Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.473
Cevap
28
Favori
181.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aldığınız fiyatlari paylaşırsanız sevirim, 4 adet almayı düşünüyorum bulunduğum ilde satış yok sadece servis var malesef. İnternette ise 2370 tl nin altinda montaj dahil bulamadım,daha önce vatanbilgisayarda 1890 tl ye satilmis ama ne zaman bilmiyorum simdi o linke tiklayinca stokda yok gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç BTU?
    Yazdığınız fiyata göre sanırım 12000BTU diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 31 Mayıs 2018; 2:46:41 >
  • Evet belirtmemisim 12000lik

• Baymak 12000

Bir sorum var. Servis soğutma kapasitesinin en fazla 22 derece olduğunu söylemişti. Kumandadan 18 dereceye ayarlasan bile en fazla 22 olur, kompresör boşuna çalışmış olur dedi. Doğru mu deneyen var mı?
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Açık konuşayım kumandada 16 derece ye kadar iniyor babamın eski klimada hep 18 yapar diplerdim buz gibi olurdu.Ancak benim baymakta?dediğiniz gibi 22 derece altına indiğini görmedim benim salonda.

Birde dediğiniz gibi belli bir süreden sonra kompresör frekans düşürüp yavaşlıyor oysaki oetam ısısı set değerine ulaşmadan.Üstadlara sorduğumda inverter sistemin tasarruf üzerine kurulduğunu her türlü şartta sistemin tasarrufa amaçlandığını söylediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Açık konuşayım kumandada 16 derece ye kadar iniyor babamın eski klimada hep 18 yapar diplerdim buz gibi olurdu.Ancak benim baymakta?dediğiniz gibi 22 derece altına indiğini görmedim benim salonda.

Birde dediğiniz gibi belli bir süreden sonra kompresör frekans düşürüp yavaşlıyor oysaki oetam ısısı set değerine ulaşmadan.Üstadlara sorduğumda inverter sistemin tasarruf üzerine kurulduğunu her türlü şartta sistemin tasarrufa amaçlandığını söylediler.
    22 derece de yeterli aslında ben geçen sene klimamı yazın hep genelde 22-23 derecede kullandım.

18 dereceye kadar soğutması iyiymiş. Ama sağlık açısından kötü çok düşük sıcaklık uzun süre içerisinde çarpılırsınız Allah korusun.

Evet maalesef inverter klimalar tasarruf üzerine tasarlanmış. Benim klimam da ilk yarım saat soğutmada maksimum kapasiteye kadar çıkıyor sonra minimuma kadar kendisini düşürüyor. 24 derecede kullandığım zaman saatte 200 wat yakıyor.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    18 dereceye kadar doğutup sonra duruyordu babamın vestel platinium 12.000 btu ancak babamın orda 10 m2 ydi :)

Benim ise salon 26 m2 , üstü teras , güney cephe , 4 m2 fransız balkon , 2 m2 de balkon camı var :)

Haliyle klima ortamı 29 derecelerden ancak 2 saat kadar sonra 22 derecelere düşürebiliyor.
  • Ben de dün 12.000 BTU satın aldım, bugün teslim edildi, yarın da montajı yapılacak. Açıkçası internette çok daha iyi fiyatlara olmasına rağmen bayiden 2600TLye (9 taksit) tercih ettim, niye öyle bir şey yaptın diyeceksiniz; bir kere 100 lira daha ucuz diye internetten kargoyla çamaşır makinası almak gafletinde bulundum, yandan ezikli ve üst kapağı sabit tutan plastik kırık çıktı, çok yüksek ihtimalle kargoda oldu, adamlara da aslında kızmıyorum, kargonun amacı (taşıyor olsalar da) bu tarz yükler değil, iki kişi oflaya puflaya indirdiler araçtan. Bu tarz gönderimlerin lojistik firmalarıyla yapılması lazım, işleri ağır yükleri teslim etmek. İade/değişim var elbette ama internetten alınca o işler kolay değil, geri göndermek için ambalajlaması, kargoyla uğraşmak bile mesele.
    Şimdi içim rahat, yarın cihazlarda sıkıntı görülürse ararım bayiyi yenisini getirirler, olur biter.
  • bobita kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun evlenirken tüm beyaz eşyamı internetten farklı satıcılardan aldım ocak kırık geldi bulaşık makinası ezik geldi.Kutuyu servis açtığı için sorun olmadı iade olup yenisi geldi.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Eski tip klimalarda ayarladiginiz sıcakliga gelene kadar klima tam kapasite calisir, ulasinca durur, sicaklik yukselince tekrar devreye girerdi. Bu da cok fazla elektrik tuketirdi.

