Şimdi Ara

Benim Topiğim :) (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.322
Cevap
1
Favori
37.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Profilime girdiysen orada meslek olarak herbokolog yazar Övünmek gibim olmasın da anlamadığım bişey yoktur

Bilgisayar Donanım/yazılım, taşınabilir ses ekipmanları, fotoğraf, kalemler, bilim teknik vs vs... Ama cimriyimdir biraz, bildiklerimi kendime saklarım Pek yardımseer olduğum söylenemez...

• Ben bütün işlerimi telefonla yapmakdan yanayım, tek parça ile bütün işleri orta düzeyde yapmak isterim, kompak fotoğraf makinası bile taşımak işkence gelirken bana dslr yi hiç düşünemiyorum. 300 liraya aldığım canon a570 i 40 liraya sattım biran önce kurtulmak için, fotoğraf makinası taşıyamam ben fazlalık yapıyor. Bir telefondan beklentim;
    -)Sony Ericsson w800 ün orijinal akustiği gibi ses veren bir mp3 çaların olması
    -)Nokia N95 gibi fotoğraf ve video çekebilen bir kameranın olması
    -) 3,5 inç boyutunda dokunmatik ekran ve wi-fi

Bu 3 olay aynı telefonda olsun, benim keyfime diyecek yoktur.
  • Bu 3 olay aynı telefonda olsun, koşarak değil uçarak almaya giderim.
  • Her şeyin bir usulü adâbı vardır bana göre. Fotoğraf makine ile çekilir, mercimek sensörlü telefon ile değil. Film büyük ekranda ve ses sistemi ile izlenir, 5 liralık kulaklık ile kıç kadar ekranda değil. Müzik adam gibi playerla dinlenir, ne idüğü belirsiz cihazlarla değil. vsvs...

Ha ben böyle mutluyum dersen, demek ki bir hayalin bir hedefin yok. Daha iyisini istemiyorsun, kendi kendini kısıtlıyorsun.

Açgözlülük değil benim dediğim karıştırılmasın ama haa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

Her şeyin bir usulü adâbı vardır bana göre. Fotoğraf makine ile çekilir, mercimek sensörlü telefon ile değil. Film büyük ekranda ve ses sistemi ile izlenir, 5 liralık kulaklık ile kıç kadar ekranda değil. Müzik adam gibi playerla dinlenir, ne idüğü belirsiz cihazlarla değil. vsvs...

Ha ben böyle mutluyum dersen, demek ki bir hayalin bir hedefin yok. Daha iyisini istemiyorsun, kendi kendini kısıtlıyorsun.

Açgözlülük değil benim dediğim karıştırılmasın ama haa...

dağcı adamlar gibi ağır bir çanta takmam lazım sırtıma, kaplumbağa gibi yolda yürürüm onlarla.

• Ha bu arada telefonla fotoğraf çekilmez olayını artıjk çürüttüler. samsung s4 zoom gibi bir telefonun varsa zaten kompak dijital bir fotoğraf makinasına ihtiyacın yok demektir, ama dslr alacaksan o başka tabi. Artık sadece kameralı telefon değil aynı zamanda telefonlu kamera yapıyor adamlar. Samsung S4 zoom kameralı telefon değil telefonlu kameradır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

Ha bu arada telefonla fotoğraf çekilmez olayını artıjk çürüttüler. samsung s4 zoom gibi bir telefonun varsa zaten kompak dijital bir fotoğraf makinasına ihtiyacın yok demektir, ama dslr alacaksan o başka tabi. Artık sadece kameralı telefon değil aynı zamanda telefonlu kamera yapıyor adamlar. Samsung S4 zoom kameralı telefon değil telefonlu kameradır

Beş para etmez fotoğraf çekimine ve olmayan fotoğraf kalitesine telefonlu fotoğraf makinesi diyorsan tutmayım ben seni.

Zaten demiyorum ki hepsini bir arada gezdir, elinde bavulla gez. Clip + PFE ile ses; ortalama bir tel. ile de telefonu halledersin. Zaten fotoğraf çekmek arada yapılan bişey. Elinde DSLR ve kompakt gezdirmene gerenk yok. Her şeyin bir hal çaresi vardır yani.
  • quote:

quote:

Ha bu arada telefonla fotoğraf çekilmez olayını artıjk çürüttüler. samsung s4 zoom gibi bir telefonun varsa zaten kompak dijital bir fotoğraf makinasına ihtiyacın yok demektir, ama dslr alacaksan o başka tabi. Artık sadece kameralı telefon değil aynı zamanda telefonlu kamera yapıyor adamlar. Samsung S4 zoom kameralı telefon değil telefonlu kameradır

Beş para etmez fotoğraf çekimine ve olmayan fotoğraf kalitesine telefonlu fotoğraf makinesi diyorsan tutmayım ben seni.

Zaten demiyorum ki hepsini bir arada gezdir, elinde bavulla gez. Clip + PFE ile ses; ortalama bir tel. ile de telefonu halledersin. Zaten fotoğraf çekmek arada yapılan bişey. Elinde DSLR ve kompakt gezdirmene gerenk yok. Her şeyin bir hal çaresi vardır yani.

