Şimdi Ara

Benq Siemens Q-fi EF71 Kullananlar Kulubu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1. Benn (Kurucu Uye)
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.

• salı günü inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HLTYLMZ

salı günü inş.
    ef 71 de etkin hat diye bir kısım var burada çift hat kullanabilceğimiz yazıyor bilen varsa bilgilendirebilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _fark_

ef 71 de etkin hat diye bir kısım var burada çift hat kullanabilceğimiz yazıyor bilen varsa bilgilendirebilir mi acaba?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende aranıza katıldım çok iyi telefon f/p olarak ayrıca FM verici müthiş bir yenilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsafak

arkadaşlar bende aranıza katıldım çok iyi telefon f/p olarak ayrıca FM verici müthiş bir yenilik

Alıntıları Göster
    bende bu telefondan almayı düşünüyorum nokia 6300 la arasında kaldım. Şarjının çabuk bittiği söyleniyor. Bir de nokia ile arasında çok kalite farkı var mıdır?
    iki telefon arasında kaldım.
    Önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunalhakan

bende bu telefondan almayı düşünüyorum nokia 6300 la arasında kaldım. Şarjının çabuk bittiği söyleniyor. Bir de nokia ile arasında çok kalite farkı var mıdır?
    iki telefon arasında kaldım.
    Önerilerinizi bekliyorum

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunalhakan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gunalhakan

mesaj yazması berbat o kadar yavaş ki sizi bir kaç harf hatta kelime geriden takip ediyor sinir oluyor insan ve yanlış yazabiliyorsunuz telefonla konuşma sesi ahize sesi çok kısık gürültülü ortamlardaysanız hele hiç duyulmuyor karşı tarafın ne dediği karizması güzel ama kimileri dışının soyulmasından bahsetmiş hepsiburada.com daki yorumlarda ben öyle birşeyle karşılaşmadım şu aralarda fiyarı çok düştü ama şahsen ben tavsiye etmiyorum msj yavaşlığı ve bazı şeyleri insanı uyuz ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: _ZuMaZuM_

quote:

Orjinalden alıntı: gunalhakan

mesaj yazması berbat o kadar yavaş ki sizi bir kaç harf hatta kelime geriden takip ediyor sinir oluyor insan ve yanlış yazabiliyorsunuz telefonla konuşma sesi ahize sesi çok kısık gürültülü ortamlardaysanız hele hiç duyulmuyor karşı tarafın ne dediği karizması güzel ama kimileri dışının soyulmasından bahsetmiş hepsiburada.com daki yorumlarda ben öyle birşeyle karşılaşmadım şu aralarda fiyarı çok düştü ama şahsen ben tavsiye etmiyorum msj yavaşlığı ve bazı şeyleri insanı uyuz ediyor

Alıntıları Göster
    6300 ve ef71 -------

kamera-----
    ikiside 2mp(1600x1200) çözünürlük sunuyor ama kalite olarak ef71 6300 i ezer-geçer.
    video konusunda ise ef71 176x224 p 30 fps de kayıt yaparken 6300 176x144 p 15 fps de kayıt yapıyor
    anlayacağınız video konusunda galip, tartışmasız ef71.

ekran----
    6300 2 inç boyutunda 240x320 piksel 16 milyon renk desteği sunarken
    ef71 2.2 inç boyutunda 176x220 piksel 262 bin renk desteği sunuyor
    boyut olarak ef71in ekranı büyük olsada kalite ve netlik olarak 6300 ef71 i açık ara geride bırakıyor
    yani bu konuda galip tartışmasız 6300

müzik performansı -----
    her iki cihazda mz çalar ve fm radyo desteği sunuyor
    bu başlığı madde madde yazmak istiyorum

ses kalitesi(höparlör)-
    yükseklik olarak 6300 bir adım önde ama netlik olarak ef71 daha iyi
    yani bu konuda bir galip yok

ses kalitesi(kulaklık)-6300 2.5 mm kulaklık desteği sunarken ef71 cihaza özel bir giriş sunmuş
    kalite olarak bir fark yok ama 2.5 mm yeni kulaklık bulmanın çok kolay olması nedeniyle bu başlığın galibi 6300 olabilir.

müzik çalar seçenekleri ve kullanımı---6300 standart seri40 müzik çalar arayüzüne sahip bazı özel seçenekler sunsada yetersiz ama kullanım konusunda bir sıkıntı yaratmıyor
    ef71 ise daha kapsamlı bir müzik çalar arayüzü ve özellikleri sunmuş
    cihazın müzik çalar arayüzü çok hoş 3d ses,eq,karışık-tek çalma ,çalma listesi vs hemen hemen her seçeneği sunmuş
    ve asıl numarası dış ekrandan müzik yönetimi çok hoş ve kullanımı çok rahat benden tam puan aldı

