Şimdi Ara

Beklenen 2015 ekonomik krizi (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
40
Favori
96.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thomassee

İhaleyi yeni Amerika başkanına yıkıcaklar bence.

FED QE4 ve negatif faize geçebilir.

Amerikan ekonomisi son çeyrekte sadece %0.5 büyüdü.

Resesyona beş kala

Ara sıra görünüver buralarda, eski konu diye bırakıp gitme.

Ben ABD'nin Suudiler ile bir atraksiyonunu bekliyorum yaz başında. 11 Eylül belgelerini bir şekilde kendi lehlerine çevirerek kullanabilirler. Hatta belki üstlerine çökerler, belli mi olur?

Şu ünlü BOP haritasının Arabistan kısmı gerçekleşme ihtimali var gibi sanki ama emin de değilim henüz.

• shintai kullanıcısına yanıt
    Bu aralar baya yoğunum pek bi detay da takip edemiyorum

Vallahi durum o kadar karışık ki BOP bile sıkıcı kalıcak bence

Ben normal savaş değil de ticari savaşlar bekliyorum

Suudi Arabistan zaten efektif olarak bitti bana göre.

Kendileri bile bi fon oluşturup petrol işinden 2025-30 gibi çıkmayı planlıyorlar.

Başarabilirler mi bilmiyorum ama petrol kafada bitti gibi.

İlerde mesela çelik, kömür...vs. nasıl düz bir emtiaysa petrol de öyle olur.

Bi önemi kalmaz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu aralar baya yoğunum pek bi detay da takip edemiyorum

Vallahi durum o kadar karışık ki BOP bile sıkıcı kalıcak bence

Ben normal savaş değil de ticari savaşlar bekliyorum

Kendileri bile bi fon oluşturup petrol işinden 2025-30 gibi çıkmayı planlıyorlar.

Başarabilirler mi bilmiyorum ama petrol kafada bitti gibi.

İlerde mesela çelik, kömür...vs. nasıl düz bir emtiaysa petrol de öyle olur.

Bi önemi kalmaz gibi.
    quote:

Orijinalden alinti: Thomassee

Bu aralar baya yogunum pek bi detay da takip edemiyorum

Vallahi durum o kadar karisik ki BOP bile sikici kalicak bence

Ben normal savas degil de ticari savaslar bekliyorum

Kendileri bile bi fon olusturup petrol isinden 2025-30 gibi çikmayi planliyorlar.

Basarabilirler mi bilmiyorum ama petrol kafada bitti gibi.

Ilerde mesela çelik, kömür...vs. nasil düz bir emtiaysa petrol de öyle olur.

Bi önemi kalmaz gibi.

2012 den beri ABD batacak sermaye Çini yeni dünya lideri yapacak diyorum ama dinleyen yok.

