Şimdi Ara

BEKO 31230 A++ INVERTER KLIMA 12000BTU (klima arızalı değilmiş.. montaj hatası çıktı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

cmt günü değişim için sıfır klima getirdiler..
    önceki klimayı sökerlerken arızanın gerçek nedeni de ortaya çıktı..
    iç ünite ile dış üniteyi birbirine bağlayan metal bağlantı noktasını fazla sıkmak suretiyle kırmışlar..
    haliyle klima gazı oradan dışarı sızmış ve tükenmiş..
    yani klimada sorun yokmuş, tamamen montaj hatasıymış..

yine de yeni gelen klimayı taktılar, bu sefer farklı bi ekip daha güzel bir işçilik ile montajı tamamladı ve gitti..

bu süreçte bana en ufak bir tatsızlık yaşatmayan ve sorunu hemen çözen BEKO'ya çok tşkler

- - - - - cmt güncellemesi - - - - -

- - - - - prş güncellemesi - - - - -

perşembe günü teknik servis bi daha geldi ve klimaya yeni gaz bastılar..
    aleti ilk çalıştırdıkları anda salon buz gibi oldu.. daha önce böyle soğutmamıştı..
    muhtemelen daha kurulum aşamasında gazı kaçmış klimanın..

servis elemanlarıyla anlaştık, bi daha arıza yaparsa direkt değişim olacak dediler ve gittiler..
    neyse akşam eve gelince klimayı çalıştırdım.. önce soğuk üfleme azaldı.. sonra vantilatör moduna geçti, yani sadece hava üflüyordu
    finalde de aynı arıza kodunu verip çalışmayı durdurdu..

bendeki de ne şansmış arkadaş.. arızalı klimaya denk geldik..
    yarın değişim için arayıp onay vericem.. bakalım kaç günde getirecekler yenisini

- - - - - prş güncellemesi - - - - -

bu sabah ARÇELİK-BEKO teknikservis elemanları geldi, klimanın kurulumunu yaptılar.. inanılmaz derece tertemiz çalıştılar..
    önce ayaklarına galoş giyip eve girdiler, duvarı delerken tozlar dökülmesin önlem aldılar..
    kurulum bittikten sonra VAKUM olayını gerçekleştirdiler..
    vakumlama esnasında da artan çöpleri toplayıp kendi eşyalarını toparladılar
    en son "elektrikli süpürge var mı" diye sordu bi tanesi,
    "tamam gerisini ben hallederim" dedim artık..

25m2 salon.. sadece soğutma için kullanıcam.. ilk izlenimler OLUMLU

BEKO 31230 A++ INVERTER KLIMA 12000BTU (klima arızalı değilmiş.. montaj hatası çıktı)

bu da ilgili ürünün linki -> https://www.beko.com.tr/split-tipi-klimalar-ultra-ionizer-inverter-serisi-31230-aa-klima.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 11 Haziran 2017; 0:55:5 >

• güle güle kullanın vakumu nasıl yaptılar kaç dk sürdü vakumlama
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Bu tip olumlu servis geri dönüşleri bizi sevindiriyor. Memnun olduysanız ne mutlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şükür bu yazıları da okuyabiliyoruz.

Yine de
    1-Kurumsal kıyafet giymeyen arkadaşı
    2-Elektrikli süürgeyi sizden istemelerini

Eleştireceğim tabi ki. Yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Ellerine sağlık arkadaşlarımızın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Çok şükür bu yazıları da okuyabiliyoruz.

Yine de
    1-Kurumsal kıyafet giymeyen arkadaşı
    2-Elektrikli süürgeyi sizden istemelerini

Eleştireceğim tabi ki. Yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Ellerine sağlık arkadaşlarımızın

size de ekstra teşekkür ederim..

değerli yorumlarınızla forumun bu bölümüne çok şey katıyorsunuz..

selamlar saygılar
  • antique kullanıcısına yanıt
    Saygı bizden sayın hocam, bir nebze faydamız oluyorsa ne mutlu bize.

Sağlıcakla Kalınız.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    12000 btu 25m2 için yeterli mi ? ben de 23m2 için bir klima arayışındayım ama 12.000 lik yetermi bilemedim ?
  • antique hocam klimanızı kullandımız mı soğutmada kaç wataa kadar kısıyor kendini klimada anlık enerji tüketim göstergesi var baktınız mı
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    25m2 alan için teknik yetrlilik anlamında ihtiyaç olan btu 11350 dir. Bu durumda 12.000BTU alınmaı gereklidir. çok zaruri durumlarda koşulların çok çok iyi olması halinde (iyi izolasyon güneş görmeyen alan vs) o halde 9.000 bile yeterli gelir lakin elbette olması gereken 12 dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

antique hocam klimanızı kullandımız mı soğutmada kaç wataa kadar kısıyor kendini klimada anlık enerji tüketim göstergesi var baktınız mı

şimdilik izmirde akşamları havalar serin gidiyor.. bu nedenle pek kullanma fırsatı bulamadım..

anlık enerji tüketim göstergesi var.. klimayı çalıştırınca bu mesaja eklerim

takıldığım tek şey; klimanın uzaktan kumandasında arka aydınlatma yok.. karanlıkta ayarları tuşları görmesi zor oluyor.. çok şart değil ama olsa güzel olurdu

izmirin neresindensin ben bornova bayraklı tarafındayım

• Selamünaleyküm bende 30930 model klima taktırdım servis çok iyiydi vakum olsun yaklaşım olsun çok iyiydi sadece bakır boru kendim aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 27 Mayıs 2017; 14:50:19 >
  • antique kullanıcısına yanıt
    Nazar değdi galiba hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.