Şimdi Ara

BenQ W1070 ve BenQ W1070+ kullananlar kulübü... (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.239
Cevap
49
Favori
146.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben mediya player clasic kullanıyorum laptoptan veriyorum görüntüyü kumandadan 3d tuşuna basıp 3d filmin türüne göre seçim yapıyorsun (yanyana yada altüst) gözlüğünde düğmesine 3d görüntü gelene kadar basıyorsun gözlükler dlp mi rf gözlükse görüntü alamassın
  • bizim cihaz 120hz değil mi laptoptan ekan yenileme sıklığını 120 hz yapmak istiyorum ama 60hz seçeneğinden başka çıkmıyor
  • gözlükler dlp izleme mesafesinin önemi varmı yada şöyle sorayım 2d görüntüyü 3d olarakmı convert ediyor .

benim denemelerimde bilgisayarın çözünürlüğünü 800x600 yaptığımda frekans o zaman 120hz oluyor gördüğüm kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123e

gözlükler dlp izleme mesafesinin önemi varmı yada şöyle sorayım 2d görüntüyü 3d olarakmı convert ediyor .

benim denemelerimde bilgisayarın çözünürlüğünü 800x600 yaptığımda frekans o zaman 120hz oluyor gördüğüm kadarıyla.

hayır 2d den 3d ye convert etmez film 3d olmalı yani aynı görüntüden yanyana iki tane olacak çözünürlüğü 1920*1080 ayarla
  • teşekkür ederim halloldu, dediğin gibi aynı görüntü yanyana olunca sorun kalmadı.
  • nsunsu N kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim ben beyaz perde kullanıyorum bu değerleri cinema modundayken cihazımda ayarladım ama renkler bana hiç doğal gelmedi özellikle kırmızı pembeye dönüştü perde farkından mıdır
  • 3d film izlemek nasip olmadı daha bu aletle. Ben de boyutdijitalden şu gözlüğü sipariş verdim. İyi mi kötü mü hiçbir fikrim yok. Gelince görücez

http://www.boyutdijital.com/OEM-DLP-Link-3D-Gozluk-3D-Projeksiyon-Cihazi-Gozlugu-Pilli,PR-21366.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

hocam öncelikle emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim ben beyaz perde kullanıyorum bu değerleri cinema modundayken cihazımda ayarladım ama renkler bana hiç doğal gelmedi özellikle kırmızı pembeye dönüştü perde farkından mıdır

Merhaba, doğrudur beyaz perde ile benim gönderdiğim ayarlar düzgün görünmeyebilir..

Bendeki perde (specta kontrast gri) tam nötr gri gibi görünmüyor çıplak gözle, yani özellikle beyaz dengesi sizde çok farklı görünür, kısaca aynı ayarları kullanamazsınız :) (aynı perde olsa bile cihaz ve ortamdan kaynaklı farklar olabilir, en iyisi cihazı yerinde ölçerek yapmak şeklinde tavsiye ediliyor)

Aslında perdelerin beyaz ve gri tonları kusursuz olsa renk doğruluğu ve beyaz dengesi bir ihtimal tutabilir ama luminans-gamma, kontrast ve parlaklık değerleri her halükarda etkilenir (beyaz - gri geçişinde ve farklı gain' li perdelerde).

Bunlar değişince de cihazın renk değerleri de etkileniyor sanırım genelde, bütün kalibrasyonu baştan yapmak gerekiyor.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nsunsu

quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

Merhaba, doğrudur beyaz perde ile benim gönderdiğim ayarlar düzgün görünmeyebilir..

Bendeki perde (specta kontrast gri) tam nötr gri gibi görünmüyor çıplak gözle, yani özellikle beyaz dengesi sizde çok farklı görünür, kısaca aynı ayarları kullanamazsınız :) (aynı perde olsa bile cihaz ve ortamdan kaynaklı farklar olabilir, en iyisi cihazı yerinde ölçerek yapmak şeklinde tavsiye ediliyor)

Aslında perdelerin beyaz ve gri tonları kusursuz olsa renk doğruluğu ve beyaz dengesi bir ihtimal tutabilir ama luminans-gamma, kontrast ve parlaklık değerleri her halükarda etkilenir (beyaz - gri geçişinde ve farklı gain' li perdelerde).

