Şimdi Ara

Beelink GT1 mini , GT1 mini-A ve GT1 mini-2 (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.286
Cevap
27
Favori
59.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Romlar yükleniyor açılış resmi de geliyor fakat video sinyali yok diyorsa şunlar olabilir.
    -Cihaz son takılan diski bulmaya çalışıyordur.Aynı USB yuvasına büyük HD yerine ufak hacimli bir USB bellek takarak restart yapın açılırsa, USB yi cihazı kapatıp çıkarın.
    -Aynı güçte başka bir adaptör bulup deneyin.Birkaç amper daha güçlü bir adaptör olabilir.Watt değeri aynı olsun mutlaka.
    -HDMI kablosu görüntüyü iletemiyor olabilir 2.0 destekli bir HDMI kablosu deneyin.

Bunlar benim başka medya oynatıcılarla daha önce yaşayıp bazılarında çözüm bulduğum yöntemler.
    Yeri gelmişken gücü kuvveti belli bu tür cihazlara fazla hacimli HD ler kullanmayalım. Kullanacaksak da HD nin harici güç kaynağı olması çok önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Elinizdeki APK 540p görüntü veriyorsa gerek yok.
    Aptoidede kırmızı zeminli ,6.26 serisi APK LAR da olabilir.

Alıntıları Göster
    Aptoidden önce 7.40... versiyonlarından birini yükledim daha yeni tarihli olduğu için ama açılışta cihazla uyumlu olmadığı uyarısı verdi.Silip 6.26.1 olanı yükledim.Çalıştı fakat mouse ile kullanmak ve komutlara alışmak gerekiyor.Bir de çözünürlük düşük.

Aslında 1080P ya da en azında 720P bulabilsem bana yeterli gelir.Zira netim zaten 4K yı kaldıracak kadar hızlı değil.

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Yedekte de kalsa CoreElec kurmak gerekiyor.
  • Biraz açar mısın üstad? Ne gibi bir yararı olacak bir de kurulumu nasıl oluyor?
    Teşekkürler.
  • Konu sahibi arkadaş aynı konuyu 512 defa anlatmaktan bıktı usandı.
    Youtubede kurulum videoları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Aptoidden önce 7.40... versiyonlarından birini yükledim daha yeni tarihli olduğu için ama açılışta cihazla uyumlu olmadığı uyarısı verdi.Silip 6.26.1 olanı yükledim.Çalıştı fakat mouse ile kullanmak ve komutlara alışmak gerekiyor.Bir de çözünürlük düşük.

Aslında 1080P ya da en azında 720P bulabilsem bana yeterli gelir.Zira netim zaten 4K yı kaldıracak kadar hızlı değil.

Alıntıları Göster
    720p de olsa netflixi açacak APK yok, Netflix engelliyor. Beelink key verirse gene Netflix 4k acar ama oda belirli bir yere kadar.
    Mini A ya corelec kurdum, ddr4 ramli olduğu için , cihaz ısınmıyor ve zorlanmıyor Üstelik Netflixi 4k , Atmos olarak aciyor.
    Diğer ddr3 Ramli cihazlarda corelec sıkıntılı oluyor, ısınma yapıyor ve normal arayüze geçildiğinde dahi istikrarsiz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 18 Nisan 2020; 0:2:14 >

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Siz dert etmeyin kendinize...
  • Ben canımın her istediğini istediğim şekilde dert ederim.
    Dert etmem o beni bağlar.
    Yarası derinler alınır, şekil Z 'de görüldüğü gibi. 😂😂😂

• Aynı kafada devam et o zaman...
  • quote:

Biraz açar mısın üstad? Ne gibi bir yararı olacak bir de kurulumu nasıl oluyor?
    Teşekkürler.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136029813

Bu linkteki konuda ve 1. mesajın altında Mithat Kılıç ın çektiği videolar var.

Bu videoları izleyin ve beğenmeyi unutmayın.

