Şimdi Ara

Batum tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
6
Favori
109.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni katıldım siteye o yüzden bir konu belirleyip kendi forumumu oluşturamıyorum. oluşturamadığım için de sormak istedim. Yarın İtalyaya gidiyorum türk hava yollarıyla konforlumudur uçaklar? Acil yardımlarınızı bekliyorum......
  • quote:

Orijinalden alıntı: protar50

quote:

Orijinalden alıntı: siamat

gidiş için istanbul - hopa bileti aldım 154 tl. dönüş içinde trabzon - istanbul bileti aldım 92 tl

planım 1 hafta içinde gürcistan'ı gezmek ve zamanım kalırsa doğu karadenizi gezmek.

ilk batum'a gitmeyi düşünüyorum. oradan sırasıyla hangi şehirlere ve hangi yollarla(tren,otobüs) gitmem gerekir?

Batumdan dolmuşlarla Kutaisi ye gidebilirsin veya trenle tiflise gidebilirsin.Aman gürcistan üzerinden rusyaya geçeyim deme bidaha gürcistana giremezsin.Orda özerk bir bölge var yani sorun çıkar geri almazlar ülkeye :)

arkadaşımın pasaportu yok o yüzden gürcistan dışına çıkmayı düşünmüyorum. kafamda bazı yerler var şehirden şehire gidişte problem olmaz umarım. gürcistan içi şehirlerarası ulaşım imkanları geniş mi?

• quote:

quote:

quote:

gidiş için istanbul - hopa bileti aldım 154 tl. dönüş içinde trabzon - istanbul bileti aldım 92 tl

planım 1 hafta içinde gürcistan'ı gezmek ve zamanım kalırsa doğu karadenizi gezmek.

ilk batum'a gitmeyi düşünüyorum. oradan sırasıyla hangi şehirlere ve hangi yollarla(tren,otobüs) gitmem gerekir?

Batumdan dolmuşlarla Kutaisi ye gidebilirsin veya trenle tiflise gidebilirsin.Aman gürcistan üzerinden rusyaya geçeyim deme bidaha gürcistana giremezsin.Orda özerk bir bölge var yani sorun çıkar geri almazlar ülkeye :)

arkadaşımın pasaportu yok o yüzden gürcistan dışına çıkmayı düşünmüyorum. kafamda bazı yerler var şehirden şehire gidişte problem olmaz umarım. gürcistan içi şehirlerarası ulaşım imkanları geniş mi?

dolmuşlar var çok fazla onları kullanabilirsin,otobüsten çok onlar var.Bide tren var.marşutka diyorlar dolmuşa

• Ben de gittim geçen hafta, oteller çok pahalı olduğu için hostel tarzı bir yerde kaldım. Hatta kaldığım evin sahipleri iki Türk genç :) Şahsen ben çok beğendim. En azından mimarisini ve sahilini görmek gerek diye düşünüyorum. Sınırın Türkiye tarafında bütün deniz kayalıklarla dolu iken sınırı geçer geçmez plajlar başlıyor.
    Bu arada ben bu siteden buldum gitmeden önce. Temiz ve merkeze yakın biryer de.

Batum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramirezzz -- 22 Haziran 2012; 18:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramirezzz

Ben de gittim geçen hafta, oteller çok pahalı olduğu için hostel tarzı bir yerde kaldım. Hatta kaldığım evin sahipleri iki Türk genç :) Şahsen ben çok beğendim. En azından mimarisini ve sahilini görmek gerek diye düşünüyorum. Sınırın Türkiye tarafında bütün deniz kayalıklarla dolu iken sınırı geçer geçmez plajlar başlıyor.
    Bu arada ben bu siteden buldum gitmeden önce. Temiz ve merkeze yakın biryer de.

Batum

Bende gitmeyi düşünüyorum, otellerin çok pahalı olduğunu duydum sizin kaldığınız yeri öğrenebilirmiyim, en azından sahipleri türk memnunda kalmışsınız. Bizede uygun fiyatlı temiz bi yer lazım.

• merhabalar , ben giderkenhttp://gurcistan.gen.tr/category/batum-da-kiralik-ev-oda buradan buldum öyle gittim. Evin sahipleri 25 - 30 yaşlarında 2 Türk. Kafa adamlar :)
  • quote:

quote:

anladığım kadarıyla batum öyle uzunca kalınacak biryer değil. gürcistan'ın da pek gezilecek başka yerleride yok gibi. olmadı batum'u da kapsayan bir doğu karadeniz turuna mı katılsam ?

