Şimdi Ara

Benq-Siemens S88 CLUB (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.054
Cevap
1
Favori
104.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende yeni s88 kullanıcısıyım hayatımda sx1den sonra en memnun kaldığım telefon

fw1.20 var malesef!!! fw1.42 bulmam lazım arkadaşlardan bulan olursa lütfen linkli versin yada uploadlasın, bende bulursam aynısını yapıcam hadi rastgele!
  • arkadaşlar fw ne nasıl kullanılır bnde s88 kullanıcısıyım
  • firmware telefonun işletim sistemidir. bende 1.20 var 1.34 russia retail buldum 1.42 ararken
    içinde türkçe de vardır herhalde setubın güme gidersem servis

fw1.34 link:http://www.mobileall.ru/index.php?ind=downloads&op=download_file&ide=178&file=siemens/BenqTI/BenqS88/S88_FW_V1.34_Russia.rar

• selam arkadaşlar s88 daha 2008 in ocak ayının 28 inde elime geldi forumu şöyle baştan sona dek bi okudumda baya iiiyi tarafı kötü tarafı var bu telefonun benim telefonun versiyonuna baktımda 1.42 anlaşılan baya yüksek bi versiyon ama versiyon 5 para etmez nasıl desem kimse şöyle bi şikayetlerde bulunmamış bn yazabilirim versiyon 1.42

1. mp3 dinlerken diyelimki mesaj geldi gelen mesajı okurken yada birisine mesaj atmak için mesajlara girince mp3 kapanıyor mesajlardan çıktığınızda ise tekrar başa alıo

2. aynı olay diyelimki mp3 dinlemektesiniz ve diyelimki dinlerken intenete bağlanacaksın mail felan filan sörf yapalım derken mp3 yine kapanıyo url adres yazarken tekrar baştan çalıo adresi yazıp git dediğinizde mp3 yine kapanıyor
    3. gelelim kamera olayına kamerada herkes ne derse aynı arızalar yine var zaman pulu çerçeve onları ekleyemiyorsun bide bende telefon geldiği zaman içinde hafıza kartı yoktu haliyle fotoğraf çekmeye çalıştım ama bir türlü çekemiyorum neden diye bakıyorum kayıt yeri telefon yazıyor ok bnde zaten hafıza kartı yok tamam diyorum çekecem tam deklanşöre basıyorum ekrandaa kocaman BOŞ! yazısı çıkıyor anlamadım gitti belkide hafıza kartı gelince düzelebilir video çekerken yine tam ekran olmuo altta ve üstte kapalı alanlar kalıyor

4. gelelim mp3 çalara diyecek laf bulamıyorum ne ileri sararr nede geri tek yaptığı başa almak her zaman:D ama ses yinede kaliteli hoparlörden çıkışı az kısık gibi yinede iii fakat kulaklıktan ses okadar da net değil 3b sese tıklayınca kulaklıktan ses stereo biçiminde arkadan vede dalgalı geliyor güsel oluo ama kısık geliyor

5. birisi aradığında yada aradığınızda ahize sesi normal aslında biraz kısık gibi olsada bence idare eder gibi ama biraz kısıklık var

6.bluetooth denildiği gibi mp3 yollarken çok yavaş ve bndemi böle bir sorun var bilmiyorum ama yollama yaparken yollama duruyor ve telefon kendi kendine kapanıo açılırken pin istiyor böyle bişi ile karşı karşıya kalırsanız sorun şu olabilir mp3 atan kişi yada siz eğer o esnada herhangi bi telefonda mp3 açık çalıyor ise bundan dolayı almıyor yada geç alıyor mümkün oldukça çalmamaya dikkat edin

7. telefonda ajanda diye bişi yok ve hesap makinası sadece 4 işlem yapıo başka bişi yok

8. telefonda uçak modu var fakat telefon komple kapanıyor açmak zorunda kalacaksınız fakat onada bişi yapmışlar menüden ayarlara gidin oradan şebeke yazan yere tıklayın oradan en altta ağ kapalı modu var onu tıklıyorsunuz uçak modu gibi bişi oluo telefon açık fakat şebeke çekmiyor :D

