Şimdi Ara

BEŞİKTAŞ - Efes Pilsen / 19. HAFTA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
4.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartalımız ilk maçında letonyanın güçlü temsilcisi önünde,letonya liginin şampiyonu geçen sezon uleb cupta çeyrek final oynamıştı, rakibimizin genç ve uzun oyunculardan kurulu bir kadrosu var,rakip hakkında fazla bir bilgim yok ama özellikle efes maçında gösterdiğimiz dirençli savunmayı bu maçtada tekrar edersek taraftarın desteği ile ilk maçımızdan galibiyetle ayrılabiliriz
  • ya beşiktaş son 3 senedir efes pilseni hep yenio sanırım ligde sadece bir kere yenildi son 3 sezonda.efes ile fenerin euroleague deki maçlarını izledim hiçte iyi oynamadı bence.efes alışık tempoyu kaldırırda fener daha zor.fenerli olan bazı arkadaşlar beişiktaşı kötülemeyin.
  • Maçı hangi kanal veriyo
  • butun kanalların programlarına baktım,herhangi bir kanal vermiyor
  • beyler maç skytürk te saat 20:00 da
  • skor ne oldu ki???sabah gazetesinde sky turkte de gozukmuyordu,şimdi baktım internete,dolayısıyla da izleyemedim
  • BESIKTAS BK VENTSPILS 65 - 76
  • savunma yok hücum yok eee sonuçta galibiyette olmaz,efes maçında herşeyi tam yapan takımımız bu maçta resmen çuvalladı bide üstüne berbat havanında etkisiyle seyirci desteğinden yoksunlukta eklenince 2. periyotta kopan maç gelmedi geri,biraz reese biraz barış onlarda dönemsel olarak geride başka birşey yok,pota altında çok zayıf kaldık ne ostoiç nede seles varlık gösteremediler,yalan söylemeyeyim maçı izlerken acayip sıkıldım yahu bizim kaderimizmi bu uleb cup ta hüzün geçen senede böyleydi uymuyor bu kupa bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labmen -- 31 Ekim 2006; 22:53:57 >
  • ONCE BASKETBOL KULTURUNUN OLMASI LAZIM,REESE KIM OSTOLIÇ KIM DİĞER YABANCIYI BİLMİYORUM BİLE,BU SENE TRANSFERLERİNİ BEGENMEDİĞİMİZ EFES BİLE EUROLIG SAYI KRALINI ALMIŞ,NBADE OYNAMIŞ 1 NUMARA ALMIŞ,YOLLADIKLARI BİLE AVRUPANIN EN İYİ KLUBLERİNE GİDİP AVRUPADA KUPA KALDIRIYOR,SAYI KRLI OMUŞLARI AYAK UYDURAMIYOR DİYE TAKIMDAN AYIRIYOR,YANİ PİYASANIN EN İYİLERİ İLE UGRASIYOR,

BESİKTAS NE YAPIYOR HER SENE HERKESİ DEĞİŞTİRİYOR,İYİ TRANSFERLERİ GEÇTİM VAR OLAN İYİLERİ DEMEYEYİMDE SİSTEME AYAK UYDURABİLMİŞLERİ BİLE GONDERİYOR,ONDAN SONRA KARSIMIZA BU GORUNTU ÇIKIYOR,KOÇ DİDİN BİLE TAKIMIN NE YAPACAGINI BİLEMİYOR,TUTUYOR EFESİ YENİYOR,SONRA KENDİ EVİNDE ULEBDE MAC KAYBEDİYOR,

