Şimdi Ara

Berat Albayraga ne oldu ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
1
Favori
29.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ya usta iyi diyorsun da ,şu fedakarlığı toplum olarak

hep beraber yapmamız lazım ,asgari ücretli zaten yapıyor fedakarlığını

ve vergisini de sonuna kadar ödüyor ,diğer taraftan bakınca ,

Ağaoluna , Cengize , vergi, borçlarını silme v.s ,olmuyo yani

yap işlet devret diye açılan büyük projeleri ( kuyuları) saymıyorum zaten ,

bir taraf fedakarlık diye can çekişirken ,diğer taraf YİD projelerinden garanti para alması

pek samimiyet olarak görünmüyor, bunların da elini taşın altına koyup , bu fedakarlık olayına katılmaları lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Hocam mesele dolar da değil

Bunlar serbest piyasa diye ağlar ama DÖVİZİN serbest piyasa olmasına karşı dururlar

Gelişmekte olan her ülke büyürken fedakarlık yapmak zorunda !

Şu masal aleminden hikayelerden kafanızı Avrupadan buraya bi çevirin!

Fedakarlık olmazsa zafer de olmaz!

Yukarıda bir çok örnek saydım SİNGAPUR ÇİN GÜNEY KORE JAPONYA daha niceleri gelişirken bugün ki konuma gelirken güllük gülistanlık mı geldiler elbette Büyürken Dövizi baskılamak yerine üretime odaklanmalıyız!!!

sen yap o dediğin fedarkarlığı,
    ucuza çalış,
    saraya vergi ver makamlara araba al,
    yalakalık yap.

fakir çalışarak zengin olmaz. bu ülke de ucuza çalışarak zengin olmayacak. yobaz geldin yobaz gideceksin. ingiltere ucuza çalışarak zengin olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 17 Aralık 2020; 17:40:56 >

• quote:

Gelişmekte olan ülkelerde büyüme ve istikrar ancak üretime destek ve dışa bağlılığı azaltmak ile olur

Şayet günün birinde SİNGAPUR ÇİN gibi olur isek o zaman sistem rayına oturacak ve dövizin serbest piyasadaki değeri makul seviyeye gelecektir

Her şeyde SERBEST PİYASA DİYORSUNUZ DÖVİZDE NEDEN SERBEST PİYASAYA İNANMAZ BU LİBERALLER ODA MERAK KONUSU

Ekonomi bakımından gelişmekte olan bir ülke demek için ihracat rakamlarının ithatal rakamlarından yüksek olması demek öncelike bunu bir tarafa koyalım.Bir önceki yıldan daha yüksek oranla ihracat yapmış olman ekonomini büyütmez çünki yaptığımız ithalat dahada yükseliyor.İthalat dahada yükseldikçe aradaki oran ülkeni dahada borçlandırıyor döviz kurunu saymıyorum bile.Ekonominin düzelmesi için öncelikle yüksek kazanç elde eden iş sahiplerinden alamadığı vergiyi çalışandan çıkarmaması muhattabından alması gerekir.Çünki o üretim sahibi malını zaten çalışanı gibi başka işçilere satıyor.E bu aradaki zenginlik farkı arttıkça işçi kısmı zenginin malını alamadığı sürece malı kime satıcak parayıda yiyor yenisini kazanması gerek ama alıcı yok , e devlete vergisini vermedi , aradaki farkıda devlet işçiden çıkardı ne oldu hiç alıcı kalmadı.Şuan o ağlayan esnaflara hiç acımıyorum.Neyse biz konumuza dönelim , ekonominin düzelmesi için önce devlet kendi vatandaşına borç terbiyesi vericek sonra üretim alanları yaratıp bunu dünyaya pazarlayabilecek.Sizin savunduğunuz rol model çin gibi insan iş gücüyle büyümek ise kusura bakmayın mantıksızlığın dibi.Bizim ne çin gibi sanayi gücünüz var nede buna hizmet edebilecek ucuz iş gücü nüfüsu.Sanayi yatırımı yapmak yerine devlet elindekileri bile sattı :) Şuan biz hangi üretimden bahsediyoruz ? hadi ürettik sattıysak nerede bu kazanç ? bunları bana açıklayın sonra sizinle ekonomi hakkında konuşalım.