9. telefonda ekran koruyucu isminde hiç bişi yok fakat duvar kağıdı var oda çok berbat duvar kağıdı çok küçük çıkıyor

10. ses diyelim mesajlara yine istediğin müziği atayamıyorsun ama çağrılara müzik mp3 atayabiliyorsun

11. rehbere girdiğinizde diyelimki birisine hızlıca erişmek istiyorsunuz örneğin isim ömer olsun vede ö harfine bastığımızda 3 defa 1 er saniye ara ile basmamız gerekiyorr her basışımızda işlem yapılıyor derken 1 saniyemizi kaybediyoruz nerdeyse rehber çok yavaş vede berbat

12. mesaj yazarken telefon yavaş senden sonra yazmaya başlıo ve büyük küçük harf uyumu yokm nasıl diim büyük harf ancak birtane yazıyorsun tekrar küçülüo tekrar tuşa basmak zorundasın

13. internete giren arkadaşlar için yer imlerini kaydetmek için hiç bi başlık yok

14.BURASI ÖNEMLİ arkadaşlar bu telefona diyordunuz ya tema olmazmı diye bakınhttp://themes.modopo.com/
    burda bu telefonla aynı özellikteki diğer benq mobile telefonlardan birisini uydurun ve oradaki temayı telefona atın bn sxg75 te öle yapardım fakat hafıza kartına atıncası çalışmazdı bluetoothla hafıza kartına atardım oradan karttan telefonun hafızasına taşırdım vede telefonu kapatıp tekrar açardım o arada tema yüklenmeye başlardı kesinlikle bu cihazdada böle bişiler var bi deneyin olmaz demeyin azcık uğraşın bnde hafıza kartını bi alabilsem direk bunu yapacam ama daha kartı almadım:D

http://themes.modopo.com/

15. http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,5198.0.html

http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,5095.0.html

http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,4913.0.html

şu verdiğim adreslerede bi bakın s88 var işinize yarrar oyun lar felan var program felan

arkadaşlar aşağıdaki verdiğim adrestede bazı benqsiemens modeller için msn ve programlar oyunlar felan var içinde s88 de var bi bakın işinize yararr umarımm

dediğim gibi bu telefon ne kadar versiyon yükseltirse yükseltsin daima bi yerinde sorun çıkar siemensler böledir bnm bundan önce siemens sxg 75 vardı ttelefonu 2006 yılının aralık ayının 12 sinde servise bi verdim aradan tam bi yıl geçti telefon mahkeme lere düştü bana yaptık diye başkasının telefonunu vermişler geri aldılar çalıntı gibi hale düştüm tüm bunları yapan başarı servis tam 855 lira vermiştim vve şimdi bi sene sonra baana s88 yolladılar okadar şeye rağmen adamlarda hertürlü dümen vardı ama başarı eskişehiri kapattı kimse memmnun değildi bölesi daha ii oldu bnm telefon 1 sene sonra kargo ile bursa dan geldi :D sxg 75 imide 1.5 ay felan kullanmıştım gidiş o gidiş işte siemens böle bi firma :D:D:D:D:D:D: hadi kolay gele herkeseee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaBaNCı_ -- 30 Ocak 2008; 23:03:21 >

• 3.ye cewap telefonun sağındaki kırmızı tuşun altındaki tuşa basıcaksın foto çekerken basılı tutacaksın tuttukça görüntü deişir autofocus özelliği korkma
    ßirde kırk defa araştırıp bi kere alsaydın herkes artılarını eksilerini yazdı forumda bence çok güzel bir telefon ben memnunum ne kadara aldın telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adige_4ever -- 31 Ocak 2008; 9:16:08 >
  • ulan bu telefonun firmware güncellemesini sadece servis mi yapıyo ya bi allahın kulu bilgi vermemiş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: YaBaNCı_

