Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
132.208
Cevap
198
Favori
2.889.048
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    9 Mesaj
    Fabriyle alakali daha önce birkaç pozisyon analizi paylaşmıştım twitterda bu linklerden bakabilirsiniz merak ediyorsanız.Evet şaibeli bir kaleci sakatlığından dolayı ben de Ospina istiyorum ama bu adam eldekilerden kötü kaleci değil bunu söyleyebilirim.
    https://twitter.com/Lodbjk/status/746163541997142016
    https://twitter.com/Lodbjk/status/746163860948852736
    https://twitter.com/Lodbjk/status/746154566404681729

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Emekli Yönetici
    2109 Mesaj
    ya şu an kağıt üzerinde, bide kaleci eksiğimizin büyüklüğü göz önüne alındığında tartışmasız çok kötü transfer, orası öyle ama madem alındı, madem 1 milyon euro gibi bi yıllık verildi bu adama, nasıl faydalanabiliceğimize bakmak lazım şu noktadan sonra.

şahsen ben tolga ve boyko'dan kötü olacağını düşünmüyorum. çünkü bizim son 2 yıldır "sıradan" kalecimiz bile olmadı. tolga da, boyko da sanki ergenliklerinde boyları yaşıtlarından daha fazla uzadığı için kaleciliğe yönelmiş isinlerdi kaleciliğe dair temel fonksiyonların pek çoğundan yoksunlardı. bi tanesi 3 yılda bi kere bile kalesini doğru zamanda terkedemez, çizgide bekler sadece ve orda bile biraz fiziğini zorlaması gereken topların hepsinin olduğu yerden kaleye girişini izler. diğerinin 1.97 boyu vardır ama en kötü yanı yan toplar ve yüksek toplardır, zıplar bi tanesini tutamaz, ellerini arkasında birleştirir falan. cidden acayip acayip şeyler.

bakın euro 2016'da kulüp kariyeri leş olan onlarca kaleci izledik. izlanda'nın, kuzey irlanda'nın kalecileri bile bize bizimkilerden daha iyi geldi. sıradan, hatta vasat kaleciler bunlar. tolga ve boyko'nun bunlardan iyi yanları var fakat öylesine temel yanları eksik ki, "ya bu adam nasıl kaleci olmuş" dedirtiyor. o yüzden fabri için "bi ihtimal" diyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teğmen
    149 Mesaj

Fabri hizli diyorsunda,bu adam as kaleci olarak mi oynayacak?

|
    |
    SirPhilosophy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Boyko yolcu

1.Tolga
    2.Fabri
    3.Utku-Ali

Boyle olacak sanirim.Sampiyonlar liginin en kotu kaleci rotasyonu

|
    |
    Sphygmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bizim camiada bazı hatalar hep tekrarlanıyor sezon 2001 gibiydi sanırım o zamanki kalecimiz fevzi insan üstü çabalarla topları içeri alıyor üstelik lig maçlarında kupadan filan elendiğimiz yok. yedeği kjær adında danimarkalı (doblosu olan enişte modunda) bunların ikiside yapamadı asper ve myhre isimli iki kaleci daha alındı kötünün iyisi asper'di (isveçli) sezon sonu yetersiz görünüp hepsi gönderildi. Hiç bir mantık bana kelle başı üç kaleciye 3 mılyon üstü rakamı açıklayamaz lakin yıllık 2 mılyon verilip (bizde rekor ödeme olur!) bizde oynayacak uluslararası tanınmış çok kaleci var. Fabri istiyorsa taç'a giden topları çıkarsın açıkcası umrumda değil zaten oynamayacak yada konya karşısında oynar.
    |
    |
    As takimdan forma bekleyen a2 den genc bi kaleci olsam besiktastan giderdim. 1 senedir oynamayan baglarini koparip duran kaleci aliniyor senin yüzüne bakilmiyor. As kaleci de tolga zaten,şaka gibi. 1 saniye durmazdim dalga geciliyor resmen

|
    |

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;
    Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!
  • Binbaşı
    1922 Mesaj

Bir kalecinin yan toplarda etkili olmasının, doğrudan boyuyla ilgisi yoktur. O daha çok zamanlama, kararlılık, top takibi vs. ile ilgilidir. Ellerini arkaya götürmesi de normaldir ve bunu çoğu kaleci de yapar, özellikle rakibin şut atmaya hazırlandığını hissederlerse. Bunun da amacı bir momentum sağlayarak , yani hız kazanarak kolun hamle mesafesini uzatmak ve dolayısıyla topa erişmeyi daha olanaklı kılmak.