ALINTI

Asyl kavga

Yçeride bizi neyin bekledi?ini görmek ve anlamak için öncelikle bazy ba?kentleri iyi anlamalyyyz...
    Washington, Londra, Moskova, Berlin ve Tel Aviv... Türkiye synyrlary içinde ve etrafynda ne zaman önemli bir adym atmaya kalksa birileri hemen kar?ysynda ve yanynda yer alyr. Çok geni? bir TUR atyp olayy görmeye çaly?alym.
    Ama önce bir not! e-Muhtyra ne zaman verilmi?ti?
    27 Nisan'da...
    Bursa Ulu Camii'ndeki patlama ne zaman olmu?tu?
    27 Nisan'da Peki Abdülhamit Han ne zaman tahttan indirilmi?ti?
    27 Nisan'da!
    Tesadüf yoktur! Büyük devletler kavgalarynda her zaman MESAJLARLA konu?ur. Pek çok kez bunu görmeyiz! Abdülhamid Han'y tahttan indiren AVRUPA ve Yngilizler'di! Acaba 27 Nisan'da birileri de çykyp aslynda AVRUPA'ya my mesaj veriyordu! Sakyn yanly? anlamayyn! e-Muhtyra'yy savundu?um falan yok!
    Ama TARYHYN YÇYNDE BYR YERE OTURMASI GEREKYYOR! Bunu bildi?im için sizlere soruyorum! Çünkü 12 Mart da, 12 Eylül de, 28 ?ubat da, dünyadaki büyük kavganyn bizdeki ayak izleriydi! Dü?ünün! Özellikle AKTÖRLERE iyi bakyn! Ya o dönem görev alan askerler Erdo?an'a de?il de belli bazy isimlere tepki gösterdiyse!
    Tepkinin asyl amacy AK PARTY de?il de AVRUPALI GÜÇLERY YANINA ALAN birileriyse...
    Yani Osmanly'yy yykanlarla yan yana duranlar istenmiyorsa!
    Neyse...
    Osmanly ilk borcu ne zaman aldy?
    KIRIM SAVA?I'nda. Osmanly, Ruslar'la kar?y kar?yya geldi?i zaman AVRUPA'nyn bütün dengeleri yerinden oynady. Bize borç verenler hemen yanymyzda bitti! Sevdikleri için de?il tabii. Rusya'nyn OSMANLI'nyn elinde tuttu?u topraklarda etkin olmasy istenmiyordu.
    Bu nedenle i? ciddiye binince ba?ta BYRLE?YK KRALLIK olmak üzere Fransa, Sardinya Krally?y ve Ysviçreli gönüllüler hemen OSMANLI'nyn yanynda yer aldy. Sava?yn kaybedeni Osmanly'ydy...
    ISLAHAT FERMANI ile ba?layan süreçte BATILI dü?ünceler sava? sonrasy Osmanly'yy ele geçirdi. Günün birinde RUSYA gibi do?ulu bir ülke Osmanly'ya darbe vursa da içerideki FYKYRLER BATILIYDI! Borç bata?y ise ayry bir konuydu! Sonuçta AVRUPA, Osmanly'yy Rusya ile ne yan yana, ne kar?y kar?yya istiyordu!
    O gün KIRIM üzerinden giden operasyon bugün bir RUS UÇA?ININ dü?ürülmesiyle sa?lanabiliyordu! SU- 24 Rus sava? uça?y dü?ürülüyor ve Ankara ile Moskova kendisini gerilimin pençesinde buluyordu!
    Aslynda TARYH tekerrür ediyordu!
    Gariptir, arka planda yine KIRIM meselesi vardy!
    Tabii günlük aky?ynda anlamakta zorlanyyorduk! Avrupa ile didi?en Ruslar bir uçakla Türkiye'yi de kar?ysynda buluyordu! Onlar da PKK ile bölgeye geliyordu! Oyunu kuranlar birkaç hamle sonrasyny hesap ediyordu!
    Devam...
    Ysrailli i?adamy Haim Saban'yn, Demokratlar'yn ba?kan aday adayy Hillary Clinton için toplanan ba?y?lary organize etti?i ortaya çykty. ABD'de ABC'nin dy?ynda 25'in üzerinde yayyn ?irketi olan, Almanya'da Pro7 ve Sat1 gibi kanallaryn dahil oldu?u Kirch grubunun en büyük orta?y Haim Saban, gazetelere ilan verip Hillary Clinton'yn ba?kan seçilmesi için adymlar atty. Rothschild ailesinin en güvendi?i isimlerden biri olan Haim Saban, Bill Clinton'yn kurdu?u Clinton Vakfy'nyn da en büyük ba?y?çysy. Amerikan medyasy, Haim Saban'yn destekledi?i her adayyn ABD Ba?kany seçildi?ini yazdy. Haim Saban'yn ayryca Las Vegas'ta da kumarhaneleri var.
    Yani Hillary'i getirmeye çaly?an ROTHSCHILDLER ... Bu ayny zamanda YNGYLTERE demektir!
    KRALYYET ailelerinin temsilcisi ve mutemedi olan ailenin KRALYÇE adyna sahneye çykmasydyr.
    Peki Hillary'nin yani Rothschildler'in kar?ysynda kim var?
    En güçlü aday kim?
    Evet! Donald Trump...
    Geçti?imiz gün Trump'yn bizim basynda yer almayan çok ilginç bir çyky?y vardy... Aslynda bu çyky?y hiçbir BATILI basyn görmüyordu! Ne diyordu Trump!
    "Çin, sürekli ABD'ye tecavüz ediyor.
    Çin syk syk, ihracatyny artyrmak için kur manipülasyonu yapyyor. Bu da ABD için büyük kayyp. Ancak bunu Washington'da anlayan tek senatör yok. Bu tecavüzü Çin devleti olarak görmemiz de hata olur. Çünkü Çin bir devlet de?ildir. Yngiliz görünen bir ailenin hegemonyasynda bir bölgedir.
