Şimdi Ara

*BAYMAK DUO TEC 33kW & 42kW & 45kW* Kullanıcıları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
13
Favori
53.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıcak suyun çabuk gelmesinden kastiniz nedir?cesmeyi açar açmaz gelmez zaten önce borunun içindeki soğuk su gelir sonra kombinin isittiği su gelir.Eger kombi banyoya uzaksa geç gelmesi kacinilmaz.Benim kombin eca ondada 30 saniyeyi buluyor.Varsa erken sıcak su veren kombi bir dahaki secimim o kombi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak duo tec 33 , enerji etiketinde Xl profile ama B enerji verimliliği olarak yazar evet diğer modelleri A olurken bu model B olarak yazıyor ama hangi kritere göre bunu yaptılar anlayamadım, reelde muslukta bunu hissedeceğinizi sanmıyorum yani musluğu açtığınızda hiçbir kombi 3 saniyede sıcak suyu göndermez,borunun içinde soğuk su vardır önce o su gelir,sıcak suyun gelmesi kombini uzaklığına göre 10-20saniye sürebilir,ama bunlar önemliyse, sıcak suda önısıtma modu olan kombilere bakabilirsiniz, 30kW kombilerin sıcak suyunda sorun olmuyor
    sizde kombi, mutfak ve banyoya çok uza bir noktada mı?
    USTAD burda yazmıs!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bandit54

USTAD burda yazmıs!!!!

Alıntıları Göster
    Sn:Holy_Sh*t kısa alıntı
    bu ölçüde bir ev için en az 30kW'lik bir kombi tercih etmem gerektiği söylenmişti bana. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu bilgilere göre bu model işimi görür mü? Baymak internet sitesinde modellerin özelliklerine bakarken dikkatimi çeken bir şey oldu. 24,28,42 ve 45 modellerinde ısıtma suyu verimi %80 üstündeyken, 33 modelinde %69, dolayısıyla da elektrik ve yakıt sarfiyatı yaklaşık %20 daha fazla görünüyor.
    Son olarak da kombi değişimi sırasında peteklerin temizliğini de yaptıracağım ve 2 yatak odası ve salona termostatlı vana taktırmayı düşünmekteyim. Bu sayede yakıt tasarrufu sağlar mıyım?
    Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

• TGUNAY T kullanıcısına yanıt
    o resim 2012 yılına ait

• bandit54 B kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec lerin hiçbirinde kullanım suyunda önısıtma modu yok yani plakalı eşanjörde 7/24 bir miktar sıcak su hazır bekletmez -ki 7/24 sıcak su bekletmek te haliyle az da olsa gaz sarfiyatı yapar.bu yüzden musluğu açınca musluğun kombiye uzaklığına bağlı olarak 10saniye ile 30saniye arası soğuk su akar
    28kW ta alsanız böyle
    başka marka kombilerde sırf fazla gaz harcaması olmasın diye bazı arkadaşlar bu özelliği pasif yapıyor (bosch condens 2500)

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak duo tec lerin hiçbirinde kullanım suyunda önısıtma modu yok yani plakalı eşanjörde 7/24 bir miktar sıcak su hazır bekletmez -ki 7/24 sıcak su bekletmek te haliyle az da olsa gaz sarfiyatı yapar.bu yüzden musluğu açınca musluğun kombiye uzaklığına bağlı olarak 10saniye ile 30saniye arası soğuk su akar
    28kW ta alsanız böyle
    başka marka kombilerde sırf fazla gaz harcaması olmasın diye bazı arkadaşlar bu özelliği pasif yapıyor (bosch condens 2500)
    USTAD, demek istediğiniz hangi kombi alırsanız alın baymak-eca-buderus-vaillant vsvs.sıcak su hemen vermez.Bunu ögrenmek istemiştim.Baymak Duo Tec Premix 33 ok. Tüm yorumlarınız için teşekkür,ALLAHA emanet.
  • bişey değil...
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm. Baymak novadens extra kombiye oda termostatı bağlıyorum hocam. 2x0,75 kabloyla bağlantı yaptım köprülü klemense ekranı söktüm ona da bağlantı yaptım ekrana en başta görüntü geldi error yazıyordu. Tamam dedik sonradan ekranda yazılar kayboldu. Geriye kombiye bağlıyorum görüntü geliyor termostat klemensine bağlıyorum görüntü başta geliyor sonra kayboluyor ekranda. Sorunumuz ney acaba hocam? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• shunter kullanıcısına yanıt
    a.s
    novadens extra'ya kombinin üstündeki oda termostatı olarak kullanılabilen kumanda paneli hariç başka marka o.t takılamıyor
    Anladım teşekkür ederim hallettim sorunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar.
    Duo tec 24 servis kitapçığını nasıl bulabilirim. Elinde olan varsa paylaşabilir mi