Evet batum da 1 gece bile kalsan yeter.Ama dışında botanik park var eski bi kale var oralarıda gezeceksen 2 gece yeter.Tiflise ve kutaisiye gidersin 2 şer gece böylece gürcistanın büyük şehirlerini görmüş olursun.

bu haftasonu gürcistana gidiyorum. tam olarak net bir plan yapmadım. batum,kuatisi ve tiflis'de şimdiden yer ayırtmadan kolayca hostel bulabilir miyiz? 3 kişiyiz.
  • quote:

quote:

quote:

anladığım kadarıyla batum öyle uzunca kalınacak biryer değil. gürcistan'ın da pek gezilecek başka yerleride yok gibi. olmadı batum'u da kapsayan bir doğu karadeniz turuna mı katılsam ?

Evet batum da 1 gece bile kalsan yeter.Ama dışında botanik park var eski bi kale var oralarıda gezeceksen 2 gece yeter.Tiflise ve kutaisiye gidersin 2 şer gece böylece gürcistanın büyük şehirlerini görmüş olursun.

bu haftasonu gürcistana gidiyorum. tam olarak net bir plan yapmadım. batum,kuatisi ve tiflis'de şimdiden yer ayırtmadan kolayca hostel bulabilir miyiz? 3 kişiyiz.

Bulabilirsiniz.Çok hostel yok ama batumda.
    Ben gulnasi's guesthouse diye bir yer var.Orada kalmıştım.Aile işletiyor.Hostel değil aslında evlernini bir katını kiralıyorlar.3 kişilik oda var sadece bide 2 kişilik.

• bizde hafta sonu gideceğiz arkadaşlarla. tabi onların niyeti belli :)
    benim niyetim telefon almak ama hiç gitmediğim için bir bilgi sahibi değilim batum hakkında.
    acaba telefon alabileceğim bir yer var mı? varsa ucuzmudur? ona göre yanıma para alacağım. konu hakkında bilgisi olan varsa bi zahmet beni bilgilendirsin.
    şimdiden tşk ederim
  • quote:

Ben o "iş" için gitmediğim için güzel geldi eğer sadece yeni bir yer görmek farklı yemekler,içecekler içmek istiyorsanız tavsiye ederim.Tabi herkesin beklentisi farklı,benim beklentilerimi karşılamıştı,insanları yardım sever ama çakallarda var tıpkı türkiye gibi.Genellikle Türkleri sevmiyorlar,çünkü türklerin büyük çoğunluğu fuhuş için gidiyor.Ayrıca aklınızda bulunsun rusça konuşmayın ruslarıda pek sevmiyorlar.

Konuyu hortlatayım :). Ocak ayının sonlarına doğru Trabzona gidiyorum. Ordan Batum'a 2 günlük gezmeyi planlıyorum. Sizce çok mu soğuk olur bu zamanlar da çıkıp gezemezmiyim.

(gidiş sebebim ; yeni bir yer görmek , farklı kültür .....)
  • quote:

Orijinalden alıntı: medrus

quote:

Ben o "iş" için gitmediğim için güzel geldi eğer sadece yeni bir yer görmek farklı yemekler,içecekler içmek istiyorsanız tavsiye ederim.Tabi herkesin beklentisi farklı,benim beklentilerimi karşılamıştı,insanları yardım sever ama çakallarda var tıpkı türkiye gibi.Genellikle Türkleri sevmiyorlar,çünkü türklerin büyük çoğunluğu fuhuş için gidiyor.Ayrıca aklınızda bulunsun rusça konuşmayın ruslarıda pek sevmiyorlar.

Konuyu hortlatayım :). Ocak ayının sonlarına doğru Trabzona gidiyorum. Ordan Batum'a 2 günlük gezmeyi planlıyorum. Sizce çok mu soğuk olur bu zamanlar da çıkıp gezemezmiyim.

Hocam noldu gidip geldin mi bizde 3 arkadaş gitmeyi planlıyoruz nasıl güzel mi gidilir mi yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnnyWalKer

quote:

Orijinalden alıntı: medrus

quote:

Hocam noldu gidip geldin mi bizde 3 arkadaş gitmeyi planlıyoruz nasıl güzel mi gidilir mi yani ?

