Şimdi Ara

Bekar evi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aileden uzak bekar evinde yaşamak istiyorum neler gerek mutfak malzemesi +avantajları dezavantajları neler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Para durumuna göre, ben şöyle sıralarım,

• Düzgün banyo, düzgün tuvalet, ısınma sist, soğutma sist, yatak, dolap, çamaşır mk
    • buzdolabı, oturmalık koltuk, yemek masası ve sandalye
    • ocak, bulaşık mk ve bir iki tane kullanışlı büyük sehpa
    • fırın, tv, pc, vs

Avantajı özgürlüktür, dezavantajı ise yanlızlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 15 Mayıs 2021; 16:16:0 >
  • Aklıma yurda ilk yerleştirdiğimde yastık götürmeyi unuttuğum geldi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eğer üşengeçsen hiç buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, mikser işine girme her gün dışardan söyle derim. Yoksa hamamböcekleri evi istila eder :)

zaten ekonomik boyutu da var işin. Bir dolabın dolma maliyeti 1 kişilik gıda için 500TL ye yakın. Dışardan söyleyince de hemen hemen aynı paraya geliyor. makineleri almayacaksın, bulaşık deterjanı almayacaksın ek olarak mutfak için sıcak su ve ocak için doğalgaz ödemene de gerek kalmayacak.

Mutfak için 1 tane filtre kahve makinesi ve kettle alabilirsin.

çamaşırları annelere götür derim , yıkaması ayrı asması ayrı ütülemesi ayrı dert. kız arkadaşın olsa bile o da bir süre sesini çıkartmaz ama uzun soluklu olmaz eğer senden pırlantayı ve imzayı alamayacaksa   dışarda yıkayan yerlerde var ama ne kadar steril bir ortam tartışılır ya da en iyisi aşağıdaki makineyi al kurutma özelliği var, biz gayet memnunuz;

https://www.hepsiburada.com/samsung-wd90k6b10ow-ah-b-9-kg-yikama-6-kg-kurutma-1400-devir-camasir-makinesi-p-HBV00000EHUJB?magaza=Kovalaa

bunlar dışında internet bağlatırsın, rahat bir yatak + gardrop ve arkadaşlar gelirse diye koltuk takımı olabilir + 40 inç tv yeterli olacaktır.

• limbesh kullanıcısına yanıt

Hocam lojman var orda kalıyorum içindekiler küçük mutfak tüpü+Düz masa+halı+yer yorganı

• Tv yok buzdolabı+Piknik tüpü var koltuk takımı alamam çünkü pahalı :) + yemek konusunda sıkıntı çekiyorum çünkü yemek yapmayı bilmiyorum hazır yemeklerden alacam + türk kahvesini çok seviyorum fakat bulaşık yıkamayı sevmediğim için yapmıyorum ne tavsiye edersin

• Yine de yazayım lojmanda bulunanlar ;
    Buzdolabı+Piknik tüpü+Çatal bıçak kaşık eser miktarda+el sabunu+halı+yer yorganı+düz masa+perde+yastık
    Alınması gerekenler
    Yüz havlusu+ayran+şinitzel+ekmek+Elma+Muz+5litrelik su +su bardağı+mum+kolonya +diş macunu+6lı soda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C01aY -- 15 Mayıs 2021; 17:9:20 >
  • C01aY kullanıcısına yanıt

kahve makinesi olarak aşağıdaki iyi gibi hem kendi fincanı da var kahve içtikten sonra kurumadan suda çalkalasan hiçbir şey olmaz :)

https://www.arcelik.com.tr/turk-kahve-makinesi/k-3300-mini-telve-beyaz-icecek-hazirlama?gclid=Cj0KCQjw4v2EBhCtARIsACan3ny2Bzvwoh0KoccNo0v0Q8DUFb6q2Xu-Dss0x3mLjEGAgz-BqIW5yfMaAoXOEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

koltuk takımını arkadaşlar ya da ev ahalisinden biri yatılı kalmaya gelirse diye dedim ama zaruri değil gerçi o spotçu ya da letgo gibi 2.el sitelerden de halledilebilir neticede yeni ev dizmiyorsun geçici olacağına göre evlenince güzel sıfır şeylerle evi dizersin zaten.

