Şimdi Ara

BEHA elektrikli kat kalorifer sistemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
37.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.ikonticaret.com/sarfiyat.html
  • Dış ortam 0 derece ve iç ortam sıcaklığı +20 derece olarak hesaplanmış, çok iyi derecede izolasyon yapılmış ortamda ölçülmüş değerlerdir. Bu değerler; izolasyona,ortamın fiziki şartlarına,iklim şartlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
    diyorki fatura gelince ağlamayın, sizin şartlar değişik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı:

Tüketim tablosunda,

"P10-1000 Watt 12-16 m2 alanı ısıtır ve 24 saate 4,8 kwh elektrik enerjsi harcar. O da 1,10 TL eder."

Yani 16 m2 lik bir daire dışarısı 0 C olduğunda saatte sadece 0,2 kw ısı enerijisi ile ısınacak öyle mi? Buna kendileri de gülüyordur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makineman

quote:

Orijinalden alıntı:

Tüketim tablosunda,

"P10-1000 Watt 12-16 m2 alanı ısıtır ve 24 saate 4,8 kwh elektrik enerjsi harcar. O da 1,10 TL eder."

Yani 16 m2 lik bir daire dışarısı 0 C olduğunda saatte sadece 0,2 kw ısı enerijisi ile ısınacak öyle mi? Buna kendileri de gülüyordur herhalde.

:) içeride iki kişi yaşasa 20 derecede kalabilen ısıtıcıya ihtiyaç bile duymayan bir yalıtım var demekki :) 2 kişi 200 W zaten. lamba tv saymayalım hiç :)

malesef dostum, bu millet ortaokulu layıkıyla bitirse bunlar hiç olmaz. ya da sanayi bakanlığı bu iddiaları sahte iddiaları men etse.
    aslında kanunda var, ispatlanamayan, haksız rekabete sebep olan iddialar cezalandırılır diye ama devlet başta kendi işine geldiği için uygulamıyor.

• Selam,

Konu eski ama güzel paylaşım olmuş, "Vay bee, bu Beha inanılmaz tasarrufluymuş, ban Norveç malı hemide!!" düşüncesiyle süper yalıtımı olmayan evlere bu ısıtıcıyı alabilirdik.. Norveç'lileri İzmir'e taşısak herhalde inverterlı klima alırdı onlarda..

Şu inverter teknolojisinin fiyatları biraz düşse de kaliteli Japon inverter klimaları rahat rahat alabilsek..

Şu an için İzmir gibi sıcaklığın -10'u görmediği yerlerde en optimum ısınma çözümü inverter klima diyebilir miyiz? Evin yalıtımına bakmaksızın, çünkü ısı kaybı olsa bile hepsinde olacak, bunu göz ardı edelim, ayrıca doğalgazın da olmadığını varsayalım..

Birde ısı pompası konusu var, o apayrı bir teknoloji. Sanırım en verimli ısınma yöntemi oluyor. Bununla ilgili bilgim olmadığı için, ama kurulum masraflarının çok yüksek olacağını bildiğim için elemek zorunda kaldım.

Teşekkürler

• Bizde kış başında taktırmıştık uzunluğu 2 metre olanını günde 10-12 saat falan çalıştırdık fatura 150 liradan 300 liraya fırladı öbür ay :) Tedaş fatura yanında hediyede gönderdi bize, 18 litrelik damacana su.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 3 Mart 2011; 19:24:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Bizde kış başında taktırmıştık uzunluğu 2 metre olanını günde 10-12 saat falan çalıştırdık fatura 150 liradan 300 liraya fırladı öbür ay :) Tedaş fatura yanında hediyede gönderdi bize, 18 litrelik damacana su.

• İşin ilginci satıcı bizimkilere bu cihazın bu modelinin 9 bin btu klimanın harcadığı elektriğin yarısını harcadığını söylemiş, ben olsaydım o esnada saatte sarfiyat kaç watt diye bomba bir soru sorup hemen duvardaki 9 bin btuluk arçelik klimanın sarfiyatıyla karşılaştırırdım (arçelik plazma plus 9 bin btu klimamız ısıtma konumuda saatte 750 watt civarı harcıyor) Ama işte ben yoktum o esnada bizimkiler ne dense kanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 4 Mart 2011; 0:00:29 >
  • Elektrikli ısıtıcılar harcadıkları elektrik enerjisi kadar ısı üretirler. 1500W harcayan ısıtıcı 1500 W ısı üretir.
    Klimalar ısı üretmezler, dışarıdaki ısıyı elektrik yardımıyla içeriye pompalarlar.
    Böyle olunca tabiki klimayla ısınmak dış ortam sıcaklığına göre diğer elektrikli ısıtıcılardan klimanın performans katsayısına göre, 2-3-4 kat daha ucuza mal olur. "1000W harcar içeriye 3000 W ısı pompalarlar" gibi..