Daha önce gitmiş arkadaşlara sordum. Kışın çok soğuk oluyormuş , ve hiç gezilcek bişey bulunmasmış kapalı olurmuş. Baharda ukrayna yada batuma gitmeyi planlıyorum artık

• İlk defa yurtdışına çıkıcak arkadaşlar için iyi bir başlangıç olabilir.Hem pasaportsuz gidebilmenin rahatlığı hemde çok fazla türk olduğundan rahatlıkla işlerinizi halledebileceğiniz biryer.Öyle abartılıcak kadar çok iyi biryer değil.Kapıdan geçtikten sonra zaten sizde bunu farkedersiniz. Hepimizi birer dolar ve lari olarak gördüklerinden kimse sıkıntı çıkarmaz.rahatlıkla gezer tozar içer sçr takılırsınız.Öyle gidiyim mekana belki gürcü hatun düşürürüm takılırım niyetiniz varsa tamamen hayal kırıklığı yaşarsınız.Onun dışında kapıdan geçtikten sonra 3-4 tane gece klubü var ki bizim ülkemizde buna biz pavyon diyoruz öyle bir yer var.fln filan. gezmek dışında bi amacınız varsa deymez gibi.Kışın ise tamamen rezillik bence.Batuma gitmektense vaktiniz varsa tiflise gidin hem daha ucuz hemde yapılabilecek daha fazla seçenek var.

• Ankara'dan kendi arabamla Gurjaani ve Telavi'ye girmek üzere gece yola çıktım. Amacım sabah Batum'a varmak bir gün otelde kalıp ertesi gün Tiflis üzerinden Telavi'ye gitmekti. 13 saat yol yaptıktan sonra vardığım Batum bende hayal kırıklığı yarattı. Tabiri caizse beş para etmez bir yer. Şehirde 1 saat kadar oyalanıp yola devam etme kararı aldım. 9 saat daha araba kullanıp gece yarısı Telaviye ulaştım.

3 gün Gürjaani, 2 gün Telavi, 2 gün de Tiflis'de kaldıktan sonra Batum'a haksızlık yaptığımızı düşünmeye başladık. Üllke yokluktan kırılıyor. Ne para var ne teknoloji. Ülkenin bu halini yakından tanıyınca dönüşte Batum'da 1-2 gün kalp hem yorgunluk atarız, hemde biraz kumar makinalarına takılırız deyip Sabahın köründe Tiflis'den yola çıkıp öğlen saatlerinde Batuma vardık.

Şehrin yarısı 1950 den kalma, diğer yarısı da 1970 lerin Türkiyesi % 10 u da yeni yapılan oteller ve kumarhaneler bölgesi diyebiliriz. Biraz sahilde gezinip yemek yedik. Dönüş için içki ve sigara alışverişi yaptık sonrada 5 yıldızlı otellerin birine yerleşip 2 gece ve 1,5 gün kalıp Türkiye'ye geçmekti. Radisson Blu, Sheraton, Monte Carlo gibi kumarhanesi olan otellere gidip fiyat aldık. Bize verilen fiyatlar internet fiyatlarının tam 2 katı kadardı. Yani 2 kişi 1.000.-TL civarı. Şok olduk. Daha hesaplı 5 ve 4 yıldız arandık. 800 den aşağı bulamadık. Biraz daha hesaplı otel bakındık onlardan da, gecelik 2 kişi 400-500 Lira fiyat aldık. Bu arada Batum gibi bir yerde en az 50 km yol yaptık. 20 defa arabadan inip park yaptık ve tekrar arabaya bindik. Bu arada bol bol dükkan ve mağzaya da uğrama imkanımız oldu. Akşam 20.00 oldu biz beğenebileceğimiz bir otel bulamadık ve Türkiye'ye geçiş kararı aldık.

