Şimdi Ara

Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ha evet res scale 50 vsync acık gpu kullanımına bakmışım yanlıslıkla, doğal olarak gpu kullanım yüzde 60 lara gerilemiş normalde darbogaz yapmamıs. Fakat bu videoya bakarsak işlemci gerçekten yetersiz kalıyor sanırsam, 60 fps'lerde bile yüzde yüze cıkabiliyor aniden işlemci kullanımı normalde 80lerdeyken. Arkadaşın sistemle aynı sistem zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=MFsOtQBQd1k
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivanc1988

Hocam ekran kartı yüzde 65 te kullanıyor zaten, inanılmaz bi darboğaz gözüküyor. Sen işlemci hızının düşmediginden emin misin? Burada ayarlar nedir, yüzde 65 ile kullanırken 85 fps nasıl alıyor anlamadım. İşlemci hızını kontrol ediyor musun oynarken. Yani eğer bu işlemcinin gücü zaten bu diyorsanız, ben size şöyle diyeyim sizin işlemci fx 6300 ile filan aynı güçte bu oyunda bu mantıkla. Ki geçen başka bi arkadaşa yardım ettim, 4.2 ye çekti fx 6300ü, yüzde yüz kullanımdan 80 e düştü dedi bf 1 multiplayerda. Bence işlemci hızında da bi sorun olabilir. Şimdi başka bi arkadaş gördüm forumda konu acmıs, i5 6500 işlemci de sürekli yüzde 100 de diyor. Başka bir şey önermişler, görev yöneticinden çekirdeklerden birisini filan kapatınca düzeliyor demiş birisi ama sanmam. Du bakalım ben de merak ettim bakalım sonunda ne olacak.Ters bi durum var ama ayarlarda. Öyle bi darbogaz var ki, 85 fps den 60 a çekmek bile işlemci kullanımını düşürememiş.

Ben de şaştım kaldım hocam acaba msi after burner ölçüm yaparken sistemi aşırı mı yoruyor ?
    Ayrıca asus anakarttan ez tuning vardı oralardan ben gaming seçeneğini tıkladım bana ramlar %20 işlemci %12 iyileştirilecek dedi tamam dedim. Sonra kontrol ettim boştayken bile işlemci 3.60-3.70 GHZ de çalışıyordu sanırım turbo boostu hep açık tutuyor ondan %100 olma ihtimali de olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Redshift kullanıcısına yanıt
    Hocam 2011 soket işlemci... Piyasada 2011 soket işlemcileri kullananlar çok az dolayısı ile talepte az olduğu için fiyatı düşüyor, 1150 veya 51 gibi soketler çokça kullanıldığı için fiyatları daha yüksek çünkü inanılmaz bir talep var...

Ben ikinci el kısmına kendi işlemci mi satışa çıkarayım fiyat 300 tl yazayım, bir de üstüne kargo benden yazayım en fazla 30 dk içerisinde satılır, belkide 15 dk...
  • kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    res scale 100 yapılırsa ekran kartına yüklenilir bu yüzden belirli fpsde takılmadan oynamaya devam eder(fps düşüşü ekran kartı kaynaklı olur) diğer türlü ekran kartı zorlanmazsa işlemci takılmaya başlar bu arada %100 res scale oyunu daha gerçekçi yapıyor detaylandırma müthiş imkan varsa kullanılmalı bence gpuyu yüke bindirmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

res scale %100 yap vsync aç takılma gidecektir zaten ekranın 60fps gösteriyor neden vsync kapatıyorsun ki?

bu arada darboğaz fln yok göremiyorum yani r7 240ada darboğaz yapar o işlemci 640x480 ultra low shadow kapatılmalı ayarlarda

https://www.youtube.com/watch?v=eyLAHRh3YhI

bu ayarlara düşürürsen r7 240da o işlemciye darboğaz yapar çünkü ekran kartının çizeceği birşey kalmamıştır artık

Res scale %100 vsync açık sonuçlar

Uzun zaman açık kalınca oyun ram 7.8e çıkmış ama hala 8i geçmiyor
     Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK. Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK.

Yok msi after burner yormaz. Yukarıda dediğim gibi zaten vsync kapalı filan darbogaz da olmamıs ama işlemciye yer kalmamıs, yüzde yüzlere geliyor. Youtube videosunda da öyle. 60 a sabitle yine de, geçtikte ekstra zorlayacaktır işlemciyi çünkü. Belki arada turboyu filan da kapıyor 1-2 saniyeliğine ısınıp filan. İşlemci hızını da izlesen, hız düşürme filan var mı görsen daha iyi. Turbo acık ve hız arttıgı zaman tam tersi düşmesi lazım cpu kullanımının, sabit fps de. Fakat sen o ayarları yaptıgın için işlemci ekstra ısınıp belki arada turboyu kapatıyor 3-5 saniyeliğine. İntel standart sıcaklık değerlerine pek hakim değilim, dedigim gibi işlemci hızını da aç, onu da izle bi ama.

