Şimdi Ara

BENİ BU VINLAMA SESİNDEN KURTARIN LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Geçen gün Grundig marka 37" bir lcd tv aldım. Bir konu hariç gayet memnunum. Eğer ekranda açık renkli bir görüntü varsa -özellikle beyaz- televizyondan vınlama sesi çıkıyor. Görüntü değişip de koyu renkli bir görüntü gelirse ses aniden kesiliyor. Sesi tamamen kapatsam bile görüntüye göre bu ses devamlı olarak çıkıyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

• Rahatsız edici seviyedeyse aldığınız yere başvurup değiştirmeyi denemekten başka çare görünmüyor.

Hepsi aynı şekildeyse o zaman başka marka veya modele yönelin
  • Bunun bir arıza olup olmadığını ve neden yaptığını merak ediyorum. Bu ailemin kullandığı normal tüplü televizyonda da oluyor. Acaba bu bir problem mi yoksa ayar hatası mı ?
  • Evde başka bir prize takıp deneyin önce.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

Evde başka bir prize takıp deneyin önce.

Akşam eve gittiğimde deneyeceğim. Sonucu yine buradan yazarım. Teşekkürler.
  • Buzzing denen soruna da benziyor. Bu arka aydınlatmayı sağlayan floresan tüplerden kaynaklanır genelde. Bu yüzden sesi kısman veya arttırman bir etki etmez. TV'nin arka ışığını kısıp açarak denemeler yapmalısın. Belki makul, en azından fazla rahatsız etmiyecek bir seviyeye getirebilirsin.

Tabi ilk önce diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi, priz değişikliği yapmanda fayda var.

Hala olmuyorsa servis çağırırsın artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.