Şimdi Ara

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu] (1197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.126
Cevap
187
Favori
2.388.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilhaNouma

Bazen çok komik yazılar oluyor buralarda okuyorum ama yazmıyordum ki bugün yazılanları okuyunca dehşete kapıldım yazma ihtiyacı hissettim.

Arkadaşlar hayatınızda kaç kere ihaleye girdiniz. ihalede neler olur bilir misiniz? evet kısmen tek doğru yeri az para verilene ihale verilmesidir. ama bunu ihale yapan kurum hesaplamıştır kimse zararına bu işin altına girmez. kar amacı güden her firma kazanmak ister kimi %2 ile kar hesaplar kimi %2,1 ile ama ortada kar vardır. iş alındıktan sonra zamanında yapılmazsa (ama mücbir sebepler denilen bir kavram vardır.) ağır yaptırımları vardır ki bu kayıp senin kar marjına direk balta indirir. ve şirket zaten %2 hesapladığı kar marjına darbe vurulmasını ister mi?

Obitaş ve 1453 kartallarını karıştırmakda nasıl oluyor ya. biri anlatırsa aydınlanırım. Obitaş geridedir tamam bunda hem fikiriz. ama hiç bir kurum adına leke düşürecek bir harekette bulunmayacağından bunu gidermek için hamlelerde bulunacaktır. ama bunu hükümet yolladı yok hükümet kanalı demek abesle işgaldir. sen oturup şartnameyi okudun mu? obitaşın çalışma istekleri neler? yada b.j.k inşaat a.ş. ne şartlarda çalışma şartları sunmuş bilen var mı? şurada oturup konuşalım 4-5 kişi ya biliyordur ya bilmiyordur. zaten mabette demiş tam suçlu obitaş değil diğer firmalarda suçlu. Ben şuan bir şirkette yönetici sıfatında çalışmaktayım. isteyen pm ile ulaşabilir ihale şartlarını yazabilirim büyük firmaların. bizimde şartlarımız var bizden de işler istenir ama onun için onların bana uygun şartları sağlaması gerekir yoksa mücbir sebepten sayılacak dünyaca nedenimiz var. en basitinden benim kullandığım neti kurum sağlamakta 2 dk. net kopsa benim muhattabım kurumdur. ve o 2 dk. kayıbın cezasını ASLA BEN ÖDEMEM.

Demir gelmemiştir bu kulübün suçudur. çalışma alanı yoktur bu kulübün suçudur. ama çalışma alanı dar iken sen kalkıpta obitaşa hani 500 kişi çalışacaktın ama alan dar bahanesi ile 100 kişi çalışıyorsun diyemezsin. obitaşın saha içinde duran kolonları var ve her an onlara ek yapmaktalar. bu biraz olsun açığı kapamaktadır. obitaşın burada tek suçu çiçekler kadar işine sahip görünmemesidir. Bu kısım bile onları eleştirmemize yeter fakat o çalışan emekçi kardeşlerimize ne olursa olsun hakeret edici laf etmemize neden olamaz.

Son olarak baştan aşağı okunduğunda anlam bütünlüğü - anlam kopukluğu olmuşsa affola ama sadece fotolardan ve yerinde gidipte bakın işte obitaş geri kaldı hükümet yanlısı demek kadar saçma bir şey ancak bizim ülkemizde ve bizim kulübümüzde olurdu onuda yaşadık. Ne obitaşmış be....

internette yayınlanan bu kadar rezaletlerden sonra sen bu ülkede 1 ihalenin manipüle edilmiş olabileceğine mi şaşırıyorsun :)

• eski açık tahmini :900 tl
    yeni açık tahmni : 1000 tl
    kapalı ( bölüm bölüm) renklilerde olduğu gibi : 2200-2800 arası değişir
    numaralı :4000 tl civarı olmasını bekliyorum
  • Arkadaşlar bana kızmayın. yazdıklarım kendi düşüncem. Ufkumuzu açar diye söylüyorum. Hiçbiri %100 doğru değil.

olaylara septik ve analizci yaklaşmazsak yol alamayız. Büyük resmi görmeye çalışmalıyız
  • Şuan stadtayız gördüklerimi aktarayım görünürde çalışan çiçekler 100 obitaş 75 çalışan saydım bugün 10 kalıpçı daha giriş yapmış.verdiğim sayılara alt katta görünmeyen 20 şer işçi daha ekleyebiliriz.iyi birçalışma hızı var.sormak istediğiniz birşey varsa alayalayım.5.vinç kurulmaya başlamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geovani