• Asaf1 kullanıcısına yanıt
    Önce caps lockunu kapa ondan sonra da ekonomi yazmayı öğren

Saf mısınız fedakarlık yapılacaksa neden sürekli boş yere para harcıyor devlet? Sarayı babam mı yaptı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaşım Allah sana gozunu açmayı nasip eylesin.
    Bu dediğimi simdi degil ama 2021 de fazlaca anlayacaksın.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    hee hee külliye
    yüksek duvarları olan
    lakin içinde halk olması gerekirken yerine bir ailenin oturduğu ama parasının nedense halkın zorla ödedediği ev
  • Yalan oldu eğer pelikan tasviyesini de tam olarak yaparlarsa işler iyice kızışır ve Bahçeli erken seçime götürerek RTE nin ipini çeker.

Yada Rte bunları görüp kendi yine ülkenin başında kalacak şekilde parlementer sisteme geri dönüp ülkeyi yönetmeye devam eder. Oy oranı %30 larda bunca şeye rağmen.
    Cahillerin bir diğer özelliğide çevrelerinde kimse onları ciddiye almadığı için yüzyüzeyken saldırgan ve bağırarak konuşması , yazı dilinde de büyük harflerle yazmasıdır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 17 Aralık 2020; 18:15:3 >
  • İçinde sadece Cumhurbaşkanı mı var ahajajaja aynen ;)

• quote:

İçinde sadece Cumhurbaşkanı mı var ahajajaja aynen ;)

tamambi de ailesi var
    bi de hizmetliler var

ama maaşlarını niye ben ödüyom
  • blacksea533 kullanıcısına yanıt
    Berat Albayraga ne oldu ?

Esnaf konusunda dediklerinize bir nebze katılıyorum Esnaf kendini sadece acındırıyor fakat

İthalat ve ihracat oranları ortada üretim yok ise fabrikalar ne iş görüyor ?

Türkiye'nin ilk insansı robot fabrikası (2017-Konya)

* TÜMOSAN traktör fabrikası (2004-Konya)

* Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi (TUSAŞ)

* Mitsubishi Electric Turkey (2018-Manisa)

* Otosan'ın Yeniköy fabrikası (2014)

* Kazan Soda Elektrik fabrikası (2018)

* Avrupa'nın en büyük tıbbi atık sterilizasyon yatırımı (2016-İstanbul)

* Türkiye'nin en büyük biyogaz ve elektrik enerjisi üretimi tesisi (2016-Aksaray)

* Türkiye'nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi (Abdi İbrahim - 2018)

* Türkiye'nin ikinci büyük alüminyum kablo fabrikası (2016 - Samsun)

* Dünyanın üçüncü büyük fıstık fabrikası (2017-Siirt)

* Ege Bölgesi'nin en büyük otomotiv sahası (2017)

* Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Projesi (2017-Aksaray)

* Türkiye'nin en büyük yumurta üretim fabrikası (2013-Akhisar)

* Alvimedica'ya verilen süper teşvikle Türkiye'nin ilk stent fabrikası açıldı.

* Şişecam'ın, Avrupa'nın en büyük ikinci tesisi (Mersin)

* Bursa Bilişim Vadisi

* İstanbul Teknopark (47 bin istihdam)

* Mazıdağı Fosfat Tesisleri

bu gibi pek çok yeni Fabrika açıldı bunlar çalışmıyor mu yani ?

Mobilya sektöründe dışarıya daha çok ürün sevkiyatı var bunlar hep üretim üretim

Bende ucuz işçi olayına karşıyım bu konuda da İşçi sendikalarına büyük bir iş düşüyor

• Millet Kütüphanesinden faydalananlar ?

Millet Câmii den faydalananlar ?

Cumhurbaşkanılığı bünyesinde çalışanlar ?

Yani Çankaya Köşkünde maaşları kim ödüyordu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asaf1 -- 17 Aralık 2020; 18:31:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

Bakın burası çokomelli..

Berat Albayraga ne oldu ? 

• quote:

Millet Kütüphanesinden faydalananlar ?

Millet Câmii den faydalananlar ?

Cumhurbaşkanılığı bünyesinde çalışanlar ?

Yani Çankaya Köşkünde maaşları kim ödüyordu ?

faydalanan kim bilmiyom da ben ödüyom burada sanırım enayi benim
    Reis kopyala yapıştır yaparken yanlışlık oldu sanırım. Belirttiğin tarihlerin bir kısmında berat albayrak bakan bile değildi. Şimdi lafı değiştirip ben ak parti döneminde yapılanları yazdım deme bak :-) yoksa inanırım :-)
    Al çay iç
  • yokusasagi Y kullanıcısına yanıt

Ben birkaç bilindik fabrika yazdım 2015-2016-2017-2018-2019 Berat Albayrak Dönemi

• Kendine başka bir ülke kurmuştur.

O ülkenin ekonomik bakanı olmuştur..

Ülke batırmak bağımlılık yapıyormuş ..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.