Ben de dahil herkesin çok istediği Ospina da yan toplarda zayıftır. Arsenal'in Olympiakos'a yenildiği maçta bu şekilde inanılmaz bir yan top hatası yaparak takımının mağlubiyetine neden olmuştur. Golü adeta kendi kalesine attı adam tıpkı zamanında FB kalecisi Yaşar'ın yaptığı gibi. Bu maçtan sonra zaten Arsene Wenger , Petr Chech'i getirmiş ve ondan sonra da Ospina, FA kupası maçları ve sakatlık harici forma yüzü görememiştir.

Fabri'nin transferi alınamayacak kadar büyük bir risk taşıyor malum sebeblerden dolayı. Hiç alınmayıp Boyko'ya şans verilse daha iyiydi. Ayrıca Fabri geliyorsa, büyük ihtimalle Boyko da gidecek demektir. Eğer ki karar kesinse, bize düşen de adama elimizden gelen desteği göstermek olmalı. Sorun şu ki, Fabri'nin kredisi bir Ospina kadar fazla olmayacak. Tolga'nın zaten hiç kredisi yok. En iyisi performansını bekleyip, biraz da sabredip görmek.
    |
    |
    Lawagolem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    638 Mesaj
    Beşiktaş'ta son günlerde çok konuşulan olay transfer den sorumlu yönetici Erdal torunoğullarının, Fikret orman tarafından bu görevden alınması.. birkere herkes şunu bilsin Aykut Torunoğulları kesinlikle beşiktaşa yanlış yapmaz ve yaptırmaz ve ortada bir Tartışma var ise bu Beşiktaşın menfaatlerini düşündüğü içindir ve şunu da biliyorum Beşiktaş'tan para yemek isteyen hiç bir Menajer Erdal Torunoğullarını ve onun gibilerini sevmez zaman ne gösterir bilmem ama bence Erdal bey bu saaten sonra Fikret Ormanla mutlu olmaz ve hem kendisi hem Beşiktaş için yapacağı en olumlu karar istifa edip görevi en zirve ve sempatik bir ortamda bırakmasıdır ama karar kendisinindir...
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [31 Ocak 2020 00:07:02 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Fabri denen adam Beşiktaş'ın kalecisi filan olamaz. Profesyonel kariyeri boyunca 40-50 maç oynamış adam mı bizim kalecimiz olacak. Artı alacağı parada tam bir saçmalık. Bu adama 500 binden fazla verilirse mustafa,veli,tolga'dan sonra yönetimin bize atacağı başka bir kazık olacaktır. Bu adamlara bu paralar nasıl verilir anlamakta zorluk çekiyorum. Mustafa Pektemek'te takımdan ayrılmayacağını bu sene takıma daha fazla katkı yapmak istediğini açıklamış. Ulan şu adamı görünce çıldırıyorum sinirden. Sivok bile bu işe yaramazdan daha fazla gol atmış halen takıma katkı diyor.

|
    |
    ekşiden alıntı

ezeli rakibinin 9 yıllık futbolcusunu, ezeli rakibinin en sevilen futbolcusunu, ezeli rakibinin kaptanlığını bile yapmış futbolcusunu; ezeli rakibinin önerdiği rakamlardan çok daha düşük bir rakama bünyesine katmıştır.

transfer gerçekleşirken başkanı helikopter ile futbolcuyu almaya gitmemiştir. transfer gerçekleşirken başkanı araç ile futbolcunun şoförlüğünü yapmamıştır. transfer gerçekleşirken başkanı futbolcuya şapka takarak poz vermemiştir. tam burada konuşulması gereken konu vizyondur. konu, ezeli rakibinin en sevilen futbolcusunu çok düşük bir rakama ve zerre gösterişsiz transfer edebilmektir. konu, seçebilmek değil seçilebilmek olmaktır.

ezeli rakibi için acı olan bu. acıtan bu.

https://eksisozluk.com/entry/61561611

• Yüzbaşı
    819 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

Fabri hayırlı olsun Beşiktaş'a. Yalnız beyler Şampiyonlar Ligini kaldırabilecek mi bu adam? Daha önce hiç izlemedim.