FM radyo-çekim gücü ve arayüz olarak 6300 daha iyi ,ef71 in çekim gücü 6300 göre biraz zayıf kalıyor

desteklenen formatlar-her iki cihazda hemen hemen her formatı destekliyor.

tasarım-öncelikle her iki cihazda çok şık
    ve farklı yapıda 6300 klasik bar tarzı ef71 ise kapaklı bir tasarıma sahip
    benim oyum ef71 e gidiyor oldukça dikkat çekici ve başarılı bir tasarıma sahip.

telefon özellikleri-
    her iki cihazda 3 bant desteğine sahip
    çekim performanslarıda aynı sayılır
    konuşurken ses seviyesi her iki cihazdada iyi ama 6300 ın daha net ve yüksek ses verdiğini belirtiyim
    her iki cihazdada konuşurken ses höparlöre verilebiliyor.

mesaj---- her iki cihazda bu konuda başarılı
    ef71 için mesaj yazımında problem olduğu şeklinde yazılar yazılmış
    ben hiçbir problem yaşamadım hatta tuş takımı daha geniş olduğundan 6300 dan daha iyi olabilir

sistem ve yazılım---bu konuda seri 40 arayüzü ile 6300 ,benq standart yazılımı kullanan ef71 e üstünlük kuruyor
    nedenleri ---

java----6300 için içerik(oyun,uygulama) bulmak çok kolay üstelik grafik kalitesi de ef71 e oranla çok daha başarılı

hız-6300 in üstün olduğu bir diğer alan ama ef71 yavaş falan değil bunu belirtmek isterim ,

media dosyaları-belkide iki cihazı birbirinden ayıran en önemli husus
    6300 hemen hemen her boyutta video ve fotoğraf görüntüleyebilirken
    ef71 2 mp üstü foto ve 176x224 piksel video çözünürlüğünü aşan fotoğraf ve video dosyalarını görüntüleyemiyor(yanlız kutu içerisinden çıkan av converter ile her türlü video yu bilgisayarınızda telefonunuza uygun hale çevirebiliyorsunuz yinede önemli bir eksi)

özelleştirme-ef71 de tema desteği yok daha ilginci cihaz içerisindede tema yok sadece standart siyah tema var o kadar
    6300 ise bu yönde bir sınıra sahip değil her tür temayı bulmak ve yüklemek çok kolay.

internet-ef71 in başarısız olduğu bir diğer nokta standart tarayıcısı başarısız
    6300 ise sunduğu edge desteği ve güçlü sayılabilecek tarayıcısıyla üstün olan taraf.

menü ikonları ve kullanım kolaylığı-bu konuda bence ef71 daha iyi
    menü ikon dizilimi ve dizaynı bana göre son derece başarılı
    ayrıca cihazı kullanmakta çok kolay
    6300 da bu konuda başarılı ama benim tercihim ef71

BT bağlantısı-iki cihazda sorunsuz ama hız olarak 6300 çok daha hızlı.

ekstra özellikler-bu konuda ef71 in uzmanlık alanı
    tam usb desteği(şarj,flaş bellek,webcam)
    dahili telesekreter ve fm verici gibi çok az sayıda cihazda bulunan özelliklere sahip
    6300 ise usb desteği , fotoğraf düzenleyici ve yüklü uygulamalar ile bu alanda iyi sayılır ama benim oyum ef71 e.

pil ömrü----6300 bu konuda daha üstün olan taraf
    üstelik yedek pil bulmak çok kolay
    ef71 de başarılı sayılır ama kabul edilmeliki 6300 gerisinde üstelik yedek pil bulmak çok zor hatta imkansız.

dipnot-iki cihaz arasında yaklaşık 150 tl fark olduğu unutulmamalı
    bu yüzden benim tercihim ef71 ama fiyatı göz önüne almazsanız galip değişebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: özgürr53

6300 ve ef71 -------

kamera-----
    ikiside 2mp(1600x1200) çözünürlük sunuyor ama kalite olarak ef71 6300 i ezer-geçer.
    video konusunda ise ef71 176x224 p 30 fps de kayıt yaparken 6300 176x144 p 15 fps de kayıt yapıyor
    anlayacağınız video konusunda galip, tartışmasız ef71.

