Şimdi Ara

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.238
Cevap
49
Favori
146.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: casparza

şunu denesene
    ISF menu password: Up Down Up Down left right

Teşekkürler.. Akşama mutlaka deniyeceğim..
  • İbrahim bey konumuz hayırlı olsun. Ben de mart 2013'den beri zaman zaman da olsa cihazı kullanmaktayım. Sorunuz olması durumunda yardım etmeye çalışırım.

Bazı notlarım: rainbow effect'i (rbe) azaltmak için 6x color wheel kullanıldı w1070'de. yine de bazılarının gözüne batabiliyor tabii. rbe'yi azaltmanın yollarından ikisi brightness'ı kısmak ve kaliteli bir ND filtre kullanmak. 3d'si kesinlikle çok başarılı. siyah seviyesi tamamen sizin tecrübenize kalmış. ben plazma kullanıcısıyım, ledleri lcd'leri genelde beğenmem (geçen izlediğim oled ekran hariç ki teknoloji boyut atladı sonunda). önemli olan siyahları derin yapmaya çalışırken doygunluk, kontrast ve renk doğruluğunu kaybetmemek. başka projektörlerle karşılaştırmamış olmama rağmen benq'nun siyah seviyesine tatmin edici/iyi diyebilirim elimdeki 2008 model panny industrial model plazma ile karşılaştırınca.

Daha önce yazdıklarımı da derleyeyim dedim:

A) Kurulum ve Görüntü:

Temmuz'dan önceki kurulum şu şekildeydi ve fixed frame konusunda yaptıklarım şunlardı: 3mm mdf (arkalık diye aldım, Mutlu arkadaşımızın önerisinden yola çıktım:http://forum.donanimhaber.com/m_72032906/tm.htm). kafa bir milyon olduğundan mdf'nin yüksekliğini 180cm kestireceğime 150 kestirmişim (fotoda gördüğünüz perdenin boyutu 340x150cm, gözüm mahvolmadan izleyebildiğim maksimum görüntü boyutu ise 255x145 cm). Genelde filmleri 3.5 metre civarından 110" - 115" aralığında izliyordum.

MDF'yi eve taşıyabilmek için üçe böldürmüştüm (142x150cm x 3). Evde arka çıtalarını yaptıktan sonra tabii olarak ön yüzeyde birleşim yerlerinde kesimden dolayı boşluklar oluştu. Dolgu macununu iki kat sürdükten sonra tüm ön yüzeyi (beyaz ve parlak) birkaç kat zımpara ile geçtikten sonra 2 kat boya sürdüm.

Boya için, belki biliyorsunuzdur, şu siteyi ve avsforum'un sticky thread'ini baz aldım:http://www.easyrgb.com/index.php?X=SEEK vehttp://www.avsforum.com/t/929997/beginners-guide-to-simple-diy-painted-screens

Easyrgb'de ekranınıza önce kısa bir kalibrasyon yapıyorsunuz, sonra evinizde istediğiniz rengin rgb değerlerini girip ticari boyaların en yakın tonlarının muadillerini ekranınızdan görebiliyorsunuz (delta değerlerini veriyorlar).

Ben 7 boya firmasına (filli, marshall, dyo, polisan, vs.)istediğim rgb değerlerimi mail attım ve muadil olan boyalarını öğrenmek istedim (aslen sherwin williams sw6260 istiyordum). Marshall epostayla dönüp kısa bir şekilde şunu alabilirsiniz fakat önce gidip bakın dedi. Polisan'ın arge departmanından aradılar ve telefonda birkaç görüşme sonrası caparol'ün "lazur20" renginin muadilinin formülünü bana verdiler (işinize yararsa verebilirim). Yakınımda bir bayiden de o formülle 2.5 litrelik boyayı alıp, ekranı zımparaladıktan sonra 2 kat kullandım.

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

Temmuz'dan bu yana ise ideal olmayan bir ortamda 80 tl'lik beyaz bir perdeyle pek de hoş olmayan bir şekilde ara ara izliyoruz. Onun fotolarını da çekince buraya eklerim.

B) 3D ve 144hz:

BenQ w1070'in kullandığı chip texas instruments'in yeni bir çipi olduğundan triple flash teknolojisi, yani 1080p/24hz'de 144hz frekansıda yayın yapmaktadır.
    Kaynak:http://www.benq.eu/product/projector/w1070/

Triple Flash
    Triple Flash technology is integrated in the new DLP® chip of Texas Instruments® and all new home video projectors of BenQ are equipped with this new feature. It improves 3D viewing perception of movies as 3D movies are currently distributed at 48 frames per second: 24 for the right eye and 24 for the left one.To smoothen the projection even better, the frame rate is tripled from 48 Hz to 144 Hz (48x3) and this is called Triple Flash which gives a better sensation of 3D perception.

C) 3D oynatma:

3d blu ray, full sbs, 3d bluray.iso: frame packing'le 1080p/24hz yayını almak için ya bunu destekleyen blu ray player'a ya da pc'ye ihtiyacınız var ve de 144hz gözlüklere.

