Şimdi Ara

Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=m3DBEAsxuHQ

aslında tum olay yazılım ne kullandıgı bu videoda işlemci aynı ama gtx 1080 kullanıldıgında kullanılan cpu gucude artıyor
  • http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-3770-vs-Intel-Core-i5-4590

Buradan değerleri bir inceleyin i7 3770 ile i5 4590 arasında aman aman bir fark gözükmüyor performans olarak yani elimde i7 3770 olsa benim yine de darboğaz mı yapıcaktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-3770-vs-Intel-Core-i5-4590

Buradan değerleri bir inceleyin i7 3770 ile i5 4590 arasında aman aman bir fark gözükmüyor performans olarak yani elimde i7 3770 olsa benim yine de darboğaz mı yapıcaktı

o sitelerin hic bir onemi yok anlayın artık sen oyuncusun senin oynamak istedigin oyun ne istiyor sitenin ne dedigi onemli degil
  • render yapıyor olsaydın ordada senin kullandıgın render programı ne kullandıgı onemliydi (cpuveya gpu gibi)
  • Redshift kullanıcısına yanıt
    Hocam en güzel buradan karşılaştırırsın işlemcileri.http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3770-vs-Intel-Core-i5-4590/1979vs2604

Şöyle basitçe anlatayım mantığı.

Average user bench dediği overclocksuz karşılaştırma.

sc mixed: tek çekirdek performansı

qc mixed: 4 çekirdek performansı

mc mixed: Bütün çekirdekler kullandığında olan performans

Tek çekirdekte aynılar, 4 çekirdekte 4590 yüzde 7 hızlı, fakat bütün çekirdekleri kullanınca i7 yüzde 33 hızlı.

Yani render yapsan i7 yüzde 33 hızlı olacak, bütün çekirdekler kullanılacak çünkü. Gta 5 filan 4 çekirdek kullanıyor ya da bi çok oyun hala, 4 çekirdek performansına göre performans alıyorsun aşağı yukarı. i5 i7 fark oluşmaması bundan dolayıydı yıllarca.

Gördüğüm kadarıyla bu battlefiedl 1 de optimizasyon filan iyi, bütün çekirdekleri kullanıyor, böylece 8 çekirdek öne geçiyor rahat. 4 çekirdek filan yetmez oluyor doğal olarak.

Diğer oyunlarda filan farkı görmezsin yani öyle i7 e geçince, ama artık oyunlar 8 çekirdeği de kullanmaya başlayınca fark oluşmaya başlayacak, bu yüzden değiştirirsen i7 al dedim. İlerisi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: kivanc1988

Hocam en güzel buradan karşılaştırırsın işlemcileri.http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3770-vs-Intel-Core-i5-4590/1979vs2604

Şöyle basitçe anlatayım mantığı.

Average user bench dediği overclocksuz karşılaştırma.

sc mixed: tek çekirdek performansı

qc mixed: 4 çekirdek performansı

mc mixed: Bütün çekirdekler kullandığında olan performans

Tek çekirdekte aynılar, 4 çekirdekte 4590 yüzde 7 hızlı, fakat bütün çekirdekleri kullanınca i7 yüzde 33 hızlı.

Yani render yapsan i7 yüzde 33 hızlı olacak, bütün çekirdekler kullanılacak çünkü. Gta 5 filan 4 çekirdek kullanıyor ya da bi çok oyun hala, 4 çekirdek performansına göre performans alıyorsun aşağı yukarı. i5 i7 fark oluşmaması bundan dolayıydı yıllarca.

Gördüğüm kadarıyla bu battlefiedl 1 de optimizasyon filan iyi, bütün çekirdekleri kullanıyor, böylece 8 çekirdek öne geçiyor rahat. 4 çekirdek filan yetmez oluyor doğal olarak.

Diğer oyunlarda filan farkı görmezsin yani öyle i7 e geçince, ama artık oyunlar 8 çekirdeği de kullanmaya başlayınca fark oluşmaya başlayacak, bu yüzden değiştirirsen i7 al dedim. İlerisi için.