Biz yazmıştık kanmayın, bunlar dolandırıcılık, verdikleri değerler hayali diye. Malasef sanayi bakanlığı uyumakta, bu gibi haksız rekabet yapan, mesnetsiz iddialarla haksız kazanç elde eden, üstü kapalı dolandırıcılara ses çıkarmamakta, faaliyet göstermelerine engel olmamakta.

Yazık tek kelimeyle yazık.
  • Deneme amaçlı Beha ısıtıcıyı cam kaplama balkonumda kışın çay keyfi yaparken kullanıyorum 2 haftadır
    İlk gözlemim 1KW lık radyatör (biraderden ödünç aldım) 20 M2 şimdilik yeterli gözüküyor ama soğuklar geldiğinde sıkıntı olabilir
    Yalnız bu ısıtıcı ortam soğukken bile sürekli devreye girmiyor. Yani bir hayli ısınıp sonrasında düzenli kapanıp açılıyor
    Dolayısı ile 1KW/h sürekli harcama şansı yok gibi
    Ortam istenilen sıcaklığa yaklaştıkça daha az devreye giriyor
    Gerçekten de izolasyon iyi ise tüketim azalabilir
    Fabrika verileri belki çok iddialı ancak pratik bir çözüm olduğu söylenebilir
    Benim evimde doğalgaz var
    Ancak evin uzak noktasına doğru oda sıcaklığı 1 derece kadar düşüyor
    En uçtaki odaya dengeleyici olarak bir Beha takmayı düşünüyorum bu kış.
    Bir diğer sorunum da elektrikler gidip gelirse kombi devre dışı kalıyor ve tekrar devreye girmiyor. Bazen de gaz koruması gazı otomatik kapatıyor.
    Böyle olunca çocuğun odası soğuyabiliyor.
    Benim çocuklar üstlerini açtığı için Beha çözümüne sıcak bakıyorum.
    Not: 3 odada klimam var biri inverter ancak klimayı sadece soğutma amaçlı kullanıyorum.

• ARTI MÜHENDİSLİK FETHİYE
    ISI POMPASI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ.
    0252 611 38 64
    0530 970 40 10
    www.alarkoarti.com
  • internet üzerinde hep çelişkili mesajlar buldum ve en sonunda buna açıklık getirmek üzere ve ihtiyacımdan dolayı bu hafta sonu 1 adet BEHA p12 satın aldım çocuk odasına monteledim ilk izlenimlerim şöyle:

1-fişe takıldığı andan itibaren sıcaklık yaymaya başlıyor üst ızgara bölümünden ısıyı hissediorsunuz.
    2-havayı kurutmuyor
    3-termostat algılayıcısı yere yakın olduğundan kapı açılıp kapandığında hatta oda içerisinde hareket olduğunda tekrar devreye giriyor.
    4-klima gibi çok bunaltıcı veya üfleyerek çalışmadığından ısınmanızı yadırgıyorsunuz
    5-ifrared ısıtıcı gibi çalışmadığından karşısında durduğunuzda kemiğinize kadar ısıyı hiissetmiyorsunuz
    6-oda içerisinde oturduğunuz sürece üşümüyor ve sıcaktan bunalmıyorsunuz.(normal bir ortam oluşturuyor)

gelelim tüketime şu an kendi broşürlerinde tam izolasyonlu bir dairede ortalama 5,7 kw diyor bununla ilgili bende olan tüketimi bu hafta içerisinde sizinle paylaşıcam
    konu ile ilgili olarak eşim ve ben çocuk odasında sürekli açık tutuyoruz ve evde sadece buzdolabı ve ısıtıc çalışıyor buna göre tüketimi kolay hesaplayabilirim .

Son olarak soba klima ve infrared sıcaklığına alışmış olanlara şimdiden bu tür ürünleri tavsiye etmem biz bebek odasında kullanacağımızdan önemli değilde bütün ev için butür ürünleri düşünmem

• uzun süredir paylaşım olmamış tekrar gündeme getirmek istedim
    açıkçası ben makine mühendisi değilim ve yukarıda anlatılardan pek fazla anlamadım

yalıtımı iyi olan 20 m2 civarı bir salon ve 10 m2 civarında mutfak için düşünüyorum
    bu yerlerde güneş görmesine rağmen ciddi anlamda soğutma sıkıntısı çekmiyorum
    inverter klimalar 3500-4000 tl civarı. faturayla telafi ettiğini söylüyorlar ama ilk etapta ciddi bir maliyet
    www.noboısıtma.com diye bir firma gördüm
    o yüzden de kurulum esnasında maliyeti düşük olduğundan bana bu sistem cazip geldi
    bilgisi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var .............

