Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.472
Cevap
28
Favori
181.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

baymak 5 yıl garanti verdiği için baymak almaya karar verdim

klima takılacak oda 3 metreye 4 metre; Yani 12 m2

ama dubleks evin üst katı olduğundan tavan yüksekten başlayıp aşağı iniyor. En yüksek yeri 3,40 metreden başlayıp 2,20 metreye kadar düşüyor

bina yeni bina, dış cephe kaplaması var.

Ev güneydoğu cephesine bakıyor

Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım

Bunları hesaba katıp, forumdaki yorumları okuduğumda 9.000 btu klima yeterli gözüküyor ama sizlerde değerlendirirseniz sevinirim.

Özellikle bölüm yöneticisi Ado'nun yorumlarından bu konularda oldukça bilgili olduğu açık. Rica etsem değerlendirir misiniz. ?

Bir sorum daha olacak; İnternette Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 1.450 TL'den başlayan fiyatlarla var. Montaj hariç bu fiyat.

Nereden alırsak alalım 5 yıl garanti süresi geçerli midir ?

Sonuçta Baymak'ın kendi sitesinde de yazıyor 5 yıl garanti.

evet garanti 5 yıl onda bir sıkıntı yok,gelelim ürün hangisi olsun derseniz,benim yıllardır yaptığım şey klima alırken odaya bir boy büyüğünü almaktır,hiç sıkıntı yaşamadım.>Size de tavsiyem nacizane 12000 lik den almanızdır.
  • P6 kodunda hata verip çalışmayı durduruyor ne anlama geliyor
    arıza mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

P6 kodunda hata verip çalışmayı durduruyor ne anlama geliyor
    arıza mı var?

Sonra ne oluyor ?

Kapatıp açınca düzeliyor mu
  • Arkadaşlar merhaba, bu ürünü mü tavsiye edersiniz yoksa kumtel daylux mü?
  • Lionad kullanıcısına yanıt
    Bölgenizdeki servis durumuna ve şikayetvar endekslerine göre karar verin hocam onun dışında teknik anlamda bence çok farkları yok, üretim kaliteleri 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Garanti sürelerini de baz alabilirsiniz. Uzun süreli garanti her daim avantajdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Telefonda defalarca söylememe rağman, her iki kutunun üzerine mutlaka vakumlama yapılsın dememe rağmen servis vakumlama yapmadan gitmiş, montajı bitirince klimanın çalıştığına dair bir kere çalıştırmış klimayı. Bu saatten sonra ne yapmalı?

Balkon kapısının üzerindeki beton tuğla beton, kiriş değil, borunun camdan geçiyor olmasıda içime sinmedi.

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

ben sarıyer bölgesinde oturuyorum servis ağına baktım bu bolgeye gültepe ve kagıthane de toplamda ıkı adet servis verilmiş yetkili olarak şimdi ben bu klimayı almayı düşünüyorum ama sizin yazdıklarınızdan sonra tereddütte kaldım banada size gelen bolgedeki servis gelicektir muhtemelen ayrıca klima yorumlarını uzun süre araştırdım siz memnunmusunuz almaya degermi yoksa farklı alternatifleremi bakayım ?
  • Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    evet aynen düzeliyor
    çok yüksek ısılarda sanki bu sorunu veriyor
    ısıyı düşürünce hata vermedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionad

Arkadaşlar merhaba, bu ürünü mü tavsiye edersiniz yoksa kumtel daylux mü?

Ben Baymak kullanıyorum ve gayet memnunum. Tabi ben sadece soğutma kullanıyorum. Isıtma için hiç kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnosemir

quote:

Ben Baymak kullanıyorum ve gayet memnunum. Tabi ben sadece soğutma kullanıyorum. Isıtma için hiç kullanmadım.

bende 1 haftadır arastırıyorum artık yeter dedım bugün 2 adet bi tanesi 9 binlik digeri 12 binlik sipariş verdim sipariş öncesi gelicek servis ile görüştüm bana 9 binlik için 15 metre kare uygundur 20 metre kare ve üzeri için 12 binlik olanı sipariş verin dedi bende öyle yaptım ayrıca sordum 2 side 9 binlik olsa ne olucak diye bana servis kurmaz dedi neden dedim kurar aslında ama kapasıte düşük olursa metrekareye servis size bir form imzalatarak ayrıca ürünüde garanti dışı olarak kurulumunu yapar dedi bende riske atmamak için 1 tanesini 12 binlik verdim bakalım hayırlısı artık inşallah memnun eder bizi servis hizmeti ürünün kendisi gelip taktıklarında buraya yazarım durumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wikingtoro

quote:

Orijinalden alıntı: hypnosemir

quote:

bende 1 haftadır arastırıyorum artık yeter dedım bugün 2 adet bi tanesi 9 binlik digeri 12 binlik sipariş verdim sipariş öncesi gelicek servis ile görüştüm bana 9 binlik için 15 metre kare uygundur 20 metre kare ve üzeri için 12 binlik olanı sipariş verin dedi bende öyle yaptım ayrıca sordum 2 side 9 binlik olsa ne olucak diye bana servis kurmaz dedi neden dedim kurar aslında ama kapasıte düşük olursa metrekareye servis size bir form imzalatarak ayrıca ürünüde garanti dışı olarak kurulumunu yapar dedi bende riske atmamak için 1 tanesini 12 binlik verdim bakalım hayırlısı artık inşallah memnun eder bizi servis hizmeti ürünün kendisi gelip taktıklarında buraya yazarım durumu.