Durumu çok iyi anlattınız hocam teşekkür ederim

• bf1 için betadan sonra her yerde 16gb bellek önerildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FyCum

bf1 için betadan sonra her yerde 16gb bellek önerildi.

Minimum 8gb , düzeltilmiş olarak 12gb, tavsiye edilen 16gb öneriyordu. 16gb gtx 10xx serisi ekran kartları için önerildi gtx 9xx serisinde 12gb yazıyordu , gtx660 ve gtx 960 arası 8gb yazıyordu.
    Bendeki gtx 970 için 12gb iş görecek gibi ancak 8 çekirdekli bir işlemci için şimdiden 2.el kısmında araştırma yapmam gerekecek artık i5 4590 yalan olmuş anladığım kadarıyla. Yeni çıkan oyunlar da hep 8 çekirdek devam edecektir

• 8300 kullanıcısı olarak yüzümde bi tebessüm oluştu :D Sistemde 8gb ram ve rx 470 8gb vardı. İyisi mi gidip bi 8 gb daha ram + bf1 alayım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Redshift kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız 1 saat normal oynayıp daha sonra sorun çıkarması tam olarak işlemci yetmemesi değil. İşlemci muhtemelen zorlanıyor zaten ama yetiyor demek ki, 1 saatin sonunda da ram doluyor ve sanal ram kullanmaya başlıyorsa işlemciye ekstra yük bindiriyor ve böylece ekstra gelen işlemci yüküyle 100 de 100 yapıyordur işlemci kullanımını. Isı sorunu, işlemci çarpan düşürme sorunu olmadığını varsayıyorum. Bana tek mantıklı açıklama bu geldi. Yani 4gb ram alıp denemenizde fayda var öncelikle arkadaşların da dediği gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivanc1988

Hocam yalnız 1 saat normal oynayıp daha sonra sorun çıkarması tam olarak işlemci yetmemesi değil. İşlemci muhtemelen zorlanıyor zaten ama yetiyor demek ki, 1 saatin sonunda da ram doluyor ve sanal ram kullanmaya başlıyorsa işlemciye ekstra yük bindiriyor ve böylece ekstra gelen işlemci yüküyle 100 de 100 yapıyordur işlemci kullanımını. Isı sorunu, işlemci çarpan düşürme sorunu olmadığını varsayıyorum. Bana tek mantıklı açıklama bu geldi. Yani 4gb ram alıp denemenizde fayda var öncelikle arkadaşların da dediği gibi.

Hocam sizin söyledikleriniz de mantıklı hatta öyle sanırsam çünkü dediğiniz gibi 1 saat normal oynatıyor o süreçte ram kullanımı 7gb civarı oluyor devam ettikçe ram kullanımı 7.7gb oluyor hatta 7.8e vardığında aşırı fps dropları 90lardan 35lere inmeler falan oluyor. Uzun yıllar ramin oyundan çok da etkili olmadığını düşünmeye başlamışken tekrardan 10 yıl öncesine gidip ram'in önemini hatırlattı bu sorun.

• 10 sene sonra teknoloji marketlerinde ramlar 64gb lik modüllerle satılacak
    Atıyorum 64x2 diye alıcaz. Şimdiki 4gblik modüller 32gb olacak

Edit; Gelecekten geliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer777 -- 27 Ekim 2016; 11:42:57 >
  • EDIT 2 geldi

UP UP UP

YARDIM
     Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK. Battlefield 1 sorunsalı mantık dışı değerler. | 4gb RAM ALINDI | oyunda optimizasyon sorunu - SORUN KARIŞIK.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapmam lazım şu aşamada yardım

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    "Amd süper be oleyy intel ve nvidia alan herkes keriz. 8 çekirdek be kardeşim boru değil fx8xxx > skylake rx470 > gtx 1070 sli geleceğin kartlarını amd üretiyor amd be oley dx12 ve vulkana aşığım en sevdiğim oyun doom 2016 günün 14 saatini doom oynayarak geçiriyorum ashes of the sing. müthiş gtx 1060'a para veren enayidir yuppiii oleyy"

