Şimdi Ara

Benzinlikte ruhsatı rehin bıraktım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
0
Favori
13.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hergün en az 5 kere ve peşin para ile alışveriş yaptığım sokağımın içinde bir bakkal var. Eşim her sabah çocuğu okula götürürken bu bakkala uğrar. Eti Topkek ve meyva suyu alır. Çocuğun beslenmesine ilave eder. Yine bir sabah kev ve meyva suyu almak istemiş. Bakkal sabah sabah 50 TL'yi bozamamış. Eşim de çocuğu okula götürdüğünü, okuldan gelince parayı getireceğini söylemiş. Buna rağmen bakkal 25 kuruşluk meyva suyunu ve keki sırf para yok diye vermemiş. Eşim bana anlattı. Çok sinirlendim. Bir daha o bakkaldan bir iğne dahi aldığınızı duyarsam ben yapacağımı bilirim, dedim. O gündür, bu gündür alışveriş yapmayız.

Sokağımdaki bakkal yapıyor bunu. Benzinci yapmış. Çok mu?

Öğrendim ki, o bakkal geçen sene hacca gitmiş, gelmiş. Allah kabul etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acer 3820TG

Arkadaşın yaptığı espriyi çakamayanlar Konu Dışı'na ne kadar yabancılar Arada bir uğrayın, stres atarsınız

Bu aralar çok bakıyorum konu dışına, gülmekten karnıma ağrı giriyor bazen. Müthiş eğlenceli bir yer.
  • demekki neymiş parayı unutmak sizde alışkanlıkmış zor durumlar için arabanın stepnesine para bırakın elbisenizin bir köşesine para sıkıştırın.Sizde kronik olmuş bu unutkanlık.
    Cepbankıda öneririm hayat kurtarır bazen akıllı telefonunuz varsa internete girebiliyorsanız 5 dakikada paranızı en yakın atm de kartsız çekebilirsiniz.
  • Geçmş olsun.
  • quote:

Hacca gidip gelmek yada namaz kılmak oruç tutmak iyi insan olmak için ölçü değildir ki. Zaten ülkemizde müslümanım diyenler gerçekten dinimizi yaşasalar ve örnek olsalar şimdi bu forumda bu konuyu tartışmak zorunda kalmazdık.
  • Bunu tartışmak doğru değil, prensip meselesi, adamın prensibi budur, olmaz der. Eh sizde bir daha alışveriş etmessiniz, buda sizin prensibinizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Bunu tartışmak doğru değil, prensip meselesi, adamın prensibi budur, olmaz der. Eh sizde bir daha alışveriş etmessiniz, buda sizin prensibinizdir.

Hergün yüzyüze baktığınız, bayramlarda tebrikleştiğiniz bir adam sırf o anda yanında para yok diye 50 kuruşluk bir şeyi çocuktan esirgiyor ise bu prensip değildir. Bunun adını koyamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Orijinalden alıntı: ardadgr

hala getirmedin parayi arkadasim bide buraya konu acmissin sende gordun ruhsat doluydu odamda..

bu gerçek olamaz

• Türkiyede yine böyle bir sistem var, ben yurtdisinda yasiyorum acaba basima böyle birsey burada gelse ne olacak cok merak ediyorum sizinki gibi kolay olmuyacagina eminim. Burda 1 Cent`in bile degeri oldugu icin.

Sevgiler,
  • Geçmiş olsun

Türkiye İş Bankası - Cep Anahtar+İş Cep kullanıyorum

Cep Anahtar sayesinde Türkiye'deki tüm Bankamatiklerden kart varmış gibi kartsız işlem yapabiliyorum. Mesela kardeşim üniversiteye başladı, hesap açıldı ama henüz bankamatik kartı gelmedi, babam benim hesaba yatırıyor, ben kardeşime tek kullanımlık şifre ve diğer bilgilerimi veriyorum, o gidip istediği bankamatikten hesabıma ulaşıp çekiyor.

Cep Anahtar, cep telefonunza yüklenen ücretsiz bir java uygulaması, size özel tek kullanımlık 8 haneli şifreler üretiyor. Kart yokken kart varmış gibi bankamatiklerden işlem yapmanıza olanak sağlıyor.

Bir çok arkadaşım sizin gibi mahsur kaldığında bana ulaşıyor, ben onlara gerekli yönlendirmeleri yaptırıp hesabımdan para çektiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Hergün en az 5 kere ve peşin para ile alışveriş yaptığım sokağımın içinde bir bakkal var. Eşim her sabah çocuğu okula götürürken bu bakkala uğrar. Eti Topkek ve meyva suyu alır. Çocuğun beslenmesine ilave eder. Yine bir sabah kev ve meyva suyu almak istemiş. Bakkal sabah sabah 50 TL'yi bozamamış. Eşim de çocuğu okula götürdüğünü, okuldan gelince parayı getireceğini söylemiş. Buna rağmen bakkal 25 kuruşluk meyva suyunu ve keki sırf para yok diye vermemiş. Eşim bana anlattı. Çok sinirlendim. Bir daha o bakkaldan bir iğne dahi aldığınızı duyarsam ben yapacağımı bilirim, dedim. O gündür, bu gündür alışveriş yapmayız.

