Şimdi Ara

Bayan değil kadın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
12.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun olayı tam olarak nedir hala çözemedim. Neden bayan kelimesinin kullanılmasından rahatsız oluyorlar? neden kullanmamalıyız?
    hayır avm'de dışarıda wc kapılarında bay-bayan yazıyo, bayan hitap şekli tamamda türkçeye aşırı dikkat ediyormuşçasına kadın değilde bayan denildiğinde, bayan diyen kişiye gericiymiş gibi yaklaşılmasını çözememiş bulunmaktayım.
    şu videoda değinilmiş mesela, kadın haklarını savunan bir videoda bayan değil kadın konusu çok mu önemli acaba?https://youtu.be/CUJmITdxkTI?t=19s

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=BAYAN
    http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=KADIN
    büyük farklılık yok.

ben genelde hiç tanımadığım insanlara hanfendi-hanımefendi- şeklinde hitap ediyorum, bayan demeye korkuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveRc -- 21 Mart 2017; 10:21:22 >

• Bayan değil kadın diyenlerin hak ettiği kelime AVRAT

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayan sözüne kızanlar genelde bayanlar. (bıkkınlık verenler)

efendi uslu bir kıza/kadına bayan de umrunda olmaz.
  • Paranızın üstünü alabilirsiniz bayan.

Paranızın üstünü alabilirsiniz kadın.

Paranın üstünü al ulan kadın!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

Bayan değil kadın diyenlerin hak ettiği kelime AVRAT

yav dün otobüste kadın bir doktor beyaz üniformasını düşürdü arkasından nasıl sesleneyim bilemedim, hanımefendi üniformanız düştü desem en az 1 dakika sürecek cümleyi bitirmek, kadın desem zaten olmuyor. bayan desek tepki gösterir mi diye korkmadım değil tabi bu ikilemi yaşarken aldım üniformayı arkasından koluna dokunup pardon dedim anca bu şekilde sıyrıldım
  • bende anlamadim sacma sapan dikkat cekmeye calisan turk kizi tepkisi iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RadioactiveRc

quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

Bayan değil kadın diyenlerin hak ettiği kelime AVRAT

yav dün otobüste kadın bir doktor beyaz üniformasını düşürdü arkasından nasıl sesleneyim bilemedim, hanımefendi üniformanız düştü desem en az 1 dakika sürecek cümleyi bitirmek, kadın desem zaten olmuyor. bayan desek tepki gösterir mi diye korkmadım değil tabi bu ikilemi yaşarken aldım üniformayı arkasından koluna dokunup pardon dedim anca bu şekilde sıyrıldım

18 yaşında birinede mi kadın diyeceğiz

• Bayan değil "bağyan"
  • Birilerinin size "erkek, erkek" diye hitap ettiğini düşünsenize, ne kadar gerizekalıca.

• Saçma sapan şeyler işte

• Bir deli kuyuya taş atmış da kırk akıllı çıkaramamış. Ne dediklerini kendileri de bilmiyorlar.
  • bayan - baydan türediği için sevmiyorlar bu lafı bayanlar.
  • Yani sorun da bu zaten. İnsanlar kız ve kadın arasında kökeni dilden bile gelmeyen , sadece düşünce yapısından gelen bir ayrım oluşturmuş. Tek dertleri kadınların giyimi, konuşması, davranışı vs olan insanlar...Kadın ve kız arasındaki uydurulmuş ayrımın kalkması için de çaba sarf ediliyor. Kadına vurgu yapılması biraz da bu yüzden.

• Onların ne istediği değil benim ne yapmak istediğim önemli.

Canım nasıl isterse öyle seslenirim çokta umurumdaydı sanki.
  • En iyisi hanımefendi yani hanfendi

• Erkeğin bazı konularda daha ön planda/üstün olduğunu kabullenmek istemeyen, varoluşçuluk probleminde kendine tutunacak dal arayan aciz kadınlar işte.

Not: Gecesi gündüzü belli olmayan, millet boş vakit ararken kendisi dolu vakit bulamayan, kendini eğitememiş, ilk samimi olduğu kıza aşık olan vs. kişiler üstünlük sınıfında değildir. Aksine ortalamayı düşürenlerdir.
    Aynı durum kadın tarafında da geçerlidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt
    İnsanlara kendini ne kadar aşağılanmış hissettirebileceğiniz hakkında en ufak bir fikriniz bile yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbertSchweitzer

İnsanlara kendini ne kadar aşağılanmış hissettirebileceğiniz hakkında en ufak bir fikriniz bile yok...

Böyle saçma bir sebepten aşağılanmış hissediyorlar ise bu onların kendi problemi. Gidip tedavi filan olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 21 Mart 2017; 18:7:19 >
  • Kadın - Adam
    Dişi - Erkek
    Bayan - Bay
    hepsinin kullanım yeri farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Onların ne istediği değil benim ne yapmak istediğim önemli.

Canım nasıl isterse öyle seslenirim çokta umurumdaydı sanki.

Ne demek canım isterse? böyle bi hakkı nasıl tanımladın kendine?

Bence asıl sizin zihniyet tehlikeli. Bu zihniyet eşini suçlu görüp dövebilir, zira eşinin ne istediği değil senin ne yapmak istediğin önemli değil mi?

Aktroll olduğunuzu zaten biliyordum da kadınlara karşı bu kadar eziklik kompleksine sahip olduğunuzu bilmiyordum. Yapıştırdım bloğu.

Not; erkeğim
    Not; feministleri sevmem. -pozitif ayrımcılık-
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.