ekran----
    6300 2 inç boyutunda 240x320 piksel 16 milyon renk desteği sunarken
    ef71 2.2 inç boyutunda 176x220 piksel 262 bin renk desteği sunuyor
    boyut olarak ef71in ekranı büyük olsada kalite ve netlik olarak 6300 ef71 i açık ara geride bırakıyor
    yani bu konuda galip tartışmasız 6300

müzik performansı -----
    her iki cihazda mz çalar ve fm radyo desteği sunuyor
    bu başlığı madde madde yazmak istiyorum

ses kalitesi(höparlör)-
    yükseklik olarak 6300 bir adım önde ama netlik olarak ef71 daha iyi
    yani bu konuda bir galip yok

ses kalitesi(kulaklık)-6300 2.5 mm kulaklık desteği sunarken ef71 cihaza özel bir giriş sunmuş
    kalite olarak bir fark yok ama 2.5 mm yeni kulaklık bulmanın çok kolay olması nedeniyle bu başlığın galibi 6300 olabilir.

müzik çalar seçenekleri ve kullanımı---6300 standart seri40 müzik çalar arayüzüne sahip bazı özel seçenekler sunsada yetersiz ama kullanım konusunda bir sıkıntı yaratmıyor
    ef71 ise daha kapsamlı bir müzik çalar arayüzü ve özellikleri sunmuş
    cihazın müzik çalar arayüzü çok hoş 3d ses,eq,karışık-tek çalma ,çalma listesi vs hemen hemen her seçeneği sunmuş
    ve asıl numarası dış ekrandan müzik yönetimi çok hoş ve kullanımı çok rahat benden tam puan aldı

FM radyo-çekim gücü ve arayüz olarak 6300 daha iyi ,ef71 in çekim gücü 6300 göre biraz zayıf kalıyor

desteklenen formatlar-her iki cihazda hemen hemen her formatı destekliyor.

tasarım-öncelikle her iki cihazda çok şık
    ve farklı yapıda 6300 klasik bar tarzı ef71 ise kapaklı bir tasarıma sahip
    benim oyum ef71 e gidiyor oldukça dikkat çekici ve başarılı bir tasarıma sahip.

telefon özellikleri-
    her iki cihazda 3 bant desteğine sahip
    çekim performanslarıda aynı sayılır
    konuşurken ses seviyesi her iki cihazdada iyi ama 6300 ın daha net ve yüksek ses verdiğini belirtiyim
    her iki cihazdada konuşurken ses höparlöre verilebiliyor.

mesaj---- her iki cihazda bu konuda başarılı
    ef71 için mesaj yazımında problem olduğu şeklinde yazılar yazılmış
    ben hiçbir problem yaşamadım hatta tuş takımı daha geniş olduğundan 6300 dan daha iyi olabilir

sistem ve yazılım---bu konuda seri 40 arayüzü ile 6300 ,benq standart yazılımı kullanan ef71 e üstünlük kuruyor
    nedenleri ---

java----6300 için içerik(oyun,uygulama) bulmak çok kolay üstelik grafik kalitesi de ef71 e oranla çok daha başarılı

hız-6300 in üstün olduğu bir diğer alan ama ef71 yavaş falan değil bunu belirtmek isterim ,

media dosyaları-belkide iki cihazı birbirinden ayıran en önemli husus
    6300 hemen hemen her boyutta video ve fotoğraf görüntüleyebilirken
    ef71 2 mp üstü foto ve 176x224 piksel video çözünürlüğünü aşan fotoğraf ve video dosyalarını görüntüleyemiyor(yanlız kutu içerisinden çıkan av converter ile her türlü video yu bilgisayarınızda telefonunuza uygun hale çevirebiliyorsunuz yinede önemli bir eksi)

özelleştirme-ef71 de tema desteği yok daha ilginci cihaz içerisindede tema yok sadece standart siyah tema var o kadar
    6300 ise bu yönde bir sınıra sahip değil her tür temayı bulmak ve yüklemek çok kolay.

internet-ef71 in başarısız olduğu bir diğer nokta standart tarayıcısı başarısız
    6300 ise sunduğu edge desteği ve güçlü sayılabilecek tarayıcısıyla üstün olan taraf.

menü ikonları ve kullanım kolaylığı-bu konuda bence ef71 daha iyi
    menü ikon dizilimi ve dizaynı bana göre son derece başarılı
    ayrıca cihazı kullanmakta çok kolay
    6300 da bu konuda başarılı ama benim tercihim ef71

BT bağlantısı-iki cihazda sorunsuz ama hız olarak 6300 çok daha hızlı.

ekstra özellikler-bu konuda ef71 in uzmanlık alanı
    tam usb desteği(şarj,flaş bellek,webcam)
    dahili telesekreter ve fm verici gibi çok az sayıda cihazda bulunan özelliklere sahip
    6300 ise usb desteği , fotoğraf düzenleyici ve yüklü uygulamalar ile bu alanda iyi sayılır ama benim oyum ef71 e.

pil ömrü----6300 bu konuda daha üstün olan taraf
    üstelik yedek pil bulmak çok kolay
    ef71 de başarılı sayılır ama kabul edilmeliki 6300 gerisinde üstelik yedek pil bulmak çok zor hatta imkansız.

dipnot-iki cihaz arasında yaklaşık 150 tl fark olduğu unutulmamalı
    bu yüzden benim tercihim ef71 ama fiyatı göz önüne almazsanız galip değişebilir.