Batum denilen yer belki Rize, Trabzon, Giresun vs. için cazip olabilir. Kumar bol. İçki sigara çok ucuz. akaryakıtta öyle. Kısa etekli, askılı bulüzlü genç kızlar çok değilse bile dikkati çekiyorlar. Mahalle baskısı yaşayanlar için belki cazip gibi gelebiliyor. Ama gördüm ki benim için köpek bağlanacak bir yer değil. Karayolunun deniz tarafı ve limana yakın bölgelerde gerçekten ihtişamlı, bina ve oteller var ve yapılmaya da devam edilmekte. Ancak Batum'un geri kalan % 75 derme çatma binalardan oluşan bir şehir. Pek çok binanın yakınından geçmeye bile korktuk. Her an üstümüze devrilebilir endişesi ile. Şehrin önemli bir bölümü sanki II. Dünya savasında bombalanmış haliyle duruyor gibi. Dükkan ve alış veriş merkezlerinde çok az sayıda kaliteli ve elle tutulur mal var. Çoğu Tr. kökenli bir kısmı da yöresel. Ayak üstü oturulabilecek vakit geçirilebilecek yerlerin az da olsa bir kısmı bizim Karadenizli vatandaşlarımızca işletiliyor. Ancak kalite oldukça düşük. Bu hizmet Ankara'da, İstanbul'da Alanya'da Bodrum'da verilse bir aya kalmaz memnuniyetsizlikten kapanır türden.

Lafı fazla uzattım, farkındayım... Sonuçta aklı ve parası olanlar için Batum hiç bir özellik ve cazibesi olan bir yer değil. Buraya ayrılacak zamana da paraya yazık olur. Aklıma gelmişken belirteyim. Sakın sakın rüşvetin (r) sini bile aklınıza getirmeyin. Ülke fakir olmasına rağmen rüşvet almak da vermekte affedilmez bir suç. Kendi otomobilinizle gidecekseniz Batum'dan ötesi tam bir kabus olacaktır. Gürcü şöförlerin nerdeye yarısı deli geri kalan yarısı psikopat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barak hp -- 5 Mart 2013; 4:11:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barak hp

Ankara'dan kendi arabamla Gurjaani ve Telavi'ye girmek üzere gece yola çıktım. Amacım sabah Batum'a varmak bir gün otelde kalıp ertesi gün Tiflis üzerinden Telavi'ye gitmekti. 13 saat yol yaptıktan sonra vardığım Batum bende hayal kırıklığı yarattı. Tabiri caizse beş para etmez bir yer. Şehirde 1 saat kadar oyalanıp yola devam etme kararı aldım. 9 saat daha araba kullanıp gece yarısı Telaviye ulaştım.

3 gün Gürjaani, 2 gün Telavi, 2 gün de Tiflis'de kaldıktan sonra Batum'a haksızlık yaptığımızı düşünmeye başladık. Üllke yokluktan kırılıyor. Ne para var ne teknoloji. Ülkenin bu halini yakından tanıyınca dönüşte Batum'da 1-2 gün kalp hem yorgunluk atarız, hemde biraz kumar makinalarına takılırız deyip Sabahın köründe Tiflis'den yola çıkıp öğlen saatlerinde Batuma vardık.

Şehrin yarısı 1950 den kalma, diğer yarısı da 1970 lerin Türkiyesi % 10 u da yeni yapılan oteller ve kumarhaneler bölgesi diyebiliriz. Biraz sahilde gezinip yemek yedik. Dönüş için içki ve sigara alışverişi yaptık sonrada 5 yıldızlı otellerin birine yerleşip 2 gece ve 1,5 gün kalıp Türkiye'ye geçmekti. Radisson Blu, Sheraton, Monte Carlo gibi kumarhanesi olan otellere gidip fiyat aldık. Bize verilen fiyatlar internet fiyatlarının tam 2 katı kadardı. Yani 2 kişi 1.000.-TL civarı. Şok olduk. Daha hesaplı 5 ve 4 yıldız arandık. 800 den aşağı bulamadık. Biraz daha hesaplı otel bakındık onlardan da, gecelik 2 kişi 400-500 Lira fiyat aldık. Bu arada Batum gibi bir yerde en az 50 km yol yaptık. 20 defa arabadan inip park yaptık ve tekrar arabaya bindik. Bu arada bol bol dükkan ve mağzaya da uğrama imkanımız oldu. Akşam 20.00 oldu biz beğenebileceğimiz bir otel bulamadık ve Türkiye'ye geçiş kararı aldık.