CoreElec, Linux tabanlı ayrı bir işletim sistemi, KODI nin daha gelişmiş bir türevi.

s905X2, S905X3 ve s922X çipsetli cihazlara kurulduğunda NETFLIX yüksek çözünürlükte izlenebiliyor.
    Bağımsız bir sistem olması başlıbaşına bir avantaj.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Üstad sağ olasın Mithat Beyin 2 videosuyla birlikte birkaç yayın buldum.
    Gayet açıklayıcı yayınlar.İndirdiğim dosyayı Rufusla flash belleğe yazdırdım.Daha kuruluma geçmedim.

Tekrar teşekkürler.
    Mithat Hocanın videolarını beğenin ki motive olup devamı gelsin.

CoreElec videosunu Türkiyede ilk o çekti ve sanırım şuana kadar da başka video çeken yok.
  • Beğenmek ne kelime ben Mithat Beyin kanalına aboneyim zaten.
    Mert Temizer de çekmiş ama Mithat beyin ki başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 18 Nisan 2020; 23:1:22 >
    Önemli olan ilk videoyu çekmek. miki üstad epey bir uğraştı.

İlk videoda CoreElec i kurdu. NETFLIX i yüklemeyi unutmuştu.

Bu durum Okyanusu geçip derede boğulmak gibi bir şey diye takılmıştım.

İkinci videoda NETFLIX i yükledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Beelink mini A cihazıma hdd takınca yazılım çöktü sanırım cihazda görüntü gitti.Atv romuda alvatech romuda ayrı ayrı Burning Tool ile yükledim yükleniyor tv ye takınca açılış resminde kalıyor bir süre sonra video sinyali yok diyor başka bir rom yükleme yöntemi varmı?Sorunu nasıl çözerim?
    Farklı hdmı kablolar denedim kabloda sorun yok.Atv rom yükleyince beelink logosu geliyor bir süre sonra kayboluyor alvatech yüklediğimde ise yine alvatech logosu geliyor ataç ile deliğe bastırınca twrp modda açılıyor burdan resetleme veya rom yükleme olurmu bunu bilmiyorum.
    ALVATECH rom yükelemiştim cihaz çalıştı açıldı.Kurulumları yapıyorum.Bana atv roma göre cihazın menü görüntüleri vs daha güzel geldi.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Birkaç resim atabilir misin?
  • quote:

Birkaç resim atabilir misin?
    pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

ALVATECH rom yükelemiştim cihaz çalıştı açıldı.Kurulumları yapıyorum.Bana atv roma göre cihazın menü görüntüleri vs daha güzel geldi.

Alıntıları Göster
    Normal Rom a donduyse, beelink key verse dahi, corelec harici Netflix HD açmaz artık.

• Mini A cihaz kullanan arkadaşlar,
    Pc nin ekranını tv ye yansıtmak istiyorum.Atv romda çalışan proğram hangisidir?

Pc ye kodi de netflix 1080 p çalışan plugin video.netflix-1.2.0 eklentisi var onu kurdum.Görüntü 540 p ye göre çok güzel. ALVATECH romda pc ekranını Chrome Remote Desktop ile tv ye yansıtmıştım.
    Atv romda chrome cast bir türlü çalışmadı.

Mini A Kodi de plugin.video.netflix-1.2.0 eklentisi kuruluyor üyelik giriliyor ama hiç bir film dizi oynatılamıyor lisansdan dolayı hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 25 Nisan 2020; 10:31:42 >
  • bugün aranıza gt1 mini 2 alarak katıldım. cihaz güzele benziyor ama ilk izlenimlerim beklentimin alyında kaldı. ürünün görüntü kalitesi çok iyi değil. simgelerin kenarları tırtıklı ve youtube videolarda fhd çeksem dahi kalitesi normal telefondan izlediğim gibi değil. kalitesi zayıf kalıyor ve renk tonları sulu boya gibi. ayarlarında yapmam gereken yerler mi var bilmiyorum. nu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.