PC: daemon tools ile iso uzantili dosyayi mount edip arcsoft total media player'i kullaninca 1080p 3d frame packing super calisiyor. (kendi evimde var).
    Bluray player: Pioneer BDP-140 cfw 4.03 sürümüyle 3d bluray ve 3d.iso dosyaları 144hz gözlükle 1080p/24hz'de çalışmaktadır (kendi evimde var).

halfsbs ve 720p 3d'ler: 120hz gözlüklerle 720p çözünürlükte izleyebilirsiniz.

D) Gözlükler:

Kendim şunları kullanıyorum ve memnunum:http://www.ebay.com/itm/2X-New-144Hz-Tech-for-BenQ-Optoma-Sharp-Acer-Dell-3D-DLP-Link-Projector-Glasses-/281071032288?ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

144hz'de calisiyorlar, ghosting ve cross talk minimum, kirmizilari da bana gore tamamene yakın bloke ediyorlar ve gayet rahatlar.

diğer modeller için burayı okumanızı tavsiye ederim:http://www.avsforum.com/t/1448720/benq-w1070-144hz-compatible-dlp-link-3d-glasses

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooztuncer -- 30 Ocak 2014; 12:02:58 >

• Sayın ooztuncer..

Resimler gerçekten çok güzel fakat büyük ekran yapamıyorum. Sizin kullandığınız gözlüklerin aynısından bende bugün sipariş verdim.
    Bende her zaman sabit ekranım olsun istemişimdir ama evdeki yer problemi bana hep engel oldu. Mecburen perdeyi ünitenin önüne takmak zorunda kaldım..
  • Hakan Bey,

Gayet güzel olmuş sizinki de. Özellikle perdenizi beğendim (gri almanız da bence çok büyük bir avantaj). Tonu nasıl grinin?
    Son olarak da perde gerdirmeli mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooztuncer -- 30 Ocak 2014; 13:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooztuncer

Hakan Bey,

Gayet güzel olmuş sizinki de. Özellikle perdenizi beğendim (gri almanız da bence çok büyük bir avantaj). Tonu nasıl grinin?
    Son olarak da perde gerdirmeli mi acaba?

Teşekkürler..

Aldığım perde gerdirmeli değil. Perdenin açık halinin resmini koyarım..
  • İyi akşamlar..
     BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

• 40 g bana göre ağır gözlük için..alacağımız gözlükte illa 144 hz mi yazması gerekir. yoksa 96-144 hz yazanlar da işimizi görür mü...ben hala gözlük konusunda takıldım da:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.ibrahim

40 g bana göre ağır gözlük için..alacağımız gözlükte illa 144 hz mi yazması gerekir. yoksa 96-144 hz yazanlar da işimizi görür mü...ben hala gözlük konusunda takıldım da:)

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Brand-Universal-Active-Shutter-3D-Glasses-for-3D-DLP-LINK-Ready-Projector-NX30-B/1018130564.html

Sanırım 32gr bu gözlükler. Ben sipariş verdim. 5 şubattan sonra yola çıkacak. Resmi tatilmiş şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

quote:

40 g bana göre ağır gözlük için..alacağımız gözlükte illa 144 hz mi yazması gerekir. yoksa 96-144 hz yazanlar da işimizi görür mü...ben hala gözlük konusunda takıldım da:)

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Brand-Universal-Active-Shutter-3D-Glasses-for-3D-DLP-LINK-Ready-Projector-NX30-B/1018130564.html

Sanırım 32gr bu gözlükler. Ben sipariş verdim. 5 şubattan sonra yola çıkacak. Resmi tatilmiş şuan

bakalım..dediğin gibi 30+- 2 gr yazıyor..inşallah 144 hz de 1080p de sorunsuz çalışır da uğraşmayız...ben de senin linkini verdiğin bu gözlüklerden 4 tane sipariş verdim şimdi..elimize ulaşınca yazarız artık işe yarayıp yaramadığını:)

ben sana perde konusunda yardımcı oldum sanırım. sen de bana gözlük konusunda yardımcı oldun inşallah:) teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.ibrahim -- 31 Ocak 2014; 15:10:06 >

• 1080p 3dmkv filmleri bu gözlükle 144 hz demi yoksa 120 hz mi çalıştırıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

quote:

bakalım..dediğin gibi 30+- 2 gr yazıyor..inşallah 144 hz de 1080p de sorunsuz çalışır da uğraşmayız...ben de senin linkini verdiğin bu gözlüklerden 4 tane sipariş verdim şimdi..elimize ulaşınca yazarız artık işe yarayıp yaramadığını:)

ben sana perde konusunda yardımcı oldum sanırım. sen de bana gözlük konusunda yardımcı oldun inşallah:) teşekkürler...