Bunlar değişince de cihazın renk değerleri de etkileniyor sanırım genelde, bütün kalibrasyonu baştan yapmak gerekiyor.

Selamlar.

ilgin için teşekkür ederim

• an itibari ile hepsiburada dan siparişimi vermiş bulunmaktayım sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nsunsu N kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz değerleri uyguladım cihazın standart modu ve daha önce paylaşılan video kalibrasyon medyaları ile isf night üzerinden yaptığım ayarların fotolarını çekip yanyana ekledim...
    Sonuçta her ortamda farklı kalibrasyon olması gerekiyor belki üzerinde biraz daha oynamak gerek ama bu haliyle bile başırılı gibi duruyor. :)

Karşılaştırma

Not: Bir şeyler değişmiş herhalde ön izleme yaptıramadım fotoğrafı bir türlü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 17 Ağustos 2015; 15:45:04 >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    bu ayarlarla birlikte isf modlarını da mı kurcalamak gerekiyor bende arkadaşın verdiği değerleri sinema modunda uyguladım bende renkler iyice cırtlak oldu senin çektiğin resimde renkler mat. Windowsun kapat simgesi
    kırmızı işyerimdeki tüplü monitörden baktım evet kırmızı :) ama ben ayarları yaptığımda pembe ha oldu ha olacak beyaz perdede bu kadar farkediyor mu
  • teco1095 T kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben kendi yaptığım ayarı isf night üzerinden yaptım o yüzden o modu ekledim.
    Arkadaş kalibrasyonu cinema modu üzerinden yaptığı için verdiği yarları uygularken ben de cinema modunu kullandım.
    Yalnız benim perdem de gri kontrast perde. Hatta gergili perde kullanıyorum bizim yüzey biraz daha farklı diye biliyorum.
    Sizde kırmızının pembeye kayması normal bence bir yanlışlık yok mantık olarak en azından. :D
  • onkal kullanıcısına yanıt
    senden birşey rica etsem müsait olduğun bir zaman o ayarlarda windowsun kapat simgesinin olduğu yere beyaz bir kağıt tutsan renge baksan pembeye yakın mı diye şuncaz ayarı beceremediysem yuh olsun bana
  • teco1095 T kullanıcısına yanıt
    Üstad ayarları yapmışsınızdır zaten sıkıntı olduğunu düşünmüyorum orada. Fark perde rengindendir diyorum ben.
    Transport olarak kullandığım bir intel nuc var projeksiyona bağlamaya çalışırım eklerim buraya yada size gönderirim :)
    Yada siz gri bir karton yada gramafon kağıdı yada gri bir gömlek, çarşaf falan varsa onunla da yaklaşık bir deneme yapabilirsiniz. :)

• Arkadaşlar ben de yeni benq w1070 aldım ama bu urune hangi media player alacağına bir turlu karar vermedim siz hangi urunu kullanıyorsunuz acaba

• chn28 C kullanıcısına yanıt
    Ben himedia q12-II kullanıyorum, bu ara m-195 ilgimi çekiyor incelemedeyim.
    Himedia'dan format ve altyazı desteği nedeniyle gayet memnunum ama daha iyi bir görüntü sunan aynı özellikte başka bir cihaz bulsam uygun fiyatlı değerlendiririm. ;)

Edit: Hayırlı olsun bu arada. İyi günlerinizde keyifle kullanınız. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 18 Ağustos 2015; 14:33:27 >
  • Hocam şimdi bu baktım da Türkiye de satilmiyor herhalde

• chn28 C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ben önceleri WD TV live kullanıyordum ama özellikle Android ve XMBC desteğinden dolayı
    bu cihazı aldım kullanıyorum ve çok memnunum. Lakin TR de yok sanırım, yurt dıişından aldım.
    Air mouse extra kumandası ile yanılmıyorumsa 150USD vermiştim.
    http://www.minix.com.hk/Products/NEO-X8-H-Plus-Android-TV.html
  • Çok tesekkur ederim değerlendirip birini alaçam.Saygılar

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.