    Ba?kan oldu?um zaman birileri çok daha rahatsyz olacak. Çin'e gereken dersi verece?im" dedi.
    Trump'yn "Washington'da bunu anlayacak tek senatör yok!" dedi?i gibi bizde de Rothschildler'i anlayan pek ki?i bulunmazdy. Osmanly'dan beri nasyl bu topraklara girdiklerini, Osmanly'yy nasyl bitirdiklerini bilen çok ki?i yoktu!
    Osmanly'yy yyktyktan sonra perde arkasyndan bizi yönettiklerini fark eden kim vardy? Bilemiyorum! Hem parayy hem ideolojileri üzerimize salyp bizi da?ytan bunlardy...
    ?imdi AMERYKA dü?ünsün!
    Ama tabii bu sadece Amerika'nyn ba? edece?i bir sorun de?il. Sadece onlaryn problemi de de?il...
    ?u anda Amerika içinde Hillary ve Trump üzerinden giden sava? bütün dünyanyn sorunu! Türkiye bu sorunun ya?andy?y en önemli merkezlerden biri.
    Yakynda daha da görünür olacaktyr.
    Bu net! Çünkü Amerika'yy kullanarak Ruslar'y kar?ymyza iten yapy ?u an merkezini ABD'ye ta?ymak niyetinde.
    Yngiltere adyna dünyaya oradan yön verme derdinde!
    Bunu bizim gibi kafa yapysy olanlaryn anlamasy hiç kolay de?il.
    Bunu sadece YNGYLYZLER dü?ünebilir. Senin dostun olarak bildi?in adamyn evine gider.
    Çöker, orayy ele geçirir ve onun adyna sana kötülük yapar! Amerika hyzla bu duruma dönü?mekte...
    Trump'yn isim vermeden söyledi?ini kaç zamandyr yazmaya çaly?yyorum...
    "Kim anlyyor?" Bilmiyorum. "Kim tehlikenin farkynda?" Bunu da bilmiyorum. Ama bu aile yeni dengeyi Amerika'nyn içinden Amerika adyna kuracak kadar etkili bir noktada.
    Onlaryn gücünü de alarak yepyeni bir oyun kurma a?amasynda...
    Hillary ve arkasyndaki gücün TÜRKYYE'de sayamayaca?ym kadar destekçisi var.
    Ystanbul sermayesinin çok önemli isimleri bu ailenin kontrolünde.
    Sözünden çykamayacak olanlar çok.
    Amerika'nyn ne olaca?y aslynda bizim ve Avrupa'nyn da ne olaca?y ile yakyndan ilgili... Ama ?u an ANKARA'da kylyk kyyafet de?i?tirmi? LAWRENCE'den geçilmiyor. Ses tonundan, baky?laryndan, attyklary adymlardan hemen anlyyorum.
    Kapitalizm'i icat eden Yngilizler daha sonra SOVYETLER 'in içine girerek KOMÜNYZM'i yönetti.
    Sonra da çökertti! Bizim bu oyunlary yapacak ne gücümüz, ne de aklymyz oldu ABDÜLHAMYD'den sonra!
    Bu nedenle anlamakta zorlanyyoruz.
    Magazin ve spor haberlerinden buraya yo?unla?amyyoruz. Ama yapacak bir ?ey yok! Ruslar'a yaptyklaryny ?imdi Washington'da yapmak niyetindeler...
    Hillary bu!
    Arkasynda bu aile ve Avrupaly kraliyet ba?lary var. Avrupa bizi hep KÜRTLER 'den ayry dü?ündü! Yine öyle mi olur?
    Yngilizler, AMERYKA'nyn üzerine basarak bu oyunu yine sahneye koyar my? Ruslar ile çaty?ma hali devam eder mi?
    Öyle ya uça?y dü?ürülen Rusya gelip güney synyrymyzda kom?u oldu! Ankara'dan rövan? almak için KÜRTLER 'in hamisi rolüne soyundu!
    Irak ve Suriye'de KÜRTLER e?er örgütlenirse kom?umuz Rusya oldu?u için elimiz kolumuz ba?ly kalacak.
    Rothschildler de Amerika üzerinden KÜRT KARTINI TEKRAR MASAYA GETYRMY? OLACAK!
    OLUR mu OLUR!
    Hiç uzak ihtimal de?il!
    Türkiye'yi de kapsayan bu KÜRESEL KAVGANIN içeride de aktörleri var! Yakynda bunlar da rol alacak. Bütün mesela bu ailenin ne yapmak istedi?ini anlamaktan geçiyor.
    Amerika'da bu kadar önemli bir role soyunurken buradaki adamlaryny kenarda tutmalaryny anlamakta güçlük çekiyorum. NEYY BEKLYYORLAR, BYLMYYORUM! Hesaplary ne, bilmiyorum!
    Tek bildi?im OSMANLI'yy yykyp, bize format attyklary! Petrolü ele geçirmek için yaptylar bunlary...
    Rusya'yy yola getirmek ve Avrupa'yy ba?tan formatlamak için kesinlikle ORTADO?U'yu kullanacaklar...
    KAOS'un arkasynda bu akyl var!
    1853 KIRIM SAVA?I'ndaki senaryoyu alyp önümüze getirdiler...
    Ayny suda iki kere yykanacak de?iliz.
    Bunu biliyorlar! Ama oyuncularyny gizleyerek geliyorlar. Dedim ya Ankara, LAWRENCE kaynyyor! e-Muhtyra da, Ulu Camii bombasy da, Abdülhamid Han'yn indirilmesi de, Hillary ile Trump'yn kavgasy da ayny ?eydir! AYNI KAVGANIN DE?Y?YK OYUNCULARIDIR...
    Yçeriye de böyle bakyn!
    http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2016/05/03/asil-kavga