Para olmasa bile lafını bile etmeden vermesi gerekirdi, kaldı ki para veriyorsunuz, bozamam deyip malı da vermiyor... Ondan sonra süpermarketler küçük esnafı batırdı oluyor.

• O değilde 35km yürülme şeyine takıldım

Bir insan ortalam 15 dakkada yürür 1 km yi

15*35
    = 525 dakika yapar

525 dakikada 9 saat yapar nerdeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

O değilde 35km yürülme şeyine takıldım

15*35
    = 525 dakika yapar

1 km'yi 10 dakikada yürüyorum da günde en fazla 16 km yürüdüm, 35 km biraz zor gibi, yürüyemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

O değilde 35km yürülme şeyine takıldım

15*35
    = 525 dakika yapar

1 km'yi 10 dakikada yürüyorum da günde en fazla 16 km yürüdüm, 35 km biraz zor gibi, yürüyemem

ilk 10km 10dakka ortalamada yürürsün evet, ama sonra işte düşer performans.

• Ben önce öderim sonra alırım, garanti oluyor kart çekmez hat bozuk olabilir. tavsiye ederim. Sıralamayı değiştirin derim
  • İnsanlık hali herkesin başına gelebilir, çok büyütmemek gerek.

Ben olsam sim kartı alır telefonu bırakırdım kapatıp, eve hemen gidip parayı alıp 1 saat içinde dönüp telefonumu da geri alırdım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: set

Bunu tartışmak doğru değil, prensip meselesi, adamın prensibi budur, olmaz der. Eh sizde bir daha alışveriş etmessiniz, buda sizin prensibinizdir.

Hergün yüzyüze baktığınız, bayramlarda tebrikleştiğiniz bir adam sırf o anda yanında para yok diye 50 kuruşluk bir şeyi çocuktan esirgiyor ise bu prensip değildir. Bunun adını koyamıyorum.

Haklısınız,bende sizin yerinize olsam aynı şekilde bir daha alışveriş etmezdim. Çok ayıp etmiş gerçekten...
  • quote:

Hergün en az 5 kere ve peşin para ile alışveriş yaptığım sokağımın içinde bir bakkal var. Eşim her sabah çocuğu okula götürürken bu bakkala uğrar. Eti Topkek ve meyva suyu alır. Çocuğun beslenmesine ilave eder. Yine bir sabah kev ve meyva suyu almak istemiş. Bakkal sabah sabah 50 TL'yi bozamamış. Eşim de çocuğu okula götürdüğünü, okuldan gelince parayı getireceğini söylemiş. Buna rağmen bakkal 25 kuruşluk meyva suyunu ve keki sırf para yok diye vermemiş. Eşim bana anlattı. Çok sinirlendim. Bir daha o bakkaldan bir iğne dahi aldığınızı duyarsam ben yapacağımı bilirim, dedim. O gündür, bu gündür alışveriş yapmayız.

Vay anasını, ne insanlar varmış. Bide benim bakkal ile kıyaslıyorum, şok olmamak elde değil, gitsem şimdi 50 tl lik mal alıp çıksam adam beni parayı öde diye durdurmaz öyle bir adam.

• quote:

Bakkala gidip söyledinizmi.Yaptığın çok ayıp.Senden bir daha alışveriş yapmayacağım kimseyede yaptırmayacağım.Şu anda eşim mahallede üstüne hiç para almadan çıkıp her türlü alışverişini yapabilir sonra veririm demesi yeterli.

İşyerindeki arkadaşlar gider marketten alırlar ben aydan aya öderim. Olması gereken budur.

Ama sizin ona hatasını söylemeniz lazım.Ne olur bir komşusunun çocuğuna kek almış olsun.

Bunların haca gitmek veya namaz kılmakla alakası yok. Allah herkese akıl fikir versin.

• bi gece kadıkoyde kokoreç yedik arkadasımla saat 2 suları filandır ortalama, cebimde 15 tl anca var kartta da 10 tl gibi bir rakam vardı. anlayacağınız son paramdı.

yedik önce karttan cekmeyi denedik cıkmadı. taksiyle gideceğimiz için öncelik kartla ödemek istiyordum. 9 çek çıkmadı. 8 çek filan. tam hatırlamıyorum fakat 8 tl civarı cıktı. biz denerken garson abi yoksa kalsın canın sağolsun filan dedi. dedim var da fazla yok para filan. sonra karttan çekip üstünü nakit verdim. taksiye de paramız yetmişti. ama sağolsun gecenin köründe canın sağolsun abi diyebildi garson arkadaş.

böyle esnaflar da var. ki dükkan sahibi de değildi bakkal gibi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.