4. gelelim mp3 çalara diyecek laf bulamıyorum ne ileri sararr nede geri tek yaptığı başa almak her zaman:D ama ses yinede kaliteli hoparlörden çıkışı az kısık gibi yinede iii fakat kulaklıktan ses okadar da net değil 3b sese tıklayınca kulaklıktan ses stereo biçiminde arkadan vede dalgalı geliyor güsel oluo ama kısık geliyor

5. birisi aradığında yada aradığınızda ahize sesi normal aslında biraz kısık gibi olsada bence idare eder gibi ama biraz kısıklık var

6.bluetooth denildiği gibi mp3 yollarken çok yavaş ve bndemi böle bir sorun var bilmiyorum ama yollama yaparken yollama duruyor ve telefon kendi kendine kapanıo açılırken pin istiyor böyle bişi ile karşı karşıya kalırsanız sorun şu olabilir mp3 atan kişi yada siz eğer o esnada herhangi bi telefonda mp3 açık çalıyor ise bundan dolayı almıyor yada geç alıyor mümkün oldukça çalmamaya dikkat edin

7. telefonda ajanda diye bişi yok ve hesap makinası sadece 4 işlem yapıo başka bişi yok

9. telefonda ekran koruyucu isminde hiç bişi yok fakat duvar kağıdı var oda çok berbat duvar kağıdı çok küçük çıkıyor

10. ses diyelim mesajlara yine istediğin müziği atayamıyorsun ama çağrılara müzik mp3 atayabiliyorsun

11. rehbere girdiğinizde diyelimki birisine hızlıca erişmek istiyorsunuz örneğin isim ömer olsun vede ö harfine bastığımızda 3 defa 1 er saniye ara ile basmamız gerekiyorr her basışımızda işlem yapılıyor derken 1 saniyemizi kaybediyoruz nerdeyse rehber çok yavaş vede berbat

12. mesaj yazarken telefon yavaş senden sonra yazmaya başlıo ve büyük küçük harf uyumu yokm nasıl diim büyük harf ancak birtane yazıyorsun tekrar küçülüo tekrar tuşa basmak zorundasın

14.BURASI ÖNEMLİ arkadaşlar bu telefona diyordunuz ya tema olmazmı diye bakınhttp://themes.modopo.com/
    burda bu telefonla aynı özellikteki diğer benq mobile telefonlardan birisini uydurun ve oradaki temayı telefona atın bn sxg75 te öle yapardım fakat hafıza kartına atıncası çalışmazdı bluetoothla hafıza kartına atardım oradan karttan telefonun hafızasına taşırdım vede telefonu kapatıp tekrar açardım o arada tema yüklenmeye başlardı kesinlikle bu cihazdada böle bişiler var bi deneyin olmaz demeyin azcık uğraşın bnde hafıza kartını bi alabilsem direk bunu yapacam ama daha kartı almadım:D

http://themes.modopo.com/

15. http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,5198.0.html

http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,5095.0.html

http://mobilsitem.com/forum/index.php/topic,4913.0.html

şu verdiğim adreslerede bi bakın s88 var işinize yarrar oyun lar felan var program felan

arkadaşlar aşağıdaki verdiğim adrestede bazı benqsiemens modeller için msn ve programlar oyunlar felan var içinde s88 de var bi bakın işinize yararr umarımm

dediğim gibi bu telefon ne kadar versiyon yükseltirse yükseltsin daima bi yerinde sorun çıkar siemensler böledir bnm bundan önce siemens sxg 75 vardı ttelefonu 2006 yılının aralık ayının 12 sinde servise bi verdim aradan tam bi yıl geçti telefon mahkeme lere düştü bana yaptık diye başkasının telefonunu vermişler geri aldılar çalıntı gibi hale düştüm tüm bunları yapan başarı servis tam 855 lira vermiştim vve şimdi bi sene sonra baana s88 yolladılar okadar şeye rağmen adamlarda hertürlü dümen vardı ama başarı eskişehiri kapattı kimse memmnun değildi bölesi daha ii oldu bnm telefon 1 sene sonra kargo ile bursa dan geldi :D sxg 75 imide 1.5 ay felan kullanmıştım gidiş o gidiş işte siemens böle bi firma :D:D:D:D:D:D: hadi kolay gele herkeseee

4.telefonun hoparlör sesi birçok telefondan daha kaliteli ve nazaran yüksektir... kulaklık sesine dicek yok, o kısımda haklısın.