Bunlar yazmaya kafanın basacağı toplam cümleler. Çok acınası durumdasın. Sana ne zaman denk gelsem aşağılık kompleksinin verdiği hırs ile yazılmış amd sevici yorumlarla karşılaşıyorum. Bu kadar komik olmayın artık. Hiç bir firma kimsenin babasının firması değil. Benim 5-6 bilgisayarım oldu şu ana kadar, çoğunun ekran kartı amd/ati'ydi en son nvdia'yı hemen hemen 11-12 yıl önce kullandım. Hiç bi zaman gelip burda amd/ati fanboyluğu yapmadım. Komik olmayın şu forumun bi kalitesi var, her konu kitlelere hitap ediyor ve attığınız her post burda kayıtlı kalıyor. Kendinizi millete rezil etmeyin. Sen belli ki yaş itibariyle küçük bi arkadaşımızsın. Yazma böyle şeyler ilerde dönüp baktığında kendinden utanırsın, sana bi abi tavsiyesi

• kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    Hocam vatan ram'i iade alır mı

• 2016 yılında halen 2çekirdekli g4400 öneren intel fanboylarınıda unutmamak lazım şimdi adama kızıyorsunda...
  • Zamanında millete söyleye söyleye dilimizde tüy bitti sonunda k ibaresi olmayan işlemci almayın diye, yinede 2-3 tane " donanım mühendisinin! " lafını dinleyip yinede aldılar sonuç ortada...

Dostum bazı oyunlar vardır sadece işlemciye yüklenir ekran kartı kafasına göre takılır, bazıları vardır sadece ekran kartına yüklenir işlemci kendi kafasına göre takılır, ama bazıları vardır ki hem işlemcinin hemde ekran kartının canını alır BF'de bunlardan biri ve işlemciye inanılmaz şekilde yükleniyor.

Aşağıdaki videoda adamın sistemi ile sizinki ram hariç aynı, işlemci kullanımına bakarsak tam sınırda olduğunu hatta bazı sahnelerde düşen ekran kartı kullanım yüzdesinden dolayı dar boğazdan bile bahsedebiliriz.

Bunun tek çaresi işlemciye OC yapmaktır, buda k serisi olmayan bir işlemci için artık imkansız veya çok zahmetli olmakta. Birde i5 4590 işlemcisinin turbo frenkansı 3.7 ghz di galiba, bios ayarlarından turbo frekansının aktif olup olmadığına bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Zamanında millete söyleye söyleye dilimizde tüy bitti sonunda k ibaresi olmayan işlemci almayın diye, yinede 2-3 tane " donanım mühendisinin! " lafını dinleyip yinede aldılar sonuç ortada...

Dostum bazı oyunlar vardır sadece işlemciye yüklenir ekran kartı kafasına göre takılır, bazıları vardır sadece ekran kartına yüklenir işlemci kendi kafasına göre takılır, ama bazıları vardır ki hem işlemcinin hemde ekran kartının canını alır BF'de bunlardan biri ve işlemciye inanılmaz şekilde yükleniyor.

Aşağıdaki videoda adamın sistemi ile sizinki ram hariç aynı, işlemci kullanımına bakarsak tam sınırda olduğunu hatta bazı sahnelerde düşen ekran kartı kullanım yüzdesinden dolayı dar boğazdan bile bahsedebiliriz.

Bunun tek çaresi işlemciye OC yapmaktır, buda k serisi olmayan bir işlemci için artık imkansız veya çok zahmetli olmakta. Birde i5 4590 işlemcisinin turbo frenkansı 3.7 ghz di galiba, bios ayarlarından turbo frekansının aktif olup olmadığına bakın.

Videoyu inceledim hocam, benim işlemci bana çok rahat yetiyordu bugüne kadar ta ki BF1 çıkana kadar. 12gb ram aldım bir nebze rahatlattı ancak işlemcide sorun olduğu açık. ASUS anakarttan ayar yaptım işlemci 3.7de sabitledim yani hep turbo boost açık. İşlemcimi 2. Elden satayım yerine de i7 4790 alayım diyorum. İ5 4590ı kaça satarım acaba ? Ve 2. Elden i7 4790 fiyatları ne bilginiz var mı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.