HADİ BAKALIM İLK MAC MORAL BOZULMASIN UMARIM BU AKSAMDAN ONEMLİ DERSLER ÇIKARIRLAR
  • maçı izleyemedim dışardaydım.. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yine kadro zaafımız ortaya çıkmış.. murat didin efes galibiyetinden sonra gaza gelmiş olacak ki bu takımın potansiyeli var, zamanla çok iyi yerlere geleceğiz falan dedi.. yahu allah aşkına sales'in ostojic'in ne potansiyeli olabilir.. reese %500 performans gösterse khaid el-amin'in sol kolu eder mi.. 2 sene önce erkan veyseloğlu gidince kurtulduk diye sevinmiştim, tuttular gene aldılar bu adamı biri bana erkan'ın beşiktaş'ta oynamayı hakedecek bir performansını gösterebilir mi.. bu takımın adı neden beşiktaş cola-turka.. acaba tüpçü cola-turka'dan gelen parayı da futbola mı aktarıyor.. basketbolda iyi bir takım kurmak için 3 milyon dolar yeterli bir paradır.. eğer cola-turka bu kadar para vermiyorsa bitirelim bu anlaşmayı.. biz şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak için yaptık bu sponsorluğu.. ama eğer bu para geliyorsa ve tüpçü o parayı futbola aktarıyorsa bunun hesabını da birileri sormalı artık

• arkadaşlar sakin olalım demek geliyor içimden ama ben bile sakin olamıyorken size ne diyeyim? maçı izledim izlemez olaydım. tipik beşiktaş hastalığı, istikrar yok. sen 3 gün önce efesi yen sonra avrupa maçında fark ye.

takımın yetersiz olduğu en başından belli. kadro konusunda söyledikleriniz çok doğru. her yıl sil baştan kadro. kalitesini ispatlamış, kendini kanıtlamış oyuncuları bile elimizde tutmaktan aciziz kaldı ki flaş transfer yapalım. el-aminler, keremler, michael wrightlar kolay kolay bulunmuyor. sen onları gönder sonra arda ile derya ile takım kur. bir sıçrar iki sıçrar üçte çakılırsın.

fener maçlarında fark yedik, ventpils maçında fark yedik. tesadüf eseri efesi yendik (ki başta drew olmak üzere efesliler habire karavana attı) sonra havalara girdik. o tüpçü arkadaş artık bıraksın gitsin. cola turkadan gelen paralar futbola gidiyorda ne oluyor, başarı var mı? tüm branşlarda havlu atmak üzereyiz bu yönetim yüzünden. ama adamlar o kadar pişkin ki kabahati hiçbir zaman kendilerinde bulmuyorlar. bir yönetim düşünün ki bayan basketbol takımına transfer ettiği amerikalı oyuncu hamile çıkıyor ve sözleşmesi feshediliyor. böyle bir rezillik olur mu arkadaşlar? artık bıktım usandım bu adamlardan. gidin artık gidin, düşün beşiktaşımızın yakasından

• Wright kadar bile oyunu okuyamıyor kısalar,adamın boyu kısa imiş,yok yaa,adan 5 santim daha uzun olsa beşiktasda işi ne o bilgi o yetenek ile,benim lafım birazda taraftara,bizim taraftar ne yazık ki ciddi biçimde eğitimsiz,egitimsiz derken genel eğitiminden bahsetmiyorum,tribun egitiminden bahsediyorum,
    allahaskına kartal gol gol diye basketbol takımını destekleyebilir misin

futbolda da boyle, taraftar sanki kendi egosunu tatmin için bagırıyor,sureklı aynı şiddette yapılan tezahurat ne kadar şiddetli olursa olsun rakip oyuncular üzerinde hakem uzerinde etkileyiciliğini kaybediyor sıradanlaşıyor,alçalıp kritik anlarda yukselen tezahurat ile futbolcuyu da hakemide etki altına alırsın,

faul beklediğin pozisyonda sen hala beşiktas sen bizim herseyimizsin dersen ,hakemin o faulü vermesini çok beklersin,