İnverter sisteminde ise oda sicakligi ayarlanan sicakliga yaklastikca klimanin kapasitesi dusurulur. Yaklastikca daha da duser. Ayarlanan sicakliga ulaşınca klima kapanmaz en dusuk ayarda calismaya devam eder. Bu surekli durup kalkmaktan daha az elektrik tuketir. Eger yine de klima en düşük ayardayken de oda istenilen sıcaklıktan daha soğuk olursa birtek o zaman durur.

• Cem_16 kullanıcısına yanıt
    Cok istemisler bakir borunun metresi 90 lira falan. Ekstra 6 metre 500-600 lira tutar. Ustu direkt cebe.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Cok istemisler bakir borunun metresi 90 lira falan. Ekstra 6 metre 500-600 lira tutar. Ustu direkt cebe.
    Aynen öyle servisi çağırıp keşif yaptırıcam bakalım 50 lira

• 2 saat kadar önce montaj yapıldı, vakumlama, kaba temizlik vb her şeyi yaptılar, şu anda çalışıyor. Performans konusunda bir şey söylemek için çok erken elbette, umarım uzun ömürlü olur.
  • quote:

pratikte gerek yok ben uzatma ile kullanıyorum prize bağlayıp.Teoride takıyorlar işe yaradığını görmedim.Zaten evin kendi şalteri hayat koruması var.En kötü kart üzerinde bile kendi sigortası var.Hadi 24.000 binlin olsa tamamda 12 binlik için bence gerek yok.
    Ben de uzatma ile kullandım sorun olmadı

Ama çok klima yangını gördüm

SİGORTA ŞART

• Hocam dairenin zaten kendi şalteri var 2 kere takmanın mantığını anlamıyorum.

Ayrıca yangın olayında çoğu standart geçikmeli c16 şalter işe yaramaz.iletken aşırı ısınmasını algılayan yangın korumadır.Hayat koruma da aynı şekilde giren çıkan akım değerini dengesini ölçer.
  • L şeklinde bir holüm var bir ucu salon bir ucu yatak odası.

salondakı klima yatak odasına etki eder mi?

3,5 m ye 4,75 m salonum var. hangi klimayı almalıyım. tavsiyenizleriniz varsa benim için çok faydalı olur.

12000 btu yetermi acaba.

http://www.kombiveklima.com/urun/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-inverter-klima?ref=akakce&v=1.59.3

bu ürünü düşünüyorum
  • quote:

Hocam dairenin zaten kendi şalteri var 2 kere takmanın mantığını anlamıyorum.

Ayrıca yangın olayında çoğu standart geçikmeli c16 şalter işe yaramaz.iletken aşırı ısınmasını algılayan yangın korumadır.Hayat koruma da aynı şekilde giren çıkan akım değerini dengesini ölçer.
    Kullanmadığın zamanlarda kapatırsın şalteri

Daha güvenli olur

Kısa devre olunca şalter atıyor diye biliyorum

5-10 lira para verip kendini de evini de emniyete alıyorsun

Adettendir tak gitsin

Kaçak akım rölesi yoksa evde onu da ekletin

• Hocam hak veriyorum ancak bu dedikleriniz daire eskiyse geçerli.Dairem yeni ev içinde hayat koruma her odaya ayrı ayrı şalter mevcut.Aşağıda da kaçak akım koruma rölesi ve yangın koruma mevcut.

Ona bakarsanız teoride klima ısıtıcı gibi çok akım çeken cihazların uzatma ile kullanılması bile yasak.Özellikle ucuzluk malı ara kablolar yangın sebebi .Kaliteli mümkünse yapma 3.5 mm lik kablodan yapılma ara kablolar daha sağlıklı.

Tabi dediğiniz gibi en sağlıklısı direk buat içinden ayrı çekilmiş bağlantı ve buna ilave edilmiş şaltertir.Bunu kimse inkar edemez.

• selamlar. 24000 olanını almayı planlıyorum ama acaba dış motor sesi nasıldır. Binanın arkasına cephesine koyacağım ama binalar çok yakın sonra insanlarla papaz olmayalım ses çok diye yankıdan falan. yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    2.5mm'dir hocam o ne yapacaksın 3.5mm ile evin girişi ondan biraz fazla.
    Ayrıca 18000btu klimanın prizli kablosuna baktım 1.5mm.
    Gecikmeli sigorta takmanın tek esprisi motorlu alet olduğu için hem dış hem iç ünite ilk çalıştırmada yüksek akım çekiyor.
    Kullandığınız priz üzerinde başka bir alet kullanmıyorsanız sıkıntı olmaz zaten kolay kolay yeniyse tesisat.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.