5. ahize sesinde kısıklık var sadece +1 diyorum yamamak lazım.

6. dediğin sorunla hiç karşılaşmadım yazılımı yüklerken oluşmuş bir aksama işletim sistemine yansıyor olabilir. en temizi taze bi fw çekmek... bende bu yüzden fw arıyorum her sıkıntımda giidp.

7. ajanda bende 3e basılı tutunca çıkıyor.

9. ve en önemlisi oled ekranda ekran koruyucu diye birşeye gerek yok, tam aksi şekilde ekran ışık diotlarından oluştuğu için açık kalması ömrünü kısaltır. hem kapamak varken niye koruyucuya almak istediğini anlamış değilim; ben sx1e ekran kapansın diye ayrı program yükledim... batarya gökten zembille mi iniyor?
    duvarkağıdı harikulade bir şekilde 15000:1 kontrastıl ekranda bilgisayarımınkinden renkli bi şekilde ve tam ekran çıkıyor. yapman gereken resmi açıp seçeneklerden boyutlandır a tıklayıp boyutunu ekranın native çözünürlüğü olan 176x220'ye getirmen gerek.
    Biraz kurcalasan bulurdun.
    sanırım telefonu incelemekten ziyade kendin kullanırken karşılaştığın sorunlara değinmişin... başarı servisine de dicek bişi yok... ben teleservice e yollardım bugünki aklım olsaydı... bi fw1.42 yükletmeye verdim adamlar 1 haftadır kullanıyo, ben 10 dakkada atardım.

10. 1.20 kullanırken istediğimi atıyordum mesaja kısa mp3lerden birini kullanıyordum hatta.

11. arama motorunda köküne kadar haklısın! telefon dediğin önce istediğin harfi yazmanı bekler 1sn, sonra arar dimi ama

12. mesaj yazarken sistem hafızasının doluluğu yada karışıklığı çok etki ediyor. mesaj, hatırlatma gibi şeyleri silince boşalıyor. karışıklığı gidermek içinse gene temiz firmware yüklemek gerek, çünkü karışıklığa ekleyip sildiğin t9 dosyaları, mesajlar, her açıp kapama... neden olabiliyor.

14. temalar için sağol bende deneyip en kısa zamanda rapor vericem...

15. Türkçede felan diye birşey yoktur, sanırım falan yada filan demek istedin

• üstteki eleman yazmış ama ne yazmış kendiside bilmiyor baksana hesap makinesi sadece dört işlem yapabiliyrmuş ne yapacaktı kosinüs tanjant kotanjant hesaplamalarıdamı ne günlere kaldık acaba diğer telefonların hesap makineleri neler yapıyor farklı olarak bide s88 e bok atıp duruyonuz ulan samsung kıçı kırık ekranı berbat ötesi bir telefonun olan e250 yi bile 300 den aşşağı satmıyor hemde kamerası vga kamera..bence telefon diğer tellerden çok farklı hem kalite hemde estetik olarak bi kere toplum içinde çıkarınca hemen farkedliyor ufak tefek yazılımsal sorunları var onlarda hiç te o kadar önemli değil bence...
  • quote:

Orjinalden alıntı: openline

ulan bu telefonun firmware güncellemesini sadece servis mi yapıyo ya bi allahın kulu bilgi vermemiş..

hocam al işte fw34... tepe tepe yükle
    bunu arkadaşa yüklettim; bense garanti bitmeden 42ye yükseltiyim diye başarıya verdim... tavsiyem teleservice e verin, 1 gün içinde atarlar adamlar. başarıdakiler 1 hafta sonra bitmiş olur dediler 5 iş günü geçti olmuştur dedim daha formatlanıyor dediler, ne melem bişimiş bu kesin alet çok hızlandı şimdi onlar kullanıyo

• quote:

