Şimdi Ara

Benzinde gaz yemiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar belki konunun yeri yanlış olabilir eğer öyle ise kusura bakmayın

Benim sorunum şu Atiker sıralı otogaz sistemi takılı aracımda aracımın modeli ise hyundai accent lx 1.3 modeli ilk çalıştırmada benzinde başlayıp yarım dakika kadar sürede gaza geçiş yapmaktaydı herşey çok iyiydi bi kaç ay sonra babam bir yerden öğrenmiş marş basma esnasında gaz düğmesine basılı tutulduğunda marş geç alıyor ama direk gazda başlıyordu bu şekilde benzinde hiç gitmemiş ve benzin eksilmemiş oluyordu babam sürekli bunu yapıp banada yapmamı söylüyordu buraya kadarda bir sorun yok ama bir kaç ay sonra aracım benzinde gaz yememeye başladı yani teklemeye başlıyordu zamanla dahada zorlandı pedala basıyorum devir çok az yükseliyor 1500 ü geçmiyordu zor gidiyordu araba şuan ise hiç gaz yemiyor benzin modunda pedalı köklüyorum gitmiyor stop ediyor araba yaptığımız gazda çalıştırma yöntemi iyi bişey değildi ama babama anlatamamıştım şimdi sizce sorun nedir ?

• Benim aracımda lpg ve benzinli. Her ikisinde de araç stop ediyordu boğaz kelebeğini temizlettim stop etme sorunu ortadan kalktı ama araç hem benzin hemde lpg'de kesiklik yapıyor üstelik benzinde daha çok yapıyor. Bunu boğaz kelebeğini temizleyen usta ile konuştum Lpg'de problem vardır ama sen hiç benzinle kullanmadığın için araç lpg'ye alışmış ve oluşan pislikler benzini engelliyor vs vs bir sürü şey saydı. Kaliteli bir katkı maddesi at arabayı bi süre benzinde kullan düzelmezse bakalım tekrar dedi. Düzelirse de lpg ye mutlaka baktır dedi.
  • lpg de gaz yiyor mu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.