Şimdi Ara

bedava net ???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: hcky

Arkadasasım sormussun cevap vereyim..
    Ama Hırsızlıkmı Yoksa Başka Birseymi Bilemem....

1-) İlk Önce Balkonun Camının Önunde İnternnet Cekiyormu ona bak..
    2-) AirTies WUS-300 125Mbps Kablosuz USB Adaptörü alman gerek...
    3-) Ayrıca USB uzatma kablosu alacaksın en fazla 5 Metre olacak çünkü USB 2.0 teknolojisinde 5 metreden fazlasını desteklemiyor. Bu uzatma kablosunu camın oraya gayaet net ceken bir yere monta edeceksin (tabiki iç tarafa et bence cünkü bu tür şeyler dıs etkenlerden zarar görür) uzatma kablosunu tak notebook güle güle kullan...

Diger bir secenegin daha var oda daha rahat ve daha güzel bir özelliktir ama ekonomik degildir ilk dediğim kadar....
    1-)AirTies AP-301 802.11 b/g Kablosuz Erişim Noktası (Access Point), Tekrarlayıcı alacaksın ilk dediğimdeki gibi camın oralarda net ceken bir yere monta edeceksin ve odanın her yerinde ve diger odalarda bile kullabilirsin...

Benden Bu Kadar...

Not : Bence Kullan İnterneti. Benim görüsüm o ünüversitedeki arkadaslar kullanılsın diye şifrelemiyorlar kablosuz agı ne kadar cok data olursa okadar hız veriliyor ayırca bizde okulda ögrenci ve misafirler kullansın diye acık bırakıyoruz...

İşinizi Airties gibi dandik yok mesh di yok vırt dı zırtdı falan bunlara bırakmayın
    eski bir reklam
    airties modemi 7. kattadır.
    Airties pcmcia kartı ile 2. kattan laptop ile giren adamın reklamı vardı hatırladınız mı?
    Şimdi ise piyasaya repeater sunmuş her kata 1 tane koyarsanız verimli olur diyor... Ne oldu biraz tutmadı galiba önceden 5 kat çekerken şimdi 1 kat mı çekti yoksa müşteriler çekmiyor diye şikayet mi etti???
    Bana kalırsa işinizi herzaman profösyonel firmalara bırakın sonuçta airtiesin tek işi var o da adsl ile ilgili yani yaptığı ürünler hep adsl işlerine göre uygun.
    Profösyonel olarak tanınan wirelessler
    D-Link(Building Networks)
    Linksys
    3COM

Falan filan
    Benim tavsiyem d-link olacak çünkü ucuz ve kaliteli.
    şimdi ürünlerin linkini yollayayım
    dwl-2100http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=13095
    7dbi antenhttp://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=17650

işte bunları alıcaksın dediklerimi yapınca iş biticek

30dBm çıkış gücü normalde airties gibi markalarda 15-16dBm olurken 30dBm çıkış gücü çok fazladır
    15dBm= 32mW iken 30dBm=958 mW dir. Bunu bir program ile yapıyorsun
    7dbi anten ise antenin 7dbi hassaslığında olduğunu gösterir.

• herhangi bir usb wifi adaptörü al (inan hepsi aynı birçok marka kullandım) 5 mt kablo al. yetmezsewww.bimel.com.tr yada gittigidiyordan usb repeater al 20 mt kadar uzatabilirsin.
  • arkadaşım ne demiş bak bakalım kablosuz olarak girmek istiyorum demiş adam salondan kablo mu döşeyecek??? Ayrıca bunun çıkış gücü çok düşük oluyor. Benim dediğim gibi yap %100 performansın olur hemde kablosuz olur.
  • Tavsiyem aşağıdaki ürünü alman yönünde;

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=25944
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.