Muavenet hocam gsli bi trole şerefsiz dedim diye sağolsun yoneticiler 15 gun cezayi kesmisler dayanamiyorum rengi bozuklara.....aktar ismail senin mantigina göre o zaman çiçekler yanlış yapiyor fazla hizli giderek bu obitasin kurumsal yapisini bilmiyorum ama stad gec acilacaksa tek sorumlusu bu şirkettir

Hiç muhatap olma, görmezlikten gel acayip canları sıkılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salla pati

quote:

Bazen çok komik yazılar oluyor buralarda okuyorum ama yazmıyordum ki bugün yazılanları okuyunca dehşete kapıldım yazma ihtiyacı hissettim.

Arkadaşlar hayatınızda kaç kere ihaleye girdiniz. ihalede neler olur bilir misiniz? evet kısmen tek doğru yeri az para verilene ihale verilmesidir. ama bunu ihale yapan kurum hesaplamıştır kimse zararına bu işin altına girmez. kar amacı güden her firma kazanmak ister kimi %2 ile kar hesaplar kimi %2,1 ile ama ortada kar vardır. iş alındıktan sonra zamanında yapılmazsa (ama mücbir sebepler denilen bir kavram vardır.) ağır yaptırımları vardır ki bu kayıp senin kar marjına direk balta indirir. ve şirket zaten %2 hesapladığı kar marjına darbe vurulmasını ister mi?

Obitaş ve 1453 kartallarını karıştırmakda nasıl oluyor ya. biri anlatırsa aydınlanırım. Obitaş geridedir tamam bunda hem fikiriz. ama hiç bir kurum adına leke düşürecek bir harekette bulunmayacağından bunu gidermek için hamlelerde bulunacaktır. ama bunu hükümet yolladı yok hükümet kanalı demek abesle işgaldir. sen oturup şartnameyi okudun mu? obitaşın çalışma istekleri neler? yada b.j.k inşaat a.ş. ne şartlarda çalışma şartları sunmuş bilen var mı? şurada oturup konuşalım 4-5 kişi ya biliyordur ya bilmiyordur. zaten mabette demiş tam suçlu obitaş değil diğer firmalarda suçlu. Ben şuan bir şirkette yönetici sıfatında çalışmaktayım. isteyen pm ile ulaşabilir ihale şartlarını yazabilirim büyük firmaların. bizimde şartlarımız var bizden de işler istenir ama onun için onların bana uygun şartları sağlaması gerekir yoksa mücbir sebepten sayılacak dünyaca nedenimiz var. en basitinden benim kullandığım neti kurum sağlamakta 2 dk. net kopsa benim muhattabım kurumdur. ve o 2 dk. kayıbın cezasını ASLA BEN ÖDEMEM.

Demir gelmemiştir bu kulübün suçudur. çalışma alanı yoktur bu kulübün suçudur. ama çalışma alanı dar iken sen kalkıpta obitaşa hani 500 kişi çalışacaktın ama alan dar bahanesi ile 100 kişi çalışıyorsun diyemezsin. obitaşın saha içinde duran kolonları var ve her an onlara ek yapmaktalar. bu biraz olsun açığı kapamaktadır. obitaşın burada tek suçu çiçekler kadar işine sahip görünmemesidir. Bu kısım bile onları eleştirmemize yeter fakat o çalışan emekçi kardeşlerimize ne olursa olsun hakeret edici laf etmemize neden olamaz.

Son olarak baştan aşağı okunduğunda anlam bütünlüğü - anlam kopukluğu olmuşsa affola ama sadece fotolardan ve yerinde gidipte bakın işte obitaş geri kaldı hükümet yanlısı demek kadar saçma bir şey ancak bizim ülkemizde ve bizim kulübümüzde olurdu onuda yaşadık. Ne obitaşmış be....

internette yayınlanan bu kadar rezaletlerden sonra sen bu ülkede 1 ihalenin manipüle edilmiş olabileceğine mi şaşırıyorsun :)