Alıntıları Göster
    169 TL , 12 taksite Midye dolma almak için girdiğim migrostan EF71 alıp çıktım :) İhtiyacım vardı bir telefona bu aralar. Eskisi kullanılamaz durumdaydı.
    4 gün oldu.. Kozmetik ve endüstriyel tasarımı çok şık ve özelliklerinden memnunum. Foto kalitesi , MP3 ve FM verici kalitesi çok güzel. telesekreter olayı süper. Ayrıca 4 gündür şarja takmadım hala daha 2 diş var..günde de en az 1 saat mp3 dinledim... inanılmaz!!! BenQ siemens batarken güzel bir tel bırakıyor ortama :)

benim hikayem de bu..

• quote:

Orijinalden alıntı: wishoctober

169 TL , 12 taksite Midye dolma almak için girdiğim migrostan EF71 alıp çıktım :) İhtiyacım vardı bir telefona bu aralar. Eskisi kullanılamaz durumdaydı.
    4 gün oldu.. Kozmetik ve endüstriyel tasarımı çok şık ve özelliklerinden memnunum. Foto kalitesi , MP3 ve FM verici kalitesi çok güzel. telesekreter olayı süper. Ayrıca 4 gündür şarja takmadım hala daha 2 diş var..günde de en az 1 saat mp3 dinledim... inanılmaz!!! BenQ siemens batarken güzel bir tel bırakıyor ortama :)

benim hikayem de bu..

Alıntıları Göster
    beni de ekleyin 2 yıldır kullanıyorum, çok şık telefon:)

• quote:

Orijinalden alıntı: yasar11732

beni de ekleyin 2 yıldır kullanıyorum, çok şık telefon:)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar iyi günler ,
    iki seneyi aşkın senedir benq siemens ef 71 kullanıyorum .Hiçbir sorun çıkmadı maalesef ama şarj ve data kablosunu kaybettim. Elinde kullanmadığı şarj kablosu olan ya da bulabiliceğim bir yer var mı?? Acil lazım :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: skrsngl

Arkadaşlar iyi günler ,
    iki seneyi aşkın senedir benq siemens ef 71 kullanıyorum .Hiçbir sorun çıkmadı maalesef ama şarj ve data kablosunu kaybettim. Elinde kullanmadığı şarj kablosu olan ya da bulabiliceğim bir yer var mı?? Acil lazım :((

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-benq-cep-tel-icin-original-data-kablosu-eastanbul-63140856/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: ismett01

quote:

Arkadaşlar iyi günler ,

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-benq-cep-tel-icin-original-data-kablosu-eastanbul-63140856/detay/

saol kardeşim biraz tuzlu oldu ama napalım:))

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar iyi günler ,

evet bana da öyle geldi biraz:p

• quote:

Orijinalden alıntı: yasar11732

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar iyi günler ,

evet bana da öyle geldi biraz:p

Alıntıları Göster
    arkadaşlar telefonu isteyen varsa satabilirim kablosu bile 30 lira :))

• quote:

arkadaşlar telefonu isteyen varsa satabilirim kablosu bile 30 lira :))

Alıntıları Göster
    ben alıcam kardeşim iltibat tel no 05545191253
    bi cagrı at ben ararım telefonunu en kısa zamanda bekliyorum kgörüşmek üzre
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocolate

ben alıcam kardeşim iltibat tel no 05545191253
    bi cagrı at ben ararım telefonunu en kısa zamanda bekliyorum kgörüşmek üzre

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bana telefonun data kablosu lazım satabilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüznü şenlendirici

arkadaşlar bana telefonun data kablosu lazım satabilecek olan var mı?

Alıntıları Göster
    BENQ SİEMENS EF 71 TELEFONUMA BATARYA BULAMIYORUM. NEREDE BULABİLECEĞİM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN BİLGİ VEREBİLİR Mİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: papillon.yasmin

BENQ SİEMENS EF 71 TELEFONUMA BATARYA BULAMIYORUM. NEREDE BULABİLECEĞİM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN BİLGİ VEREBİLİR Mİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Alıntıları Göster
    meraba banada usb kablosu lazım tel 05302023944
  • quote:

Orijinalden alıntı: firearm44

meraba banada usb kablosu lazım tel 05302023944

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-aksesuar-benq-siemens-s88-usb-data-kablosu-73760440/detay
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.