Batum denilen yer belki Rize, Trabzon, Giresun vs. için cazip olabilir. Kumar bol. İçki sigara çok ucuz. akaryakıtta öyle. Kısa etekli, askılı bulüzlü genç kızlar çok değilse bile dikkati çekiyorlar. Mahalle baskısı yaşayanlar için belki cazip gibi gelebiliyor. Ama gördüm ki benim için köpek bağlanacak bir yer değil. Karayolunun deniz tarafı ve limana yakın bölgelerde gerçekten ihtişamlı, bina ve oteller var ve yapılmaya da devam edilmekte. Ancak Batum'un geri kalan % 75 derme çatma binalardan oluşan bir şehir. Pek çok binanın yakınından geçmeye bile korktuk. Her an üstümüze devrilebilir endişesi ile. Şehrin önemli bir bölümü sanki II. Dünya savasında bombalanmış haliyle duruyor gibi. Dükkan ve alış veriş merkezlerinde çok az sayıda kaliteli ve elle tutulur mal var. Çoğu Tr. kökenli bir kısmı da yöresel. Ayak üstü oturulabilecek vakit geçirilebilecek yerlerin az da olsa bir kısmı bizim Karadenizli vatandaşlarımızca işletiliyor. Ancak kalite oldukça düşük. Bu hizmet Ankara'da, İstanbul'da Alanya'da Bodrum'da verilse bir aya kalmaz memnuniyetsizlikten kapanır türden.

Lafı fazla uzattım, farkındayım... Sonuçta aklı ve parası olanlar için Batum hiç bir özellik ve cazibesi olan bir yer değil. Buraya ayrılacak zamana da paraya yazık olur. Aklıma gelmişken belirteyim. Sakın sakın rüşvetin (r) sini bile aklınıza getirmeyin. Ülke fakir olmasına rağmen rüşvet almak da vermekte affedilmez bir suç. Kendi otomobilinizle gidecekseniz Batum'dan ötesi tam bir kabus olacaktır. Gürcü şöförlerin nerdeye yarısı deli geri kalan yarısı psikopat.

hocam biraz içimi kararttın konferansa katılacağız 2 kişi bizde gezeriz diye 2 gün erken aldık biletleri henuz kalacak yerleri ayarlamadık en iyisi netten bulmak olacak gibi kumarhaneler felan nasıl hocam biraz detay verebilir misin gerçi kumardan anladığımız yokda öyle görmüş olalım diye gireceğiz slot makinesi felan deneriz anca :)

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

hocam biraz içimi kararttın konferansa katılacağız 2 kişi bizde gezeriz diye 2 gün erken aldık biletleri henuz kalacak yerleri ayarlamadık en iyisi netten bulmak olacak gibi kumarhaneler felan nasıl hocam biraz detay verebilir misin gerçi kumardan anladığımız yokda öyle görmüş olalım diye gireceğiz slot makinesi felan deneriz anca :)

Yazım da belirttiğim şekilde, niyetimiz olmasına rağmen açıkladığım nedenlerle Batum'da kalamadım. Dolayısı ile Kumarhanelerin durumu hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Eğer imkanının varsa içinde kumarhanesi olan bir otelde kalmanızı tavsiye ederim. Zira bu mevsimde çarşı ortamının pek cazip olacağını sanmıyorum. En iyi vaktin yine otel ortamında geçirilebileceğini düşünüyorum. Eğer Kıbrıs'taki gibiyse kumarhanede ücretsiz içki, sigara, puro, yemek hizmetlerinden faydalanırsınız.

Ben gitmedim ama turistik gezi için gidenlere botanik bahçesini gezip görmeleri ve fotoğraf çekmeleri öneriliyor. Bu mevsimde ne kadar cazip olur kestiremiyorum. Yazın bahçede Lunapark hizmeti de oluyor. Ancak şehrin 15km kadar dışında. Yaz aylarında minübüsle rahatça ulaşım imkanı var. Olmadı 15 lari verirseniz taksi ile de gitmek mümkün.

• shereton var oraya gidin
  • Trabzonlu biri olarak size Batumun en çok Rizeli ve Artvinli arkadaşlarımız için cazip olduğunu, bunun da yegane sebebinin ucuz akaryakıttan, kaçak sigara ve içkiden, ucuz etten ve birde yeni yeni iphone, ipad gibi teknoloji ürünlerinden kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında Trabzondan Batuma kimse yakıt için falan sürekli gitmez. 200 lt depomuz olsa neyse de 70 lt.nin zaten gidiş geliş 20 lt.sini yakarsınız. Hadi bir defa gezmek için gidersiniz de o yol 50-100 TL için çekilmez.