İhale hakkında içinde olmadığın sürece anlayamayacağın o kadar çok şey var ki bunu tapelerle değil ancak ihalenin içine girerek gözlemleyebilirsin. Ama çoğu ihalede yine anlayamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: teamberks

eski açık tahmini :900 tl

Kapalı numaralı üst katlar daha ucuz olur,alt katlar el yakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan1903

quote:

ama alt katta mükemmel yahu özellikle kapalı alt

• mrtky kullanıcısına yanıt
    fotoğraf göndersene abi veya bi video çek at bana whatsapp tan ben yüklerim
  • mrtky kullanıcısına yanıt
    yeni açıkta mevcut temel atılan kısımla kurulan vinç arasında herhangi bir temel çalışması vs. var mı?
    yeni açıkta genel olarak nerelerde ne iş yapılıyor?
    teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtky

Şuan stadtayız gördüklerimi aktarayım görünürde çalışan çiçekler 100 obitaş 75 çalışan saydım bugün 10 kalıpçı daha giriş yapmış.verdiğim sayılara alt katta görünmeyen 20 şer işçi daha ekleyebiliriz.iyi birçalışma hızı var.sormak istediğiniz birşey varsa alayalayım.5.vinç kurulmaya başlamış.

Murat abi sadece ve sadece resim istiyorum ben şahsım adına derbeder hocama da selamlarımızı ilet.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtky

Şuan stadtayız gördüklerimi aktarayım görünürde çalışan çiçekler 100 obitaş 75 çalışan saydım bugün 10 kalıpçı daha giriş yapmış.verdiğim sayılara alt katta görünmeyen 20 şer işçi daha ekleyebiliriz.iyi birçalışma hızı var.sormak istediğiniz birşey varsa alayalayım.5.vinç kurulmaya başlamış.

Murat abi kapalı üstte bir hareketlenme var mı ? saygılar abim
  • quote:

quote:

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Kesinlikle art niyet aranmasın. sadece fiyatlar konusunda aydınlanmak adına koyuyorum listeleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

quote:

ama alt katta mükemmel yahu özellikle kapalı alt

evet altt kapalııı süper olacak :) birde üstt çok korkutucu gozukuyor :) o eğim filannn , gol olunca zaten direk kapalı alta düşeriz , kapalı alt max fiya 2800 tl civarı olur o zaman :)

• quote:

quote:

quote:

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Kesinlikle art niyet aranmasın. sadece fiyatlar konusunda aydınlanmak adına koyuyorum listeleri.

opel tribünü derken :) bu gerçekmi ?

• ilhaNouma İ kullanıcısına yanıt
    Ben de bunlara bakarak tahmin yürütüyorum zaten.

Bir de f.bahçe kombinelerine.

Üst katlarda f.bahçe max 1950 tl,g.saray max 2000 tl

Minimum f.bahçe 1100 tl,g.saray 1250 tl

Bu şartlarda üst katlarda 1400-1500'e kombine alabileceğimizi düşünüyorum en kötü ihtimalle
  • teamberks T kullanıcısına yanıt
    Sürekli muhalif oluyor gibi görünmesin hocam da altın üst sınırı oldukça yukarda olur

F.bahçe de alt kat üst sınırları 7150 ve 8200 tl,g.sarayda 4500 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: salla pati

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bütün firmalar en ufak ayrıntısına kadar incelenerek ihaleye girmeye hak kazanır. En ufak şüpheler ihalelerin düşmesine sebep olur. İnşaatı yavaşlatmak demiş bunun için şunu söyleyeyim sana obitaş şuan için yeni açığı almadı mı ? Verilen sürede bitmezse zaten numaralıya geçemez değil mi ? Ya da içeriden bir anlaşmayla numaralının çiçeklere verilmediğinin garantisi var mı? Zaten numaralı için opsiyon gibi bir durum vardı yanılıyor muyum ? Bu durumda tek yeni açık yavaş durumda ama numaralı olmadan yeni açık bitse veya bitmese bir şey değişir mi ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• obitaşı mossad sokmuş ihaleye tüm çalışanlarıda mossad ajanıymış amaçları standı yaptırmamakmışş :)
  • halkın takımıyız , Fikret Başkan da bunu bildiğini söyleyerek bir demecinde Loca , vip , kapalı ve numaralı biletleri yüksek tutmakla beraber eski açık ve yeni açığı çok uygun fiyat yapacağını söylemişti.

benim tahminim kale arkaları 750-1000 tl arası olur
  • 
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.