tv de farz değil aslında, bilgisayar varsa bir çok kanal zaten online yayın yapıyor. evde maksat ses olsun diye diyorum :)

bir çamaşır makinesi ve yatak yeter bence.. buzdolabını da letgodan satabilirsin, ufak kahvaltılık koymak için mini dolaplar var ama dersen sabahları yulaf, corn flakes yiyorum ya da kahvaltı yapmıyorum mutfağa hiçbir şey almana gerek kalmaz.

çamaşır makinesini o ürünü alırsan kafan rahat olur , kıyafetlerin kurumasını beklemezsin, mandalıydı, ipiydi sonra üst komşu densizin biriyse sofra bezini kıyafetlerine silkeler falan hiç tatsızlığa gerek yok. Samsung iyidir ama kaldığın yer biraz mahrumiyetse arçelik daha iyi olabilir servisi daha fazla ama sakın vestele bulaşma derim :)

• Mutfak için yemek yapmam lazım sorun burada :(

• quote:

Orijinalden alıntı: C01aY

Mutfak için yemek yapmam lazım sorun burada :(

ama işte dedim ya yemeği dışarda yersin, yakınlarda tabldot yemek yapan yerler de vardır belki mis gibi ev yemeği :)

yani ben çıksam kendimi biliyorum haşereler dadanır bulaşık yıkamayı hiç sevmiyorum, ön yıkama yap makineye koy, bitince çıkart diz falan yani 1 kişi için hiç değmez bu kadar zahmete :)

• Kaldığım yer köy ve maalesef ekmek fırını bile yok mahrumiyet bölgesi

İiki kişilik yaylı yayak al birtane rahatça yatarsın,

sonra da 1500tl çamaşır makinesi ama istersen elde de yıkarsın, çok da rahatsız etmez.

Çamaşır vs için ucuzundan bir dolap,

Çalıştığım yerin yakınlarında tek kalmayı planlıyorum ben de,

kendi sıralamamı seninle paylaştım ilk yorumumda,

ilk zamanlarda fırın, ocak, bulaşık mak, buzdolabı, tv ,pc bunlara gerek yok, dışarda yersin.

Sen askerlik yapmadın galiba, temel düzeyde düzenli bir yaşam için çok az şeye ihtiyaç var.

ekleme: köydeymişsin ve yemek yapman lazımmış, bu sıkıntı az bir sıkıntı değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 15 Mayıs 2021; 17:21:48 >

Askerlik yaptımda herşey 4 4lüktü kantin vardı yemekler hazır gelirdi aç kalmazdın gözleme ayran çok ucuzdu gazinoda vardı yoktu ama çamaşırları eve götürmeyi düşünüyorum

Çamaşırdan ne olur ki, banyo yaparken yıkarsın..

Senin asıl sıkıntın dışarıda market, lokanta bulamamandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 15 Mayıs 2021; 17:29:2 >

Dostum belar evi ailemden uzak bir ilçede

• evin mutfak masrafları çok fazla oluyo ve düzenli yemek yapmak, ev temizliği yapmak, çok vakit alıyo.

kaç para olur gibi sorular sorma, çünkü hem kişiden kişiye değişebiliyo bunlar, hem de evdeki hesap çarşıya uymaz. herhangi bir konuda önceden hesap kitap yapıp: "şu paraya hallederim ben bunu" diyosun ama gerçekte masraflar çok daha fazla oluyo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01001101 kullanıcısına yanıt

Masrafı sormadım sadece yemek yapabilirmiyim bilmiyorum

Yemek işini halledebiliyorsan gerisini dert etme ve borca girme,

kolay gelsin.

Lojman ücretsiz yemek masrafı dışında masraf yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.