Batumun gezilecek bir Bonatik Bahçesi bir de sahilinden başka hiçbir cazibesi yok. Deniz zaten aynı deniz KARADENİZ :) Batum biraz daha soğuk. Arkadaşımızın biri Türkiye tarafının kayalık olduğundan bahsetmiş evet doğru Sarp sınır kapısı kayalık ancak 2 km Kemalpaşaya doğru geldiğinizde harika plajlar var. Keza Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Arhavi sahilleri de fena değil. Batumun plajlarıda ayrıca kum falan değil arkadaşlar olduğu gibi çakıl. Ayrıca güven hissi SIFIR. Ailenizle gidilebilecek bir yer değil. Her an size ya da aracınıza bir zarar gelebileceği hissi vuku bulabilir.

Gece hayatına gelince. Emin olun Hopa bu anlamda Batumdan çok daha gelişmiş durumda. Müzik ve eğlence anlamında söylüyorum. Bunun dışında Batumda 5 yıldızlı bir otele vereceğiniz paraya gelin Trabzonda yarı fiyatına konaklayın hem de tertemiz otellerde. Gezip görülecek yerler Karadenizde zaten bitmez tükenmez. Gönül rahatlığıyla yemeğinizi yeyin ya da içeceğinizi için.

• ARKADAŞLAR RİZELİ BİRİ OLARAK SİZİ AYDINLATAYIM BOL BOL :) :)

ÖNCELİKLE AMACINIZ S...KS İÇKİ KUMAR TEKNOLOJİK ÜRÜN BENZİN SİGARA İSE ATLAYIN GELİN

GECE HAYATINDAN BAŞLIYCAK OLURSAK AKLINIZA GELECEK HER TÜRDEN MEKAN VAR DİYORSANİZ Kİ BEN TİPİME ŞEKLİME PARAMA GUVENİYORUM GÜRCÜ ZENGİNLRİN TAKILDIĞI MEKANLAR VAR ÖRENĞİN VOX , RADİSSON , SHERATON , İNTOURİST BUNLARDAN BİR KAÇI BURDA GİDER ON NUMARA EĞLENİRSİNİZ ŞANSINIZ VARSA Bİ BAYANLA TANIŞIP EVİNE GİDİP DALGANIZA BAKARSINIZ BİR ALLAHIN KULU SİZE BİRŞEY DİYEMEZ

YOK BENIM PARAM KISITLI EĞLENECEĞİM S...KS DE YAPACAĞIM DİYORSANIZ Bİ SÜRÜ MEKAN VAR GAYET DE RAHAT Bİ ŞEKİLDE EĞLENİRSİNİZ BİR ŞİŞE VOTKA AÇTIRSANIZ 70 LİK 32 LARİ YAPIYO BUDA TAKRİBEN 35 TL FALAN O BİÇİM İÇERSİNİZ 70 TL BİLE HESAP ODEMEZSİNİZ ÇOK İYİ İÇMEK İSTİYORUM DESENİZ BİLE ADAM BAŞI CEBİNİZDEN 100 TL ANCAK ÇIKAR KADIN ALMAK İSTİYORSANIZ KADINLAR TİPİNE ŞEKLİ ŞEMALİNE GORE FİYATLAR DEĞİŞİYO Bİ KADINLA TANIŞMAK İSTEDİĞİNİZDE DİREK PARA MUHABBETINE GIRMEYIN TANIŞIN MASANIZDA Bİ İÇKİ ISMARLAYIN KANDIRMAYA ÇALIŞIN ŞANSLIYSANIZ COK DAHA UCU FİYATLARI OLAYI KAPATABİLİRSİNİ 70 -100 TL ARASI SABAHA KADAR KADININ EVİNDE HER TÜRLÜ ŞEKLİYLE KEYFİNİZE BAKABİLİRSİNİZ YOK BEN İYİSİNİ ALMAK ISTIYORUM PARASI NEYSE VERİRİM DİYORSANIZ DA YİNE AYNI ŞEKİL KADININ KENDI EVİNDE 200 250 TL YE BULABİLİRSİNİZ