• arkadaşlar bu konuyu biraz göz ardı ettik, malum ekonomomizi sert bir kış bekliyor, artık bunu inkar eden pek kalmadı, peki siz ne yapmamızı tavsiye edersiniz? hangi yatırım aracı iyi olur önümüzdeki 1 - 2 sene için.
  • daha bunlar iyi günlerimiz

kriz daha hissettirmedi tam kendini
  • Artık arabalar park yeri bulamıyor, trafik felç oluyor, yok kriz falan. Yoksa maddi durumu çok iyi olanlar mı sadece İzmir'e yerleşiyor, anlamadım. Bu işte bir iş var ama tam olarak çözemedim, hadi hayırlısı.

Yatırım aracı olarak ben fiziki altını bilirim. Ucuzken toplanır, kriz iyice oturunca satılır, yerine ev,arsa,dükkan alınır. Sonra ekonomi tekrar coşunca ve elde nakit birikince yine ucuzdan altın toplanır. Bir sonraki kriz merakla beklenir.

94 öncesi de 2001 öncesi de kimse kriz var demiyordu :)
    bugün RTE çıkıp kriz var desin gör bak krizin babası nasıl oluyor :)
    o gördüklerinin hepsi borç ile alınıyor ,işsiz adamların bile borçları ayyuka çıkmış
    bu ülke insanı ne kadar cesur aklım almıyor
    maaşına bakıyorsun 1300 tl. ama yaşantısına bakıyorsun 13.000 tl.
    bu ülkede asgari ücretle çalışıp 5 bin küsür tl.ye telefon alan çok kişi var (36 ay taksitle)
    benim gibi emekli maaşı alan birisine dahi bütün bankalar sıraya girdi
    birisi diyor 15 bin tl. kredin hazır
    diğeri diyor 20 bin hazır
    yahu kardeşim ben bunu alırsam nasıl ödeyeceğim diye sorunca
    ses soluk kesiliyor :)
    ama başkaları hiç korkmadan bu parayı alıyorlar ,hatta kapıyorlar diyelim :)
    bir cep telefonu için 3 yılını ipotek edene ne anlatalım ?
  • Ben de örnek verdiğiniz arkadaşları anlamıyorum. Sabit maaş varsa krediler emre amade. Ama cesaret işi tabi dediğiniz gibi.

Hani ilçeye göre plaka harfi sıradan gidiyor ya, adamlar yakında harf bulamayacak artık o derece araç sayısı arttı. Çok şükür aracım var ama artık keyiften çok işkenceye dönüştü son iki yıldır.