Hayrını görün, umarım sizde memnun kalırsınız...
  • Ben 12 BTU olanı 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum butceme uygun elektrik tüketimi çok memnunum şimdi 2 arkadaşim aynısıni almak istiyor fiyatlar 2000-2300 arası daha ucuz bulabileceğimiz bir yer varmı ayrıca baymak Store'dan fiyatlar daha uygun orası guvenilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wikingtoro

quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Telefonda defalarca söylememe rağman, her iki kutunun üzerine mutlaka vakumlama yapılsın dememe rağmen servis vakumlama yapmadan gitmiş, montajı bitirince klimanın çalıştığına dair bir kere çalıştırmış klimayı. Bu saatten sonra ne yapmalı?

Balkon kapısının üzerindeki beton tuğla beton, kiriş değil, borunun camdan geçiyor olmasıda içime sinmedi.

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

Baymak Elegant Plus A++

ben sarıyer bölgesinde oturuyorum servis ağına baktım bu bolgeye gültepe ve kagıthane de toplamda ıkı adet servis verilmiş yetkili olarak şimdi ben bu klimayı almayı düşünüyorum ama sizin yazdıklarınızdan sonra tereddütte kaldım banada size gelen bolgedeki servis gelicektir muhtemelen ayrıca klima yorumlarını uzun süre araştırdım siz memnunmusunuz almaya degermi yoksa farklı alternatifleremi bakayım ?

Montaj için eve gelen servis Kağıthane'den geldi. Teknik servis sanırım yoğun olması nedeniyle çok kötü hizmet veriyor. Baymak markası ise şikayetvar.com'daki şikayetlere gerçekten önem veriyor. Şikayet sonunda ankette "Baymak markasını önerir misiniz?" ve "Tekrar Baymak alır mısınız?" sorularına Kararsız, Tavsiye etmem gibi dönüş yaptım. Merkezden aradılar, durumu anlattılar ve yüksek puan vermemi rica ettiler. Bende merkezi kırmadım anketi tekrar doldurdum ve yüksek puan verdim. Sonuç olarak servisi hiç beğenmesemde, Baymak'ın müşteri memnuniyetine önem veriyor olması güzel bir şey.

Salondaki 12000 btu olanı daha kullanmadık. Yazın kullanmaya başlayınca faturaya olan etkisi dahil yorumlarımı yazarım.
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ben geçen hafta 2 adet 9 bin 12 binlik olmak üzere sipariş verdim sipariş öncesi servis ile görüştüm sarıyerde 2 servis bakıyor yetkili olarak yalnız servis 9000binlik olan 15 mt kare uzerine önermem ve montaj esnasında servis uygun görmez ise sizden onay alıp kurulumu yapar fakat cihazı garanti dışı kalır diyor sonrada keşif yaptırın diyor bana bende bi sıkıntı cıkmaması için bir tanesini 12binlik sipariş verdim yani klimanın performansı ile ne alakası var anlamadım ama para koparmak için kendi ödemiş oldugum ürün garanti dışı kalırmış saçmalıgın daniskası kurulum için nisan ayı ortalarında montaj yaptırmayı düşünüyorum vacum olayı için ısrarcı olmalımıyım bilemedim zaten servis tahminimce ondada problem yaratacak heryerde oldugu gibi ins kurulum ve montaj sonrası bir sorunla karsılaşmam .
  • Ben 9000 btu Baymak klimayı gittigidiyor üzerinde %05 indirim (1449 TL), maxipuan kampanyası ile geçen sene 1375 yada 1350 TL civarına bulmuştum. Fiyat çok uygundu, siparişi verdikten iki-üç saat sonra iptal ettim. Çünkü daha önce satın aldığım Baymak 12000 btu olan klimayı tüm ısrarlarıma rağmen vakumlama yapmamışlardı, montajda hiç bir şekilde duvar kırmak istemediler. Şikayetvar üzerinden şikayet kaydı oluşturmuştum. Tekrar aynı stresi yaşamamak adına siparişi iptal etmiştim. Bu sene 9000 btu farklı bir marka klima alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 31 Mart 2017; 18:19:27 >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar yaz geldi erken erken klima bakayım diyorum.

Vestel minimalistik ve bu model arasında kaldım mesajınızı görünce danışayım dedim tekrar.

Birde 23 m2. Salon güney cephe 12.000 btu yeterli olur mu?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam minimalistik Vestel klima segmentinin en ozen gosterilmisidir. Simdi biliyorsunuz ben marka model firma onerilerine girmem lakin baymak ile bu klima da ayni kefeye pek koyulmaz bence
  • merhaba,
    Geçen hafta babamlara Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 Btu klima aldım, burada okuduğum yorumlarda kurulum sonrası vakumlamanın önemi vurgulanıyordu, ben de babama montajı yapan yetkili servise vakumlamayı unutmamasını tembihlemiştim. Ancak kurulum yapan servis vakumlama artık yapılmıyor, biz eskiden yapıyorduk artık gerek yok bunlar yeni tip klimalar deyince babam da peki o zaman demiş.
    Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz? Vakumlama yapılmadan kullanılmaya başlansın mı? Baymak genel merkeze mi bildireyim?
  • Klima hiç çalışmamışsa servisi arayıp vakumlama yapılmasını isteyin, şayet klima çalıştıysa değişim istemekten başka çareniz yok. :/ Genel merkezi arayıp bu konuda ısrarcı olun.
  • tşkler,

klima henüz çalıştırılmadı, genel merkez ile konuşayım bakalım ne diyecekler.
  • nexus N kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis kurulumu bitirdikten sonra test amaçlı da mı çalıştırmadı?
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.