Evet teşekkürler. Ne rastlantı ki siz ve sinan abi aynı perdeyi önerdiniz. Sonuç böyle olunca tabiki bize almak düştü. Bu arada gözlüklerin hayırlı olsun. Ben 3 adet aldım. 1 adette küçük kızım için sainsonic sitesinden çocuk gözlüğü sipariş ettim. Aliexpress te çocuk için w1070 uyumlu 144hz çocuk gözlüğü bulamadım çünkü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

1080p 3dmkv filmleri bu gözlükle 144 hz demi yoksa 120 hz mi çalıştırıyor.

120 hz gözlüklerle ben mkv filmleri full hd izleyebiliyorum...ancak iso veya orjinal bluray filmleri izleyemiyorum...onlar 144 hz gözlük istiyor..yada 720p ye düşürünce izleyebiliyorum...sanırım 120 hz olarak izlersiniz...
  • http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=87344476

epson bölümünde paylaşmışlar bu fotoyu..beyaz ve gri perde arasında bu kadar fark olabileceğini düşünemezdim...iyi ki gri perde almışım almışız diyorum...
  • Mat beyaz perde ile gri kontrast perde arasındaki dramatik farkı görebileceğiniz fotoları inceleyebilirsiniz. Perde arayışında olan arkadaşlara fikir verecektir ...
    Gri kontrast perdeler özellikle giriş seviyesi cihazların siyah seviyesi ve renk doygunluğu açısından başarılıdır.

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 1 Şubat 2014; 19:59:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: max-well

Mat beyaz perde ile gri kontrast perde arasındaki dramatik farkı görebileceğiniz fotoları inceleyebilirsiniz. Perde arayışında olan arkadaşlara fikir verecektir ...
    Gri kontrast perdeler özellikle giriş seviyesi cihazların siyah seviyesi ve renk doygunluğu açısından başarılıdır.

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

burda tüm ayarlar aynı seviyede mi ?

• casparza C kullanıcısına yanıt
    Epson tw5200 sinema modunda ve her iki görüntüde epson nun ayarları aynı ...
  • Görüntüler 720p mkv..
     BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü...

• ...şimdi tesadüfen gördüm.çok iyi cihaz.ufak bi katkım olsun istedim.sizlere süper kalibrasyon veriyorum:

Preset: User 1
    Brightness: 51
    Contrast: 53
    Colour: 50
    Tint: 50
    Sharpness: 8
    Colour Temp: Normal
    Lamp Power: Economic

Advanced

Clarity Level: 0
    Gamma: 2.2
    BrilliantColor: Off
    Colour Temp Fine Tuning: Red Gain 96, Green Gain 88, Blue Gain 95, Red Offset 256, Green Offset 256, Blue Offset 256
    Colour Management: Red - Hue 50/Gain 52/Saturation 49, Green - H 64/G 48/S 50, Blue - H 52/G 47/S 50, Cyan - H 50/G 47/S 50, Magenta - H 70/G 51/S 50, Yellow - H 64/G 50/S 47
    Aspect Ratio: Real
  • quote:

Orijinalden alıntı: ageyve

...şimdi tesadüfen gördüm.çok iyi cihaz.ufak bi katkım olsun istedim.sizlere süper kalibrasyon veriyorum:

Preset: User 1
    Brightness: 51
    Contrast: 53
    Colour: 50
    Tint: 50
    Sharpness: 8
    Colour Temp: Normal
    Lamp Power: Economic

Advanced

Clarity Level: 0
    Gamma: 2.2
    BrilliantColor: Off
    Colour Temp Fine Tuning: Red Gain 96, Green Gain 88, Blue Gain 95, Red Offset 256, Green Offset 256, Blue Offset 256
    Colour Management: Red - Hue 50/Gain 52/Saturation 49, Green - H 64/G 48/S 50, Blue - H 52/G 47/S 50, Cyan - H 50/G 47/S 50, Magenta - H 70/G 51/S 50, Yellow - H 64/G 50/S 47
    Aspect Ratio: Real

Teşekkürler. Acaba sizin ayarlarınızmı. Akşama deniyeyim..

• Güzel bir konu olmuş, teşekkür ederim beni de eklediğiniz için.

Ankara'da gri perde yaptırabileceğim veya hazır 3 metre genişliğin üzerinde kaliteli perde bulabileceğim bir yer bilen var mı acaba?

Bende viewsonic gözlükler vardı, 144Hz desteklemiyorlardı ve bu yüzden Sainsonic gözlükler aldım. Fakat Sainsonic gözlüklerin kalitesinden pek memnun değilim açıkçası, özellikle siyahların içinde kırmızılıklar rahatsız edici olabiliyor. Hala full hd 3d'ler dışında viewsonic'leri kullanıyorum. Sanırım şimdi BenQ gözlüklerden alacağım. Tavsiyem, yeni gözlük alacakların direk BenQ'ları düşünmeleridir. Sainsonic'lerin fiyatları çok uygun fakat yine de tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusufbp -- 7 Şubat 2014; 12:39:27 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.