hepimiz goruyoruz yasıyoruz çalıştıgımız firmalarda bir çok eğtimden geçiyoruz,yok body language,yok kaliteli birey verimli çalışan gibi,bizim yoneticilerimiz salak da mı binlerce doları eğitim şirketlerine yatırıyor,amerikalardan konularında basarılı olmus insanlara paralar dokup seminerler duzenlettiriyorlar
    anlamadıgım noktada burada baslıyor neden resmiyettede bir şirket olan beşiktaşın yoneticileri tribun amigolarını toplayıp,orneğin maccabi veya panathinakos,futbol için liverpool,arsenal gibi bu işleri bilen takımların ilgili birimlerinden teknik destek almıyor,
    ,tupçu olarak bahsettiğimiz insan bu capitalizm duzenınde şirket yönetiminin gereklerini yapabilen,yaptıgı için şirketleri kar edenbir yonetici patron,ama neden benim televizyondan gordugumu tribunde son sakarya maçında delgado ceza sahasının tam dibinde dusuruldugunde tepesindeki taraftarın tezahuratında gormuyor,nasıl bagırıyorsunz siz hakemi etki altına alın demiyor,tezahuratın niteliği değişse takım kullanacak o serbest vurusu,belkide gol gelecek,evimizdeki maçlarda dikkat ediyormusunuz hakemler hep bize horoz kesiliyor,bu durum için onları suçladgımız muddetçe bir yre varamayız aıl suçlu biziz ,hakemleri etki altına bile alamıyoruz

--orneği futboldan verdim,topic basketbol topiği,bu seferlik olsun kusura bakmassanız,en nihayetinde de akatları dolduran zaten futbol seyircisi degil mi?--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b_sevki -- 1 Kasım 2006; 13:22:11 >

• abi allahın çapulcularına ne eğitim verceksin, ne anlar onlar.. basketbolun b'sinden haberi olmayan birsürü ipsiz-sapsız futbol sahalarını ele geçirdikten sonra şimdi de basketbol salonlarını malesef ki ele geçirmiş durumda.. yönetim bunları eğitsin diyorsun ama zaten bu adamlar yönetimin şakşakcıları.. yıldırım demirören'in basketbol takımının başarısını çok ipleyeceğini sanmıyorum.. onun koltuğu sağlam olsun, beleşten stadlara-salonlara sokulan hilkat garibeleri "en büyük başkan bizim başkan" diye bağırsın onun için yeterli..

futbol için verdiğin örnekte çok haklısın.. iç saha maçlarındaki başarısızlığımızın en büyük nedeni o anlamsız tezahüratlar, maçla alakası olmayan tribün şovları vs. vs.. dünyanın kaç ülkesinde bizim gibi pınar başı bilmem ne türküleri söylenip durur acaba.. tamam arada bir gaza gelmek ve getirmek için söylenir ama iç saha maçı oynamanın esprisi rakip ve hakem üzerine baskı kurup avantajı ele geçirmektir.. bu da maç içinde pozisyonları yakın takip edip gerektiği yerde tepki vermekten geçer.. futbolda ingiliz ve ispanyol, basketbolda israil, ispanyol, yunan taraftarların yaptığı gibi.. malesef ki bizdeki seyirci profili hayatta çektiği acıyı maçlara gidip elalemin annesine-bacısına söverek gidermeye çalışan insanlardan oluşuyor bu tiplemeler yüzünden 3-4 senedir futbol maçına gitmiyorum.. basket maçlarına da çok kritik maçlar olmadıkça gitmez oldum.. spor zevkimizin içine eden yönetici ve taraftar müsveddelerinin hepsine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drexler22 -- 1 Kasım 2006; 19:22:33 >