Orjinalden alıntı: openline

üstteki eleman yazmış ama ne yazmış kendiside bilmiyor baksana hesap makinesi sadece dört işlem yapabiliyrmuş ne yapacaktı kosinüs tanjant kotanjant hesaplamalarıdamı ne günlere kaldık acaba diğer telefonların hesap makineleri neler yapıyor farklı olarak bide s88 e bok atıp duruyonuz ulan samsung kıçı kırık ekranı berbat ötesi bir telefonun olan e250 yi bile 300 den aşşağı satmıyor hemde kamerası vga kamera..bence telefon diğer tellerden çok farklı hem kalite hemde estetik olarak bi kere toplum içinde çıkarınca hemen farkedliyor ufak tefek yazılımsal sorunları var onlarda hiç te o kadar önemli değil bence...

+1

zati siemens ne zaman bi donanımsal devrim yaratsa yazılım eksiğiyle geliyor... bkz. sx1
    hiç methetmeden, sadece eline vererek 2 arkadaşımın almasını sağladı s88 kendi karizmasıyla

edit: o da bir telefon değil aynı sx1 gibi... ayrı bişi(sx1i de 6 arkadaş toplangel tarifesiyle indirimli almıştık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XavierFire -- 31 Ocak 2008; 20:12:51 >

• arkadaşlar şu fw nasıl yükleniyor üst versiyonlarını yüklersen ne deişir telefonda ben bu fw'yi tam anlamadım
  • bende telefonumu çok seviyorum ama söylemeden geçemiycem kimse belirtmemiş. tamam ilk zamanlar karizma telefondu ama şimdi o da kalmadı kullandıkça metalimsi renkler çıkıp altından kırmızı bir renk gelio neysee telefon got attı gidio bi yanlıs yaptık almayla zaten barı bişeyler yuklemeye felan calısıp avunalım...
  • Acaba bu telefonun kasası değişebiliyormu bilgisi olan var mı?
  • benim burdan okuduğuma gore varmıs ama turkıye de varmıdır ve pahalı mıdır bilmem...
  • arkadaşlar ben kasanın metalik rengini kazıdım altından beyaz plastik çıktı gayet güzel durdu sizede tawsiye ederim
  • bende metalik gri yerini keçeleyip, pastalayıp, üstüne kromaj atıp üstüne de opak cila vurdum cillop gibi oldu, saçımı tararken ayna niyetine kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: XavierFire

bende metalik gri yerini keçeleyip, pastalayıp, üstüne kromaj atıp üstüne de opak cila vurdum cillop gibi oldu, saçımı tararken ayna niyetine kullanıyorum

sen ciddimisin =) nasıl yaptın onu öyle kaça patladı
  • bi foto çek te bakalım nasıl oldu tel...
  • telefonun yan tarafındaki gümüş gri yerin boyası bir kaç kere yere düşürdüğümden dolayı bir takım silinmeler oldu bende uyuz oldum komple gri yerlerini kazıdım altındaki beyaz tabaka açığa çıktı acaba bu yeri boyayabilirmiyim ne tür boya kullanmak gerekiyor metallerin boyandığı boya olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi openline -- 6 Şubat 2008; 19:05:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: adige_4ever

quote:

Orjinalden alıntı: XavierFire

bende metalik gri yerini keçeleyip, pastalayıp, üstüne kromaj atıp üstüne de opak cila vurdum cillop gibi oldu, saçımı tararken ayna niyetine kullanıyorum

sen ciddimisin =) nasıl yaptın onu öyle kaça patladı

pasta-cila arkadaştan, keçe 10z20cmlik 50kuruş, krom sprey 15 lira, opak sprey cila 18 lira... s88 ile güneşi arkadaşınızın gözüne gözüne yansıtmanın değeri... paha biçilemez!
    tabi bütün bunları s88 için almadım çok azı s88e gitti geri kalanla pc kolonlarımı boyadım, üstüne de karanlıkta parlayan boya çektim hafif matlaştı kromaj... fıstık gibi oldu.
    sadece s88e harcadığım boya fiatı 5 lirayı geçmez.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.