dünyada ilk 3 sırada ne demek kaldırır mı

|
    |

"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

• Yüzbaşı
    307 Mesaj

Kesinlikle katılıyorum. Futbolu izlemeyi çok seviyorum ama bu dönen paraları düşündükçe moralim bozuluyor. Bana göre futbolcuların bunun bilincinde olup çok daha fazla mütevazi olması gerekirken (Bizim takımdakileri ayrı tutarak çünkü neredeyse hepsi çok efendi insanlar ve paraya, gösterişe meraklı değiller) sabrinin eşi gibi lamborghiniyle hız denemesi yapan veya benzeri işleri yapan çok futbolcu ve yakını var. Bunları hazmedemiyorum.

|
    |
    0nur! kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mmeehhmet

ekşiden alıntı

ezeli rakibinin 9 yıllık futbolcusunu, ezeli rakibinin en sevilen futbolcusunu, ezeli rakibinin kaptanlığını bile yapmış futbolcusunu; ezeli rakibinin önerdiği rakamlardan çok daha düşük bir rakama bünyesine katmıştır.

transfer gerçekleşirken başkanı helikopter ile futbolcuyu almaya gitmemiştir. transfer gerçekleşirken başkanı araç ile futbolcunun şoförlüğünü yapmamıştır. transfer gerçekleşirken başkanı futbolcuya şapka takarak poz vermemiştir. tam burada konuşulması gereken konu vizyondur. konu, ezeli rakibinin en sevilen futbolcusunu çok düşük bir rakama ve zerre gösterişsiz transfer edebilmektir. konu, seçebilmek değil seçilebilmek olmaktır.

ezeli rakibi için acı olan bu. acıtan bu.

https://eksisozluk.com/entry/61561611

Dünyanın en iyi sağbeklerınden birisin ve şimdi gidip siyah beyaz formayı giyeceksin başarılar dani alves
    |
    |

• Binbaşı
    1510 Mesaj
    Mustafa Pektemek: Benim Beşiktaş’la 3 yıl daha kontratım var. Ben Beşiktaş’ın oyuncusuyum ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Mustafa Pektemek: Geçen sezon fazla oynayamadım. Hem Gomez hem de Cenk çok iyi performanslar sergilediler. Sakatlık veya ceza da hiç olmadı.

Mustafa Pektemek: Bu sezon ise oynamak istiyorum. Çok çalışıp daha fazla oynayarak takıma katkı yapacağım.

Utanmaz arlanmaz herif resmen yatarak parami almaya devam edeceğim demis hata bu adamda degilki adama 1.7 milyon verirsen neden gitsin yatarak atibadan sosadan ozi den fazla para aliyor neymis iyi çocukmuş bu mu iyi çocuk

Orijinalden alıntı: Icefyre

Yanlış anlamayın ama Fabri transferine boşuna kızıyorsunuz bence. Şenol Güneş yabancı kaleciyle çalışmayı sevmediğini Frey'den itibaren belli etmişti. Boyko kötü başladı destek çıkmayınca da boş transfer oldu. Yine Tolga oynar kalenizde Şenol Güneş adamı seviyor.

Biraz daha destek olsaydı şampiyonluk gidecekti. Frey olayını daha önce yazdım tamamen yabancı sınırı-maaş-kötü performans üçgeninde bir konu ve şenol hoca tamamen haklı. Sen düzgün bi kaleci aldın mı ki hoca oynatmasın. Ospina alsan hoca Tolga mı oynatacak? Güney Kore'de de mi yabancı kalecilerle çalışmamış?

|
    |
    * 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    Şenol Hoca Mustafa Pektemek'i çok seviyorum nitekim tribünde oturdu bütün sezon dedi, seviyorum ama oynatamıyorum çünkü önündekileri çok iyi dedi. Bu adamın adilliğini sorgulamayın, Boyko oynasa şampiyon olamasak sanki daha çok sahip çıkacaksınız adama

|
    |
    * 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
  • Binbaşı
    1218 Mesaj
    Fenerbahçe asbaşkanı İsfendiyar Zülfikari Kolarov tweetlerini rtlemiş.Tam aradığımız adam yetenekse yetenek,tecrübeyse tecrübe falan diye.Piyasayı karıştırıp bu adamı Fener alırsa büyük olay çıkar.

SEO
Bey Azura
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.