• taraftara çok fazla kızmanız bence yanlış,bende kızıyorum açıkcası basket maçlarının futbol maçı gibi izlenmesine,yapılan tezahüratların çoğunun maçla ilgisi yok anlamsız ama akatlarda son iki sezonda çok bilinçli maç seyreden bi grup oluştu buyuk maçlar hariç bakın oyunu bilerek izleyen seyirciler çoğunlukta ama efes,fb,gs maçlarinda o profil bozuluyor ayrica basket macina bedava gimek isteyenlerede gıcık oluyorum ya arkadasim biletler 5-10 milyon alamiyorsan yuh derim artik

futbol maçlarindaki seyirciye gelince 3 senedir inönüdeki hemen hemen bütün maçlara gittim artık taraftar daha bilinçli takımın oyununu etkileyecek seviyede tezahürat yapmaya başladı,bu sene küfür olayıda hemen hemen bitti gibi ama yinede kesinlikle bir ingiliz veya ispanyol taraftarlar kadar bilinçli değiliz orası ayrı bir konu

ama bence bu seneki takımımızın durumundan sorumlu olan sadece yönetim,elden kaçırılan oyuncular basketbole ayrılan kısıtlı bütçe sadece basketbol için değil bütün amatör branşlar için geçerli bunlar,futbolu çok severim ama futbola kaynak ayrılacak diye amatör branşlardan kesintiye gidilecekse ne anlamı kaldı gençlik klubü olmanın kapatalım diğer branşları sadece futbol klubü olalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labmen -- 1 Kasım 2006; 21:03:43 >

• bilinçli seyirciye tabii ki lafım yok.. ama biletinizi alıp maç izlemek için salonda-stadda yerinizi aldığınızda beleş bir şekilde içeri girip kendini fahri amigo sanan tiplemelerin artistliklerine maruz kalmak beni sinir ediyor

bu arada demin fb-pau orthez maçı vardı.. ve bir kez daha kafayı yedim.. michael wright yanlış hatırlamıyosam 23 sayıyla maçın yıldızı oldu.. bu kadar kolay sayı bulan bir uzun avrupada zor bulunur.. ve biz bu adamı çok cüzi bir ücret farkı nedeniyle elimizden kaçırdık.. yazıklar olsun

• wright 25 sayı 7 ribaund,wright gibi oyuncular maçı tek basına kurtaramazlar ama her zaman bu civarda sayı atarlar,ust duzey oyuncusu değildir ancak rotasyon içersinde değerlendirilebilinir,

wright ve oguz savas bizde olsaydı hersey ama hersey farklı olabilirdi,reese bile goze batmazdı,arada kaynar giderdi,oguz sanırım istemedi galiba feneri,ama sozlesmesi ulker ile devam ediyormuş olmadı,diye konusuluyordu ,

işte bambaska bir besiktas bu kadar kolaydı bence,umıtler seneye
  • fener-pau maçı başlamadan önce gerek aydın örs gerekse spiker ve yorumcu paunun wright ile çok güçlü bir konuma geldiğinden bahsettiler. spiker ve yorumcu kambalanın oğuzun clarkın ve semihin wrightı durduracağını söylediler. oysa unuttukları daha doğrusu unutmadılarda işlerine gelmedikleri için söyledikleri birşey vardı ki o da wrightın geçen sene beşiktaş forması ile bu oyuncuların hepsine karşı oynadığı ve hepsine karşıda üstünlük kurduğu idi ve nitekim maçın sonunda yine öyle oldu.

aydın örs bir oyuncu ile takımın ne kadar güçlendiğini sıradan biri için söylemez. işte gel gör ki tüm bu gerçekleri basit birer izleyici olan bizler bile görürken bu işin sorumluluğunu alan kişiler göremiyor. bundan sorumlu olanlar bence tam bir ihanet içindedirler. üç kuruş para için takımın geleceği ile oynayanlar hainlik ile etiketlendirilirler benim için.

zamanında beşiktaşımızın formasını giyenlere bir bakın: kerem, el-amin, wright, ffriend, daha eskiden bud eley....... birde şimdikilere bakın. sonuçlara şaşırmamak lazım. basketbolu üvey olarak gördükleri sürece bu hikaye böyle uzar gider....

