Şimdi Ara

Bazı bilgisayarlar internete bağlanmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okulumuzda 2 tane modemimiz ve 3 tane swichimiz var. Bir modem bir swiche bağlı ve iade bilgisayarları bu swichten internet alıyor. Diğer modemimiz iki swiche bağlı(modemlerden iki ayrı kalbo ile swcihlere bağladım) bu swichlerden de sınıflara internet dağılıyor. Yeni yeni bazı sınıflarımızda internet gitmeye başladı. Sınırlı bağlantı diyor.

Sonra fazla fatura ödemeyelim diye tek modeme geçtik. 3 swichi de bir modeme bağladım. Bu sefer idare bilgisayarlarında da ara ara internet gitmeye başladı. Modemi ve swichleri kapatıp açında bazı idare bilgisayarlarına internet geliyor kimine gelmiyor. Sınırlı bağlantı görünüyor.

Modemden 3 kablo çıkartıp swichlere ayı arı dağıtarakta denedim. Swichleri bir birlerine bağlayıp modemin de bir swichle bağlayarakta denedim.

Aynı swiche bağlı bir bilgisayarda internet varken birinde olmuyor bunun sebebi ne olabilir?

• Yok mu yardım edecek biri?

• anavarza_81 A kullanıcısına yanıt

Selamlar ,

Toplamda internet bağlantısı sağlayan kaç adet cihazınız mevcut kablolu ve kablosuz kullanım dahil.

• cumhuraltan kullanıcısına yanıt

70 civarı.

• anavarza_81 A kullanıcısına yanıt

Selamlar @anavarza_81

70 Client i modem ile internete çıkarmanızdan kaynaklanıyordur iyi bir router veya firewall kullanmanız gerekir.

• Kablolama ve switchlerinizde problem olmasa bile 70 adet client için modem düşük kalacaktır.
  • Cevap için teşekkürler. Modemimiz biri router zaten. Modemlerimiz swichlere bağlı durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: anavarza_81

Cevap için teşekkürler. Modemimiz biri router zaten. Modemlerimiz swichlere bağlı durumda.

hiç bir veri vermeden, çözüm istiyorsun. nasreddin hocanın göle maya çalması gibi, forumdan da yardım bekliyorsun. bu işte öğrenci parmağı var gibi. internete çıkamayanın yerine bir başkası internete çıkıyor olabilir mi? madem router'ın var, ip/mac binding uygula. işletim sistemi de önemli. bu noktada senin karşına internet kullanıcıları da çıkıyor olacak. kimin, bilgisayarı nasıl kullandığı da önemli. uyku modlarını önlemen lazım. 500'lik bir ethernet router senin işini görür. hotspot da yapabilirsin her türlü.. bence kullanıcılara eğitim verilmesi lazım. bu windows ile uğraşılmaz. hepsine de ayar çekilmesi lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.