızlı bir şekilde gelmesini istiyordur; o zaman sende kendi zamanından ödün vererek, yama üzerinde olan çalışmalarını sıklaştırdığın için cuzi bir miktarda ücret isteyebilirsin. Buna kimse bir şey demez ve diyemez de zaten. En kötü bağış için IBAN paylaşılır. Ama gönüllü yapılan bir iş için ücret istenmesinin yanlış olduğu kanaatindeyim. Animus Projesi de demek ki sırf ücret için çevirilerine devam ediyorlarmış. Buradan ben bunu anlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.