Edit: Yani kısaca sistemde darbogaz yok. Res scale işlemciye yük bindirmiyormus zaten, 60 fps üstünün işlemciye bindirdiği ekstra yükten de değil problem, çünkü hala yüzde 100 kullanım. Bu durumda 60 fps den sapmalar oluyorsa işlemci bf1 ultra multiplayera yetersiz demektir. Oynarken hızında da düşme olmuyorsa.

Hocam 60 fps bu ayarlarda zaten yüzde 80 gpu kullanımı. Çözünürlüğü 1440p ye alın bir de, bakalım ram kullanımı ne olacak. Vram kullanımına da bakın ayrıca, ben oyunu bilmiyorum ama ultrada 4 ü geçmiyordur heralde, emin de değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivanc1988 -- 30 Ekim 2016; 11:36:58 >

• quote:

Ha evet res scale 50 vsync acık gpu kullanımına bakmışım yanlıslıkla, doğal olarak gpu kullanım yüzde 60 lara gerilemiş normalde darbogaz yapmamıs. Fakat bu videoya bakarsak işlemci gerçekten yetersiz kalıyor sanırsam, 60 fps'lerde bile yüzde yüze cıkabiliyor aniden işlemci kullanımı normalde 80lerdeyken. Arkadaşın sistemle aynı sistem zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=MFsOtQBQd1k

Attığınız videoda altta biri videodaki sistemle aynı sisteme sahip olduğunu low da bile cpu'nun %100e çıktığını yazmış sanırım yani bu bir sorun intel işlemcilerden mi kaynaklı yoksa illa i7 K serisi sahibi mi olmak lazım. Boşu boşuna 4gb ram takviyesi bile yapmış olabilirim durduk yere 93₺ masraf çıktı. Sizce ram'i iade etmeli miyim yoksa 12gb ram uzun vadede iş görür mü
     Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK.

• quote:

Yok msi after burner yormaz. Yukarıda dediğim gibi zaten vsync kapalı filan darbogaz da olmamıs ama işlemciye yer kalmamıs, yüzde yüzlere geliyor. Youtube videosunda da öyle. 60 a sabitle yine de, geçtikte ekstra zorlayacaktır işlemciyi çünkü. Belki arada turboyu filan da kapıyor 1-2 saniyeliğine ısınıp filan. İşlemci hızını da izlesen, hız düşürme filan var mı görsen daha iyi. Turbo acık ve hız arttıgı zaman tam tersi düşmesi lazım cpu kullanımının, sabit fps de. Fakat sen o ayarları yaptıgın için işlemci ekstra ısınıp belki arada turboyu kapatıyor 3-5 saniyeliğine. İntel standart sıcaklık değerlerine pek hakim değilim, dedigim gibi işlemci hızını da aç, onu da izle bi ama.

Edit: Yani kısaca sistemde darbogaz yok. Res scale işlemciye yük bindirmiyormus zaten, 60 fps üstünün işlemciye bindirdiği ekstra yükten de değil problem, çünkü hala yüzde 100 kullanım. Bu durumda 60 fps den sapmalar oluyorsa işlemci bf1 ultra multiplayera yetersiz demektir. Oynarken hızında da düşme olmuyorsa.

Hocam 60 fps bu ayarlarda zaten yüzde 80 gpu kullanımı. Çözünürlüğü 1440p ye alın bir de, bakalım ram kullanımı ne olacak. Vram kullanımına da bakın ayrıca, ben oyunu bilmiyorum ama ultrada 4 ü geçmiyordur heralde, emin de değilim.

İşlemci ve ekran kartı 68 dereceyi geçmiyor. İşlemcide kutu stok fan var ona rağmen ısınmıyor. Bence bu ayarlar h-81 gamer ez tuning bios'tan defaulta çekmem lazım ayrıca işlemci ghz hızını da izler yazarım. Şu sorun ne çetrefilli çıktı hocam yav 1 adım ilerlesek 2 adım da kendisi uzatıyor

Hocam zaten oyun 8 kullanıyor sizde de, baktım şimdi netten 2 saat sonucunda 10 gb kullanıma geldi diyen var. bf1 de. Uzun zamanda değil yakın zamanda da görür, boşu boşuna diyip moralinizi bozmayın, çoğu kişi 16 yaptı bile ramleri. Ama bu yüzde 100 cpu dan kurtulamamak benim kafama takıldı gerçekten. 8 çekirdek işlemci kullanmayan herkes bu oyunu 100 cpu kullanımı ile oynuyor da bizim mi haberimiz yok.https://forum.donanimhaber.com/m_121302183//tm.htm#121455475

Oyunu oynayanlar daha iyi yardımcı olacaktır esasında, Sizin sisteminize benzer sistemle oynayan kişiler vardır forumda, forum oyun konusuna da bakabilirsiniz yardım için.
  • ULTRA res scale %100 vsync ON ilk defa ram kullanımı 8gb yi aşarak 8.2 oldu oyunu uzun süreli oynadıkça ram'i şişiriyor anlaşılan ondan 8gb yetmiyormuş. Fps hep 60 sabit
     Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK. Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK.