• merhaba dua tec combact sahibiyim kombi offda oldugunda bile alev işareti çıkıp sıcak su beslemesi yapıyor. ne yapabilirim?
  • İlk kez duo tec premix 33 kw kombimi (kombinin eve göre büyük olduğunu biliyorum) bir önceki ay tam kapasite ile genellikle 35 dereceye ayarlı birkaç akşam 40 dereceye ayarlı kullandım. Petek boyum 6.3 metre idi ev net olarak 130 metrekare, iki cam balkon kapalı. Mantolama var, pvc 8mm pencereler giriş katı altı garaj kapısı yok alttan mantolama yok. Üst kat boş. Üşümedik ama 480 TL fatura geldi. Yaptığım hesapta günde 7 metreküp gaz tüketmişim. Trabzon ili kuzey cephesine bakan evde öğleden sonra ful güneş alan bir ev ve kaldı ki geçtiğimiz ay havalar oldukça sıcaktı.

Evin petek boyunu 130 luk havlupan dahil 9.3 metreye çıkardım. Kombi 35 derecede yanıyor bazen akşamları birkaç saat için 40 dereceye çıkarıyorum yatarken 35 e düşürüyorum . Bu aralar soğuklar arttı ve günlük tüketimimi 8.5 metreküp olarak ölçtüm. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki ay faturam 500 TL civarında olacak.

Sorularım şunlar:
    1)son kullanım şartlarımla kombi verimli bir yoğuşma yapar mı.
    2)tasarruf için ne gibi bir yöntem önerirsiniz. (termostatik vana yok, zaten ısınmak istiyorum vana takıp ısıyı kısmak mantıklı gelmedi)

• bahakanki kullanıcısına yanıt
    kombiyi düşük kazan sıcaklığında kullanıyorsunuz her türlü yoğ yapar hem de en yüksek verimde
    termostatik vanalar + o.t olmadan tasarruf yapamazsınız
    Hocam compact kombiyi 2 gundur kullaniyorum dikkatimi ceken surekli yanmasi alev isareti hic gitmiyor 38 ayarli 40-41 derece cikis suyu olmasina ragmen sürekli yaniyor daha yeni sifir kombi ( ilk kez kombi kullaniyorum ) bir sorun mu var yoksa tum kombiler mi ayni calisiyor.
    O.t yok
    T.vana yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Gülbudak MFHUO -- 14 Ocak 2020; 19:41:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Icerisi kac derece onu belirtmemissiniz?icerisi 23 derece falan ise bence tuketiminiz iyi.Birde merak ediyorum yan cepheleriniz kapalimi?

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    İki cephe dışarıya bakıyor

Oda termostatı düşünüyorum açıkçası. Termostatik vanaya gelince zaten evi ısıtmaya çalışıyoruz, Termostatik vana ile sıcaklığı düşürmek pek mantıklı gelmiyor tabi mantığını yanlış anlamadıysam. Ev çok ısınır da kısmak icap eder de onun için Termostatik vana kullanılır diye düşünüyorum. Evin iç sıcaklığı bana göre ideal 35 dereceye ayarlı olduğunda. Derdim aynı derecede ısınıp da tasarruf yapabilmek.

Bir de oda termostatı kullanınca kombi derecesini 50 yada 60 derecelerde kullanmak gerektiğini duydum. Bunun geçerliliği nedir acaba. Yine eskisi gibi 35 derecede mi kullanmalı yoksa yüksek derecelerde mi kullanmalı

o.t ve trv'siz tasarruf olmaz bunun altını tekrar çizeyim. kazan sıcaklığı o anda optimum kaç c yetiyorsa o şekilde kullanacaksınız kasım sonu 40c yeter ama şubat soğuklarında belki 50 veya 55c isteyecek cihaz öteki türlü evi ısıtamayacak bu durum her evde değişkendir çünkü her evde koşullar farklıdır

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.