Telefonda 10x optic zoom var. Cogu kompal makinada bu kadar yuksek optic zoom ozelligi yok. bu kadar yuksek optic zoom bir telefona koydu samsung. bunun nesi kamerali telefon. bu telefonlu kamera. manuel gelismis ayarlara sahip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• senin s4 zoom dan haberin var mı? lensine bak hayvan gibi bir şey dijital fotoğraf makinası gibi. benim canon a570 de 4x optic zoom vardı, telefon diye yere vurduğun aletde 10x optic zoom var. böyle bir telefon varken a570 kullanmak saçma olur, dijital fotoğraf makinası gibi ayarları var zaten telefonun.
  • quote:

senin s4 zoom dan haberin var mı? lensine bak hayvan gibi bir şey dijital fotoğraf makinası gibi. benim canon a570 de 4x optic zoom vardı, telefon diye yere vurduğun aletde 10x optic zoom var. böyle bir telefon varken a570 kullanmak saçma olur, dijital fotoğraf makinası gibi ayarları var zaten telefonun.

Fotoğrafta kaliteden anlayışın zoom'unun ne kadar olduğu veya kaç megapixel olduğu ise bişey diyemem. Benim DSLR'de 18-70 lens var, yani yaklaşık 3,5x optik zoom var. O zaman benim makine senin A570'den de kötü.
  • Kaliteyi en çok etkileyen sensör büyüklüğüdür, Zamzung mercimek kadar sensöre 1000x zoom da koysa beş para etmez. O bissürü ayar dediğin ayar Lumia 820'de bile var

Ha ayrıca neredeyse çıkan herşeyden ve incelemelerinden haberim var. Ki öve öve bitiremediğin cihazı bizaat da inceledim.
  • quote:

quote:

senin s4 zoom dan haberin var mı? lensine bak hayvan gibi bir şey dijital fotoğraf makinası gibi. benim canon a570 de 4x optic zoom vardı, telefon diye yere vurduğun aletde 10x optic zoom var. böyle bir telefon varken a570 kullanmak saçma olur, dijital fotoğraf makinası gibi ayarları var zaten telefonun.

Fotoğrafta kaliteden anlayışın zoom'unun ne kadar olduğu veya kaç megapixel olduğu ise bişey diyemem. Benim DSLR'de 18-70 lens var, yani yaklaşık 3,5x optik zoom var. O zaman benim makine senin A570'den de kötü.

s4 zoom kullandin mi sen? telefonun arkasi kocaman kompak fotograf makinasi gibi, kocaman lensi var, o kocaman lenste mercimek kadar sensor olmaz, bildigin kompak fotograf makinasi telefonun arkasi. Ve Profosyonel manuel ayarlari oldugunu okudum a570 den ayar olarak geri kalir bir tarafi oldugu sanmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

s4 zoom kullandin mi sen? telefonun arkasi kocaman kompak fotograf makinasi gibi, kocaman lensi var, o kocaman lenste mercimek kadar sensor olmaz, bildigin kompak fotograf makinasi telefonun arkasi. Ve Profosyonel manuel ayarlari oldugunu okudum a570 den ayar olarak geri kalir bir tarafi oldugu sanmiyorum.

Bak şimdi anlaşamadığımız veya benim anlatamadığım nokta şurası:

Sen varsayımlara göre konuşuyorsun "bildigin kompak fotograf makinasi telefonun arkasi" diyorsun; ben diyorum ki kullandım ve test ettim ben onu. Sen hala lens kocaman, arkası kocaman, şöyle okudum böyle sanıyorum diyorsun.

Bak sensör boyutu şu: 1/2.33'' sensor size (kaynak:http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_zoom-5447.php)

Sen hala bu sensöre mercimek kadar değil, kocaman vauv mauv diyeceksen bilmiyorum artık ne diyeyim.

• Ziyah ne anlar kameradan telefondan.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bak şimdi anlaşamadığımız veya benim anlatamadığım nokta şurası:

Sen varsayımlara göre konuşuyorsun "bildigin kompak fotograf makinasi telefonun arkasi" diyorsun; ben diyorum ki kullandım ve test ettim ben onu. Sen hala lens kocaman, arkası kocaman, şöyle okudum böyle sanıyorum diyorsun.

Bak sensör boyutu şu: 1/2.33'' sensor size (kaynak:http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_zoom-5447.php)

Sen hala bu sensöre mercimek kadar değil, kocaman vauv mauv diyeceksen bilmiyorum artık ne diyeyim.

a570 daha iyi diyorsun yani, tamam kulanmissin telefonu ben kullanmadin saniyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

Ziyah ne anlar kameradan telefondan.

Heç.
  • quote:

quote:

Heç.

a570 icin 1/2.5 diyor o deger :D

• Almış bi dslr iki kıytırık foto çekmiş gelmiş burda maval okuyor.
  • quote:

quote:

quote:

Heç.

Şimdi hacum A570 daha iyidir diye bişey demedim önce onda anlaşalım. Sensör boyutu en büyük etkendir, bunun yanında lens kalitesi, işlemci vs vs bir sürü faktör var. Yani Samsung o cihazı yapmış ama bir incelesen bana hak verirsin, çok dandik. Optik zum'dan başka bir artistliği yok. Fotoğraf kalitesi berbat. A570 ile ikisini birebir karşılaştırmadım ama eminim A570 daha iyidir. Yani demek istediğim 10x zum var diye kalite bekleme.

Minik: Heç.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Heç.

Şimdi hacum A570 daha iyidir diye bişey demedim önce onda anlaşalım. Sensör boyutu en büyük etkendir, bunun yanında lens kalitesi, işlemci vs vs bir sürü faktör var. Yani Samsung o cihazı yapmış ama bir incelesen bana hak verirsin, çok dandik. Optik zum'dan başka bir artistliği yok. Fotoğraf kalitesi berbat. A570 ile ikisini birebir karşılaştırmadım ama eminim A570 daha iyidir. Yani demek istediğim 10x zum var diye kalite bekleme.

Minik: Heç.

anladim

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.