• quote:

Hocam zaten oyun 8 kullanıyor sizde de, baktım şimdi netten 2 saat sonucunda 10 gb kullanıma geldi diyen var. bf1 de. Uzun zamanda değil yakın zamanda da görür, boşu boşuna diyip moralinizi bozmayın, çoğu kişi 16 yaptı bile ramleri. Ama bu yüzde 100 cpu dan kurtulamamak benim kafama takıldı gerçekten. 8 çekirdek işlemci kullanmayan herkes bu oyunu 100 cpu kullanımı ile oynuyor da bizim mi haberimiz yok.https://forum.donanimhaber.com/m_121302183//tm.htm#121455475

Oyunu oynayanlar daha iyi yardımcı olacaktır esasında, Sizin sisteminize benzer sistemle oynayan kişiler vardır forumda, forum oyun konusuna da bakabilirsiniz yardım için.

Haklısınız hocam umarım bu %100 kullanım sorunu çözülür. Gerçekten çok ilginç. Yardımlarınız için sağol

Önemli değil hocam, ben kendim de merak ettim çözümü zaten. msi afterburner, rivatuner hwinfo oyun için sıcaklık hız izleme karışık geliyorsa bu programı da deneyebilirsiniz. Sadece tek programla her şeyi görebiliyorsunuz, ben de geçenlerde öğrendim programı, çok daha kullanışlı, kolay gelsin bakalımhttps://www.camwebapp.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

Anakart destekliyor evet ama OC yaptırmıyor hocam

Hocam işlemcinin turbo frekansı 4.4 ghz size gönderdiği karşılaştırmalı tabloda görebilirsiniz, zaten kendiniz yapsanız en ideali 4.5 yaparsınız...

O zaman K serisi bir i7 4790 için arayışlara başlayım hocam sice 2.el işlemci alsam sorun çıkarır mı sonuçta K serisi önceki sahibi kırbaçlamış olabilir. Elimde patlamasın ?

Hocam anakartınız zaten asus h-81 gamer OC imkanı sunmuyor boşuna heyecan aramayın siz bir tane i7 4790 ayarlamaya bakın garantili.

• quote:

Önemli değil hocam, ben kendim de merak ettim çözümü zaten. msi afterburner, rivatuner hwinfo oyun için sıcaklık hız izleme karışık geliyorsa bu programı da deneyebilirsiniz. Sadece tek programla her şeyi görebiliyorsunuz, ben de geçenlerde öğrendim programı, çok daha kullanışlı, kolay gelsin bakalımhttps://www.camwebapp.com/

Tamamdır deneyeceğim hocam :)

• gamer777 kullanıcısına yanıt
    Bakalım hocam araştırıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

8300 kullanıcısı olarak yüzümde bi tebessüm oluştu :D Sistemde 8gb ram ve rx 470 8gb vardı. İyisi mi gidip bi 8 gb daha ram + bf1 alayım

Fanboyluk yapmak için fırsat kollayan tip vol8173728283782

• bf1 ne kadar cekirdek varsa hepsini kullanıyor :))

https://www.youtube.com/watch?v=OmYLk4bmYOw 5820 k işlemci
  • quote:

Orijinalden alıntı: efefps

bf1 ne kadar cekirdek varsa hepsini kullanıyor :))

https://www.youtube.com/watch?v=OmYLk4bmYOw 5820 k işlemci

Anlaşılan işlemci de kurtarmayacak hocam :) iyisi mi 1080p monitörü satıp 720p monitör alayım kafam rahat olurdu :)

• Grafik ayarlarini yukselterek denemeya baslayin.arka planda calisan uygulamalarada dikkat edin oyuna girerken islemci kullanimi % 1-2 civarinda olmasina dikkat edin. Advanced systemcare kullanarak hizlandir modunu acabilirsiniz oyuna girerken. Arka plandaki gereksiz uygulamalari kapatir. Bunun disinda cozunurlugu 2560x1600 yaptiniz olmadiysa uygun fiyatli bir i7 bulmaktan baska careniz yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kortar -- 30 Ekim 2016; 13:49:40 >
  • dostum aynı benzer sıkıntı bende de vardı..

6600K gtx 1070 16 gb ddr4 ram ve 1400p 60hz monitör ile ilk 4-5 map sıkıntısız oynarken aniden birşey oluyordu yeni mapte sıkıntı başlıyordu fps 40-45 lere düşüyor mouse u sağa sola çevirmemde bile fps düşüşleri yaşanıyordu..

peki nei değiştirdim de sorun düzeldi sence ?

power supply.. 4 yıldır kullandıgım corsair cx600 powerımı, evga 750 gq ile değiştirince kaymak gibi oldu oyun..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.