• quote:

Orijinalden alıntı: kapt73

uzun süredir paylaşım olmamış tekrar gündeme getirmek istedim
    açıkçası ben makine mühendisi değilim ve yukarıda anlatılardan pek fazla anlamadım

yalıtımı iyi olan 20 m2 civarı bir salon ve 10 m2 civarında mutfak için düşünüyorum
    inverter klimalar 3500-4000 tl civarı. faturayla telafi ettiğini söylüyorlar ama ilk etapta ciddi bir maliyet
    o yüzden de kurulum esnasında maliyeti düşük olduğundan bana bu sistem cazip geldi

hangi şehirdesiniz iklim nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

slm daha önce 2009 da yazdığım mesajda bir kenara attım kullanmıyorum diye yazmıştım,şu anda arakat yalıtımlı güney cephe bir evde oturuyorum behayı yatak odasına koyacak depo gibi bir yerim olmadığı için bazen kullanırız diye duvara monte ettim,şu halde işe yarıyor geçen kış en soğuk zamanlarda gayet güzel iş gördü,nobo da güzel bir arkadaş çocuğunun odası için aldı behaya göre daha büyük bir kasası var ısıtma sistemi aynı,evinin yalıtımı iyi ise kullanabilirsin,bundan önce oturduğum dairelerin ikiside sonuncu kattı klimayı bile 30 da çalıştırarak anca ısınabiliyorduk,şu anki evimde 25 de çalıştırarak gayet iyi ısınıyoruz,demek istediğim arakat ve yalıtımlı bir dairede oturuyorsan al,yoksa hiç düşünme klima kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

ege bölgesi ılıman iklim denizkenarı diyelim
    ayrıca arakattayım ...

• ben de bu ürünü çocuk odası için düşünüyorum fakat 500 tl civarı fiyatları. başka bir marka var(isim vermiyeyim) aynı sistem yarı fiyatına ama yerli üretim beha ve nobo ise norveç üretimi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

ege bölgesi ılıman iklim denizkenarı diyelim
    ayrıca arakattayım ...

hocam ben ayvalıkta güneş görmeyen giriş katında ısınamadım beha ile,şimdi yine giriş katı güneye bakan dairede klima ile şimdilik ısınıyorum ama havalar daha soğuyunca ne olur bilmem.ara kat ve güneş gören bir dairebin beha ile ısınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadailar daha önceden belirtimiş olduğum özelliklerle faydası olması açısından elektrik tüketimini paylaşmak istedim.

klima kullanmadığım zamanlarda evde sadece termosifon, bulaşık öamaşır makinesi buzdolabı öalışır durumda 75 ile 85 arası elektrik fatura gelirken
    1adet BEHA p12, 1 adet BEHA p8 23 m2 bir odada kullandım 20-25 derce arası olarak ayarlı sabah saat 7:00'den 22:00'ye kadar kullandım
    diğer 6m2 odada 1 adet p12 beha saat 21:30 'dan sabah saat 10:00'a kadar öalıştırdım tamı tamına 1 ay bu şekilde kullandım toplam 1080 kwharcamışım
    TL olarak 374,85 TL geçen ayın faturası

bakalım bu ay 3 beha yı 2 ayrı odada hiç kapatmadan kullanıyhorum odayı tekrar ısıtmaya çalışmasın diye bakalım ne kadar harcıyacak şu an en son ölçümlerim 470 kw
    olmuş fatura her ayın 25-28 arası geliyor bakalım faturaya kadar ne kadar etkileyecek
    eğer gene aynı değerler gelirse satılık 2 adet BEHA p12 ve 1 adet BEHA P8 im var kelepir fiyata satarım battaniyeye sarılır otururum

• quote:

Orijinalden alıntı: DJSoniC

Arkadailar daha önceden belirtimiş olduğum özelliklerle faydası olması açısından elektrik tüketimini paylaşmak istedim.

klima kullanmadığım zamanlarda evde sadece termosifon, bulaşık öamaşır makinesi buzdolabı öalışır durumda 75 ile 85 arası elektrik fatura gelirken
    1adet BEHA p12, 1 adet BEHA p8 23 m2 bir odada kullandım 20-25 derce arası olarak ayarlı sabah saat 7:00'den 22:00'ye kadar kullandım
    diğer 6m2 odada 1 adet p12 beha saat 21:30 'dan sabah saat 10:00'a kadar öalıştırdım tamı tamına 1 ay bu şekilde kullandım toplam 1080 kwharcamışım
    TL olarak 374,85 TL geçen ayın faturası

bakalım bu ay 3 beha yı 2 ayrı odada hiç kapatmadan kullanıyhorum odayı tekrar ısıtmaya çalışmasın diye bakalım ne kadar harcıyacak şu an en son ölçümlerim 470 kw
    olmuş fatura her ayın 25-28 arası geliyor bakalım faturaya kadar ne kadar etkileyecek
    eğer gene aynı değerler gelirse satılık 2 adet BEHA p12 ve 1 adet BEHA P8 im var kelepir fiyata satarım battaniyeye sarılır otururum

peki ısınabildinizmi ?memnunmusunuz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.