Hem kalabalıkta kullanmak, trafikte stres, kavgası gürültüsü, yoğunlukta fazla yakması, sigortası, kaskosu, akşam nereye park edeceğim, bugün de yine kim çizecek aracı derken hakiki işkence oldu.

Neyse, yarın bizim hizmetli arkadaşa takılayım. Kendisi bahsettiğiniz gibi yapıp cep telefonu almış son modelinden, biraz kızdırayım bari.

eskiden araba kullanmanın bir zevki vardı
    şimdi çarparım korkusuyla kafanı bile çeviremiyorsun :)
    hele ki şehir içleri tam felaket
    ben çarşıya çıkacağım zaman dolmuşa binip gidiyorum ,diğer türlü dediğiniz gibi park işi bile eziyet
    araba kapıda yatıyor ama her ay bir ödemesi var ,diyorum sat kurtul ama yazın köye falan gidiyorum oralarda lazım oluyor
    yoksa bir dirhem faydası kalmadı ,çağır taksiyi ver üç beş keyfine bak :)

yalnız araç sayısının artması çok normal ,çünkü nüfus çok arttı
    eskiden 100-200 bin nüfus olan yerlerde artık milyonu bulan insan yaşıyor
    bizde araba % 30 ihtiyaç ,% 70 hava atma vasıtası olarak kullanılıyor
    aynı cep telefonu olayı gibi
    adam sanki 500 tl. ye telefon alsa ölecek (gerçi bana göre bir telefona 500 tl. vermek bile gereksiz ya neyse)
    gidiyor aypon alıyor ,niye bunu aldın diye sorsan daha dayanıklı ,daha kullanışlı diyor
    iyi de kardeşim sen zaten 1 seneden fazla aynı cihazı kullanmıyorsun ki ,sağlam olsa ne olacak :)
    hep yalan maksat hava atmaktan başka bir şey değil

adam gitmiş arabaya 150 kağıt vermiş ama araba kapının önünde yatıyor ,yada laf olsun diye boşa gezinip duruyor
    emin ol % 60 dan fazlası bu durumda ,aynı işi 50 bin tl. olan arabayla yapacağı belli
    kimisi de iki adım mesafeye arabayla gider ve sonra yakıt pahalı diye ağlar

tüp taktırır ve arabanın kontağını kapatmaz ,sorsan çok kar ediyordur
    tam tersine tüp daha ucuz diye gereksiz yere % 80 daha fazla araba kullanımı oluyor
    bre zalim hadi yakıttan kar ettin diyelim ,peki bu araç kullanıldıkça bakım ve parça değişimi gerekmiyor mu ?

yani özetle ne yaptığını bilmez bir duruma gelmişiz
    ve bizi sağlam bir kriz paklar :)

Bence de yok.

AVMler falan ağzına kadar dolu

Hani ben zaten ekonomist falan değilim ama artık en profesyoneller bile beklemekten yoruldu.

Şimdi de favori 2017 olmuş ama bence FED harekete geçmediği sürece bu iş böyle devam eder.

Global büyüme böyle ağır aksak gider.

%1'e şükür der geçeriz.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    devletin en başındaki kişi kriz var demediği sürece bu ülkede kriz olmaz :)
    hatta dese bile birileri çıkıp ,onun krizi bile sevap der :)
    Yunanistan yıllarca Ab. yi bile kandırmış :)
  • arkadaslar turkiye de araba bolluğu yok. araba yoğunluğu var. turkiye kisi basina dusen arac sayisi sirlamasinda dunyada 60. siradadir.

bakin ben belcikada yasiyorum ve eger turklerin belcikalilar gibi araba ortalamasi olsa siz trafikte galiba ust uste giderdiniz.

turkiye de 1000 kisiye dusen arac sayisi 233
    belcika da 1000 kisiye dusen arac sayisi 559

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ülkelere_göre_araç_sayısı_listesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Aslında doğru söylüyorsunuz. Araçlar belli başlı yerleşim bölgelerinde yoğunlaşmış durumda. Özellikle büyük şehirler. Ama ne hikmetse evvelki sene 6-7 aylığına kaldığım Doğu Anadolunun 150 bin nüfuslu bir ilçesi merkezinde bile hiç azımsanmayacak araç yoğunluğu yine mevcut. Etraf Passattan, Connectten ve Renault modellerinden geçilmiyor.