YANLIZ OZEL ARABANIZLA GİDERSENİZ ALKOLLU ARAC KULLANMAYIN 60 KM HIZI GEÇMEYİN EMNİYET KEMERİNİZİ TAKMAYI UNUTMAYIN POLİSLER DİSCOLARIN ONUNDE TABİRİ CAİZSE CİRİT ATIYOR BU TARZ MEKAN İSMİ VERECEK OLURSAKTA ÖRN ARENA , STAR , REİNA, BOMBA , PAPİLA , WAN MİNUTE GİBİ Bİ SÜRÜ MEKAN VAR AKLIMA GELMEDİ İSİMLERİ..

ALKOL FİYATLARI ÇOK UCUZ DUTYFREELERE HİÇ UĞRAMAYIN ONLAR BİRAZ DAHA PAHALI BENZİNCİLERDE SİGARA VE ALKOL DAHA UCUZ
    ÖRN WİNSTON KARTONU 25 TL MURATTİ 30 TL MALBORA 50 TL FİYATLAR BARİZ FARK EDİYO YANİ AMA KAPIDAN GEÇİŞLERDE ARABANIZ VARSA ARABNIN GIZLI BOLEMLERINDEN 5 6 KARTON SİGARA GEÇİREBİLİRSİNİZ YASAL Bİ ŞEKİLDE Bİ KARTON SİGARAYI PARÇALAYIP CEBİNİZDE RAHATÇA GEÇERSİNİZ
    BENZİN YİNE ÇOK UCUZ TAM YARI YARIYA BEN RİZE DE OLDUGUM İÇİN ÇOK BENZİNİMİ ORDAN ALIYORUM

TEKNOLOJİK ÜRÜNLERDE İSE BİLDİĞİM KADARIYLA APP STORE YENİ AÇILDI İPHONE 5 1200 1400 TL ARASI BİŞİ OLMAI LAZIM KAPIDAN GEÇERKEN DE TAX FREE DE 115 TL YE İŞLETİYORSUN ONU TURKİYE DE KULLANABİLMEK İÇİN ONDAN SONRA BAŞKA Bİ SIKINTI YOK GEZİLECEK YER OLARAK DÜŞÜNÜYORSANIZ ŞUAN KIŞ OLDUGU İÇİN PEK Bİ RANDIMAN YOK AMA YAZIN SAHİLLERİ PARKLARI FALAN GAYET HOŞ YANİ

AYRICA ÖYLE Bİ ÇOK KİŞİ BURDA MİLLETİN GOZUNU KORKUTMAYA ÇALIŞIYO AZICIK CİN OLUN KORKAK DAVRANMAYIN KİMSE GELİPTE SİZE KARIŞAMAZ KİMSEYE SALÇA OLMADINIZ MI RAHATSIZLIK VERMEDİNİZ Mİ KİMSE SİZE KARIŞMAZ

KUMARHANELER OLARAKTA ŞUNU SOYLEYEYİM Kİ PARASI OLAN OYNAR AMA BU ARARLAR CHİPLER ÇOK PAHALANDI ESKİDEN 40 50 TL YE BİLE RAHAT OYNARKEN ŞİMDİ ÇOK AZ CHİP ALABİLİYOSUN BU PARALARA CEBİNİZDE 150 200 $ VARSA GÜZEL Bİ ŞEKİLDE OYUNUNUZU OYNARSINIZ

KALACAK OTEL ARIYORSANIZ Bİ SÜRÜ YENİ AÇILAN 3 YILDIZLI OTELLER VAR GAYET TEMİZ DE 1 KİŞİLİK ODA 70 TL 3 KİŞİLİK ODALAR 60 TL FİYATLAR BU ŞEKİLDE WİFİ SICAK SU KLİMA HERŞEY MEVCUT

ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR ÖĞRENMEK İSTEYEN SORUSUNU SORABİLİR BİLDİĞİM KADARIYLA CEVAP VERİRİM HAYDE REBBE EMANET ;)

• Rizeli hemşehrim sonunda giriş çıkış ücreti de 15.e çıktı. Bu ay sonuda 75 olacak galiba. Benzin menzin işi de biter böylece. Acaba tek taraflı mı yaptılar bu işi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.