Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Hakkımı Kaybetmeden Tecil Ettirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lisans mezunuyum 2 yıllık tecilim 19 Haziran'da bitiyor. Bu yaz okullara yüksek lisans başvurusu yapacağım.

1-) 19 hazirana kadar bedelliye başvurmaz isem bakaya sayılıp bedelli hakkını kaybeder miyim?

2-) Benim tecilim 19 haziranda bitiyor ama yüksek lisans başvuruları temmuz ağustos ayı içerisinde oluyor. Ağustos ayı içerisinde yüksek lisansa kaydolmam durumunda bedelli hakkını kaybetmeden gene tecil edebilir miyim?

Bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim. Yeni işe girdiğim için biraz daha ertelemem gerekiyor askerliği, o arada ücreti de biraz toparlamış olurum, o yüzden istanbul ve çevresinde kolayca kaydolabileceğim yüksek lisans bölümü önerisi olan var ise önerilerine açığım. Şimdiden teşekkürler.

• Merhaba,

Tam emin olmamak ile birlikte yanıtlamak istedim;

Bende aynı durumu yaşadım 2019 yılında ve tecil süresi bitmeden Yüksek Lisans Başvurusu ve kayıdı yaptırmam gerektiğini söylemişlerdi. Problem olmasın diye ucu ucuna tecil sürem bitmeden Yüksek Lisans kaydı yaptırdım.

Amaç tecil ise Türkiye'nin neresinde olduğunun hangi bölüm olduğunun bir önemi yok bence, hemen vakit kaybetmeden tecilinden önceki başvuru ve kayıt alan Yüksek Lisanslara başvur.

İlgili siteyi yapan kişi kim bilmiyorum Sağ olsun çok işe yarıyor : https://yukseklisans.com.tr/basvuru-tarihleri-devlet

Buradan kafana uyan yakın tarihli Üniversiteyi bulabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.