Belki de olay bizim Türk usulü şehircilik anlayışına göre şekilleniyor. Yani doğru düzgün bir şehir planlaması mevcut olmadığı için büyük oranda, nüfus yoğunluğu merkezlerde aşırı derecede. Belki dış mahallelerde bu yoğunluk azalıyor ama kesinlikle dengeli bir dağılım yok.

Zaten dediğiniz gibi Belçika veya benzeri araç ortalaması mevcut olsaydı, tahmin bile edemiyorum durumu.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Global büyüme durmasın gözünü seveyim, şimdi bir kriz çıkarsa global çapta, yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş olurum ben.

Ben AVM'ye gitme olayına çok şaşırıyorum gerçekten. Bugün ana yollar İzmir'de çok sakindi öğle vakti. Kafama esti biraz tur attım sakince. Büyük bir AVM'nin yanından geçerken gördüm araç kalabalığını, herkes meğerse AVM'lere gitmiş, ondan sakin etraf. Eyvallah dedim, sayenizde stressiz araç kullanabilme lüksüm oldu.

Neyse, şu FED konusu daha çook konuşulacak bence de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 29 Mayıs 2016; 22:45:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Aslında doğru söylüyorsunuz. Araçlar belli başlı yerleşim bölgelerinde yoğunlaşmış durumda. Özellikle büyük şehirler. Ama ne hikmetse evvelki sene 6-7 aylığına kaldığım Doğu Anadolunun 150 bin nüfuslu bir ilçesi merkezinde bile hiç azımsanmayacak araç yoğunluğu yine mevcut. Etraf Passattan, Connectten ve Renault modellerinden geçilmiyor.

Belki de olay bizim Türk usulü şehircilik anlayışına göre şekilleniyor. Yani doğru düzgün bir şehir planlaması mevcut olmadığı için büyük oranda, nüfus yoğunluğu merkezlerde aşırı derecede. Belki dış mahallelerde bu yoğunluk azalıyor ama kesinlikle dengeli bir dağılım yok.

Zaten dediğiniz gibi Belçika veya benzeri araç ortalaması mevcut olsaydı, tahmin bile edemiyorum durumu.

evet kikit noktaya degindiniz. sehircilik. bu konu cok onemli. malesef turkiyenin bir cok yerini gezmis birisi olarak turkiye şehircilik sinavinda sinifta kalir. bu konu hakkinda ne yapiliyor bilmiyorum ama suan icin yapilanlarin sonucunun pekte olumlu oldugu soylenemez. bu konu hakkinda bence turkiye de en gelismis il konya.

• Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    ben zaten Türkiye'de araba bol demedim
    nüfus artışına bağlı olarak çoğalan araç sayısından bahsettim
    birde bu oran doğuya doğru gittikçe azalır
    olanların ise büyük çoğunluğunun kredilerle alındığı (yıllarca borca girilip) yönünü anlattım
  • iso 500 listesi açıklanmış biraz inceleyeyim dedim 1-2 şey gözüme çarptı

-Sanayinin ana kaynağı demir çelikten ve otomotivden oluşuyor bu iyi birşey otomobil dünyada bu kadar trenddeyken pay almak hemde ihracat rekorları kırarak.

-Çimento sanayii yine gözüme çarpan bir sektör. Betonlaşmaya hızla devam ediyoruz yarın öbür gün batık krediler arttıkça, kont alımı düştükçe bu şirketlerin çoğu tepetaklak olacaktır özellikle küçük çaplı olanlar.

-Son olarakta katma değerli üretim fazla göremedim. Otomotiv gösterilebilir belki Ford'un motorları Türkiye'de üretmeye başlaması, Tofaş'ın yaptıgı Egea yatırımlar Toyota vs. Belki beyaz eşya sektörünü de sayabiliriz Arçelik,Vestel gibi şirketler yükselişteler.

Bu senede kriz gelmez gibi duruyor:D Banka karlılıkları gayet iyi düzeyde. İnsanlar var gücüyle çalışıp ev almaya devam ediyor. Yani çarklar gayet güzel dönüyor. Beklemeyin kriz felan:D

• Up
  • 26 Mayısta gram altın 115 liraymış.

• iktidar çıkıp "bu ülkede kriz var" demedikten sonra kriz falan çıkmaz ,boşuna beklemeyin :)
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.