• benım bir numara pozisyonu için olmazsa olmaz bir dogmam var,hızlı olması ,oyunu okuması ,bencillikten uzak olması,lider ozellikleri bulunmasının çok onunde ,ve basarılı olduklarını dusundugum bir numaraların petar,mula,kidd,nash vs...hepsinde bulunan ozellik boyları 190 uzeri,eger bir bir numara içeriye girebilecekse sol kolu ile turnike atabilmesinin onunde gelir blok yemeyecegının garantisi,
    boyun 190'nın altı ise turlu maymunluklar yaparsın turnike için,parker'ın goz yası damlasını boyle dusunmek gerekir,adam blok'tan kacırayım diye bombeli bırakıyor,basket oldukça kimse bu gerçeği gormek istemiyor,ama herkes hem fikir basketbolda oyle bir temel eğitim yetisi(fuldemental da diyorlar) yok

şimdi beşiktas ile ne alaka bu anlatılanlar;kerem beşiktasta kendini buldu,ederini artırdı çok uzun yıllardan sonra besıktasda fransadakı o ilk avrupa kupasındaki gibi oynadı,aslında sunu gosterdi;arkadaslar efes kaderiniz değil,dogru yeri buldugunuzda takım oyunu altında bireyselliğinizin olduruldugu efes geride kalan hos seda olabilir

efesin elinde hiç oynatmadıgı,ustune ustluk pozisyonu için yabancıyı geçtim bir de turk alarak onu kulubeye gommeyi tercih ettiği ,1 numaralı pozisyonda genç takımda oynarken çıkardıgı maçlar efsane gibi anlatılan kim var,gozunu kırpmadan turnikeye 194 boyu ile girebilen,saglam fiziği ile enderin popoviçin savunamadıgı adamları savunan kim var,cska kupayı alırken pota altı efesden iyi değildi,cska kupayı dış oyuncularının yaptığı savunma ile aldı,cska'ya karsı set hucumunu top çaldırıp turnike yemekten takımlar yapamadılar bile
    evet arkadaslar cevap belli efesde oyle bir adam var ve de yatıyor,koreliyor

beşiktasda da reese var,kupa 2'de ilk maçın yenilgisi var,fenerden yenilmiş fark var,

pivot pozisyonları için olması gerekenleri soylemiştim,1 numara içinde olması gerekeni soyluyoorum:bariş

• quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

1 numara içinde olması gerekeni soyluyoorum:bariş

dediklerine tam olarak katılmadığımı söyleyebilirim, özellikle de oyun kurucular için 190 boy olmalı lafına.. sana hemen khalid el-amin'in 178 olduğunu hatırlatıyım ve alıntı yaptığım sözüne geliyim.. eğer bahsettiğin kişi barış ermiş ise ben de seninle aynı fikirdeyim.. efes ve kapanana kadar ülker küçük takımlarda parlayan her oyuncuyu kapıp bençe mahkum ederek körelmelerine neden oluyorlar(dı).. barış ermiş gibi, kerem tunçeri gibi, muratcan güler gibi vs.. buna nasıl bir çözüm getirilir bilmiyorum ama hem o oyuncular, hem klüpleri hem de milli takım bu durumdan olumsuz etkileniyor

quote:

Orjinalden alıntı: csb
    aydın örs bir oyuncu ile takımın ne kadar güçlendiğini sıradan biri için söylemez. işte gel gör ki tüm bu gerçekleri basit birer izleyici olan bizler bile görürken bu işin sorumluluğunu alan kişiler göremiyor. bundan sorumlu olanlar bence tam bir ihanet içindedirler. üç kuruş para için takımın geleceği ile oynayanlar hainlik ile etiketlendirilirler benim için.

