Şimdi Ara

Benzin fiyatlari bu kadar yukselmisken benzinli araba almak... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu gidişle tek care LPG gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

dizel araba almaktan cok daha mantiklidir.

Bu durumun farkinda olan cakallar dizele yine ederinden daha fazla fiyat isteyecekler, c sinifinda 12 bin tl dizel benzin farki olan arabalar var. Senede 30-40 bin km yapilmiyorsa dizelin rezilligi cekilmez.

Avrupa fiyatlari arasinda cok az fark olan dizel benzin kombinasyonu, turkiyede resmen adami enayi yerine koymaya calisiyorlar...gorende benzin 5 tl iken dizeli 2 tl falan sanar. Bildigimiz mazot olmus 4.5 tl neyin ekonomisi bu.

Ayrica en guzeli benzinli arabayi kullanmamak olur. Ben tam 1 haftadir arabayi yerinden oynatmadim, elimden geldigince oynatmayi dusunmuyorum.

sanki hislerime tercüman olmuşsun

• C sınıfı 1.6 dizele 60-70 bin vererek ekonomi olmaz bence.Parasını düşünen adam gider temiz 2. el lpg li araç alır her türlü ekonomi yapar
  • LPG candır, benzin düşman, dizel ise bir kandırmaca.

Daha 2 gün önce 25 TL LPG ile 130 km yol yaptım. :)
  • Bir arkadaş dışında kimse dizel motorun bakım masraflarını dahil etmemiş mevzuya. Evet, dizel motorun bakım masrafları fazladır

Ayrıca, benzinli motor yerine 10.000 TL fazladan verdiğiniz dizel motor için yılda ödediğiniz kasko miktarı da artacaktır

Kendime gelince, Kasım 2012'de yeni Honda Civic Elegance almıştım. Eco seçeneği de var biliyorsunuz ancak tercih etmedim, çünkü şu anda bile aracım 4.000 km'de. Eski aracım da 2006 model Civic'ti ve sattığımda 24.000 km'deydi. Bu nedenle Eco modelini dahi tercih etmedim. Bir de dizeli mi tercih edeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: the_stig

Senede 10bin km civarı yapsan min 1500 lira yakıttan tasarruf edersin. Dizele verdiğin farkı da zaten 2.elde satarken çıkarıyorsun. Benzinli araç her türlü mantıksız. Boşuna kendizi kandırmayın.

Vala üstadlar . Siz hiç Benzinli ve dizel araç arasındaki bakım masraflarının farkına şahit olmadınız herhalde. yakıttan ettiğiniz tasarruf oraya gidiyor çünkü. Neyin kafasındasıınız?
    Dizel 250bin gidiyorsa benzinli 500bin gidiyor. Dizelin 100 bin kmde açtığı sıkıntı masraf toplamı benznlinin 2 katı. Evet dizellerinizin turbosu var çok performanslı vs.

Elbette MAzot uygun olsa Dizel kârlıdır. Ama Dizel hassas motordur . TÜRK milletine göre değildir.
    25 kuruş yakan benzinli buluyorsanız (şehiriçi) Dizel araç almanın mantığı yoktur. çünkü o da 20 kuruş yakacaktır.ister 10bin yap ister 100bin yaptığın bakımlardan ve çıkan masraflardan ötürü dizel benzinliye göre kötü konum gelecektir.

• Benzin ile dizel yakıt fiyatları yakın gözükebilir ama günümüz teknolojisiyle üretilen dizeller özellikle şehir içi sıkışık dur-kalk trafiğinde benzine göre çok daha az yakıt tüketiyor.

Eğer ki alacağınız arabaya uzun yıllar binme niyetiniz var ise ve senede de 15 bin km ve üzeri yol yapıyorsanız dizel çok mantıklı.

Ancak benzinli araca LPG dönüşümü yapılırsa da ekonominin dibine vurulur, tadından da yenmez
  • 1 ay once imzamdaki aracımı aldım. Noterden çıkıp dogru Lpg servısıne gittim. Gelelim mantıklı olup olmamasına.

Ben aracı 36.750 aldım. aynı model ve km deki aracın dizelleri 10bin lira daha pahalı.
    Arac sehır içi 8lt benzin 10lt lpg tuketiyor. 10lt lpg X lpg fiyatı 2.30= km 23krş yakıyor
    Dizeli ise en iyimser olarak şehir içi 6lt tuketıyor. 6lt mazot X 4.30 mazot= 26krş yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

1 ay once imzamdaki aracımı aldım. Noterden çıkıp dogru Lpg servısıne gittim. Gelelim mantıklı olup olmamasına.

Ben aracı 36.750 aldım. aynı model ve km deki aracın dizelleri 10bin lira daha pahalı.
    Arac sehır içi 8lt benzin 10lt lpg tuketiyor. 10lt lpg X lpg fiyatı 2.30= km 23krş yakıyor
    Dizeli ise en iyimser olarak şehir içi 6lt tuketıyor. 6lt mazot X 4.30 mazot= 26krş yakıyor.

3.80 e de mazot var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.