aynen katılıyorum.. ve artık biraz da murat didin'i suçlamaya başladım bu konuda.. madem sen bu takımın koçusun ve kadroyu oluşturan sensin.. tamam istediğin her oyuncu alınmayabilir, ama ffriend ve wright gibi oyuncular elimizden kayıp giderken acaba yönetime baskı yaptı mı, restini çekti mi merak ediyorum.. bir takımın 10 oyuncusu birden değişir mi yahu.. aldığı oyunculara bakıyorum hepsi 2. sınıf oyuncu, bunlardan ne köy olur ne de kasaba.. son senelerde futbol takımının başarısızlıklarına karşı duyarsız olmaya başladım, sanırım basketbol takımı için de böyle olacak bu gidişle

• quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

1 numara içinde olması gerekeni soyluyoorum:bariş

dediklerine tam olarak katılmadığımı söyleyebilirim, özellikle de oyun kurucular için 190 boy olmalı lafına.. sana hemen khalid el-amin'in 178 olduğunu hatırlatıyım ve alıntı yaptığım sözüne geliyim.. eğer bahsettiğin kişi barış ermiş ise ben de seninle aynı fikirdeyim.. efes ve kapanana kadar ülker küçük takımlarda parlayan her oyuncuyu kapıp bençe mahkum ederek körelmelerine neden oluyorlar(dı).. barış ermiş gibi, kerem tunçeri gibi, muratcan güler gibi vs.. buna nasıl bir çözüm getirilir bilmiyorum ama hem o oyuncular, hem klüpleri hem de milli takım bu durumdan olumsuz etkileniyor

quote:

Orjinalden alıntı: csb

aynen katılıyorum.. ve artık biraz da murat didin'i suçlamaya başladım bu konuda.. madem sen bu takımın koçusun ve kadroyu oluşturan sensin.. tamam istediğin her oyuncu alınmayabilir, ama ffriend ve wright gibi oyuncular elimizden kayıp giderken acaba yönetime baskı yaptı mı, restini çekti mi merak ediyorum.. bir takımın 10 oyuncusu birden değişir mi yahu.. aldığı oyunculara bakıyorum hepsi 2. sınıf oyuncu, bunlardan ne köy olur ne de kasaba.. son senelerde futbol takımının başarısızlıklarına karşı duyarsız olmaya başladım, sanırım basketbol takımı için de böyle olacak bu gidişle

@csb nin dediği gibi takımımızın bu durumundan dolayı ana suçlu yönetim, ortadaki gerçekleri görememeleri gibi bir durum yok resmen büyük bir ihanetle görmüyorlar son iki-üç senede taşlar yerine otururken yapılan bunca yanlış olay ihanetin belgesi niteliğinde,yönetim basketbolden elini çekip işi profesyonellere bıraksa bu sponsorluk ve diğer gelirlerle basketbol şubesi çok daha iyi yerlerde olur ama üç senedir futbolu kuruttukları yetmiyormuş gibi bütün amatör branşlardada küçülmeye gidilmesi resmen ihanet daha öncede yazdım madem gençlik klubüyüz o zaman diğer branşlarada gereken önem verilmesi şart.

@drexler murat didin için söylediklerine katılmıyorum,murat didin Beşiktaşın başına gelmeden önce bildiğiniz gibi opel skyliners takımını çalıştırıyordu önünde 5 yıllık planlaması yapılmış bütçesi kesinleşmiş bir takım varken o yönetimin vaatlerine kanıp gönülden bağlı olduğu takımın başına gelmiş ilk senesinde doğru oyuncularla iyi bir takım kurup bence başarılı bir sezon geçirmiş olmasına rağmen yönetimin verdiği sözleri tutmamasına ve önüne daha dar bir bütçe vermesine ve daha iyi teklifler almasına rağmen yinede takımı bırakmamış elinden geldiğince en iyi hizmeti vermeye devam etmeye çalışmaktadır.bu sene alınan oyuncuların bazılarının istendiği gibi çıkmaması bence suç olarak görülmemeli,yinede bütün olumsuzluklara rağmen içimde bu takımın başarılı olacağı hissi var azda olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labmen -- 2 Kasım 2006; 20:53:27 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.